Kavşut Haberleri

Kavşut haber, Kavşut son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kavşut - 26.2.2014
Müftü Kavşut, Vali Tapsız'a Veda Ziyaretinde Bulundu
Kilis Valisi Süleyman Tapsız, Kilis Müftüsü Mehmet Cüneyt Kavşut’u makamında kabul etti.
Kavşut - 19.8.2013
Kahramanmaraş'ta Trafik Kazası: 1 Ölü, 1 Yaralı
Ebubekir Çelebi yönetimindeki 46 D 5805 plakalı motosiklet, Göksun-Elbistan karayolu Kavşut köyü ayrımında, Mustafa Tüylü'nün kullandığı 38 EU 695 plakalı kamyonete çarpıştı.
Kavşut - 17.5.2013
Mustafa Savaş Kız Kuran Kursu Açıldı
Mahmut Savaş Kız Kuran Kursu ve Katran Cami tuvaletinin açılışına Vakıflar Bölge Müdürü İsa Güven, Kilis Belediye Başkanı Mehmet Abdi Bulut, Kilis İl Müftüsü Mehmet Cüneyt Kavşut, işadamı Mehmet Savaş ve çok sayıda davetli katıldı.
Kavşut - 10.5.2013
Kilis Valisi Tapsız Engelliler ile Yemekte Buluştu
Düzenlenen yemekli buluşmaya Vali Süleyman Tapsız yanı sıra, İl Emniyet Müdürü Mehmet Akpınar, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mahmut Kaçarlar, İl Müftüsü Mehmet Cüneyt Kavşut, İl Halk Sağlığı Müdürü Emin Aslan, Hastane Genel Sekreteri Sedat Çakıcı, Özürlüler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Hasan Baştürk ve dernek üyeleri, engelli vatandaşlar ile aileleri katıldı.
Kavşut - 10.5.2013
Jandarma Trafik Haftası Kutlamalarını Köylere Taşıdı
Trafik Haftası kapsamında ilçeye bağlı Kavşut beldesinde düzenlenen kutlama programına İlçe Kaymakamı Hulusi Şahin, Garnizon Komutanı J.
Kavşut - 29.4.2013
Afşin-Elbistan Bölgesindeki Kömür Rezervi
Türkiye'deki kurulu termik santral kapasitesinin önemli kısmının bu bölgeden sağlandığına işaret eden Kavaklı, şunları kaydetti: "İlerleyen dönemlerde burası ülkemiz elektrik arzında ciddi bir potansiyele sahip olacaktır. Bu potansiyeli arkadaşlarımızın gayreti ile bir sonuca dönüştüreceğiz. Bunun bölge ekonomisine çok önemli yansımaları olacak. Bu bölgede yaklaşık 5 milyar ton civarında kömürümüz var. Afşin ve Elbistan bölgesindeki kömür kaynağının hızlı bir şekilde ekonomiye arz edilmesi gerekiyor." Termik santrallerinin özelleştirilme çalışmasına ilişkin soruya ise Kavaklı, "Özelleştirme farklı bir olgudur. Bu arz sırasında yeni istihdam alanları oluşacak. Dolayısıyla bırakın mevcut işçilerin işini kaybetmesi, tam tersi inşaat aşamasında 5 bin, işletme aşamasında ise 8 bin civarında yeni istihdam alanı oluşacak. Kaygıya gerek yok" Ziyarete, Elektrik Üretim AŞ (EÜAŞ) Maden Sahaları Daire Başkanı Hüsamettin Kavşut da eşlik etti.
Kavşut - 29.4.2013
Kavaklı: "5 Milyar Tonluk Kömür Ülke Ekonomisine Kazandırılmalı"
EÜAŞ Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Hüsamettin Kavşut ile birlikte, Afşin-Elbistan Linyitleri (AEL) İşletme Müdürlüğü ile A ve B termik santrallerinde incelemelerde bulunan Dr.
Kavşut - 26.4.2013
Kilis'te Hafızlık, Ezanı Güzel Okuma Yarışması
Merkez Kadı Cami'nde yapılan 2013 yılı din görevlilere yönelik etkinlikler çerçevesinde düzenlenen yarışmanın jüri başkanlığını İl Müftüsü Mehmet Cüneyt Kavşut yaparken, seçici kurul üyeleri ise İl Müftü Yardımcısı Ramazan Aslan, Musabeyli Müftüsü M.
