Fenerbahçeliler Büyükada'da Lefter'i Andı

Fenerbahçeli taraftarlar, efsane futbolcu Lefter Küçükandonyadis'i ölümünün 7. yılında Büyükada'daki mezarı başında andı.

Fenerbahçeliler Büyükada'da Lefter'i Andı

Fenerbahçe'nin efsane futbolcusu Lefter Küçükandonyadis, ölümünün 7. yılında mezarı başında anıldı.

Büyükada Rum Ortadoks Mezarlığı'nda gerçekleştirilen anma törenine; Lefter'in ailesinin yanı sıra Fenerbahçe Genel Sekreteri Sevil Zeynep Becan, Divan Kurulu ile Tarih, Müze ve Arşiv Kurulu üyeleri, 1907 Fenerbahçe Derneği Başkanı Ruşen Çetin, Fenerbahçeliler Derneği (Feder) Başkanı Şahin Gönülcü, eski sporcular ve taraftarlar katıldı.

Genel Sekreter Sevil Zeynep Becan ile eski futbolcu Ogün Altıparmak, törende kısa birer konuşma yaptı. Merhumun ruhuna okunan dualarla da tören son buldu.

Kaynak: İHA
YORUMLAR (13)

 • LEFTERİ MEZARINDA TERS DÖNDÜRDÜNÜZ:
  Adam Fenerin şu halini görseydi mezarında ters dönerdi. Lefter sezonunda küme düşme hattındayız. Ali Koç ve Comolli sağ olsun. Aziz Yıldırım olsaydı en kötü 3. olurduk. Geçen sene kötü kadroyla şampiyonluğa oynadık taraftar Ali Koç diye bağırdı. 20 bin taraftar geliyordu. Alın size Ali Koç. Küme düşme hattındayız 40 bin taraftar geliyor. Lefter dönemindeki yani 59 öncesi şampiyonluklarımız sayılmadı. Bari onları saydır da Ali Koç bir şey yaptı diyelim. Camiaya seslenerek yine gündemi değiştirecek ALİ KOÇ.
 • HALKIN SPORCUSU:
  Her ölüm yılında sevenleri tarafından anma, yad etme gibi bahanelerle çeşitli etkinlikler düzenlenir, kimi inancı gereği anılır kimi mesleği ile anılır, kimi kişiliği ile anılır. Hepsinin ortak noktası öldüğü gün için yapılır olmasıdır. Lefter in inancını bilmiyorum, gömüldüğü mezarına gidip ün yaptığı şekliyle anıyorum, dolayısıylada sıradan bir adamdan çok yaptığı iştir öleni andıran. Mezarında rahat uyu FB nin ve Milli Takımın cesur yüreklisi, senin kadar olamayanlar cirit atıyor bu ülkede. . . . . .
 • HASAN:
  inanan herkes müslümandır, içtihatta farklılıklar vardır, Kutsal kitabımız da sizden önceki müslümanlar der.
 • FENERLİ:
  Tanrı yerini cennet eylesin . . Müslüman Hıristiyan ayırımı yapmak ancak yobazlıktır , Bir de birileri Paşalı Birol ''a biraz ayar versin , her yerde çıkıyor , reklam gibi . . .
 • TUNÇ06:
  FB DURUMUNU GÖRSE ÜZÜLÜRDÜ...COMOLLİYİ GÖNDERİN ARTIK DÖKÜNTÜLERLE BU İŞ OLMAZ UATAMADAN ADAM BİR GOL ATAMADI SILAMI HALA PARA ALIYOR UTANMAZ..
Tüm 13 yorumu okumak için tıklayın
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.