Guam Haberleri

Guam haber, Guam son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Guam - 12.09.2016
Kuzey Kore'nin Nükleer Denemesi
Yonhap haber ajansı, ABD ordusunun 2 B-1 tipi bombardıman uçağını, Guam'dan Seul'deki ana hava üssüne yarın uçuracağını bildirdi.
Guam - 31.05.2016
Kuzey Kore'den Balistik Füze Denemesi; Japonya Alarmda
Kim Jong-un yönetimindeki Kuzey Kore'nin, herhangi bir balistik füze teknolojisi kullanması, Birleşmiş Milletler tarafından yasaklanmıştı. Kuzey Kore'nin denemelerini yaptığı 'Musudan' füzesi ile Japonya ve Pasifik'teki ABD toprağı Guam'ı vurma kapasitesinin bulunduğu belirtiliyor.
Guam - 26.05.2016
Amerika'da Çalışılacak En İyi 50 Şirket Belirlendi
Listenin hazırlanması için kullanılan veriler, PayScale'ın anketini dolduran çalışanlardan toplandı. PayScale, (Porto Riko ya da Guam gibi bölgeler hariç olmak üzere) Amerika'da 2015 Fortune 500 listesinde bulunan şirketlerin çalışanlara yönelik bir anket hazırladı.
Guam - 20.05.2016
Grafikli - Havacılık Tarihinde Sırra Kadem Basan Uçaklar
Guam ile Filipinler arasında ortadan kaybolduğu belirtilen uçak için Pasifik Okyanusu'nda 520 bin kilometrekarelik bir alan tarandı ancak uçağın enkazına hiç ulaşılamadı.
Guam - 18.01.2016
206 Ülkeye Satış Yapan Egeli İhracatçılar, Önemli Pazarlarda Kan Kaybetti
Ege İhracatçı Birlikleri (EİB) verilerinden yapılan derlemeye göre Egeli ihracatçılar, 2015 yılında 206 ülkeye ihracat yaparak, Türkiye’ye 10 milyar 462 milyon dolarlık döviz kazandırdı. EİB üyeleri, 2014 yılında ise 210 ülkeye 12 milyar 222 milyon dolarlık ihracat yapmıştı. Egelilerin ihracat yaptığı ülkeler arasında Anguilla, Aruba, Belize, Benin, Bermuda, Brunei, Burundi, Cape Verde, Eritre, Fiji, Guam, Laos, Makao, Mauritius, Mayotte, Sierra Leone, Togo ve Tonga gibi haritada yerini bulmakta zorlanılacak olanlar da yer alıyor.
Guam - 10.01.2016
Kuzey Kore'nin Hidrojen Bombası Denediği İddiası
ABD ordusundan yapılan açıklamada, Büyük Okyanus'taki Guam Adası'nda bulunan hava üssünden kalkan B-52 bombardıman uçağına ABD'ye ait bir F-16 ile Güney Kore'ye ait bir F-15 savaş uçağının eşlik ettiği, Güney Kore'deki Osan Hava Üssü civarında alçak uçuş yaptığı, daha sonra uçağın Guam'a geri döndüğü belirtildi.
Guam - 13.11.2015
Selülite Karşı Doğal Çözüm
Özel bir deniz yosunundan elde edilen yosun çamuru içeren Guam bakım ürünleri selülite karşı doğal çözümler sunarak özellikle iddialı selülit kremleri ile dikkat çekiyor.
Guam - 02.11.2015
Azerbaycan'daki Genel Seçim -Türk Keneşi Gözlem Heyeti
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Uluslararası gözlemcilerin basın toplantısı ve açıklamaları Azerbaycan'daki genel seçim- Uluslararası gözlemciler, Azerbaycan'daki milletvekili seçiminin "adil, demokratik, şeffaf ve uluslararası standartlara uygun bir ortamda" gerçekleştiğini belirtti Azerbaycan'da yapılan milletvekili seçimini izleyen uluslararası gözlemciler, seçimin "adil, demokratik, şeffaf ve uluslararası standartlara uygun bir ortamda geçtiğini" bildirdi.Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyi (Türk Keneşi) tarafından yayımlanan bildiride, Azerbaycan vatandaşlarının iradesinin seçimde tam şekilde temin edildiği vurgulandı.Seçimin açık, şeffaf ve güçlü rekabet ortamında gerçekleştirildiği savunularak, oy vermenin ve sayımın uluslararası standartlara uygun olduğu kaydedildi.Türk Keneşi Parlamenter Asamblesi (TÜRKPA) gözlem heyetinin açıklamasında da Azerbaycan seçimlerinin hem ülke hem de uluslararası standartlara tam uygun olduğuna işaret edildi. TÜRKPA'nın açıklamasında seçimde herhangi bir yasa ihlaline rastlanmadığının altı çizildi. Karadeniz Ekonomik İşbirliği Teşkilatı Parlamenter Asamblesi gözlemci heyetinin açıklamasında ise herhangi bir olağanüstü durumla karşılaşılmadığı, seçimin demokratik ve şeffaf şekilde sonuçlandığı aktarıldı.GUAM Parlamenter Asamblesi'nin bildirisinde, seçimlerin vatandaşların iradesine uygun sonuçlandığı ve genel olarak olumlu değerlendirildiği ifade edildi.
