Guam Haberleri

Guam haber, Guam son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Guam - 04.09.2017
Güney Kore'den Korkutan Kuzey Kore Açıklaması
Kuzey Kore, dün kıtalararası balistik füzeye yüklenebilecek hidrojen bombası denediğini duyurmuştu. Kuzey Kore'nin dün gerçekleştirdiği nükleer denemenin ardından Güney Koreli askeri yetkililer, başkent Seul'de parlamentoyu bilgilendirdi. ABD ise, ülkelerine ve müttefiklerine yönelik herhangi bir tehdidin askeri bir karşılığı olacağını açıkladı. Kuzey Kore, geçtiğimiz 2 ay boyunca kıtalararası balistik füze denemesi gerçekleştirmiş ve bunlardan biri Japonya üzerinden geçerek Pasifik Okyanusu'na düşmüştü. Kuzey Kore, ABD toprağı Guam adasını da füzelerle vurmaya hazırlandığını duyurmuştu.
Guam - 04.09.2017
ABD'den Kuzey Kore'ye Sert Uyarı
James Mattis, "ABD'ye, Guam dahil olmak üzere topraklarına ya da müttefiklerimize yönelik herhangi bir tehdit olursa çok sert askeri karşılık vereceğiz.
Guam - 30.08.2017
K.kore Füzesi Sonrası ABD Füze Savunma Sistemini Test Etti
Kuzey Kore, füze fırlatmasını ABD ve Güney Kore'nin askeri tatbikatlarına karşı olduğunu ve Pasifik'te ABD'nin Guam bölgesini kapsayan askeri müdahale için ilk adımı attığını söyledi.
Guam - 29.08.2017
Kuzey Kore'nin Füzesi Filipinlileri de Korkuttu
Kuzey Kore, daha önce Amerika'nın Pasifik'te bulunan toprağı Guam Adası'ndaki üslerini vurmakla tehdit etmişti.
Guam - 29.08.2017
Kuzey Kore, Japonya Üzerinden Geçen Füze Fırlattı
Uzmanlar, atılan füzesinin yeni geliştirilen orta menzilli 'Hwasong 12' füzesi olduğunu belirtti. Bu füzenin Kuzey Kore'nin ABD'nin Guam topraklarına atmakla tehdit ettiği füzeyle aynı olduğu belirtildi.
Guam - 28.08.2017
Güney Kore Lideri'nden Saldırı İhtimaline Karşı Hazırlık Talimatı
BM Güvenlik Konseyi'nin, Kuzey Kore'nin yaptığı füze denemelerine karşı Ağustos ayı başında bu ülkeye yaptırım uygulama kararı almasıyla Pyonyang'ın ABD'nin Guam ve Batı Pasifik topraklarına saldırı düşünebileceği şeklindeki açıklaması Kore yarımadasında gerilimi oldukça yükseltti.
Guam - 26.08.2017
Abd: "Kuzey Kore'nin Füze Denemesi Başarısız Oldu"
ABD Pasifik Komutanlığı Sözcüsü David Benham, Kuzey Kore'nin üç adet kısa menzilli balistik füze fırlattığını tespit ettiklerini açıkladı. Füzelerin 30 dakikalık bir sürede fırlatıldığını, birinci ve üçüncü füzelerin "uçuş sırasında başarısız olduklarını", ikinci füzenin ise fırlatılmasının hemen ardından patladığını belirtti. Benham, Kuzey Kore tarafından fırlatılan füzelerin Guam adasındaki ABD askeri tesislerine tehdit oluşturmadığını söyledi.
Guam - 26.08.2017
Kuzey Kore Üç Balistik Füze Fırlattı
Kuzey Kore, geçen ay kıtalararası balistik füze fırlatmasından bu yana Büyük Okyanus'taki ABD toprağı Guam Adasını vurma tehdidinde bulunuyor.
Guam - 23.08.2017
Kuzey Kore'nin Balistik Füze Programı
Pyongyang yönetimi, ABD Başkanı Donald Trump'ın Twitter üzerinden, Kuzey Kore'ye askeri müdahale seçeneğini gündeme getirmesi üzerine Batı Pasifik'teki ABD'ye ait Guam'a füze fırlatma tehdidinde bulunmuş, daha sonra bu denemenin ertelendiğini duyurmuştu.
