Galatasaray Lisesi'ne atanan müdür, Fenerbahçe üyeliğinden istifa etti!

Galatasaray Divan Kurulu Başkanı Eşref Hamamcıoğlu, Galatasaray Lisesi'ne müdür olarak atanan Fenerbahçe üyesi Prof. Dr. Vahdettin Engin'in Fenerbahçe Kulübü üyeliğinden istifa ettiğini açıkladı.

Galatasaray Lisesi'ne atanan müdür, Fenerbahçe üyeliğinden istifa etti!

Galatasaray Lisesi'ne müdür olarak atanan Fenerbahçe Kulübü Üyesi Prof. Dr. Vahdettin Engin'le ilgili olarak Galatasaray Divan Kurulu Başkanı Eşref Hamamcıoğlu açıklamalarda bulundu.

Galatasaray Lisesi Müdürü'nün Galatasaray Spor Kulübü'nde sembolik bir temsil durumu olduğunu söyleyen Hamamcıoğlu, "Galatasaray Lisesi Müdürü'yle ilgili polemiğin spor sayfalarında olmasını doğru bulmuyoruz. Bu atamayı önerenler, inceleyip atayanlar ve bu atamayı yapanlar, bu durumun polemik olacağını bilerek yapmışlardır. Bu tür ayrıştırmalara gelmeden birlikte ve güçlü durmamız lazım. Şu anda lisede misafir olarak bulunuyoruz. İlgili, ilgisiz herkesin demeç vermesi, 'Geldikleri gibi giderler' şeklindeki demeçler yanlıştır. Hoş olmayan bir durum olmuştur ama lise müdürümüzün de sadece eğitime konsantre olacağından emin olarak, Fenerbahçe Kulübü Üyeliği'nden istifa etmiştir." dedi.

Eşref Hamamcıoğlu

"MEB'İN TAYİNİNE MÜDAHALE ETME ŞANSIMIZ YOKTUR"

Hamamcıoğlu, "Kendisi lisemizin müdürüdür. Bununla ilgili girişimde bulunduk. Kendisini ziyaret ettik. Polemik oluşmamasına teminen kendisine bir teklif götürdük. Sizin göreviniz sadece ve sadece Galatasaray Lisesi'ni temsil etmektir. Bu konuda bu kadar polemik konusu oldu. Spor sayfalarına konu oldu. Doğal üyesi olduğu Galatasaray Spor Kulübü'ne ve Divan Kurulu'na bir dilekçeyle müracaat edecek. Özel durumu ve işlerinin yoğunluğu nedeniyle, tüzüğün kendisine verdiği temsil görevini kendi idari kadrosunda Galatasaraylı olan birisine devredecek. Bizim önerimiz bu polemiğin sonlanmasıdır. Milli Eğitim Bakanlığı'nın yaptığı tayine müdahale etme şansımız yoktur. Dolayısıyla bu konunun çözümü bu şekilde olacaktır." ifadelerini kullandı.

YORUMLAR (26)

 • EN BÜYÜK FENER:
  HER YERDE, HER ZAMAN EN BÜYÜK FENER. BİR GÜN ZATEN HERKES FENERLİ OLACAK. BU SIKINTI NİYE.
 • NEDEN LİSEYE PROF MÜDÜR ?:
  1- Üniversitelerde, yokluğu çekilen Prof. Liseye Müdür atanıyor. . 2-Lise ve çevresi bu işe sevinecek yerde kazan kaldırıyor. . 3- Hoca da, '' HADDNİZİ BİLİN'' dercesine istifa kararı alıyor. . Şaşıran var mı ? Üniversitelerimizde bölüm başkanlıkları bile, sadece doktoralı hocalarla yürütülürken ? Bu olay, KOCAOĞLAN VE GÜL fıkrasını anımsattı. .
 • CANMEN:
  SACMALIGIN DANISKASI. . . . BIZIM BLACK STOCKINGS KURUCU ATALARIMIZ ARASINDA KAC TANE GS LISE MEZUNU VARDI, NUR ICINDE YATALAR. . . . KI O ZAMANLAR GS FUTBOL TAKIMI DIYE BI SEY YOKTU ORTADA. . . . YANI. . . .
 • DEŞİFRE:
  FBYİ ZATEN GS KURDU BAKTILAR FB GÜÇSÜZ OLDU DİYE GS GÜÇLÜ ADAMLARINI FBYE VERDİ BU SEFER FB GÜÇLÜ TÜM KUPALARI TOPLADI EZELİ REKABET EBEDİ DOSTLUK BURADAN GELİR
 • İSİMSİZ:
  galatasaray kulübünde 2. 5 yıl görev aldım. Bu kulübün içini bi bilseniz bu kulüpten soğursunuz
 • MERT:
  KAPASİTEM YETMEDİ DESENE. . . BANA 2, 5 YIL DAYANABİLDİLER DEDE ANLAYALIM
 • KIG:
  gs yönetiminde bulundun geldın burada yorum yazıyorsun hadi işine bak
 • BİR KONUŞURSAM GS DEN SOĞURSUNUZ:
  Bu kulüpte yaklaşık olarak 7 yıl görev aldım. Herkes birbirinin ayağını kaydırmaya çalışıyor. Bir konuşursam yer yerinden oynar, şampiyonluklar değişir. Gs nin nasıl 2006 da şampiyon olduğu vs her şey bu kongre üyelerinde gizli. Üyelerin hepsi aşırı fanatik bu yüzden bir başarısız sonuçta hemen başkanı şutluyorlar. Mustafa Cengiz zaten kukla. Taraftarlarımız onu konuşturuyor. Gs nin başkanı yok şu anda bildiğin. Bjk nin ve Fenerin şampiyonluklarını nasıl çaldık sanıyorsunuz. Yoksa UA bizi keserdi.
Tüm 26 yorumu okumak için tıklayın
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.