Milli sporcu Tutya Yılmaz isyan etti!

Avrupa ve Dünya şampiyonlukları bulunan milli jimnastikçi Tutya Yılmaz, sosyal medyada paylaştığı bir fotoğrafına yapılan yorum sonrası isyan etti.

Milli sporcu Tutya Yılmaz isyan etti!

4 yaşında girdiği spor salonlarında 16 yıldır çalışan, 2014'te Akdeniz Oyunları'nda altın madalya kazanan Tutya, bir fotoğrafına gelen yorum sonrasında Twitter'dan çarpıcı bir paylaşımda bulundu.

Tutya Yılmaz'ın Twitter'da yazdıklarından çıkarılacak çok ders var. İşte o sözler;

"BİR GENÇ KIZ OLARAK SÖYLEYECEKLERİM VAR!!!"

"Bugün bu fotoğrafın altına başka şeyler yazmayı planlamıştım fakat hikâyelerimden birine gelen densiz bir yorum üzerine fikrimi değiştirdim.

Bir genç kız olarak söylemek istediğim bazı şeyler var. Ben bir sporcuyum ve yaptığım spor gereği vücudum normal bir bireye göre daha kaslı! Bu, zaman zaman benim de takıldığım bir konu; hatta fazla kaslı çıktığım birçok kareyi de koymuyorum" dedi.

"ZAMAN ZAMAN İNSANIN KALBİ KIRILIYOR"

Tutya Yılmaz paylaşımının devamında, "Bugün bu fotoğrafı paylaşmadan önce, çok kaslı durduğumu düşündüm ve fotoğrafı ne kadar sevsem de paylaşmaktan çekindim. Çok sevdiğim ve fikrine güvendiğim birkaç kişiye fotoğrafı attım ve yorumlarını sordum. Çünkü her ne kadar takmıyorum bu tür yorumları desem de zaman zaman insanın kalbini kırılıyor, çünkü nihayetinde ben de bir insanım…

Sonra bir karar aldım ve bundan sonra kim ne derse desin kafama takmayacağım. Bu kendime verdiğim değerli bir söz. Çünkü ben buyum ve ben kendimi bu halimle seviyorum.

"KAS YIĞINI DEDİĞİN ŞEY BENİM EMEĞİM"

Senin "Kas Yığını" dediğin şey benim 16 yıllık emeğim, gözyaşım, döktüğüm ter, harcadığım emek, kaçırdığım mezuniyetim ve yazamadığım bir dünya şey… Senin "Kas Yığını" diyerek küçümsemeye çalıştığın şey benim başarı hikayem…

Kimin ne dediği, vücudum hakkında ne düşündüğü umurumda değil. Çünkü kendimi seviyorum, kendime ve emeğime saygı duyuyorum.

Bunu buraya yazıyorum, çünkü beni örnek alan çok sayıda insan var. Ve onlara öz güvenin, kendini sevmenin, "elalemi" takmamanın ne kadar önemli olduğunu bir kez daha hatırlatmak istedim. Kendinizi sevin arkadaşlar, çünkü kendini seven herkesi, her şeyi sever…" ifadelerini kullandı.

Milli sporcu Tutya Yılmaz isyan etti!
YORUMLAR (13)

 • EROL:
  Amaaan Tulya, kafaya taktigin seye bak allah askina, seni tenkit edenler önce dönüpte kendilerine aynadan bir baksinlar. Genc ve güzel bir bayansin, önünde daha koskoca bir hayat var, bazen yolda yürümesini bile beceremeyenler akil verirler, aldiris etme canim , bos ver. Avrupa ülkelerinde böyle olaylari göremezsin, bizimkilerin bazilarinin kompleksi beyinlerine vurmus, önemli degil, kendine iyi bak. Ayrica tebrikler!
 • SEBASTİAN:
  İyide ben kas göremiyorum ki. onu yazan klavye basında göbeğini büyüten çekemez in biridir.
 • EROL:
  Saygıdeğer arkadaşım; hayatın boyunca böyle tebrik yerine sıf eleştiri olsun diye yorum yapan dengesizler olacaktır ve unutma ki eleştiri yapılmadığı gün sen olmayacaksın zaten. Onun için bunlara takılma çalış daha çok çalış ne iş yaptığın önemli değil başarı Sadece çalışmaktan geçer şanstan değil.
 • ŞANSIZ BEKAR:
  bu kıza katılıyorum haklı e tabiki kasları olacak çünkü sonuçta sporcu bir kız çok saçma sapan şeyler yazıyorlar gerizekalılar şu instangramda bazen diyorum keşke hiç olmasaydı şu sosyal medya siteleri insanların moralini bozmaktan başka bir şey yazan yok
 • ZEKİ TATARİ:
  Güzel kızım, sen doğru olanı yapıyor bunun için çaba harcıyorsun. Doğru bildiğin yoldan şaşma, allah yardımcındır. Yolun ve bahtın açık olsun inşallah.
Tüm 13 yorumu okumak için tıklayın
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.