Gördes Barajı Haberleri

Gördes Barajı haber, Gördes Barajı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Gördes Barajı - 18.06.2018
AK Parti'nin Bayraklı Mitingi
Sabuncubeli tünellerini açtıklarını hatırlatan Yıldırım, şöyle konuştu: "400 yıllık hayal gerçeğe döndü. Şimdi ona da diyorlar ki 'paralı olacak', paralı mıydı, bedava bedava. İzmir-Manisa arasındaki seyahat 15 dakikaya indi. Üretimin, ihracatın baş şehri Ege bu tünellerle beraber İstanbul'a, Bursa'ya, Avrupa'ya bağlanıyor. Bir kez daha İzmir'e, Manisa'ya hayırlı olsun Sabuncubeli tünelleri. Belediye başkanı merak etmiş, 'Sabuncu tünellerinin fiyatı açıklanmadı' demiş, açıklıyorum, 536 milyon, senin sahile yaptığın tramvayın yarısı kadar, yarısı bedeli kadar." Yıldırım, İzmir'e 16 yılda 17 bin 600 konut yaptıklarını, Gördes Barajı ile ilin 50 yıllık içme suyu problemini çözdüklerini belirterek, "Yiğitler, Ödemiş, Rahmanlı barajının da yer aldığı 13 barajın yapımı devam ediyor.
Gördes Barajı - 31.05.2018
Bakan Eroğlu Yatırımları Saydı Muhalefete Yüklendi
ORMAN ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, İzmir'de partisinin il başkanlığını ziyaret etti. Burada açıklama yapan Bakan Eroğlu, hükümetin yatırımlarını anlattı. Muhalefete yüklenerek, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun İzmir'deki ilçelerin isimlerini bilmediğini ileri sürdü. İzmir'e para gönderdiklerini ama paraların nereye gittiğini bilmediklerini iddia eden Bakan Eroğlu, Gördes Barajı için 'Gördes Barajı'nda 2017 yılında suyu tuttum.
Gördes Barajı - 16.03.2018
Bakan Eroğlu: Aydın, 100-150 Yıl Sonra Çöl Olacak
"İSTANBUL'DA SU SIKINTISI YAŞANMAYACAK" İstanbul'da barajların yüzde 90'ının dolu olduğunu ve burada su sıkıntısı yaşanmayacağını belirten Eroğlu, "Bıyıklarımı kesersem, bilin ki su kesintisi var. İzmir'de de yüzde 49.3 dolu barajlar. Gördes Barajı sayesinde İzmir'in 59 yıllık su sorununu çözmüştük.
Gördes Barajı - 16.03.2018
Bakan Eroğlu: Aydın, 100-150 Yıl Sonra Çöl Olacak
"İSTANBUL'DA SU SIKINTISI YAŞANMAYACAK" İstanbul'da barajların yüzde 90'ının dolu olduğunu ve burada su sıkıntısı yaşanmayacağını belirten Eroğlu, "Bıyıklarımı kesersem, bilin ki su kesintisi var. İzmir'de de yüzde 49.3 dolu barajlar. Gördes Barajı sayesinde İzmir'in 59 yıllık su sorununu çözmüştük.
Gördes Barajı - 16.03.2018
Dha Yurt Bülteni-8
"İSTANBUL'DA SU SIKINTISI YAŞANMAYACAK" İstanbul'da barajların yüzde 90'ının dolu olduğunu ve burada su sıkıntısı yaşanmayacağını belirten Eroğlu, "Bıyıklarımı kesersem, bilin ki su kesintisi var. İzmir'de de yüzde 49.3 dolu barajlar. Gördes Barajı sayesinde İzmir'in 59 yıllık su sorununu çözmüştük.
