Galatasaray yönetimi, Eşref Hamamcıoğlu'nu istifaya davet etti!

Galatasaray yönetimi, Eşref Hamamcıoğlu'nu istifaya davet etti!

15.10.2019 18:15 | Son Güncelleme: 16.10.2019 07:18

Galatasaray'da yönetim, Divan Kurulu Başkanı Eşref Hamamcıoğlu'nu "Genel kurul tarafından seçilmiş başkan ve yönetim kuruluna karşı hakarete varan söylemlerine devam eden, sürekli rol çalma görüntüsü veren Divan Kurulu Başkanı her açıdan kulübümüze zarar verdiği gibi meşruiyetini de yitirmiştir." sözleriyle istifaya davet etti.

Galatasaray Kulübü Yönetim Kurulu, Divan Kurulu Başkanı Eşref Hamamcıoğlu'nun istifasını istedi. Sarı-kırmızılı kulüpten yapılan açıklamada, "Genel kurul tarafından seçilmiş başkan ve yönetim kuruluna karşı hakarete varan söylemlerine devam eden, sürekli rol çalma görüntüsü veren Divan Kurulu Başkanı her açıdan kulübümüze zarar verdiği gibi meşruiyetini de yitirmiştir. Bu nedenlerden dolayı, yönetim kurulu olarak Divan Kurulu Başkanı Sayın Eşref Hamamcıoğlu'nu istifaya davet ediyoruz." ifadeleri yer aldı.

"HADLERİNİ BİLECEKLER" DEMİŞTİ

Açıklamada, 9 Ekim 2019'da gerçekleştirilen Divan Kurulu Toplantısı'nda Eşref Hamamcıoğlu'nun, Başkan Mustafa Cengiz'i hedef alan açıklamaları hatırlatılarak, şu ifadeler yer aldı:"Doğruyu söylemeyen, ciddiyetsiz, Galatasaray'dan faydalanan, temsil becerisine sahip olmayan, marka değerini yıpratan; yine başkanımız ve yönetim kurulumuza hitaben 'Hadlerini bilecekler' ifadeleri kullanılmış, denetim kurulu ise tetikçilikle suçlanmıştır.

Eşref Hamamcıoğlu

"TARİHİ YANLIŞTAN DÖNMESİNİ BEKLEDİK"

Marka değerinin yıpratıldığından şikayetçi olan divan kurulu başkanının, son iki yılın şampiyonu, son 10 yıldan bu yana ilk defa iki yıl üst üste kar açıklayan kulübümüzün uçuruma gittiğini, yine başkanımızı camiayı bölmek ile suçlayarak yönetim kurulu ve denetim kurulu üyelerinin bir kısmının da kendisi gibi düşündüğünü söylemesi ve bu şekilde yönetim kurulu ve diğer kurullar arasına nifak sokma ve yönetimi bölme çabası da ibretliktir. Divan Başkanı'nın yaptığı bu tarihi yanlıştan dönmesini umarak ani bir reaksiyon vermek yerine bir süre beklemeyi tercih ettik. Ancak bu konuda herhangi bir düzeltme çabası göstermek bir tarafa, iki gün sonra kurucumuz merhum Ali Sami Yen'in kabri başında Sayın Hamamcıoğlu'nun nezaket dışı davranışına şahit olduk."

"EŞREF HAMAMCIOĞLU'NU UYARDIK"

Eşref Hamamcıoğlu'nun daha önce de uyarıldığı da belirtilen açıklamada, şöyle devam etti:"Daha önce, divan kurulu toplantılarında yönetimimize karşı yaptığı haksız konuşmaları için 14 Ocak 2019 tarihinde kendisini bir yazı ile uyarmamıza rağmen (uyarı yazımızın divan kurulu toplantılarında okunmasından ısrarla imtina edilmiştir) hem başkanlık makamının kutsallığından, yüceliğinden, saygı gösterilmesi gerekliliğinden bahsedip hem de muhalefet lideri gibi, genel kurul tarafından seçilmiş başkan ve yönetim kuruluna karşı hakarete varan söylemlerine devam eden, sürekli rol çalma görüntüsü veren divan kurulu başkanı her açıdan kulübümüze zarar verdiği gibi meşruiyetini de yitirmiştir. Bu nedenlerden dolayı, yönetim kurulu olarak Divan Kurulu Başkanı Sayın Eşref Hamamcıoğlu'nu istifaya davet ediyoruz."

Galatasaray yönetimi, Eşref Hamamcıoğlu'nu istifaya davet etti!

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları (3)
FARKLI: Arkadaş memleket ne konuşuyor operasyon var asker cephede bu fransızlar iç çekişmede kulübü ben yönetirim sen yönetirsin kısmında demekki gs bahane ondan gelen şahane Allaha dua ediyorum bana milyonlar verme euro dolar olur farketmez istemiyorum şu büyük kulüplerin başına başkan yap yeter yarabbim diyorum.arkadaşlar sayısallar piyangolar bahisler ne kadar talih oyunu varsa sizin olsun şu büyük kulüp başkanlığı benim olsun.........
BLACK SWORD: Çanakkale Savaşı nda resmi kayıtlara göre Gs 23 Fb 5 Bjk 2 şehit vermişti. Ha bunu ayrımcılık içinmi diyorum,hayır tüm şehitler bizim şehidimiz. Sadece senin gibi bir dingil bilsin diye yazdım!
TUZUKURULARPİYASADA: Yahu millet , memleket nelerle uğraşıyor bu monşerler neyin derdinde!. ''Yok başkanlık makamı kutsalmış'' yok ''Ben önde durucam sen arkada. Mezarlıkta bile didişiyorlar. ''Patron benim'' Oyunu oynuyorlar resmen. . Egolarını futbol üzerinden tatmin ediyorlar.
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet

Haberler

title