Haberler

SEC, 300 milyon dolarlık saadet zinciri iddiasıyla 17 kişiyi suçladı

Güncelleme:

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), CryptoFX adlı bir kripto para ticaret platformunun arkasındaki 17 kişiyi, Latin Amerika kökenli yatırımcılardan 300 milyon dolar dolandırmakla suçladı. Söz konusu platform, 'risksiz' ve 'garantili' yüksek getiri vaatleriyle yatırımcıları cezbetti. SEC, bu platformun aslında bir saadet zinciri olduğundan şüphelenerek 2022 Eylül'ünde operasyonlarını durdurdu.

SEC, CryptoFX adlı bir kripto para ticaret platformunun arkasındaki 17 kişiyi, Latin Amerika kökenli yatırımcıları sahte vaatlerle 300 milyon dolar dolandırmakla suçladı.

"Risksiz" ve "Garantili" Getiri Vaatleri Yatırımcıları Cezbetti

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) 300 milyon dolarlık bir saadet zinciri işletmekle suçlanan 17 şahsı açığa çıkardı. Bu kişiler, CryptoFX adlı bir kripto ticaret platformu üzerinden faaliyet göstermekle itham ediliyor. SEC'in iddialarına göre söz konusu platform, 2020 Şubat ayında Houston'da resmi olarak bir kripto ticaret platformu olarak kaydedilmişti. Ancak Eylül 2022'de, SEC bu platformun aslında devam eden bir saadet zinciri olduğundan şüphelenerek operasyonlarını durdurma kararı aldı.

Yaklaşık bir buçuk yıl sonra, SEC, bu şemayla ilişkili olduğu iddia edilen 17 bireyi tespit etti. Bu kişilerin, Latin Amerika kökenli yatırımcıları, "risksiz" ve "garantili" yüksek getiri vaatleri ile cezbetmek suretiyle dolandırdığı iddia edildi. Bu vaatler arasında, finansal özgürlük ve hayat değiştiren zenginlikler de bulunuyor.

Yetkililer tarafından yapılan açıklamada bu operasyonun, Amerika Birleşik Devletleri'nin on eyaletinde ve iki yabancı ülkede yaşayan Latin topluluğundan kripto yatırımcılarını hedef aldığı ifade edildi. SEC, bu tür bir saadet zincirinin çok sayıda insanı etkilemesi nedeniyle, bu eylemlerin ciddi suçlar oluşturduğunu ve suçluların adalet karşısına çıkarılması gerektiğini belirtti.

Kaynak: Haberler.com / Kripto

Amerika Birleşik Devletleri Latin Amerika Kripto Para Eylül Kripto Cüzdanları Kripto Yatırım Kripto Haberler

Dondurmacıdan 1500 liralık hesaba isyan eden turistlere: Bana dokunursan 40 adamı karşında bulursun

Dondurmacıdan 1500 liralık hesaba isyan eden turistlere: Bana dokunursan 40 adamı karşında bulursun

Genelevde kimlik soran güvenlik görevlisini silahla vurdu

Genelevde kimlik soran güvenlik görevlisini silahla vurdu

18 yıl sonra tarihi ziyaret! Erdoğan-Özel görüşmesine ilişkin CHP'den ilk açıklama

18 yıl sonra tarihi ziyaret! Erdoğan-Özel görüşmesine ilişkin CHP'den ilk açıklama

Bakmadan Geçme

Filenin Sultanları maçı ne zaman 12 Haziran Çarşamba? Süper Lig ne zaman başlıyor 2024-25? #9917 Steam çöktü mü? 12 Haziran Çarşamba Steam sorun mu var? Karne tebrik mesajları, en güzel karne tebrik mesajları nelerdir? 2024 en güzel karne tebrik mesajları. 12 Haziran Konya'da elektrik kesintisi yaşanacak ilçeler! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? Örnek karne görüşleri 2024! Öğretmenler için karne görüşleri örnekleri nelerdir? Karne görüşü örnekleri 2024! Karne görüşü ne yazılır? Öğretmen karne görüşleri örnekleri! 12 Haziran İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 12 Haziran 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 12 Haziran Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 12 Haziran AFAD ve Kandilli deprem listesi! 12 Haziran Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 12 Haziran Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 12 Haziran 2024 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! 12 Haziran İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 12 Haziran Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi!
1 ay önce ailesini katledip intihar eden polisle ilgili bomba Olcay Kılavuz ve Sinan Ateş iddiası

1 ay önce ailesini katledip intihar eden polisle ilgili bomba Olcay Kılavuz ve Sinan Ateş iddiası

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title