Gomis'ten İtiraf: Galatasaray'dan Para İçin Ayrıldım

Galatasaray'ın 6 milyon euroya sattığı Gomis, sarı-kırmızılı ekipten para için ayrıldığını açıkladı.

Gomis'ten İtiraf: Galatasaray'dan Para İçin Ayrıldım

Galatasaray yaşadığı şampiyonluğun ardından sarı-kırmızılı formaya veda eden Bafetimbi Gomis kariyerine dair açıklamalarda bulundu.

Sporx'te yer alan habere göre; Galatasaray'dan ekonomik sebeplerden dolayı ayrıldığını ifade eden Gomis, "Para için mi ayrıldım? Evet. Asya'nın en büyük kulübünde oynamış ve kupalar kazanma şansı elde etmiş olsam dahi beni Suudi Arabistan'a gitmeye iten nedenlerden biri ekonomik sebeplerdi. Şampiyonluklar, bir kariyeri başarılı kılar ancak işin ekonomik boyutu çok önemli.

"GALATASARAYDA MADDİ SIKINTI OLDUĞU İÇİN GİTTİM"

Şu an maddi açıdan çok zor durumda olan oyuncular tanıyorum. Çünkü onlar, benim aldığım ücretlere sahip olamadılar ve kulüplerine sadık kaldılar. Bense böyle bir duruma düşmek istemiyorum. Galatasaray'da da maddi sıkıntı yaşandığı için başka opsiyonları değerlendirmek istedim" dedi.

"KARİYERİMDE DOĞRU SEÇİMLER YAPTIĞIMA İNANIYORUM"

Marsilya dönemi hakkında da konuşan Gomis, "Marsilya ile harika günler geçirdik ancak sonu gelmedi, kulüp ile anlaşabilirdim ancak Marsilya'da kalsaydım Galatasaray'da 32 gol atarak Türkiye şampiyonu unvanını kazanamazdım. Kariyerimin en iyi sezonunu harika bir futbol ülkesinde yaşadım. Kariyerimde doğru seçimler yaptığımı düşünüyorum" şeklinde konuştu.