FIFA, ırkçılık yapan futbolcuya 10 maç men cezası verdi

FIFA, ırkçılık yapan futbolcuya 10 maç men cezası verdi

Anadolu Ajansı - Haberler | Spor

FIFA, 2022 Dünya Kupası Elemeleri'ndeki Hong Kong-Bahreyn karşılaşmasında ırkçılık yaptığı gerekçesiyle, Bahreynli futbolcu Sayed Baqer'e 10 maç men cezası verildiğini açıkladı.

FIFA, 14 Kasım'da Hong Kong'da oynanan mücadelede soyunma odasına giderken ev sahibi ülkenin taraftarlarına doğru "çekik göz" hareketi yapan Baqer'in, ırkçı davranışı nedeniyle 10 maç men cezası aldığını duyurdu.

Bahreynli futbolcunun ayrıca 30 bin İsviçre frangı para cezasına çarptırıldığı bildirildi. Cezanın, Baqer'in tribündeki bir taraftar tarafından kamerayla çekilen ve sosyal medyada yayınlanan görüntüsüne dayandırılarak verildiği ifade edildi.

FIFA, ırkçılık yapan futbolcuya 10 maç men cezası verdi

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları (5)
EMOXX: BU HERİFLER DÜNYANIN PARASINI KAZANIRKEN GÜZEL ÜLKEMİN GARİP İNSANLARI KAÇ GÜNDÜR ASGARİ ÜCRETE NE KADAR ZAM GELİR DİYE BEKLİYOR. ÜLKEMDEKİ ADALETSİZ DAĞILIM YAZIKLAR OLSUNKİ BİZE ÜLKEDEKİ TOPÇUDUR POPÇUDUR YOUTUBERDR PİRİM YAPTIRIP DÜNYANIN PARASINI KAZANDIRIYORUZ. UYAN ÜLKEM UYAN HAKKIN OLAN HALKINDIR.
GS Lİ: Avrupada kolay ceza veremiyorsunuz bukadar
TİM0135: Eee şimdi sana muz ikram etseler nolcak dingil!
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title