Galatasaray'a büyük şok! Dursun Özbek haciz işlemi başlattı

Galatasaray eski başkanı Dursun Özbek, 8 milyonluk alacağına karşılık kulübe haciz işlemi başlattı.

Galatasaray'a büyük şok! Dursun Özbek haciz işlemi başlattı

Galatasaray'da 23 Mayıs 2015 ile 20 Ocak 2018 arasında 2 yıl 8 ay başkanlık yapan Dursun Özbek'in kulüpten alacakları için haciz işlemi başlattı.

Özbek'in avukatı Salih Çelen, icra takibi başlattığı 8 milyon TL'lik alacağını hacize çevirdi.

Kulübün bazı tapulu gayrimenkullerine, ortağı olduğu Sportif A.Ş, Galatasaray Mağazacılık ve Perakendecilik A.Ş gibi şirketlerdeki hisselerine, Spor Toto, basketbol ve voleybol federasyonlarından alacağı paralara ve Emlak Konut gelirlerine haciz konuldu.

FAİZİN DE FAİZİ!

Takvim'de yer alan habere göre; 100'e yakın yere uygulanan işlem kapsamında kulübün 4 milyon lot Sportif A.Ş hissesine haciz geldi. Bu hisselerin piyasa değerinin 5,6 milyon TL Özbek'in kulüpten ana para alacağının 5,5 milyon TL olduğu, tahakkuk ettirilen faizin 2 milyon TL, geriye kalan kısmının ise faizin faizi olduğu kaydedildi. Başkan Mustafa Cengiz, özellikle faizin faizinin de tahsil edilmek istenmesine tepki gösterdi. Yönetimin Özbek'ten, iddia ettiği alacakların belgelerini istediği ve Özbek Turizm adına kulübe kesilen fatura ve otel masraflarına itiraz ettiği öğrenildi. Tarafların 3 Temmuz'da vardıkları ana para ödeme mutabakatı da bozulmuş oldu.

NERELERE HACiZ GELDi?

1- Galatasaray Adası, Hasnun Galip'teki bina, Mecidiyeköy'deki bina, Mert Kule Apartmanı'nın tapuları.

2- Kulübün sahibi olduğu emlak ve dijital şirketler ile G.Saray Sportif A.Ş'nin A ve B Grubu hisselerine.

3- Spor Toto Teşkilatı'ndan alınacak paralara.

4- Spor federasyonlarından alınacak paralara (Basketbol ve voleybol federasyonları).

5- Tüm bankalara müzekkere yazıldı.

6- Kulübün Mağazacılık A.Ş'den alacaklarına.

Galatasaray'a büyük şok! Dursun Özbek haciz işlemi başlattı
YORUMLAR (33)

 • 10. KÖY:
  Aslolan olan borca sadakattir. Borcun varsa ödeyeceksin. Alacaklı kim olursa olsun. Alacaklının durumunu kişiliğini tartışmak abesle iştigaldir. Bakılması gereken gerçekten alacağı var mı yok mudur ve iddia edilen alacağı dair belgelerdir. Borcunu öder ondan sonra konuşursun. Galatasaray gibi köklü bir kulübe borcundan dolayı haciz gelmesi yakışık almaz, eleştirilmesi gereken budur.
 • ALİ AGA:
  Borçlu olan sesini keser borcunu öder, adam alacağını istemiş neye vermediler onu sorgulayın önce
 • FENERLİHALİT:
  ne olacakdi ??? almasinmi parasini ??? siz falcaoya dünya parayi verin ama adamin parasini vermeyin ??? varmi böyle birsey tabiki isteyecek parasini. . . siz olsaniz ne yaparsiniz ?? vazmi gecersiniz ??
 • AZ PARAMI 8 MİLYON:
  8 milyon az paramı arkadaş. . sizmi cahilsiniz para 8 tl benmi yanlış anladım anlamadım. değil 8 milyon(8 trilyon) için kardeşini babasını bile öldürecek insanlar gelip burda adama tatava yapıyor. adam sadece alacağını istemiş bak ALACAĞINI. . . fazla değil biraz insan olun. verirken iyi ama isteyince kötü oluyor nedense toplumumuzda. . . madem bu kadar delikanlıydınız almayaydınız o kadar parayı. lafazanlık yapacağınıza siz verin GS ye 8 milyonu. 50 tl ye bilet almayanlar 8 milyona laf ediyor. pis fakirler:)
 • VATANDAŞ:
  karakter yoksunu adam kendi otelinde iş yaptırıp üstelik fatura kesiyor seni zengin eden Galatasaray oldu. . . bu şahsa para yedirmeyin yönetim.
 • MERT:
  sen de elinde avucunda ne kadar mal mülk varsa ver ozaman görelim sen nasıl taraftarsın az paramı bu cahil
Tüm 33 yorumu okumak için tıklayın
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.