Gentiloni Haberleri

Gentiloni haber, Gentiloni son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Gentiloni - 14.3.2016
İtalya Dışişleri Bakanı: "Ankara'daki Saldırı, Türkiye'deki Durumu Daha da Hassas Hale Getiriyor"
İtalya Dışişleri Bakanı Paolo Gentiloni, dün akşam Ankara'da gerçekleştirilen terör saldırısının, Türkiye'deki durumu daha da hassas hale getirdiğini söyledi.
Gentiloni - 10.3.2016
ABD Dışişleri Bakanı Kerry, Suudi Arabistan'a Gidecek
ABD Dışişleri Bakanı John Kerry'nin yarın Suudi Arabistan'a, 12 Mart'ta da Fransa'ya gideceği bildirildi. Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü John Kirby, Bakan Kerry'nin gerçekleştireceği ziyaretler hakkında yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, Kerry'nin 11 Mart'ta Suudi Arabistan'ın Hafar al Batin şehrine gideceği belirtildi. Kerry'nin burada üst düzey Suudi Arabistan yetkilileriyle görüşeceği ifade edilen açıklamada, "Görüşmede Suriye, Yemen ve bölgesel sorunlar dahil olmak üzere birçok mesele ele alınacak" ifadesi kullanıldı. Açıklamada Kerry'nin, Suudi Arabistan ziyaretinin ardından 12-13 Mart tarihlerinde Fransa'nın başkenti Paris'te Fransa Dışişleri Bakanı Jean-Marc Ayrault, İngiltere Dışişleri Bakanı Philip Hammond ve Almanya Dışişleri Bakanı Frank-Walter Steinmeier, İtalya Dışişleri Bakanı Paolo Gentiloni ve Avrupa Birliği Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini ile bölgesel ve küresel konuları ele alacağı kaydedildi.
Gentiloni - 10.3.2016
Libya'da Öldürülen İtalyanların Naaşı Roma'da
ROMA (AA) – Libya'da geçen yaz kaçırılan dört İtalyan vatandaşından hayatını kaybeden ikisinin cenazeleri ülkelerine getirildi. İtalyan Bonatti firması için başkent Trablus'a 60 kilometre uzaklıktaki Mellitah gaz arama-çıkarma sahasında çalışırken geçtiğimiz temmuz ayında kaçırılan Salvatore Failla, Fausto Piano, Filippo Calcagno ve Gino Pollicardo'dan, geçen hafta Sabrata bölgesinde çıkan çatışmada yaşamlarını yitiren Failla ve Piano'nun cenazeleri, Roma'ya getirildi. İtalyan hava kuvvetlerine ait C-130 askeri nakliye uçağı ile gece yarısı Roma Ciampino havaalanına ulaştırılan iki İtalyan teknisyenin naaşlarını aileleri ve İtalya Dışişleri Bakanı Paolo Gentiloni karşıladı.
Gentiloni - 6.3.2016
Libya'da Kaçırılan 2 İtalyan Teknisyen Roma'ya Döndü
Calcagno ve Pollicardo'yu, Dışişleri Bakanı Paolo Gentiloni ve aileleri karşıladı.
Gentiloni - 4.3.2016
Roma'da Agit Semineri
ROMA (AA) – İtalya Dışişleri Bakanı Paolo Gentiloni, sığınmacı krizi karşısında Avrupa'nın Türkiye ile işbirliğinin esas olduğunu, bununla birlikte Türkiye'den kontrolleri takviye etmesini ve Avrupa'nın yardımını etkili şekilde kullanmasını talep ettiklerini söyledi.
Gentiloni - 4.3.2016
İtalya'dan Türkiye'ye Sığınmacı Çağrısı: "Sorumluluklarınızı Yerine Getirin"
İtalya Dışişleri Bakanı Paolo Gentiloni Türkiye'ye, sığınmacı krizine ilişkin sorumluluklarını yerine getirme çağrısı yaparken, bu sorunla başa çıkmanın anahtarının ise Türkiye ile işbirliğini güçlendirmek olduğunu dile getirdi.