Guam - 02.11.2015
Azerbaycan'daki Genel Seçim
GUAM Parlamenter Asamblesi'nin bildirisinde, seçimlerin vatandaşların iradesine uygun sonuçlandığı ve genel olarak olumlu değerlendirildiği ifade edildi.
Guam - 31.10.2015
Dünyadaki Büyük Uçak Kazaları
6 Ağustos 1997 Guam Agana Korean Air Boeing 747-300, 227 ölü 26 Eylül 1997 Endonezya Kuzey Endonezya Indonesian Garuda Airlines A-300 Airbus, 234 ölü 6 Aralık 1997: Uçak yüklü Antonov-124 kaza yaptı, 48 kişi öldü.
Guam - 15.04.2015
2018 Dünya Kupası İçin Kura Çekimi
2018 yılında Rusya'da düzenlenecek Dünya Kupası'nın Asya Elemeleri 2. Turun kura çekimi yapıldı.
Guam - 27.01.2015
Ukrayna'daki Gelişmeler
Parlamentodan, dünya çağrı - Ukrayna Parlamentosu bugünkü oturumunda, Birleşmiş Milletler, Avrupa Parlamentosu, Avrupa Konseyi, NATO Parlamenterler Meclisi, AGİT Parlamenterler Meclisi, GUAM Parlamenterler Meclisi ve dünya parlamentolarına, Rusya Federasyonu'nun "saldırgan ülke" olarak tanınmasına ilişkin çağrı yapılmasına yönelik karar aldı.
Guam - 13.01.2015
Ege'nin İhracat Yaptığı Ülke Sayısı 210'A Ulaştı
Egeli ihracatçılar, dünya haritasında yerinin bulunmasında zorlanan, adı duyulup bilinmeyen Kongo, Gine, Togo, Mauritus, Sierra Leone, Guam, Surinam, Burkina Faso, Mayotte, Brunei, Bermuda, Gine-Bissau, Aruba, Makao, Fiji gibi ülkelere ihracat yaparak ülkemize döviz kazandırdı.
Guam - 13.01.2015
Egeli İhracatçılar 2014'te 210 Ülkeye İhracat Yaptı
Almanya, ABD ve İngiltere Ege ihracatında lider ülkeler olurken; Tunus yüzde 60'lık ihracat artışı ile dikkat çekti. İhracatın gerilediği önemli pazarlar ise Çin, Irak, Suudi Arabistan, Brezilya ve Libya olarak sıralandı. Egeli ihracatçılar, dünya haritasında yerinin bulunmasında zorlanan, adı duyulup bilinmeyen Kongo, Gine, Togo, Mauritus, Sierra Leone, Guam, Surinam, Burkina Faso, Mayotte, Brunei, Bermuda, Gine-Bissau, Aruba, Makao, Fiji gibi ülkelere ihracat yaparak ülkemize döviz kazandırdı.
Guam - 10.07.2014
ABD İstihbaratı, Rus Milletvekilinin Oğlunu İnternet Korsanlığı Suçlamasıyla Yakaladı
  Rus basını, Rusya parlamentosunun alt kanadı Duma'nın Liberal Demokrat Partili milletvekili Seleznev'in oğlu Roman'ın ABD istihbaratı tarafından "internet üzerinden kredi kartı bilgilerini çalmak" suçundan yakalanarak, Guam adasına götürüldüğünü yazdı.
Guam - 13.06.2014
Bakü'de, Türkpa 5. Genel Kurul Toplantısı Düzenlendi
Oturumda üye ülkeler, Türkiye, Azerbaycan, Kazakistan ve Kırgızistan'ın parlamento başkanları, milletvekilleriyle birlikte Macaristan Parlamentosu Başkan Yardımcısı, Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyi, BDT PA, TÜRKSOY, Türk Akademisi, Karadeniz Ekonomik İşbirliği Teşkilatı Parlamenter Asamblesi, GUAM ve Türkiye'nin Marmara Grubu Vakfı temsilcileri katıldılar.
Guam - 08.04.2014
Seyahat Çantalarına 2 Yıl Korunma Önlemi Uygulanacak
TARİFE KONTENJANI AÇILAN ÜLKELER LİSTESİ Karar ile tarife kontenjanı açılan ülkeler listesi şöyle belirlendi: "ABD Minor Outlying Adaları, ABD Virjin Adaları, Afganistan, Amerika Samoası, Angola, Anguilla, Antartika, Antigua Ve Barbuda, Arjantin, Arnavutluk, Aruba, Azerbaycan, Bahamalar, Bahreyn, Bangladeş, Barbados, Belarus, Belize, Benin, Bermuda, Bhutan, Birleşik Arap Emirlikleri, Bolivya, Botsvana, Bouvet Adası, Brezilya, Brunei Darussalam, Burkina Faso, Burundi, Cape Verde, Cebelitarık, Cezayir, Christmas Adası, Cibuti, Cook Adaları, Cad, Doğu Timor, Dominik Cumhuriyeti, Dominika, Ekvator, Ekvator Ginesi, El Salvador, Endonezya, Eritre, Etiyopya, Falkland Adaları, Fas, Fiji, Fildişi Sahili, Filipinler, Fransız Güney Topraklan, Fransız Polinezyası, Gabon, Gambiya, Gana, Gine, Gine - Bissau, Grenada, Grönland, Guam, Guatemala, Guyana, Güney Afrika , Güney Georgia Ve Güney Sandviç Ada.
title