Haberler

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, AA'nın "Yılın Fotoğrafları" oylamasına katıldı

Abone Ol

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Anadolu Ajansının (AA) düzenlediği "Yılın Fotoğrafları" oylamasına katıldı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Anadolu Ajansının (AA) düzenlediği "Yılın Fotoğrafları" oylamasına katıldı.

Bilişim Vadisi'nde, AA foto muhabirlerinin yurt içinde ve yurt dışında çektiği "haber", "yaşam" ve "spor" kategorilerindeki fotoğrafları inceleyen Bakan Varank'a, AA Sakarya Bölge Müdürü Yücel Velioğlu bilgi verdi.

Varank, yaşam kategorisinde oyunu Şebnem Coşkun'un "Sağlık çalışanlarının şefkatli elleri" fotoğrafından yana kullandı.

2022 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi üzerindeki görüşmeler sırasında "Ayşe Betül" ismi verilen bebeği dünyaya gelen Varank, "Benim de yeni çocuğum olduğu için bu fotoğrafı seçtim. Bu oyumuz yeni çocuğu olanlara gelsin diyelim, bu yavrumuzun fotoğrafına oy verelim. Rabb'im bahtını açık etsin inşallah." dedi.

Varank, haber kategorisinde Muhammed Enes Yıldırım'ın "Ebru sanatı değil müsilaj" fotoğrafına oy verdi. Çevrenin önemine işaret eden Varank, "Dünyaya dikkat etmezsek gelecekte çocuklarımıza yaşanabilir bir dünya kalmayacağının alarmını aslında müsilaj veriyor. Müsilaj konusunda çok çalışmamız lazım. Çevre hassasiyeti konusunda çok çalışmamız lazım. Bu bilinci oluşturmak için buna oy verelim. Aynı zamanda Murat Kurum bakanımıza da selam olsun çünkü müsilajla çok güzel mücadele etti. İnşallah Çevre Bakanımız Türkiye'nin yeşil kalkınmasında en önemli görevlerden birini üstlenecek." şeklinde konuştu.

Bakan Varank, spor kategorisinde ise Ali Atmaca'nın "Şampiyon Mete Gazoz" fotoğrafını oyladı. Gazoz'un 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'nda Türkiye'nin gururu olduğunu belirten Varank, "İlk defa böyle bir kategoride olimpiyat şampiyonu olduk. Mete, sporcu kişiliğiyle herkese örnek, genç kişiliğiyle de herkese örnek. Mete Gazoz bence hak ediyor. Oyumuzu Mete Gazoz'dan yana kullandık." ifadelerini kullandı.

Kaynak: AA / Güncel

Hamza Yerlikaya gençlik Spor Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

Dilan Polat'ın yardımcısı Şule gözaltına mı alındı, suçu ne? Şule Özbek mi, Türk mü? Urfa dürüm tarifi! MasterChef Urfa dürüm nasıl yapılır? Adana dürüm tarifi! MasterChef Adana dürüm nasıl yapılır? Çöp şiş dürüm tarifi! MasterChef Çöp şiş dürüm nasıl yapılır? Tavuk şiş dürüm tarifi! MasterChef Tavuk şiş dürüm nasıl yapılır? 5 Aralık Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 5 Aralık İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER İstanbul'da elektrikler ne zaman gelecek? 5 Aralık Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 5 Aralık Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? 5 Aralık Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 5 Aralık AFAD ve Kandilli deprem listesi! 5 Aralık Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 5 Aralık 2023 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 5 Aralık Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 5 Aralık Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? 5 Aralık Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? 5 Aralık Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title