İran'da 80 bin kişi hep bir ağızdan "Türkiye" diye haykırdı

İran'da 80 bin kişi hep bir ağızdan "Türkiye" diye haykırdı

İran Liginde mücadele eden Güney Azerbaycan Türklerinin temsilcisi Tractor Sazi'nin son maçında 80 bin kişi hep bir ağızdan "Türkiye" diye tempo tuttu.

02.11.2019 08:50 | Son Güncelleme: 02.11.2019 09:51

İran'ın Tebriz bölgesinin takımı olan Traktör Sazi'nin taraftarları, İstiklal maçında futbol tarihine damga vuracak görüntülere imza attı.

80 BİN KİŞİ "TÜRKİYE" DİYE HAYKIRDI

Geçen haftalarda bir futbolcusu asker selamı verdiği için ceza alan Traktör takımının, bu hafta yaklaşık 80 bin taraftarı asker selamı vererek Türkiye'nin Barış Pınarı Harekatına destek verdiğini gösterdi.

6 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Taraftarlar saatler öncesinden hazırlık yaptı. İran polisi Türk bayraklarıyla stada girmeye çalışan 6 kişiyi gözaltına aldı.

TAKIMIN BAŞINDA DENİZLİ VAR

Öte yandan Traktör takımının teknik direktörlüğünün Mustafa Denizli yapıyor.

İşte stadyumdan görüntüler;

İran'da 80 bin kişi hep bir ağızdan 'Türkiye' diye haykırdı
Haber Yorumları (47)
ANGGARAAA: ALLAHINIZA KURBAN..YAŞASIN TURAN
HAYALET: Bir olalım iri olalım diri olalım hep birlikte çok büyük olalım . kıskananlar çatlasın.Türk dünyası uyanıyor
SELÇUKLU: Özde ve sözde gardaşlar. Artık pers boyunduruğu altında kalbayın 35 milyon gardaşımızsınız artık topraklarınıza sahip olma vakti geldi. Büyük Türkistan sınırının haritasını buradan başlatalım. Daha ne bekliyorsunuz bir TÜRK olarak anlamıyorum.
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title