MEHMET ALİ TALAT HABERLERİ

Mehmet Ali Talat haber, Mehmet Ali Talat son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Mehmet Ali Talat - 01.05.2015
Kıbrıs'ta 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü
Ara bölgeye gelen binlerce Rum ve Türk kutlamalarda birlikte eğlendi Kutlamada, KKTC Başbakanı Özkan Yorgancıoğlu, eski Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat ve Rum Yönetimi eski Başkanı Dimitris Hristofyas da yer aldı.
Mehmet Ali Talat - 30.04.2015
KKTC'nin Yeni Cumhurbaşkanı Akıncı, Ant İçti
Ant içme töreninde Meclis Başkanı Sibel Siber, Başbakan Özkan Yorgancıoğlu, 2. Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, Türkiye Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, eski parlamenterler ile Akıncı’nın eşi ve kızları katıldı.
Mehmet Ali Talat - 30.04.2015
KKTC'nin Yeni Cumhurbaşkanı Akıncı Yemin Etti
KKTC'de cumhurbaşkanı seçilen Mustafa Akıncı, Cumhuriyet Meclisinde yemin etti.  Yemin törenine Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, KKTC'nin İkinci Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, milletvekilleri ve askeri yetkililer katıldı.
Mehmet Ali Talat - 27.04.2015
KKTC'deki Cumhurbaşkanlığı Seçiminin Ardından Mustafa Akıncı'nın Zaferi Rum Basınında
Vatandaşlar İttifakı Başkanı Yorgos Lillikas, "geçmişte, Mehmet Ali Talat seçildiğinde yaşadığımız bir aşırı iyimserlik görüyoruz.
Mehmet Ali Talat - 25.04.2015
KKTC'de Cumhurbaşkanlığı Seçimi 2. Turu Yarın
2. TURA KALAN 3. SEÇİM Yarın 2. turu yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimi KKTC Cumhurbaşkanlığı seçimi tarihinde, ikinci tura kalmış 3. seçim oldu. 1995 yılındaki seçimde Rauf R. Denktaş ve Derviş Eroğlu ikinci tura kalırken, ikinci turun galibi Denktaş oldu. 2000 yılındaki Cumhurbaşkanlığı seçiminde de ilk turda hiçbir aday oyların yarıdan bir fazlasını alamadı. En çok oyu alan adaylar yine Denktaş ve Eroğlu olurken, 2. tur Eroğlu'nun adaylıktan çekildiğini açıklaması üzerine yapılmadı ve Yüksek Seçim Kurulu, Denktaş'ı seçilmiş ilan etti. 1974 Barış Harekatı'nın ardından kendi devlet çatısı altında ilk devlet başkanlığı seçimini 20 Haziran 1976'da yapan Kıbrıs Türk halkı, 39 yıl içinde 2 kez Kıbrıs Türk Federe Devleti devlet başkanlığı; 7 kez de KKTC Cumhurbaşkanlığı için seçime gitti. 13 Şubat 1975'te kurulan Kıbrıs Türk Federe Devleti'nin Devlet Başkanlığı için 1976'da ve 1981'de yapılan seçimleri Rauf Raif Denktaş kazanırken; 15 Kasım 1983'te kurulan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin Cumhurbaşkanlığı için 1985, 1990, 1995 ve 2000 yıllarındaki seçimlerde de sandıktan çıkan isim yine Denktaş oldu. 2005 Cumhurbaşkanlığı seçimini Mehmet Ali Talat; 2010 yılındaki seçimi ise Derviş Eroğlu kazandı.
Mehmet Ali Talat - 24.04.2015
KKTC'de Cumhurbaşkanlığı Seçiminin 2. Turu
13 Şubat 1975'te kurulan Kıbrıs Türk Federe Devleti'nin Devlet Başkanlığı için 1976'da ve 1981'de yapılan seçimleri Rauf Raif Denktaş kazanırken; 15 Kasım 1983'te kurulan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin Cumhurbaşkanlığı için 1985, 1990, 1995 ve 2000 yıllarındaki seçimlerde de sandıktan çıkan isim yine Denktaş oldu. 2005 Cumhurbaşkanlığı seçimini Mehmet Ali Talat; 2010 yılındaki seçimi ise Derviş Eroğlu kazandı.
