Edward Snowden Haberleri

Edward Snowden haber, Edward Snowden son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Edward Snowden - 17.02.2015
Devlerden Acayip Açıklamalar!
Garip açıklamalar devam ediyor... Sırada AMD ve Apple var! Peki, sadece Samsung mu? AMD'nin bir yöneticisinin bir basın toplantısında, şirketin ürettiği işlemciler hakkında yaptığı yorum da tarihe geçebilecek türdendi: 'Eğer ürünleriniz satılıyorsa ama bir şekilde son kullanıcı bunları kullanmıyorsa, burada bir problem var demektir.' Peki ya Apple? Edward Snowden'in açıkladığı ve ABD'nin de doğruluğunu kabul ettiği Prism skandalı belgelerinde ABD hükumetine verilerini açıkça verdiği ortaya çıkan Apple'ın başkanı Tim Cook, geçtiğimiz günlerde, dünyanın en zengin şirketinin yöneticisi olarak ABD Başkanı'ının da aralarında olduğu konuklara şu konuşmayı yaptı.
Edward Snowden - 11.02.2015
Megaupload İnadı Bitmiyor!
ABD'nin Megaupload öfkesi dinmiyor. Yeni Zellanda'da yaşayan kurucusu Kim Dotcom'u yakalamak için 2012'de Yeni Zellanda'nın güvenlik güçlerini harekete geçirip özel SWAT timleri ve saldırı helikopterleri ile Kim Dotcom'un malikanesini basarak Megaupload'ın kurucusunu göz korkutan bir şov ile tutuklatan ABD, hedefindeki ismin birkaç saat sonra serbest kalmasıyla şok olmuştu. Megaupload'ın kapanmasını sağlasa da, Kim'in daha sonra yasal bir "bulut bilişim" servisi olarak Mega'yı hayata geçirmesine engel olamadı. ABD'nin en çok arananlar listesinde yer alan Edward Snowden'e, güvenli ve izlenemez şekilde telekonferans yapabilmesi için geliştirdiği Megachat servisini de hayata geçiren Kim Dotcom, ABD'yi çileden çıkarmıştı.
Edward Snowden - 10.02.2015
Tv Açıksa, Dikkatli Konuşun!
Eski CIA ve NSA ajanı Edward Snowden'in ortaya çıkardığı Prism skandalı sırasında da gördük ki, Google, Microsoft, Apple, Facebook veTwitter dahil olmak üzere pek çok ABD teknoloji şirketi, ABD istihbarat örgütlerine sunucularını sonuna kadar açıyorlar.
Edward Snowden - 09.02.2015
Obama-Merkel Ortak Basın Toplantısı
Toplantıda, Almanya Başbakanı Merkel'e, ABD Ulusal Güvenlik Ajansı'nın (NSA) eski çalışanı Edward Snowden'ın ifşa ettiği belgelerin ardından Washington ile Berlin arasında yaşanan krizin görüşmede gündeme gelip gelmediği soruldu.
Edward Snowden - 03.02.2015
Açık Kapıları" Görün!
Aslında pek çok web sayfası, şifreli veri gönderimi yaptığını iddia ediyor ancak siteye ekledikleri, reklam amaçlı takip uygulamaları, kullanıcıların verilerini şifresiz olarak kendi sunucularına gönderebiliyor. Bu durumda, kullanıcıların verileri, iletişimi izleyen kötü niyetli kişilerin eline geçebiliyor. Ayrıca Edward Snowden'in ortaya çıkardığı Prism skandalında farkına vardığımız üzere, NSA gibi istihbarat kurumlarının insanları yıllarca Cookie'ler üzerinden takip ettiği de artık biliniyor.
Edward Snowden - 23.01.2015
Asla İphone Kullanmıyor!
Devletler düzeyinde pek çok sızıntının yayılmasına sebep olan ünlü isim Edward Snowden, kullanıcılar hakkında uzaktan veri toplandığı endişesi ile Apple iPhone'ları kullanmayı reddediyor.
