Dev kripto para borsasının CEO'sundan çarpıcı açıklama: Bitcoin'in ödeme yöntemi olarak geleceği yok - Haberler
Haberi Paylaş

Dev kripto para borsasının CEO'sundan çarpıcı açıklama: Bitcoin'in ödeme yöntemi olarak geleceği yok

Haberler.com - Fazıl Anıl Kılıçlı - Ekonomi
 - Güncelleme:

Kripto para piyasasının önde gelen borsalarından FTX'in CEO'su Sam Bankman-Fried'den piyasa katılımcılarını memnun etmeyecek bir açıklama geldi. Piyasada kısaca SBF olarak bilinen CEO, "Bitcoin ağı bir ödemeler ağı değil ve büyüyen bir ağ değil" dedi.

Kripto para piyasasında sular durulmuyor. Son olarak kripto para piyasasında önemli bir yeri olan FTX borsasının CEO'su Sam Bankman-Fried, Bitcoin'in bir ödeme ağı olarak büyüyen bir ağ olmadığını dile getirdi.

Bankman-Fried, "Bitcoin ağı bir ödemeler ağı değil ve büyüyen bir ağ değil" dedi. Birçok piyasa katılımcısı, Sam Bankman-Fried'in bu açıklamalarını kendi borsası ve borsasının tokeni FTX Tokeni (FTT) 'ni ön plana çıkarma çabası olarak yorumladı.

Bitcoin hacimsiz alımlarla 30 bin doların üstünde kalıcılık sağlayamıyor. Yazının yazıldığı sırada 29800 bin dolarlardan işlem gören Bitcoin, 4 Mayıs'tan beri sert düşüşler yaşayarak 40 bin dolarlardan bulunduğu seviyeye geldi.

Ünlü analist Dave the Wave ise , BTC'nin tarihsel olarak dip yapma eğiliminde olduğu bir nokta olan 48 aylık hareketli ortalamaya yakın Bitcoin alım-satımı öngördüğünü söyledi. Yakından takip edilen kripto analisti, Bitcoin tabanının bu ay en kısa sürede kurulabileceğini belirterek şunları söyledi:

"Muhtemelen, bu metriğe dayanarak bu ay içerisinde bir kez daha, fiyatlar en düşük seviyeleri yeniden test ederse beklediğiniz şey budur"

Diğer bir analist Mike McGlone ise, Amazon'un hisse fiyatını örnek vererek, " Fed'in enflasyonu azaltmak için düşmesini istediği Bitcoin ve Ethereum'da düşecek, ancak öne çıkacaklar. Genel olarak, yeni bir piyasa olan kripto paraların, özellikle de Bitcoin'in volatiletisi, borsaya karşı düşmeye devam etti. Amazon ilk çıktığında böyle olmuştu. 2009'daki volatilite şu anda Bitcoin ile aynı." dedi.

Haberler.com / Fazıl Anıl Kılıçlı - Ekonomi

Kripto Para Bitcoin Amazon Fed Finans Ekonomi Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (2)

ALI YUVA HAIR TRANSPLANT:

Burada en büyük problem marjin işlemler, yani kaldıraçli işlemler bu sebeple istikrarlı bir fiyat aralığı garantisi sunmuyor kripto paralar. Kripto paraların geleceğinin olabilmesi için acil bir şekilde marjin işlemler son bulmalı. Çünkü marjin işlemin olduğu yerde kumar ve hile vardır.

Hayri :

bitcoın speklatörleri milyarlarca dolar vurgun yaptı şimdi tehlikesiz bir şekilde toz olacaklar normal sureçmiş gibi milleti alıştırıyorlar çünkü her şeyin bir sonu olmalı rezillik çıkmadan böyle tertemiz buhar olacaklar

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title