Kavşut - 19.4.2013
Kilis'te Kur'an Kursları Yararına Kermes Açıldı
Öğretmenevi bahçesinde kurulan kermesin açılışında konuşan İl Müftüsü Mehmet Cüneyt Kavşut, desteklerinden dolayı Kur'an Kursu Hocaları ve öğrencilerine teşekkür etti.
Kavşut - 17.4.2013
Devrilen Elektrik Direkleri 3 Büyükbaş Hayvanı Telef Etti
Alınan bilgiye göre, ilçeye bağlı Kavşut Beldesi'nde yaşayan İsmail Korkutoğlu, kendisine ve komşusuna ait 29 büyükbaş hayvanı otlatmak için mera alanına götürdüğü sırada köy girişinde yol kenarında bulunan elektrik direklerinden 2'si, rüzgarın da etkisiyle devrildi.
Kavşut - 17.4.2013
Devrilen Elektrik Direkleri Hayvanları Telef Etti
Edinilen bilgilere göre olay, ilçeye bağlı Kavşut beldesinde meydana geldi.
Kavşut - 15.4.2013
Kilis'te Kutlu Doğum Haftası Etkinliği
Alaeddin Yavaşça Kültür Merkezi'nde düzenlenen tören saygı duruşu, İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Kur'an-ı Kerim okunması ile devam eden etkinlik ilahilerin okunmasından sonra protokol üyeleri tarafından gönün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapıldı. İl Müftüsü Mehmet Cüneyt Kavşut tarafından protokol üyelerine karanfil dağıtıldı.
Kavşut - 14.4.2013
Kilis'te Kutlu Doğum Haftası Etkinliği
Etkinliğe AK Parti Kilis milletvekili Opr. Dr. Fuat Karakuş, 7 Aralık Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Güvenç, Kilis İl Müftüsü Mehmet Cüneyt Kavşut, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan, AK Parti Kilis İl Başkanı Reşit Polat, Diyanet Sen Kilis İl Temsilcisi Recep Yıldız, daire amir ve müdürleri, vatandaşlar ile din görevlileri katıldı.
Kavşut - 6.4.2013
Müftülük Tarafından Bayanlara Konferans
Açılış konuşmasını yapan İl Müftüsü Mehmet Cüneyt Kavşut katılımın yoğun olmasından dolayı konferansı izleyenlere teşekkür etti.
Kavşut - 4.4.2013
Kahramanmaraş'ta Kısa Kısa
"2B" arazilerinin kadastro çalışmalarının 4 belde ve 8 köyde tamamlandığını belirten Ermurat, şunları kaydetti: "İlçemiz sınırlarındaki Alıçlıbucak, Aslanbey Çiftliği, Büyük Çamurlu, Fındıklıkoyak, Karaömer, Kavşut, Kömür ve Çamdere köyleri ile Çardak, Ericek, Değirmendere ve Kanlıkavak beldelerindeki arazilerin satışına başlandı.
Kavşut - 20.3.2013
İZGİAD, Enerji Üretimi ile Gururlandı
İZMİT GENÇ İŞADAMLARI İZAYDAŞ Genel Müdürü Muhammet Saraç ve Genel Müdür Yardımcısı Bayram Karakuş'un ev sahipliği yaptığı ziyaret programına, İZGİAD Başkanı Nurhayat Güldüren, Başkan Vekili Yusuf Erenkaya, dernek yönetiminden Sema Kalafat, Selçuk Türkmen, Füruzan Taş, Neşe Köse, Emrullah Yolasığmaz, Mehmet Yavuz Keleş, Süleyman Durak, Volkan Kavşut, Çetin Aykan, Mehmet Yıldırım, Şaban Kulaksız, Aykut Sönmez, Mevlüt Bozdağ, Atakan Karakuzu ve Ayhan Güldüren katıldı.