Guam - 21.08.2017
Analiz - Kore Yarımadası'nda 'Zafer'in Bedeli Ağır Olacak
Nitekim ABD Genelkurmay Başkanı Joseph Dunford 14-17 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirdiği Çin ziyaretinin son gününde Kuzey Kore'ye askeri müdahalenin "korkunç" olacağı ancak ihtimaller arasında yer aldığı şeklinde bir açıklama yaptı. Dunford'dan kısa süre sonra da Savunma Bakanı Jim Mattis, Kuzey Kore'nin Güney Kore'ye ya da ABD'ya yapacağı bir saldırının ciddi askeri sonuçları olacağını, bu ülkeye karşı askeri seçeneklerin masada olduğunu söyledi. Bu açıklamaların, Kuzey Kore'nin, ABD üslerinin bulunduğu stratejik öneme sahip Pasifik'teki Guam Adası'na füze saldırısı tehdidinden geri adım atmasından sonra gelmesi dikkat çekici.
Guam - 18.08.2017
ABD Genelkurmay Başkanı'ndan Japonya'yı Savunma Sözü
Japonya Başbakanı Şinzo Abe, Kuzey Kore'nin, Pasifik Okyanusu'ndaki ABD'ye bağlı Guam Adası'na fırlatacağını açıkladığı füzelerin, Japonya'nın dört bölgesi üzerinden geçebileceğini belirtmesi üzerine, hükümetin buradaki vatandaşların güvenliğini sağlamak için azami gayret göstereceğini vurgulamıştı.
Guam - 17.08.2017
Kore Yarımadası'nda Savaş Olmayacağını Söyleyebilirim"
Kuzey Kore'nin roket komuta biriminin başında bulunan General Kim Rak Gyom, ülkesinin Pasifik Okyanusu'nda Guam Adası yakınında askeri harekata başlamak üzere olduğunu, adadan 30 ila 40 kilometre uzaklıkta denize düşmesi öngörülen orta menzilli füze denemelerini içeren plana ay ortasına kadar son şeklinin verileceğini, sonrasında Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'un onayının bekleneceğini açıklamıştı.
Guam - 15.08.2017
New York Borsası Yükselişle Açıldı
New York borsası, Kuzey Kore'nin Guam'a yönelik tehditlerini geri çekmesinin ardından güne yükselişle başladı.
Guam - 15.08.2017
NY Times: Amerikalı General: "Çin İle İşbirliği Yapmak Durumundayız"
Bu çerçevede Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'un da Guam'a yönlendireceğini söylediği balistik füzeyi atma işlemini "ertelediğini" açıklaması, kuşkusuz ki gerilimin azalmasına katkı yaptı.
Guam - 15.08.2017
Kuzey Kore'den Guam Planına Erteleme
Kuzey Kore’nin Guam’a füze fırlatma planının ertelendiği açıklandı.
Guam - 15.08.2017
Kuzey Kore Liderine Guam Planı Anlatıldı
Kuzey Kore lideri Kim Jong Un, ABD toprağı Guam’a yönelik füze saldırısına dair planla ilgili olarak bilgilendirildi.
Guam - 15.08.2017
Kuzey Kore Lideri "Guam'a Füze Fırlatma" Kararını Erteledi
Kuzey Kore lideri Kim Jong Un, ABD'nin Guam adasına "füze fırlatma" kararını erteledi.
Guam - 15.08.2017
Ab, Kuzey Kore'yle Gerginlikte Diplomasiden Yana
Kuzey Kore, ABD kontrolündeki Guam Adası'na balistik füze saldırısı hazırlığında olduğunu duyurmuş, Washington yönetimi ise bunun savaşa yol açabileceği uyarısında bulunmuştu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Guam Haberleri | Guam Haber - Haberler - Sayfa 4 - Guam haberleri, son dakika guam haber ve gelişmeleri burada. Fotoğrafları Geldi! Kuzey Kore'nin Çılgın Lideri, Dünyayı Sarsıp Kahkahalar Atmış.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 24.6.2021 23:53:57. #1.16#

title