Edward Snowden - 21.01.2015
Dünya Ekonomik Forumu Medya Resepsiyonu
ABD'nin telefon dinleme olayları hakkında çizilen bir karikatürde ise otobüste telefonda konuşan bir kişinin, "Bu çok acayip. Devlet bizim konuşmamızı dinliyor" sözü yer aldı. Resepsiyonda, ülkeye ihanet etmekle suçlanan ABD Ulusal Güvenlik Ajansı'nın (NSA) eski sistem analisti Edward Snowden'ın, ABD bayrağı ile fotoğrafı da gösterildi.
Edward Snowden - 14.01.2015
ABD'nin Küresel Casusluk Faaliyetleri
Amerikalılar adına casusluk yaptığı şüphesiyle 3 Temmuz'da gözaltına alınan Federal İstihbarat Teşkilatı (BND) çalışanı Markus R. ABD'ye 201 gizli belgeyi para karşılığında sızdırmakla suçlanıyor Geçen yılın ortasında Almanya Federal İstihbarat Teşkilatı (BND) ve Savunma Bakanlığı'nda çalışan 2 kişinin, ABD adına casusluk yaptıklarının ortaya çıkması, ABD ile Almanya arasında diplomatik krize yol açmıştı. Bunun üzerine Amerikan istihbaratının Berlin'deki en üst düzey temsilcisi, Almanya'nın talebi üzerine ülkeden ayrılmıştı.  ABD Ulusal Güvenlik Kurumu NSA'nın eski sistem analisti Edward Snowden'ın sızdırdığı gizli belgelerde Amerikan istihbaratının, Başbakan Angela Merkel'in cep telefonunu dinlediği ortaya çıkmıştı.
Edward Snowden - 31.12.2014
Skype'a Çok Sert Rakip!
Edward Snowden'in ortaya çıkardığı gizli NSA belgelerinde, Microsoft'un Skype servisinin, ABD istihbarat kurumları tarafından sıkı sıkıya takip edildiğinin ve Microsoft'un da istihabart ile işbirliği yaptığının ortaya çıkması tüm dünyada yankı bulmuştu.
Edward Snowden - 19.12.2014
TÜBİSAD, Yüzde 11-15 Arası Büyüme Bekliyor
Değerlendirmede ABD'de ortaya çıkan NSA (Ulusal Güvenlik Ajansı) dinlemeleri ve Edward Snowden'ın bu konulardaki açıklamalarının yaratmış olduğu izlenimlerin, özellikle AB ve diğer ülkelerde "küresel bulut" yaklaşımından ziyade güvenliği bölgesel veya yerel bazda yönetilebilecek uygulamalara geçiş yapılacağına işaret ediliyor.
Edward Snowden - 07.12.2014
Türkiye'yi Bile "Dinlemişler"
ABD Ulusal Güvenlik Ajansı'nın (NSA) tüm dünyayı farklı yöntemlerle dinlediğini, eski ajan Edward Snowden'in açıkladığı belgeler sayesinde herkes gördü, ABD hükumeti de bu skandal için resmen özür dilemek zorunda kaldı ve dinlemeleri yaptığını kabul etti.
Edward Snowden - 05.12.2014
İnternette Alarm Çanları!
Ayrıca ABD Ulusal Güvenlik Ajansı NSA'nın, ortaya çıkan kimi eylemleri de, hükumetlerin interneti nasıl sabote ettiğini ortaya koyuyor. Eski NSA ajanı Edward Snowden'in NSA hakkındaki gizli belgeleri açıklayarak Rusya'ya sığınmasıyla ortaya çıkan acı gerçeğe göre, bizzat ABD hükumeti internetteki açıkları tespit ediyor ancak yamanması için saklıyor ve bu açıkları kullanarak istediği herkesin ve her devletin bilgisayarlarına casus yazılımlar yüklüyor.