Kavşut - 20.3.2013
İzgiad Enerji Üretimi ile Gururlandı
İZAYDAŞ Genel Müdürü Muhammet Saraç ve Genel Müdür Yardımcısı Bayram Karakuş'un ev sahipliği yaptığı ziyaret programına, İZGİAD Başkanı Nurhayat Güldüren, Başkan Vekili Yusuf Erenkaya, dernek yönetiminden Sema Kalafat, Selçuk Türkmen, Füruzan Taş, Neşe Köse, Emrullah Yolasığmaz, Mehmet Yavuz Keleş, Süleyman Durak, Volkan Kavşut, Çetin Aykan, Mehmet Yıldırım, Şaban Kulaksız, Aykut Sönmez, Mevlüt Bozdağ, Atakan Karakuzu ve Ayhan Güldüren katıldı.
Kavşut - 25.2.2013
Suşehri Müftülüğü'ne Bağlı 14 Köye İmam Hatip Ataması Yapıldı
Aday imam hatiplere kursu ilçe vaizi Keramettin Genç ile birlikte verdiğini belirten Suşehri İlçe Müftüsü Bekir Civriz, kursa katılan aday imam hatiplerimiz ilçe müftlüğümüze bağlı Saraycık, Gelengeç, Kavşut, Kızıltaş, Yamaç, Kale, Sökün, Kurugöl, Tatar ve Olucak köyüne atandığını ifade etti.
Kavşut - 30.11.2012
Vali Tapsız, Müftülüğü Ziyaret Etti
Vali Tapsız, İl Müftüsü Mehmet Cüneyt Kavşut karşıladıktan sonra Müftülük makamına geçildi.
Kavşut - 7.11.2012
"Gap Köşesi Kütüphaneleri" Bilgi Kaynağı Oldu
Açıklamada görüşlerine yer verilen Poler Tarım, Şanlıurfa Ekip Lideri Ziraat Mühendisi Mete Kavşut da geliştirecekleri yeni bir tohum çeşidiyle ilgili ihtiyaç duydukları kaynağı "GAP Köşesi Kütüphaneleri"nden temin ettiklerini söyledi.
Kavşut - 3.10.2012
Camiler ve Din Görevlileri Haftası
İl Müftüsü Mehmet Cüneyt Kavşut ile beraberindeki heyet, Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle Kilis Valisi Süleyman Tapsız'ı ziyaret etti.
Kavşut - 19.9.2012
Hacı Adayları Törenle Uğurlandı
Altınoluk Turizm şirketi aracılığıyla kutsal topraklara gidecek olan 43 hacı adayı için, Kilis Müftülüğü tarafından Hacı Cümbüş Camii önünde düzenlenen törene; İl Müftüsü Mehmet Cüneyt Kavşut, Altınoluk Turizm şirket yöneticisi İbrahim Alitinoğlu ile çok sayıda kişi katıldı.
Kavşut - 2.8.2012
Diyarbakır'daki Çatışma
Şehit Akdemir'in cenazesi, Kilis Müftüsü Mehmet Cüneyt Kavşut'un kıldırdığı cenaze namazının ardından Güvenli köyünde toprağa verildi.
Kavşut - 26.7.2012
Turnuvanın Şampiyonu Belli Oldu
10 gün süren turnuvada şampiyonluk ipini Muradiye Camii Yaz Kur'an Kursu futbol takımı göğüsledi. Yaz Kur'an kurslarına katılan 7-18 yaş aralığındaki gençlere sporu sevdirmek, serbest zamanlarını spor yaparak geçirmelerini sağlamak, sosyal aktivitelere katılımı artırmak amacıyla düzenlenen Yaz Kur'an Kursları Halı Saha Futbol Turnuvası, dün oynanan final maçı ile tamamlandı. Kupa törenine, İl Müftüsü Mehmet Cüneyt Kavşut, daire personelleri ve birçok vatandaş katıldı.
Kavşut - 15.6.2012
Kilis İl Müftüsü Kavşut'un Miraç Kandili Mesajı
Kilis İl Müftüsü Mehmet Cüneyt Kavşut, Miraç Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Kavşut - 12.5.2012
İl Müftüsü Kavşut'tan Engelli Vatandaşlara Ziyaret
Kilis İl Müftüsü Mehmet Cüneyt Kavşut, "Engelliler Haftası" nedeniyle Özürlüler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'ni ziyaret ederek, ileriye dönük çalışmalar yapma konusunda ortak karar aldı.