Gördes Barajı - 03.03.2018
DSİ'den İzmir İçin Rahatlatan Rapor
VAHŞİ SULAMA BİTİYOR Küçük Menderes'te 2013 yılından sonra ciddi şekilde sürekli depolamalar yaptıklarını aktaran Ali Fuat Eker, bu şekilde susuzluk tehdidinin önlemini aldıklarını belirtti. Aktaş, Rahmanlar, Burgaz, Bademli, Beydağ gibi barajlar, yapılarak bu düzensiz akımları kışın depolayıp, yazın da kullanıma sunduklarını vurgulayan Eker, şunları söyledi: "Bu çerçevede ciddi yatırımlar yapıldı. Bu projelere paralel olarak sulama kanallarının yapılmasıyla birlikte vatandaşlarımızın arazilerine düzgün şekilde su verilmesi sağlanıyor. Biz suyu biraz hor kullanıyoruz. Tarlaya suyu bırakıyoruz, iyice bir göllenmesini bekliyoruz. Vahşi sulama bizim için ciddi bir sorun. Bu nedenle ön yüklemeli veya ön ödemeli sayaç dediğimiz kapalı sistemlerle bu sorunu aşmayı planlıyoruz. Evimizde nasıl bir sayaçtan geçirip suyu kullanıyorsak, tarlada da aynı sistemi yapma çabasındayız. Çalışmalar sürüyor. Gediz, Küçük Menderes, Bakırçay Havzası ve diğer bütün havzalarımızda bu çalışmalarımız devam ediyor. Sulama projelerimizi bundan sonra basınçlı borulu sitsem ve ön yüklemeli sayaçla teslim ediyoruz. Burada amacımız su kaybının olmaması." 'İZMİR'İN İÇME SUYU SORUNU YOK' İzmir'e içme suyunu sağlayan en büyük barajın Tahtalı olduğunu anımsatan Ali Fuat Eker, bu barajda bugün itibariyle yaklaşık yüzde 50'lilik bir doluluk olduğunu açıkladı. İzmir'in içme suyu konusunda herhangi bir sorun bulunmadığını aktaran Eker, kentin su konusunda sorun yaşamaması için Manisa sınırları içerisinde bulunan Gördes Barajı'nı yaptıklarını belirtti.
Gördes Barajı - 17.01.2018
Gediz Ovası'nda Susuzluk Tehdidi
DSİ 2. Bölge Müdürü Ali Fuat Eker, İl Koordinasyon Kurulu toplantısında Manisa'daki barajların doluluk oranlarıyla ilgili bilgi verdi. Barajlarda sıkıntılı bir durum yaşandığını belirten Eker, şunları söyledi: "Marmara Gölü, yüzde 24.4 oranında bir doluluğu var. Avşar Barajı yüzde 10.8, Buldan Barajı yüzde 12.6 oranında. Demirköprü maalesef çok ciddi bir sıkıntıda, 1.7 civarında bir doluluk oranı var. Demirköprü Barajı, Gediz Ovası'nın can damarı, tüm suyun geldiği yer. 1 milyar metreküp sulama depolaması olan bir tesis. Şu anda 250 milyon metreküp bir ölü hacmi var. Yani çok ciddi bir sıkıntı var. Geçen sene Demirköprü Barajı'nın doluluk oranı yüzde 22 civarındaymış. Demirköprü Barajı maalesef Gediz Ovası'ndaki sulamalar için ciddi bir sıkıntı. Gördes Barajı malum.
Gördes Barajı - 10.01.2018
Barajlardaki Doluluk Oranı Ürkütüyor
YAĞIŞ miktarının, beklenenin altında olması nedeniyle ülke genelindeki barajların doluluk oranlarında düşüş meydana geldi.
Gördes Barajı - 10.01.2018
Barajlardaki Doluluk Oranı Gün Geçtikçe Düşüyor
'KURAKLIK CİDDİ RİSK OLUŞTURUYOR'  Ziraat Mühendisleri Odası İzmir Şube Başkanı Ferdan Çiftçi ise 2017 yılının kurak geçtiğini, yağışların dağılım ve miktar açısından zaman zaman yeterli olmadığını, kuraklığın ciddi tehdit oluşturduğunu belirterek, şunları söyledi:  "En yağışlı aylarımız aralık- ocak'ta, 1- 2 gün dışında yağışlı gün sayısında eksiklik var. Yağış miktarı, su rezervleri açısından önemli. Onun da kısa sürede düşmesi sıkıntı yaratıyor. Yağmur kısa sürede yağınca yüzey akışa geçerek, emilmeden denizlere ulaşıyor. Bir kısmı kullanılabilir su olmaktan çıkıyor. Ocak- şubat ve bahar yağışlarıyla belki bir ölçüde toparlayabiliriz; ancak çok da olası görünmüyor. Yağmurun kısa zamanda yağması tarıma yarar değil, zarar veriyor. Bitkilerde birikmesi nedeniyle boğulmaya ve çürümeye başlıyor. Bu da son yıllarda hep gündemde olan küresel iklim değişikliğinin sonuçları olarak görülüyor.       