Edward Snowden - 05.12.2014
ABD'nin Küresel Casusluk Faaliyetleri
BND'nin bir proje yöneticisi, ''Eikonal Projesi'' kapsamında Başbakanlıktan gelen talimatla BND'den NSA'ya bilgi akışı sağlanmasına olanak verildiğini söyledi.
Edward Snowden - 30.11.2014
ABD'nin Küresel Casusluk Faaliyetleri
Almanya'nın dış istihbaratından sorumlu Federal İstihbarat Teşkilatı’nın (BND), ABD’nin ülkede casusluk girişimlerinde bulunmak istediğini 2005 yılından beri bildiği iddia edildi.
Edward Snowden - 29.11.2014
Merkel'in Cep Telefonunu Blackberry Üretecek
Kanada-ABD işbirliği - NSA'nın eski sistem analisti Edward Snowden tarafından sızdırılan çok gizli NSA belgeleri, ABD merkezli büyük bilişim, internet şirketleri ve e-posta sağlayıcılarının NSA ile işbirliği yaptıklarını ve kullanıcıların bilgilerini paylaştıklarını ortaya çıkarmıştı.
Edward Snowden - 22.11.2014
ABD'nin Küresel Casusluk Faaliyetleri
NSA'nın eski sistem analisti Edward Snowden'ın geçen yıl basına sızdırdığı belgelerle NSA'nın dünya genelindeki dinleme faaliyetleri ortaya çıkmıştı.
Edward Snowden - 14.11.2014
ABD'nin Küresel Casusluk Faaliyetleri
NSA eski sistem analisti Snwoden'e Almanya’dan barış ödülü.
Edward Snowden - 14.11.2014
ABD'de Casus Uçaklar Telefonlardaki Bilgileri Topluyor
Daha önce de ABD Ulusal Güvenlik Ajansı'nın (NSA) eski Sistem Analisti Edward Snowden, NSA'nın dünya genelindeki dinleme ve izleme faaliyetlerini ortaya çıkarmış ve bu faaliyetler büyük tepki çekmişti.
Edward Snowden - 16.10.2014
ABD'nin Küresel Casusluk Faaliyetleri
Almanya hükümeti, NSA Araştırma Komisyonu'nu "hassas bilgilerin ifşa edilmemesi" konusunda uyardı.
Edward Snowden - 16.10.2014
Alman Hükümetinden Nsa Araştırma Komisyonu'na Uyarı
ABD Ulusal Güvenlik Kurumu (NSA) ve diğer yabancı istihbarat örgütlerinin Almanya’daki faaliyetlerini araştıran Federal Meclis Komisyonu’na Başbakanlık Dairesi uyarı mektubu gönderdi. Hıristiyan Demokrat Birlik (CDU) partili Başbakanlık Dairesi Sorumlusu Peter Altmeier, Federal Meclis NSA Komisyonu Başkanı Patrick Sensburg’a (CDU) gönderdiği mektupta gizli belgelerin ifşa edilmemesini sağlamasını talep etti. Altmeier, sunulan gizli belgelerin dışarıya sızdırılmaya devam etmesi durumunda yasal uygulamalara başvurulacağını belirtti. Medyaya yansıyan bilgilere göre Altmeier’in mektupta gizli belgelerin ifşa edilmesi ile ilgili dört örneğe yer verdiği, ilk başta hemen yasal işleme başvurulmak istendiği, ancak bu seferlik yazılı uyarı ile yetinmekle kalındığı belirtildi. Komisyonun Sol ve Yeşiller partili üyeleri Başbakanlık Dairesi’nin mektubu “kabul edilmez” olarak değerlendirdi. Sol Partili Martina Renner mektubun ‘meseleyi tırmandırma’ olduğunu, komisyon üyeleri ve çalışanlarının zan altında bırakıldığını vurgulayarak, “Geri çekilmesini talep ediyorum.” dedi. Renner, “Mektup sadece komisyona gönderildiyse, belgeleri sunan dairelere gönderilmediyse, bu komisyona bir gözdağı vermektir.” diyerek suçlamaların yersiz olduğunu savundu. Yeşiller’den Hans - Christian Ströbele ise komisyon üyesi olarak bu mektuptan medya aracılığıyla haberdar olduğunu vurguladı. Mektubu ‘tehdit yazısı’ olarak değerlendiren Ströbele, bu konuda kızgın olduğunu aktardı. Ströbele ayrıca, NSA eski mensubu Edward Snowden’in komisyon tarafından dinlenmesi konusuna değinerek, “Hükümetten Snowden’in ne ile suçlandığını öğrenmek istedim, aylardır cevap alamıyorum.
