Haberler » Spor » Jordan 7 milyon dolar bağışta bulunduğu hastanenin açılışında gözyaşlarını tutamadı - Spor

Jordan 7 milyon dolar bağışta bulunduğu hastanenin açılışında gözyaşlarını tutamadı

Efsane basketbolcu Michael Jordan, sağlık sigortası olmayan 35 bin kişiye 5 yıl boyunca sağlık hizmeti verecek iki hastanenin açılması için tam 7 milyon dolar bağışta bulmuştu. Jordan hastane açılışında gözyaşlarını tutamadı.

Jordan 7 milyon dolar bağışta bulunduğu hastanenin açılışında gözyaşlarını tutamadı

Basketbolu bıraktıktan sonra NBA takımlarından 'ın sahibi olan Jordan'ın bağışlarıyla açılan iki hastanede sağlık sigortası bulunmayan yaklaşık 35 bin kişiye beş yıl boyunca ücretsiz sağlık hizmeti verilecek.

Hastanenin sahibi Novant Sağlık Topluluğu'na daha önce de 750 bin dolarlık bağışta bulunan efsane basketbolcu 'Novant Sağlık Ailesi Medikal Kliniği'nin açılışında yaptığı konuşmada "Beni yıllarca destekleyen bu halka bir şeyler verebildiğim için çok mutluyum. Bu benim için çok değerli. Hayatımı Illionis ve diğer yerlerde kazandım ancak her şeyin nerede başladığını da unutmadım. Bana verilen desteğin karşılığını ödeyemem. Bu daha başlangıç" ifadelerini kullandı.

Konuşma sırasında Jordan'ın göz yaşlarına hakim olamadığı görüldü.


Haber Videosu: Jordan 7 milyon dolar bağışta bulunduğu hastanenin açılışında gözyaşlarını tutamadı
HABER YORUMLARI
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.