Gentiloni - 29.2.2016
İtalya 93 Suriyeli Sığınmacıya Kucak Açtı
Törene katılan İtalya Dışişleri Bakanı Paolo Gentiloni, insani koridor açmanın çözüm olmadığını ancak çözümün bir parçası olduğunu belirterek, "Bugünkü İtalyan örneği Avrupalı ya da Avrupa dışından farklı ülkelerce izlenirse binlerce mülteciye korkunç acılara maruz kalmadan onlara sığınma hakkı olanağı verebiliriz" dedi.
Gentiloni - 22.2.2016
Başbakan Davutoğlu'nun Kabulü
Başbakan Ahmet Davutoğlu, İtalya Dışişleri Bakanı Paolo Gentiloni'yi kabul etti.
Gentiloni - 22.2.2016
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kabulü
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İtalya Dışişleri Bakanı Paolo Gentiloni'yi kabul etti.
Gentiloni - 22.2.2016
Hdp Eş Genel Başkanı Demirtaş, İtalya Dışişleri Bakanı ile Görüştü
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, İtalya Dışişleri Bakanı Paolo Gentiloni ile görüştü.
Gentiloni - 22.2.2016
Ankara'daki Terör Saldırısı
İtalya Dışişleri Bakanı Paolo Gentiloni, terör saldırısının düzenlendiği Merasim Sokak'a karanfil bıraktı.
Gentiloni - 22.2.2016
Hdp Lideri Demirtaş, İtalya Dışişleri Bakanı ile Görüştü
Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, İtalya Dışişleri Bakanı Paolo Gentiloni ile görüştü.
Gentiloni - 22.2.2016
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu İtalya Dışişleri Bakanı Gentiloni ile Ortak Basın Toplantısı Düzenledi
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "11 Şubat deklerasyonunun bir başka yansıması olan taslak anlaşma konusunda bilgimiz var. Bu sabah buraya gelmeden önce de, John Kerry ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdik.
Gentiloni - 22.2.2016
Çavuşoğlu-Gentiloni Ortak Basın Toplantısı (3)
ANKARA (AA) – Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "İtalya, hangi parti iktidara gelirse gelsin istikrarlı bir şekilde Türkiye'nin Avrupa Birliği (AB) üyeliğine tam ve kararlı destek vermektedir.
Gentiloni - 22.2.2016
Çavuşoğlu-Gentiloni Ortak Basın Toplantısı (2)
ANKARA (AA) – Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Suudi Arabistan ile Türkiye'nin Suriye'ye operasyon yapması hiçbir zaman gündeme gelmedi, gündemde yoktur" dedi.
Gentiloni - 22.2.2016
Çavuşoğlu: Kerry, Rusya ile Anlaşmaya Vardıkları Taslak Metni Bize Gönderdi
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İtalyan meslektaşı Paolo Gentiloni ile heyetler arası görüşmenin ardından ortak basın toplantısı düzenledi.
Gentiloni - 22.2.2016
Çavuşoğlu-Gentiloni Ortak Basın Toplantısı (1)
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, terör örgütü PKK'nın Suriye'deki uzantısı PYD ile ilgili ABD'nin kendi içindeki görüş ayrılıklarının Türkiye'yi bağlamayacağını belirterek, "Umarım ABD içinde bu gerçekler tüm kurumlarında yer bulur ve anlaşılır. Kendi içindeki fikir ayrılıkları ortadan kalkar. İç işlerine karışmak için söylemiyoruz ama bizimle olan diyaloglarını da etkilediği için ya da böyle sorular sorulduğu için bunu söylüyoruz" dedi.
Gentiloni - 22.2.2016
Gündem / 22 Şubat 2016
(Ankara/11.00) (Fotoğraflı-Görüntülü) 2- Başbakan Ahmet Davutoğlu, Çankaya Köşkü'nde 2016 Turizm Eylem Planı'nı açıklayacak, İtalya Dışişleri Bakanı Paolo Gentiloni ve BM Genel Sekreteri Vekili Jan Eliasson'u ayrı ayrı kabul edecek.
Gentiloni - 21.2.2016
Gündem Özeti / 22 Şubat 2016
(Ankara/ 10.00) 3- Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İtalya Dışişleri Bakanı Paolo Gentiloni ile heyetlerarası görüşmenin ardından ortak basın toplantısı yapacak.
