Mali Haberleri

Mali haber, Mali son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Mali - Bugün
Genel Yönetim Muhasebe Yönetmeliği Gereği Sağlık Bakanlığı 2020/Haziran Dönemi Mali Tabloları Yayımlanmıştır
Genel Yönetim Muhasebe Yönetmeliği Gereği Sağlık Bakanlığı 2020/Haziran Dönemi Mali Tabloları Yayımlanmıştır Bize Ulaşın Bilkent Yerleşkesi Üniversiteler Mahallesi 06800, Ankara Tel - Santral +90 312 573 70 50-51.
Mali - Bugün
Kınık Devlet Hastanesi Kan Transfüzyon merkezi, hizmete açıldı
Kınık Devlet Hastanesi Kan Transfüzyon merkezi açılış töreninde Kınık Kaymakamı Erol Türkmen, Kınık Devlet Hastanesi Başhehimi Uzm.Dr.Arif Cengiz Yanık'ta yer aldı. Kınık Belediye Başkanı Dr.Sadık Doğruer'in açılış konuşması yaparak kurdeleyi kestiği törene Bergama İlçe Sağlık Müdürü Turgay Keser, Bergama Devlet Hastanesi Başhekimi Osman Himmetoğlu , Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Fatma Dikyurt, İdari Ve Mali İşler Müdürü Ayben Uncu, Kınık Toplum sağlığı merkezi sorumlu doktoru Oğulcan Karalı,İlçe Jandarma Komutanı Oral Kaymak, İlçe Emniyet Müdürü Bayram Öğüt ve idari yönetimde katılım gösterdi.
Mali - Bugün
Son dakika haberi... ABD Senatosu Dış İlişkiler Komitesi Yunanistan'a askeri yardım yasa tasarısını onayladı
Tasarıda ne var? Yunanistan ordusunun modernleşme sürecine ve Rusya yapımı ekipmanlardan uzaklaşan geçiş sürecine yönelik yardım yer alıyor. Aynı zamanda 2022-2026 mali yıllarında Yunanistan'a yıllık 1,8 milyon dolar değerinde uluslararası askeri eğitim desteği sağlanması ön görülüyor.
Mali - Bugün
Mali'de cenazeye giden aralarında bir başrahibin bulunduğu 5 kişinin kaçırıldığı öne sürüldü
Mali'nin Mopti bölgesinde aralarında bir din adamının da bulunduğu Malili 5 kişinin, silahlı kişilerce kaçırıldığı duyuruldu.
Mali - Dün
Son dakika haberi | Burkina Faso'da devriye gezen polis ekibine düzenlenen silahlı saldırıda 11 polis öldü
Batı Afrika Devletleri Ekonomik Topluluğu (ECOWAS), geçen yıl Batı Afrika'da düzenlenen 700 terör saldırısında 2 binden fazla kişinin öldüğünü açıklamış, saldırıların en çok Mali, Burkina Faso, Nijer ve Nijerya'da yaşandığını duyurmuştu.
Mali - Dün
Araç Kiralama Hizmeti Alınacaktır 22 Haziran 2021
4. 1. 6 Tüzel kişi tarafından iş deneyimini göstermek üzere sunulan belgenin, tüzel kişiliğin yarısından fazla hissesine sahip ortağına ait olması halinde, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği veya yeminli mali müşavir ya da serbest muhasebeci mali müşavir veya noter tarafından ilk ilan tarihinden sonra düzenlenen ve düzenlendiği tarihten geriye doğru son bir yıldır kesintisiz olarak bu şartın korunduğunu gösteren belgeye ilişkin bilgiler, 4.
Mali - Dün
İspanyol hükümetinin affettiği tutuklu Katalan siyasetçiler: "Bağımsızlık mücadelemize devam edeceğiz"
Hükümet Sözcüsü ve Maliye Bakanı Maria Jesus Montero da "Çıkarılman affın, kısa vadede Katalonya'daki sorunun çözümü olmadığının bilincindeyiz.
Mali - Dün
Borsada endekslerin değişimi
Borsa İstanbul'da hesaplanan sektör endekslerinin bugünkü kapanış ile günlük değişim oranları şöyle: Sektör Endeksleri Son KapanışGünlük DeğişimBIST KOBİ SANAYİ4.1061,18BIST TEKSTİL, DERİ9200,68BIST FİN.
Mali - Dün
TBMM KİT Komisyonunda İller Bankasının 2017-2018 hesapları görüşüldü
Uluslararası finans kuruluşlarının mevzuatına uygun olarak her bir proje için teknik ve mali fizibilitelerle çevresel ve sosyal etki analizleri yaptıklarını anlatan Büyük, "Tüm bu gayretlerimiz neticesinde yerel yönetimlerimize sağlanan dış kredi portföyümüzü 2021 itibarıyla 3 milyar avronun üzerine çıkardık.