Kavşut - 10.5.2012
"Hıdrellez Kültürü" Konulu Panel
Alaeddin Yavaşça Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen "Hıdrellez Kültürü" konulu panele Kilis Valisi Yusuf Odabaş, Kilisli Devlet Sanatçısı ve Bestekar Prof. Dr. Alaeddin Yavaşça, 7 Aralık Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Güvenç, Belediye Başkan Yardımcısı Ömer Kerkütlüoğlu, İl Müftüsü Mehmet Cüneyt Kavşut, İlim Yayma Cemiyeti Kilis Şube Başkanı Zafer Bilik ile davetliler katıldı.
Kavşut - 27.4.2012
Fatih Talebe Yurtları Kermesi Açıldı
Ayşecik Aile Çay Bahçesi'ndeki kermes açılısına AK Parti Kilis Milletvekili Ahmet Salih Dal, İl Müftüsü Mehmet Cüneyt Kavşut, Fatih Öğrenci Yurtları Yönetim Kurulu Başkanı Şuayip Kaya ile davetliler katıldı.
Kavşut - 27.4.2012
7 Aralık Üniversitesi'nde Kutlu Doğum Haftası Programı
Kilis Alaeddin Yavaşça Kültür Merkezi'nde düzenlenen programa 7 Aralık Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Osman Türer, İl Müftüsü Mehmet Cüneyt Kavşut, İl Emniyet Müdürü Mehmet Akpınar, İl Kültür ve Turizm Müdürü Abdullah Aldemir, öğretim üyeleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
Kavşut - 2.4.2012
Gençlik ve Zararlı Alışkanlıklar Konulu Konferans
Kur'an-ı Kerim okunmasından sonra İl Müftüsü Mehmet Cüneyt Kavşut, yaptığı konuşmada, müftülük olarak sürekli konferans ve panel düzenlediklerini söyleyerek her ay cezaevinde konferans yaptıklarını belirtti.
Kavşut - 6.3.2012
İzmit'te Simitin Tadı Kaçtı
KALİTELİ SİMİT SATIYORUZ Simit satıcısı Anıl Kavşut, simit fiyatlarının bazı simitçilere oranla yüksek sattıklarını fakat simit lezzeti ve kalitesinin çok iyi olduğunu söyledi.
Kavşut - 6.3.2012
İzmit'te Simit 1 Lira Oldu
KALİTELİ SİMİT SATIYORUZ Simit satıcısı Anıl Kavşut, simit fiyatlarının bazı simitçilere oranla yüksek sattıklarını fakat simit lezzeti ve kalitesinin çok iyi olduğunu söyledi.
Kavşut - 22.2.2012
Camilerde Kur'an Eğitimi Devam Ediyor
İl Müftüsü Mehmet Cüneyt Kavşut, Camilerde Kur'an Eğitimi Projesi başlatıldığını belirterek, "Diyanet İşleri Başkanlığının başlattığı Kur'an kursu hizmetleri v faydalanma imkanı bulamayan, ama Kur'an-ı Kerim, meali ve gerekli dini bilgileri öğrenmek isteyen bireylerin ihtiyaçlarına cevap vermek, kursiyerlerin Kur'an-ı Kerim'i hatasız ve tecvit kurallarına uygun bir şekilde yüzünden okumayı öğrenmelerine yardımcı olmak maksadı ile Camilerde Kur'an Eğitimi Projesi başlatılmıştır.
Kavşut - 21.2.2012
Kilis'te 13 Cami Kendi Ezanını Okumaya Başladı
Kilis Müftüsü Cüneyt Kavşut, toplantıda, faaliyetleri hakkında bilgi verdi.
Kavşut - 20.2.2012
Kilis Valisi Yusuf Odabaş'ı, İl Müftülüğünde İmamlarla Bir Araya Geldi
Her ay düzenli olarak Kilis Müftülüğü'nde bir araya gelen imamların bu ay ki toplantısına Kilis Valisi Yusuf Odabaş'ı, İl Müftüsü Mehmet Cüneyt Kavşut ve İl Özel Kalem Müdürü Fahrettin Ergün'de katıldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Kavşut Haberleri | Kavşut Haber - Haberler - Sayfa 3 - Kavşut haberleri, son dakika kavşut haber ve gelişmeleri burada. Köy Yolları Asfaltlandı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 25.11.2020 09:20:33. #1.14#
title