Gentiloni - 21.2.2016
İtalya Dışişleri Bakanı Gentiloni, Ankara'da
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, iki günlük resmi ziyaret için Ankara'ya gelen İtalya Dışişleri ve Uluslararası İşbirliği Bakanı Paolo Gentiloni'yi akşam yemeğinde ağırladı.
Gentiloni - 21.2.2016
İtalya Dışişleri Bakanı Gentiloni, Türkiye'de
İtalya Dışişleri ve Uluslararası İşbirliği Bakanı Paolo Gentiloni, 21-23 Şubat tarihlerinde Türkiye'ye resmi bir ziyaret gerçekleştirecek.
Gentiloni - 21.2.2016
İtalya Dışişleri Bakanı Gentiloni, Türkiye'ye Geliyor
Dışişleri Bakanlığı, İtalya Dışişleri ve Uluslararası İşbirliği Bakanı Paolo Gentiloni'nin Türkiye'yi ziyaretine ilişkin açıklama yaptı.
Gentiloni - 21.2.2016
İtalya Dışişleri Bakanı Türkiye'ye Geliyor
İtalya Dışişleri ve Uluslararası İşbirliği Bakanı Paolo Gentiloni, Türkiye’ye iki günlük resmi ziyaret gerçekleştirecek.
Gentiloni - 18.2.2016
İtalya Dışişleri Bakanı Gentiloni, Atina'da
ATİNA (AA) – İtalya Dışişleri Bakanı Paolo Gentiloni, Ankara'daki terör saldırısına ilişkin, "Türkiye NATO üyesi müttefik bir ülkedir.
Gentiloni - 18.2.2016
Dünya Liderleri Ankara'daki Saldırıyı Kınadı
İtalya Dışişleri Bakanı Paolo Gentiloni, Roma'da yabancı gazetecilere verdiği konferans sırasında Ankara'daki saldırıyı kınayarak, saldırı nedeniyle derin bir üzüntü içinde olduklarını söyledi.
Gentiloni - 17.2.2016
Ankara'daki Terör Saldırılarına Tepkiler
İtalya Dışişleri Bakanı Paolo Gentiloni, Ankara'daki terör saldırısı nedeniyle Türkiye'ye taziyelerini iletti.
Gentiloni - 16.2.2016
Mavi Kasklı" Kültür Jandarması Geliyor
ROMA (AA) – İtalya ve Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü (UNESCO) arasında bugün imzalanan anlaşmayla kültür varlıklarının savaşlardan ve şiddetten korumak üzere Birleşmiş Milletler'in dünya genelinde sorunlu bölgelerde görevlendirdiği mavi kasklı birliklerinkine benzer ama kültürel varlıklardan sorumlu birlikler oluşturulacak. İtalya'nın, "Kültürel miras için birlik" sloganıyla ortaya attığı, kültürel varlıkların savaş ve şiddetten BM'ye bağlı birlikler tarafından korunmasına yönelik bugün Roma'da önemli bir adım atıldı. Roma'daki tarihi Terme di Diocleziano'da yapılan törene UNESCO Direktörü İrina Bokova ile İtalya'dan Kültür Bakanı Dario Franceschini, Dışişleri Bakanı Paolo Gentiloni ve Savunma Bakanı Roberta Pinotti katıldı.
Gentiloni - 16.2.2016
İtalya ile Mısır Arasında Öğrenci Cinayeti Krizi
İtalya Başbakanı Matteo Renzi, Mısır'da 25 Ocak devriminin 5. yıl dönümünde şüpheli şekilde ölen İtalyan öğrenci Giulio Regeni için Mısır'a, "olayın aydınlatılması" çağrısını yineledi. İtalya ile Mısır arasında, Kahire'de 25 Ocak'ta ortadan kaybolan İtalyan öğrenci Regeni'nin şüpheli ölümünden kaynaklanan kriz derinleşiyor. Ortadan kaybolduktan sonra yapılan otopside işkence sonucu öldüğü anlaşılan Regeni'nin ölümünün üstünden 2 haftaya yakın süre geçmesine karşın, olayın Mısır tarafından aydınlatılmaması İtalya'nın tepkisini çekiyor. Resmi ziyaret için Arjantin'de bulunan İtalya Başbakanı Renzi, Buenos Aires üniversitesindeki konuşmasında, ülkesiyle Mısır arasında giderek derinleşen Regeni cinayeti krizine de değindi. Arjantin'den Mısır'a seslenen ve şeffaflık çağrısı yapan Renzi, "Regeni'nin hangi koşullarda öldürüldüğü açıklığa kavuşması gereken bir konu" dedi. İtalya Dışişleri Bakanı Paolo Gentiloni de Brüksel'de yaptığı açıklamada hükümetlerinin bu konudaki kararlı tutumunu sürdürdüğünü ve zaman geçirmenin bu konuya olan ilgilerini kesinlikle azaltmayacağını söyledi.