Mehmet Ali Talat - 20.04.2015
KKTC Cumhurbaşkanlığı Seçimleri Kıbrıs Rum Basınında
Simerini gazetesi de, "Sağ (Eroğlu) ve Sol (Akıncı) Çatışmasına Doğru- KKTC'de İkinci Tur-Korku Filmi-Akıncı'dan Büyük Devirme- Kuzey'de İkinci Turda Korku Filmi Gelişecek" başlıklarını kullanırken, seçimlerin ilk tur sonuçlarının Akıncı'nın zaferi ve büyük bir devirme olarak nitelendirildiğini yazdı. Gazete, daha önce 2. Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat'ın başkanlığını yürüttüğü CTP'nin destek verdiği Sibel Siber'in büyük bir yenilgi aldığını, Kudret Özersay'ın ise Eroğlu'nun oylarını da aldığını belirtti.
Mehmet Ali Talat - 16.04.2015
KKTC'de Cumhurbaşkanı Seçimine Doğru - Eroğlu
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Serdar Denktaş ve Derviş Eroğlu'nun miting alanına gelişi- Miting alanından detay- KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu halka hitap ederken- Detay KKTC'de cumhurbaşkanı seçimine doğru- KKTC Cumhurbaşkanı Eroğlu: - "Müzakere masasında yarım kalan bir iş olduğu için aday oldum. Ben bir makam için değil, sizin ve ülkemizin geleceği için, Kıbrıs sorununu sorun olmaktan çıkarmak için masaya oturmaya geldim"- "Halk, KKTC'ye sahip çıkan, tecrübeli, güvenilir, sabırlı Türkiye ile ilişkileri iyi olan bir lider arıyor. Kendi devletine sahip çıkmayan, Türkiye'yi anavatan bilmeyen, garantörlüğe 'hayır' diyen, vatandaşlar arasında ayrım yapan kişi KKTC'yi temsil edemez" KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, müzakere masasındaki iş yarım kaldığı için aday olduğunu belirterek "Ben bir makam için değil, sizin ve ülkemizin geleceği için, Kıbrıs sorununu sorun olmaktan çıkarmak için masaya oturmaya geldim" dedi.KKTC'de 19 Nisan'da düzenlenecek cumhurbaşkanı seçimine bağımsız aday olarak katılan Cumhurbaşkanı Eroğlu, Gazimağusa Namık Kemal Meydanı'nda miting düzenledi.Eroğlu, halkın desteğiyle seçimi başarıyla tamamlayarak birinci turda kazanacağına inandığını belirterek "19 Nisan'a çok az bir süre kaldı. Yıllardır halkımızın arasında oldum. Yıllarca bu yolları beraber yürüdük, bu meydanlarda birlikte olduk. Çok önemli bir seçimin arifesinde el ele gönül gönüleyiz" ifadesini kullandı.Kendisine desteğini açıklayan Ulusal Birlik Partisi (UBP) ve Demokrat Parti-Ulusal Güçler'e (DP-UG) teşekkür eden Derviş Eroğlu, 5 yıl önce halkın kendisine cumhurbaşkanlığı görevini layık gördüğünü, müzakere masasında seçilmiş lider olarak Kıbrıs sorununu çözmek için uğraş verdiğini kaydetti.Görev süresinde her iki Rum lideriyle de görüştüğü, en son Nikos Anastasiadis'in masadan kaçtığını söyleyen Eroğlu, bir önceki Rum lideri Dimitris Hristofyas'ın da müzakerelere "hayır" ile geldiğini anımsattı."Demek ki karşımızda bizim kadar samimi bir anlayışla anlaşma arayışı içinde olan yok" diyen Eroğlu, şöyle devam etti: "Benim kitabımda bir 40 yıl daha sizi masada tutmak yoktur. Anastasiadis masadan kaçtı, Sayın Mehmet Ali Talat, 'Eroğlu ile 5 yıl kaybedildi' dedi.