Mali - Dün
Piyasalarda gün sonu
Önceki kapanışa göre mali endeks yüzde 1,14, sanayi endeksi yüzde 0,84, hizmetler endeksi yüzde 0,31 ve teknoloji endeksi yüzde 0,58 değer kazandı.
Mali - Dün
Kılıçdaroğlu, CHP TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (3)
"Vatanın birliğini ve bütünlüğünü sen mi savunuyorsun ben mi savunuyorum?" sorusunu yönelten CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, "Hiç düşündün mü Sayın Bahçeli; 83 milyon kişi Londra'daki bir avuç tefeciye hizmet eder hale getirildi. Türkiye'nin mali bağımsızlığını hiç düşündün mü? Düyun-u Umumiye İdaresi gibi Borçlar Genel Müdürlüğü kuruldu.
Mali - Dün
Türkiye Barolar Birliği Spor Hukuku Kurulundan Türker Arslan anısına kitap
Ayrıca kitapta "Sporcu ve Hakem Ücretlerinin Vergilendirilmesinde Yeni Normal", "Spor Kulübü Yöneticilerinin Mali Sorumluluğu: Kulüpler Yasası Tartışmaları", "Sporda Adalet ve Hak Mahrumiyeti", "Türk Hukukunda Spor Kulüplerinin Hukuki Yapısı ve Futbol Şubelerinin Şirketleşmesi", "Spor Hukuku Ceza Hukuku İlişkisi", "Kavramsal Olarak Şike ve Teşvik Primi" ve "Spor Yargısında Tek Tahkim Kurulu Önerisi"nin de aralarında bulunduğu birçok makaleye yer verildi.
Mali - Dün
Hazine 2 tahvil ihalesinde yaklaşık 8 milyar lira borçlandı
Hazine ve Maliye Bakanlığı, bugün düzenlediği 2 tahvil ihalesinde 7 milyar 985,7 milyon lira borçlanmaya gitti.
Mali - Dün
Bursaspor Kulübü, mali tabloların doğruluğunun inceleneceğini duyurdu
Bursaspor Kulübü tarafından yapılan açıklamada, belirlenecek bağımsız denetim kuruluşu tarafından Bursaspor Kulübü Derneği ve iştiraklerine ilişkin olarak yapılacak denetim çalışmasında öncelikle genel kurul tarihi itibarıyla devir bilançosu ve diğer mali tabloların doğruluğunun...
Mali - Dün
Bursaspor Kulübü: "Mâlî tabloların doğruluğu incelenecek"
Bursaspor Kulübü, resmi internet sitesinden dikkat çeken bir açıklama yaptı. Açıklamada, "Belirlenecek bağımsız denetim kuruluşu tarafından Bursaspor Kulübü Derneği ve iştiraklerine ilişkin yapılacak denetim çalışmasında öncelikle genel kurul tarihi itibariyle devir bilançosu ve diğer mali tabloların doğruluğu incelenecektir" ifadelerine yer verildi.
Mali - Dün
Oturum ve çalışma izni vaadiyle dolandırıcılığa 43 gözaltı
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yapılan açıklamaya göre; Ankara Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, Türkiye'de oturum veya çalışma izni almak isteyen yabancıların işlerini takip etmek vaadiyle rüşvet aldığı, sahte belgelerle oturum izni aldığı belirlenen şüphelileri takibe aldı.
Mali - Dün
Günün ilk yarısında endekslerin değişimi
Borsa İstanbul'da hesaplanan sektör endekslerinin saat 13.00 itibarıyla son değerleri ve günlük değişim oranları şöyle: Sektör Endeksleri Son DeğeriGünlük DeğişimBIST KOBİ SANAYİ4.0660,19BIST TEKSTİL, DERİ913-0,08BIST FİN.
Mali - Dün
Son dakika! Alman sanayiciler, Alman ekonomisine yönelik 2021 reel büyüme tahminini yüzde 3,5'e yükseltti
Almanya'da reel GSYH'ye yönelik 2021 büyüme tahminini yüzde 3'ten yüzde 3,5'e yükselttiklerini bildiren Russwurm, artan kamu ve özel yatırımların, güçlü kalan ihracatın, Asya'da güçlü ekonomik toparlanmanın ve ABD'de mali teşviklerin Alman ekonomisi için iyimserliklerini artırdığını vurguladı.