Gentiloni - 12.2.2016
İtalya, Suriyeli Siviller İçin 3 Milyon Avro Yardım Yapacak
Yazılı açıklamada görüşlerine yer verilen İtalya Dışişleri Bakanı Paolo Gentiloni de ayırdıkları kaynağın özellikle ülkenin kuzeyinde Halep ve civarındaki bombalama ve şiddetten kaçan çoğunluğu kadın ve çocuklardan oluşan onbinlerce sivil için olduğunu belirtti.
Gentiloni - 9.2.2016
Roma'da AB Kurucuları Zirvesi
ROMA (AA) – Avrupa Birliği'nin (AB) kurucusu Fransa, Almanya, İtalya, Hollanda, Belçika ve Lüksemburg'un dışişleri bakanları Roma'daki mini zirvede bir araya geldi. AB'nin temellerinin atıldığı 1957 yılındaki Roma Anlaşması'nın 60. yıldönümüne bir sene kala, kurucu 6 ülkenin dışişleri bakanı, birliğin karşı karşıya bulunduğu sorunları görüşmek üzere toplandı. Roma'daki devlet konukevi Villa Madama'da gerçekleşen mini AB zirvesi öncesi, Belçika Dışişleri Bakanı Dider Reynders, Fransa Dışişleri Bakanı Laurent Fabius, Almanya Dışişleri Bakanı Frank-Walter Steinmeier, İtalya Dışişleri Bakanı Paolo Gentiloni, Lüksemburg Dışişleri Bakanı Jean Asselborn ve Hollanda Dışişleri Bakanı Bert Koenders, 1957'de imzalanan tarihi Roma Anlaşması'nın önünde aile fotoğrafı çektirdi.
Gentiloni - 9.2.2016
Akademisyenlerden Sisi'ye Mektup
??Regeni'nin nasıl öldüğüne dair İtalya Başbakanı Matteo Renzi ve Dışişleri Bakanı Gentiloni, Mısırlı mevkidaşlarıyla birtakım görüşmeler yapmış ve bu doğrultuda İtalyan güvenlik uzmanlarından oluşan bir ekip Kahire'ye gönderilmişti.
Gentiloni - 6.2.2016
Mısır'da Ölü Bulunan İtalyan'ın Cenazesi Ülkesinde
Regeni'nin cenazesi daha sonra otopsi yapılmak üzere Umberto I polikliniğine götürüldü. İtalya Dışişleri Bakanı Paolo Gentiloni, yaptığı açıklamada, olaydan haber alır almaz, İtalyan elçiliğini ve uzmanlarını hadiseyi açıklığa kavuşturmak için Mısırlı yetkililerle birlikte çalışma doğrultusunda harekete geçirdiklerini dile getirerek, 'İnanıyorum ki halen olayın arkasındaki gerçeğin çok uzağındayız" dedi.
Gentiloni - 4.2.2016
İtalya'dan Kahire'de Öldürülen Vatandaşı İçin Mısır Büyükelçisi'ne Davet
İtalya, geçen ay Mısır'ın başkenti Kahire'de kaybolan ve dün yakılmış halde bulunan vatandaşı Giulio Regeni hakkında konuşmak için Mısır'ın Roma Büyükelçisi Amru Hilmi'yi dışişleri bakanlığına çağırdı. İtalya Dışişleri Bakanı Paolo Gentiloni'nin emri üzerine Mısır’ın Roma Büyükelçisi Hilmi'nin bakanlığa çağrıldığı açıklandı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Gentiloni Haberleri | Gentiloni Haber - Haberler - Sayfa 5 - Gentiloni haberleri, son dakika gentiloni haber ve gelişmeleri burada. Kahire Büyükelçisi Dışişleri'ne Çağrıldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 28.11.2020 03:14:10. #1.15#
title