Yağışların yanında sıcaklıkların mevsim normallerinin üzerinde olması tarım açısından ciddi risk oluşturuyor. Böyle devam edecek olursa meyvelerin erken çiçeklenmesi ve erken uyanması nedeniyle olası ilkbahar geç donları, bağlarda kiraz, kayısı, erik, şeftalide gelir kaybı ve zarara yol açacaktır." --- KUTU --- Barajların doluluk oranları şöyle ************************************* İzmir Zeytinova Barajı yüzde 25, 9 İzmir Balçova Barajı yüzde 19,3 İzmir Ürkmez Barajı yüzde 62,2 İzmir Kestel Barajı yüzde 46,4 İzmir Seferihisar Barajı yüzde 57,9 İzmir Tahtalı Barajı yüzde 42,7 İzmir Kavakdere Barajı yüzde 26,6 İzmir Beydağ Barajı yüzde 2,1 İzmir Güzelhisar Barajı yüzde 69,8 İzmir Çaltıkoru Barajı yüzde 49,8 İzmir Bademli Barajı yüzde 18,9 İzmir Yortanlı Barajı yüzde 47.4 İzmir Alaçatı Barajı yüzde 6,8 Manisa Marmara Gölü yüzde 23,3 Manisa Avşar Barajı yüzde 9,2 Manisa Buldan Barajı yüzde 12,5 Manisa Sevişler Barajı yüzde 9,2 Manisa Gördes Barajı yüzde 5,2 Manisa Güneşli Barajı yüzde 46,5 Manisa Demirköprü Barajı yüzde -0,4 Uşak Küçükler Barajı yüzde 9,3 Görüntü dökümü ------------------------------ Balçova Barajı'ndan görüntü Tahtalı Barajı'ndan görüntü Dikili Çandarlı göletinden görüntü Haber: Elif DEMİRCİ/İZMİR, ====================================================== (ÖZEL) 2)TÜRKİYE'DE RAHİM NAKLİNE YOĞUN TALEP  DÜNYADA ilk kez kadavradan rahim naklini gerçekleştiren Prof.
Gördes Barajı - 26.11.2017
Dha Yurt Bülteni - 6
1)KILIÇDAROĞLU: GERGİNLİK VE KAVGALARDAN BIKTIK, YETER ARTIK CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, gerginlik ve kavgalardan bıktıklarını belirterek, "Yeter artık. Bu ülkede hangi görüşte olursak olalım, bir arada kardeşçe yaşayabiliriz. Bağırmak ve çağırmakla ülkeler yönetilseydi, büyüyebilseydik vallahi biz şu anda dünyanın en gelişmiş ülkesi olurduk. Demek ki bu işler bağırmakla, kavga ederek olmuyor" dedi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Antalya'nın Kemer ilçesinde Belediye Başkanı Mustafa Gül'ü makamında ziyaret etti. Partililerle selamlaşan Kılıçdaroğlu'na Başkan Gül, kentin temsili anahtarını hediye etti. Belediye çıkışında halka seslenen Kılıçdaroğlu, dünyanın en güzel ilçelerinden birinde yaşadıklarını söyledi. Güzellikte ihtiyaç duydukları bir şey olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, şöyle dedi: "Huzur içinde yaşamak. Türkiye'de huzur içinde yaşamak istiyoruz. İster doğu, ister batıda, ister güney, ister kuzeyde yaşıyorsak huzur içinde olmalıyız. Görüşlerimiz farklı olabilir, kimliklerimiz farklı olabilir, yaşadığımız bölgeler farklı olabilir, ama bayrağımızın altında güzel vatanımızda huzur içinde yaşamak istiyoruz. Dertlerimiz de olabilir, afetler de yaşayabiliriz. Ama huzur olduğu zaman dayanışma içinde bütün sıkıntıları aşabiliriz." "Ben size sadece ve sadece huzur vaat ediyorum" diye sözlerini sürdüren Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti: "Ben size güzel bir Türkiye vaat ediyorum. Birlikte huzur içinde yaşayacağız. Bunun mücadelesini el birliğiyle vereceğiz. 2019'a az kaldı. Gerginlik ve kavgalardan bıktık. Yeter artık. Bu ülkede hangi görüşte olursak olalım, bir arada kardeşçe yaşayabiliriz. Bağırmak ve çağırmakla ülkeler yönetilseydi, büyüyebilseydik vallahi biz şu anda dünyanın en gelişmiş ülkesi olurduk. Demek ki bu işler bağırmakla, kavga ederek olmuyor. Bu işler başka ülkelere kafa tutarak olmuyor. Barış içinde yaşamak istiyoruz." Görüntü Dökümü ------------------------- Kemal Kılıçdaroğlu'nun belediyeye gelişi Vatandaşla tokalaşma Belediye makamından görüntü Kılıçdaroğlu'nun dışarıda açıklama yapması 231 MB /// 03.45 HABER: Hasan DEMİRBAŞ- KAMERA: Emrah GÜL/ANTALYA, ======================================================= 2)BAKAN EROĞLU: İÇME VE SULAMA SUYUYLA İLGİLİ SIKINTI YOK BAKAN EROĞLU: DEVLET ORMANCILIĞINDAN MİLLET ORMANCILIĞINA GEÇTİK   ORMAN ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, barajlardaki son duruma ilişkin bilgi vererek, "İçme ve sulama suyu ile ilgili herhangi bir sıkıntı yok" dedi. Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu, açılış ve temel atma törenlerine katılmak üzere geldiği Yalova'da önce valiliği ziyaret etti. Yalova Valisi Tuğba Yılmaz ve AK Parti Yalova Milletvekili Fikri Demirel tarafından çiçeklerle karşılanan Bakan Eroğlu, protokol mensuplarıyla tokalaştı. Eroğlu'nun Yalova ziyaretinde Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey, Devlet Su İşleri Genel Müdürü Murat Acu, Meteoroloji Genel Müdürü İsmail Güneş ile Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürü Nurettin Taş da yer aldı. Vali Yılmaz'dan brifing alan Bakan Eroğlu, ardından basın mensuplarıyla bir araya gelerek, barajlardaki son durumla ilgili açıklamalarda bulundu. Son günlerde yağışların başladığını dile getiren Eroğlu, şunları söyledi: "Bugün, Ege sahilleri kıyı şeridinde, pazartesi de aşağı yukarı bütün Ege'de ve neticede salı günü de yaklaşık olarak tüm Türkiye'de yağış bekliyoruz. İnşallah, bundan sonra yağışlı mevsim gelecek. Şunu belirteyim. Biz, su ile alakalı çok büyük düşünüyoruz. Eskiden vatandaşlar, 'Su, gelecek mi, gelmeyecek mi?' diye bir korku içindeydi. Şimdi, artık öyle bir korku yok. Bizim A-B planlarımız var. Biz daha önce her sene mayıs ayında, benim başkanlığımda bir çalışma yapıyoruz ve şehirlerin durumu ne, A planı mı uygulanacak, B planı mı uygulanacak, diye değerlendiriyoruz. Bu sene de baktık, sıkıntıları giderdik. Herhangi bir sıkıntı yok. Mesela sulama maksatlı 235 barajda yüzde 31 doluluk, içme suyu maksatlı 90 büyük barajda yüzde 30 doluluk, enerji maksatlı 115 barajda yüzde 36 doluluk. Mesela İstanbul'da, şu an yüzde 55, İzmir'de yüzde 42, Bursa'da yüzde 42, Ankara'da yüzde 10 ama Çamlıdere Barajı çok büyük. Bizim, orada B planı ve önümüzdeki yıl C planı devreye giriyor. Gerede'den 32 kilometre uzaktan, tek tünel, dünyanın en uzun içme suyu tünelini bitireceğiz, önümüzdeki yıl. Dolayısıyla herhangi bir sıkıntı yok. İstanbul'da 2071 yılına kadar problemi çözdük; çünkü Melen Barajı bitiyor. Sadece Melen Barajı'ndan 1 milyar 100 milyon metreküp su almak mümkün. Yani şu anda, tek başına bütün İstanbul'un hali hazırda ihtiyacını karşılayacak çözüm var. Hatları yapıldı." 'BARAJLARDAKİ SU SEVİYESİNİN EN DÜŞÜK OLDUĞU NOKTADAN GEÇİYORUZ' Bakan Eroğlu, barajların her yıl ekim ve kasım döneminde, düşük seviyeye geldiğini söyleyerek, Türkiye'de sürekli akan nehrin olmadığını dile getirdi. Marmara Bölgesi için entegre su yönetimi hazırladıklarını anlatan Eroğlu, şöyle devam etti: "Marmara Bölgesi için ta Bulgaristan hudutlarına kadar entegre su yönetim sistemi hazırladık. Bir şehirde, mesela Sakarya'da su sıkıntısı olduğu zaman hemen B planı var, devreye alacağız veya İstanbul'da sıkıntı olduğu zaman orada başka su kaynakları var. Bir sistem oluşturduk. Biz, büyük düşünüyoruz. Asırlardır İstanbul ve İzmir su sıkıntısı çekmiş. Mesela İzmir için biz, 'bakın muhalefet belediyesidir, susuz kalsın, boşver, belediye su veremedi diye anlaşılsın' gibi deme şeyimiz yok. Oraya da su götürmek, boynumuzun borcudur. Ta Manisa Gördes Barajı'ndan 115 kilometre mesafeden, içinden otomobil geçecek borularla İzmir'e su getirdik.