Mehmet Ali Talat - 16.04.2015
KKTC'de Cumhurbaşkanı Seçimine Doğru
"Demek ki karşımızda bizim kadar samimi bir anlayışla anlaşma arayışı içinde olan yok" diyen Eroğlu, şöyle devam etti: "Benim kitabımda bir 40 yıl daha sizi masada tutmak yoktur. Anastasiadis masadan kaçtı, Sayın Mehmet Ali Talat, 'Eroğlu ile 5 yıl kaybedildi' dedi.
Mehmet Ali Talat - 13.04.2015
Haftanın Tarihine Bakış
2005- KKTC Cumhurbaşkanlığı'na Mehmet Ali Talat seçildi.
Mehmet Ali Talat - 27.03.2015
Kktc, Cumhurbaşkanlığı İçin 9'uncu Kez Sandığa Gidecek
1974 Barış Harekatı'nın ardından kendi devlet çatısı altında ilk devlet başkanlığı seçimini 20 Haziran 1976'da yapan Kıbrıs Türk halkı, 39 yıl içinde 2 kez Kıbrıs Türk Federe Devleti devlet başkanlığı; 6 kez de KKTC Cumhurbaşkanlığı için seçime gitti. Yaklaşık üç hafta sonra yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimi, KKTC'nin 7. Cumhurbaşkanlığı seçimi olacak. 13 Şubat 1975'te kurulan Kıbrıs Türk Federe Devleti Başkanlığı için 1976'da ve 1981'de yapılan seçimleri Rauf Raif Denktaş kazanırken, 15 Kasım 1983'te kurulan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı seçimini 1985, 1990, 1995 ve 2000 yıllarındaki seçimlerde sandıktan çıkan isim yine Denktaş oldu. 2005 Cumhurbaşkanlığı seçimini Mehmet Ali Talat; 2010 yılındaki seçimi ise Derviş Eroğlu kazandı.
Mehmet Ali Talat - 18.03.2015
Çanakkale Şehitleri KKTC'de Anıldı
Törene Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Cumhuriyet Meclisi Başkanı Sibel Siber, Başbakan Özkan Yorgancıoğlu, 2'nci Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, Türkiye'nin Lefkoşa Büyükelçisi Halil İbrahim Akça, Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanı Korgeneral İsmail Serdar Savaş, Güvenlik Kuvvetleri Komutanı Tümgeneral İlyas Bozkurt, Yüksek Mahkeme Başkanı Şafak Öneri, Ana Muhalefet Partisi UBP Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün, bazı bakan ve milletvekilleri, siyasi parti temsilcileri, muharip dernekler, kurum kuruluş ve okul temsilcileri ile askeri erkan da katıldı.
Mehmet Ali Talat - 15.01.2015
Fazıl Küçük Ölümünün 31'inci Yıl Dönümünde KKTC'de Anıldı
Küçük'ün ölüm yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen törene KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Meclis Başkanı Sibel Siber, Başbakan Özkan Yorgancıoğlu, KKTC'nin İkinci Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, Türkiye'nin Lefkoşa Büyükelçisi Halil İbrahim Akça, bakanlar, milletvekilleri, üniversite rektör ve temsilcileri, muharip dernekler, dernek, kurum, kuruluş ve okullardan temsilciler katıldı.
Mehmet Ali Talat - 13.01.2015
Rauf Denktaş'ın Vefatının 3. Yılı
Denktaş'ın ölüm yıl dönümü nedeniyle düzenlenen törene KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Meclis Başkanı Sibel Siber, Başbakan Özkan Yorgancıoğlu, KKTC'nin 2. Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, Türkiye'nin Lefkoşa Büyükelçisi Halil İbrahim Akça, Kurucu Cumhurbaşkanı'nın eşi Aydın Denktaş, bazı bakanlar, milletvekilleri, sendika ve dernek temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.
Mehmet Ali Talat - 13.01.2015
Denktaş, Ölümünün 3. Yıl Dönümünde Mezarı Başında Anıldı
Cumhuriyet Parkı’nda saat 10.00’da başlayan törene Denktaş’ın eşi Aydın Denktaş ve ailesi ile Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nun yanı sıra, Meclis Başkanı Sibel Siber, Başbakan Özkan Yorgancıoğlu, 2. Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, Türkiye'nin Lefkoşa Büyükelçisi Halil İbrahim Akça, sivil ve askeri yetkililerle, siyasi parti, üniversite, dernek, kurum, kuruluş ve okul temsilcileri yanında öğrenciler katıldı.