Mali - Dün
Piyasalarda gün ortası
Günün ilk yarısında mali endeks yüzde 0,18, teknoloji endeksi yüzde 0,05 değer kazanırken, hizmetler endeksi yüzde 0,07, sanayi endeksi yüzde 0,13 değer kaybetti.
Mali - Dün
Özelleştirme kapsamındaki bazı taşınmazların imar planı değişikliklerine yönelik itirazlar karara bağlandı
Buna göre, Mülkiyeti Maliye Hazinesine kayıtlı Muğla'nın Bodrum ilçesi Gökçebel Mahallesi'nde 781 ada 4 parsele ve 609 ada 3 parsele ilişkin ticaret-konut alanı, genel otopark alanı, park, yol, gelişme konut alanı ve rekreasyon alanı kullanım kararları getirilmesine yönelik nazım ve uygulama imar planı değişikliğine yapılan itirazlar reddedildi.
Mali - Dün
Karşıyaka'da borç 100 milyon TL sınırında
Karşıyaka'da tüzük gereği yıllık yüzde 3'ü aşan borçlanmalardan yönetimler sorumlu olurken, faizlerin hesaptan çıkarılmasıyla yönetimin borçlanma yetkisini aşmadığı savunuldu. Karşıyaka'da 31 Mayıs 2019'daki son mali genel kurulda borç 57 milyon 266 bin 436 TL olarak açıklanmış, Başkan Büyükkarcı, 31 Aralık 2019 itibarıyla borçlarının 80 milyon 633 bin TL, Eylül 2020 itibarıyla ise 86 milyon 371 bin 506 TL olduğunu dile getirmişti.
Mali - Dün
İzmir'de tefecilik operasyonunda 8 şüpheli gözaltına alındı
Şüphelilerin yakalanması ve suç delillerinin ele geçirilmesi amacıyla Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince operasyon düzenlendiğinin aktarıldığı açıklamada, "Haklarında yakalama kararı verilen 10 zanlıdan 8'i gözaltına alınmıştır.
Mali - Dün
Tunus Cumhurbaşkanı Said'in "şartlı diyalog" açılımı, siyasi krize çözüm çabalarını akamete uğratır mı?
"Siyasi rejimin ve anayasanın değiştirilmesi mali bakımdan külfetli olacak ve zaman alacaktır çünkü anayasa yapım aşamasına geçmek meclisin, kurucu meclise dönüşmesi ve devrimden sonra yaşanan sürece geri dönülmesi anlamına gelir.
Mali - Dün
Türkiye Uluslararası Doğrudan Yatırım Stratejisi, yeni yatırımlar için rehber niteliği taşıyor Açıklaması
Stratejide, UDY'lerin sanayi, ticaret ve maliye politikalarının en önemli tamamlayıcı unsurlarından biri olduğu ifade edildi.
Mali - Dün
Bazı tarım ürünlerinin gümrük vergileri, oranlarda artışa gidilmeden yeniden düzenlendi
Kararla yerli üretimin korunması ve desteklenmesi amacıyla sarımsak, badem, ceviz, muz, çay, çerezlik ayçiçeği ve yer fıstığı ithalatında uygulanan gümrük vergisi oranlarında değişiklik yapıldı. Vergi oranları nispi ve maktu (ton başına ek mali yükümlülük) olarak ikiye bölünürken toplamda alınan gümrük vergisi oranı değiştirilmeden daha etkin bir uygulamaya gidilmesi amaçlandı.
Mali - Dün
Devlet Destekli Ticari Alacak Sigortası Sistemi'ne reasürans desteğine ilişkin karar
Reasürans desteği için uygun bedel, ilgili dönemde iptaller düşüldükten sonra yazılan brüt primin binde 5'i olarak, devlet desteğinin gerekli olacağı hasar prim oranına ulaşılması durumunda ilgili dönemde iptaller düşüldükten sonra yazılan brüt primin yüzde 1,5'i olarak belirlenmiştir." Söz konusu kararın finansman ve ödemeler kısmında, reasürans desteği ihtiyacının ortaya çıkması durumunda 1'inci madde çerçevesinde hesaplanan tutar, Olağandışı Riskler Yönetim Merkezi'nin talebi üzerine Hazine ve Maliye Bakanlığı bütçesinin ilgili tertibinden merkeze ödenecek.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Mali Haberleri | Mali Haber - Haberler - Mali haberleri, son dakika mali haber ve gelişmeleri burada. Genel Yönetim Muhasebe Yönetmeliği Gereği Sağlık Bakanlığı 2020/Haziran Dönemi Mali Tabloları Yayımlanmıştır.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 23.6.2021 10:53:05. #1.16#

title