Son Dakika, Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haber

Joe Biden kripto veto ile finansal istikrarı hedef aldı

Güncelleme:

ABD Başkanı Joe Biden, kripto para birimleri ile ilgili muhasebe standartlarını belirleyen bir yasa tasarısını veto etti. Bu hamle, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun (SEC) tartışmalı SAB 121 bültenini koruma altına alıyor. Beyaz Saray, bu adımın piyasa belirsizliğini azaltacağını ve yatırımcı güvenliğini artıracağını belirtti. Biden'ın kararı, kripto varlık sahipleri ve yatırımcılar arasında büyük yankı uyandırdı.

ABD Başkanı Joe Biden, kripto para birimleri ile ilgili muhasebe standartlarını belirleyen bir yasa tasarısını veto etti, bu hamle Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun tartışmalı SAB 121 bültenini koruma altına alıyor. Beyaz Saray, bu adımın piyasa belirsizliğini azaltacağını ve yatırımcı güvenliğini artıracağını belirtti. Biden'ın kararı, kripto varlık sahipleri ve yatırımcılar arasında büyük yankı uyandırdı.

Biden Veto İle SEC Standartlarını Destekliyor

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Joe Biden, kripto para birimlerini koruyan şirketlere yönelik muhasebe standartlarını düzenleyen bir yasa tasarısını veto ettiğini açıkladı. Söz konusu tasarı, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun (SEC) tartışmalı SAB 121 bültenini geçersiz kılmayı amaçlıyordu.

Beyaz Saray'ın resmi web sitesinde yayınlanan bir bildiri ile Başkan Biden, yönetiminin tüketicileri ve yatırımcıları koruma konusundaki kararlılığını vurguladı. Biden, "Kripto varlıklar alanındaki yeniliklerden tam anlamıyla yararlanabilmek için bu sektördeki tüketicileri ve yatırımcıları koruyacak güçlü tedbirler hayati önem taşıyor." ifadelerini kullandı.

Daha önce hem Temsilciler Meclisi hem de Senato, SEC'in SAB 121 olarak bilinen muhasebe genelgesini iptal etmek için olumlu oy kullanmıştı. Meclis'te çoğunluğu elinde bulunduran Cumhuriyetçilerin yanı sıra 21 Demokrat üyenin de desteğiyle 228'e karşı 182 oyla kabul edilen tasarı, Senato'da da 60'a karşı 38 oyla onaylanmıştı.

Başkanlık vetosunun Kongre tarafından geçersiz kılınabilmesi için her iki yasama organında da üçte iki çoğunluğa ihtiyaç duyuluyor.

Başkan Biden, Haziran ayında yayınladığı bir politika bildirisinde, SEC'in kripto varlıklar için etkili bir düzenleyici çerçeve oluşturma kapasitesini sınırlandıracak benzer yasa tasarılarını veto edeceğini belirtmişti. Beyaz Saray yetkilileri, bu tür düzenlemelerin finansal istikrarsızlığa ve piyasalarda belirsizliğe yol açabileceği uyarısında bulundu.

SAB 121 düzenlemesi, kripto para saklama hizmeti veren şirketlerin, müşterilerine ait dijital varlıkları bilançolarında yükümlülük olarak kaydetmelerini zorunlu kılıyordu. Bu uygulama, geçtiğimiz yıl bankaların kripto varlıkları koruma yeteneği konusunda ciddi endişelerin ortaya çıkmasına neden olmuştu.

SEC sözcüsü geçtiğimiz ay yaptığı açıklamada, çok sayıda kripto şirketinin iflas ettiğini ve müşterilerin haklarını iflas mahkemelerinde aradığını gözlemlediklerini dile getirdi. Sözcü, "Kripto varlıklar bilanço dışında bırakıldığında, yatırımcılara yönelik riskler artıyor. Bu durum, kripto saklama hizmeti veren kuruluşların üstlendiği risk seviyesini yatırımcılara net bir şekilde gösteriyor." ifadelerini kullanmıştı.

Kaynak: Haberler.com / Kripto

Beyaz Saray Kripto Para Kripto Para Joe Biden Kripto Borsaları Kripto Yatırım Kripto Haberler

Hz. Muhammed'e hakaret eden şüpheli tutuklandı

Hz. Muhammed'e hakaret eden şüpheli tutuklandı

ABD Gizli Servis Direktörü, Trump'a yönelik suikast girişimi nedeniyle istifa etti

ABD Gizli Servis Direktörü, Trump'a yönelik suikast girişimi nedeniyle istifa etti

Bodrum bu yaz neden boş kaldı? Görüşlerinizi yazın

Bodrum bu yaz neden boş kaldı? Görüşlerinizi yazın

Bakmadan Geçme

Spor Smart CANLI izle! (LUGANO FENERBAHÇE) Spor Smart donmadan ve kesintisiz izle! 23 Temmuz D Smart Go Spor Smart canlı yayın! D-Smart GO Spor Smart CANLI izle! Lugano Fenerbahçe Spor Smart şifresiz canlı yayın linki! Lugano Fenerbahçe maçı hangi kanalda? Lugano FB Şampiyonlar Ligi maçını hangi kanal veriyor, nereden izlenir? D Smart GO TV'den nasıl izlenir? D Smart GO televizyonda var mı, nereden izlenir? D Smart GO aynı anda kaç kişi kullanabilir? Digitürk D Smart Go kaçıncı kanalda? D Smart hangi platformda, D Smart GO nasıl izlenir, frekansı ne? 23-24 Temmuz Akaryakıt Fiyatları: Benzine, motorine, mazota zam veya indirim var mı, gelecek mi? Akaryakıt zammı ne zaman? 23-24 Temmuz bugün ve yarın hava nasıl olacak, yağış var mı? HAVA DURUMU! İstanbul'da yarın hava nasıl olacak, kaç derece? İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? Maltepe, Üsküdar, Başakşehir 23-24 Temmuz İstanbul su kesintisi listesi! Tatyana Ozolina öldü mü? Tatyana Ozolina kimdir? Tatyana Ozolina neden öldü? İZSU İzmir su kesintisi: İzmir'de sular ne zaman gelecek? Bergama, Buca, Çeşme 23-24 Temmuz 2024 İzmir su kesintisi listesi! Gaziantep GASKİ su kesintisi: Gaziantep'te sular ne zaman gelecek? Şahinbey, Oğuzeli, Araban 23-24 Temmuz 2024 GASKİ su kesintisi listesi! Adana ASKİ su kesintisi: Adana'da sular ne zaman gelecek? Ceyhan, Kozan, İmamoğlu 23-24 Temmuz 2024 Adana su kesintisi listesi! KOSKİ Konya su kesintisi: Konya'da sular ne zaman gelecek? Ereğli, Meram, Akşehir 23-24 Temmuz 2024 Konya su kesintisi listesi! BUSKİ Bursa su kesintisi: Bursa'da sular ne zaman gelecek? Mustafakemalpaşa, Osmangazi, Nilüfer 23-24 Temmuz 2024 Bursa su kesintisi listesi!
İsrail'in kuzeyinde alarm! Okullar güvenlik nedeniyle açılmayacak

İsrail'in kuzeyinde alarm! Okullar güvenlik nedeniyle açılmayacak

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title