Mehmet Ali Talat - 05.01.2015
KKTC'nin Eski Başbakanlarından Konuk, Son Yolculuğuna Uğurlandı
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC) ikinci başbakanı olan Osman Nejat Konuk, son yolculuğuna uğurlandı.  İstanbul'da 1 Ocak'ta vefat eden Osman Nejat Konuk için Lefkoşa'daki KKTC Cumhuriyet Meclisi'nde devlet töreni düzenlendi. Törene, Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Cumhuriyet Meclisi Başkanı Sibel Siber, KKTC'nin İkinci Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, Başbakan Yardımcısı Serdar Denktaş, bakanlar, milletvekilleri ve vatandaşlar katıldı.
Mehmet Ali Talat - 24.12.2014
Kıbrıs Müzakerelerinde Bazı Konularda Son Noktaya Gelindi
"TOPLUMSAL DESTEK VAR" Kıbrıs Türk tarafında çözüm yönünde bir birlikteliğin olmasının da çözüm yönünde yapıcı bir unsur olduğunu kaydeden Olgun, "Ortak açıklama doğrultusunda bir çözüme toplumsal bir destek var" dedi. Türkiye yetkilileriyle Cumhurbaşkanlığı'nın Kıbrıs çözüm süreci ile ilgili en üst düzeyde temasların devam ettiğini de belirten Olgun, Türkiye'nin de çözüm sürecinde Kıbrıs Türk kesimine mutlak desteğinin de sürece önemli bir katkı sağladığını ifade etti. Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri'nin Kıbrıs Özel Danışmanlığı görevine atanan Espen Barth Eide'nin de çözüm sürecindeki rolünün olumlu olduğunu kaydeden Olgun, Eide'nin pozitif ve yaratıcı bir yaklaşım sergilediğini kaydetti. Dışişleri Bakanlığı ile de istişare içerisinde olduklarını, Müzakere Heyeti'nin İkinci Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat ile de görüştüğünü belirten Olgun, hedeflenen antlaşmaya ulaşılmasında Kıbrıs Türk tarafından bütünlüğünün son derece önemli olduğunu söyledi.
Mehmet Ali Talat - 23.12.2014
KKTC 2. Cumhurbaşkanı Talat Manisa'da
KKTC 2. Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, Manisa Valisi Erdoğan Bektaş ve Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün'ü makamında ziyaret etti.
Mehmet Ali Talat - 23.12.2014
Mehmet Ali Talat, Akhisarlılarla Konferans Verdi
KKTC 2. Cumhurbaşkanı Talat, "Askeri zaferin arkasından bir diplomatik başarı sağlanabilseydi, Kıbrıs sorunu çözülebilseydi bu gün bu sancıları biz yaşamayacaktık." dedi.
Mehmet Ali Talat - 22.12.2014
KKTC 2. Cumhurbaşkanı Talat, Manisa'da
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) 2. Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, Manisa'nın Akhisar ilçesinde ziyaret ve incelemelerde bulundu.
Mehmet Ali Talat - 21.12.2014
KKTC İkinci Cumhurbaşkanı Talat Manisa'da
Akhisar Genç İşadamları Derneği'nin (AKGİAD) davetlisi olarak yarınki konferansa katılmak üzere eşi Oya Talat ile Akhisar'a gelen Mehmet Ali Talat, dernek başkanı Özkan Kalın'la birlikte tarihi Kasaphane'de Zeytin-Zeytinyağı butik müzesini, Akhisar Müzesi'ni ve Tepe Mezarlığı (Thyateira) antik kalıntılarını gezdi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Mehmet Ali Talat Haberleri | Mehmet Ali Talat Kimdir - Haberler - Sayfa 7 - Mehmet Ali Talat haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Mehmet Ali Talat kimdir, hayatı ve biyografisi. Tatbikatın Kara Aşaması Tamamlandı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 22.4.2021 16:18:06. #1.14#

title