Gördes Barajı - 26.11.2017
Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu Yalova'da Açıklaması
İstanbul ve İzmir'in asırlar boyu su sıkıntısı çektiklerini ancak bu sıkıntının artık kalmadığının altını çizen Bakan Eroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: "Mesela İzmir için bizim 'Bak muhalefet belediyesi var. Susuz kalsın, boş ver. Belediyenin su veremediği anlaşılsın.' deme olayımız yok. Oradaki de bizim insanımız. Oraya su götürmek bizim boynumuzun borcudur. Manisa Gördes Barajı'ndan, 115 kilometre mesafede içinden otomobil geçecek çapta borular var, İzmir'e su getirdik.
Gördes Barajı - 02.11.2017
DSİ Genel Müdürü Acu Açıklaması
Manisa'ya kazandıracakları daha çok sulama tesisi olduğunu belirten Acu, şöyle devam etti: "Gördes Barajı, Manisa'nın gurur projelerinden biridir.
Gördes Barajı - 21.10.2017
Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu Açıklaması
Eroğlu, Gördes Barajı'ndan 115 kilometrelik dev içme suyu boruları ile 59 milyon metreküp su vererek İzmir'in su problemini de çözdüklerini anımsattı.
Gördes Barajı - 09.10.2017
Manisa'da Sulanmadık Arazi Bırakmayacağız"
"Topraklarımız suya doyacak" Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, hizmete alınacak projeyle 50 bin 400 dekar zirai araziyi Gördes Barajı'nın suyu ile buluşturacaklarını belirterek, "DSİ tarafından inşa edilen ve edilecek sulama tesisleri ile Manisa'da sulanmadık arazi bırakmayacağız.
Gördes Barajı - 17.08.2017
Gördes-İzmir İçme Suyu Projesi Çalışmaları
DSİ 2. Bölge Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, DSİ 2. Bölge Müdürü Ali Fuat Eker, Gördes Barajı'nı, iletim hatlarını, Buca'daki tünelleri inceledi.
Gördes Barajı - 20.07.2017
Barajlardaki Doluluk Oranları
İzmir'deki barajlar Güzelhisar yüzde 80,93, Ürkmez yüzde 73,77, Tahtalı yüzde 53,00, Balçova yüzde 46,60, Alaçatı Kutlu Aktaş yüzde 29,09, Gördes Barajı yüzde 6,46 dolulukta hizmet veriyor.
Gördes Barajı - 18.05.2017
Başkan Kocaoğlu'ndan İzmirlilere tarihi uyarı
* 'İzmir'de su yoktu, biz getirdik' diyenler, dibi delik olduğu için su tutmayan Gördes Barajı'ndaki su için bizden 48 milyon TL istedi.
Gördes Barajı - 18.05.2017
Başkan Kocaoğlu'ndan İzmirlilere tarihi uyarı
* 'İzmir'de su yoktu, biz getirdik' diyenler, dibi delik olduğu için su tutmayan Gördes Barajı'ndaki su için bizden 48 milyon TL istedi.
Gördes Barajı - 09.04.2017
İzmir Buluşması"
Gördes Barajı'yla kentin içme suyu problemini çözdüklerini ifade eden Yıldırım, İzmir'in 2050'ye kadar içme suyu problemlerinin olmadığını aktararak, "Yolları böldük, hayatları birleştirdik, yolları böldük, milleti birleştirdik, yolları böldük, gönülleri birleştirdik.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Gördes Barajı Haberleri | Gördes Barajı Haber - Haberler - Sayfa 3 - Gördes Barajı haberleri, son dakika gördes barajı haber ve gelişmeleri burada. Manisa'ya 2019 Müjdeleri!.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 7.5.2021 08:30:42. #1.16#

title