Edward Snowden - 08.10.2014
Twitter, ABD Adalet Bakanlığını Mahkemeye Verdi
Sosyal paylaşım sitesi Twitter, ABD hükümeti tarafından kendilerinden istenilen ulusal güvenlikle ilgili bilgilerin, kamuoyu ile paylaşılmasının engellediği gerekçesi ile Adalet Bakanlığı'nı mahkemeye verdi. ABD hükümeti, bu yılın başında Twitter ve beş farklı teknoloji şirketi ile görüşerek, kendilerinden istenilen hükümet talepleri hakkında daha fazla bilgi paylaşımında bulunmalarını uygun görmüştü. Ancak Twitter, bu konuyu daha ileriye götürerek Adalet Bakanlığı hakkında 'ifade özgürlüğü' ihlali iddiasıyla bir dava başvurusunda bulundu. Twitter, özellikle eski NSA çalışanı Edward Snowden'ın internet kullancılarının email, telefon vb.
Edward Snowden - 28.09.2014
Çin'de Ev Hapsinde Bulunan Sanatçı Ai Weiwei'in Sergisi Alcatraz'da Açıldı
Ülkesinde siyasi çıkışlarıyla gündeme gelen ve vergi kaçırmak suçundan Pekin'de ev hapsinde tutulan çağdaş sanatçı Ai Weiwei'in @Large adlı sergisi için 90 kişi 6 hafta boyunca çalıştı. San Francisco'ya kargoyla gönderilen bir milyondan fazla Lego parçasıyla aralarında Edward Snowden'ın da bulunduğu 176 siyasi mahkum ve sürgünün portreleri oluşturuldu.
Edward Snowden - 25.09.2014
Snowden'a "Alternatif Nobel" Ödülü
İsveç'teki Doğru Yaşam Vakfı'nın, alternatif Nobel ödülüne, Amerikan Ulusal Güvenlik Teşkilatı'nın (NSA) eski sistem analisti Edward Snowden'ı layık görmesi tepki çekti.
Edward Snowden - 21.09.2014
ABD'nin Küresel Casusluk Faaliyetleri
Der Spiegel dergisi, geçen hafta NSA'nın eski çalışanı Edward Snowden'ın sızdırdığı belgelere dayandırdığı haberde NSA ve GCHQ'nun 5 Alman telekomünikasyon şirketinin ağlarını doğrudan izleme olanağı veren gizli erişime sahip olduğunu ileri sürmüştü.
Edward Snowden - 14.09.2014
Der Spiegel: Amerikan ve İngilizler, Alman İnternet Ağına Doğrudan Giriyor
Alman 'Der Spiegel' dergisinin Edward Snowden tarafından ifşa edilen belgelere dayanarak verdiği habere göre Amerikan NSA ve İngiliz GHCQ istihbarat servisleri, Alman internet ağına doğrudan girip bilgi toplama imkanına sahip.Dergiye göre, adı geçen iki istihbarat örgütü Deutsche Telekom ve Netcologne isimli Köln merkezli internet hizmeti veren şirketin ağına doğrudan giriyor ve bilgi topluyor.
Edward Snowden - 13.09.2014
ABD ve İngiltere ile İlgili Yeni Dinleme Skandalı
Der Spiegel dergisinin, NSA'nın eski çalışanı Edward Snowden'ın belgelerine dayandırdığı haberde, NSA ve GCHQ'nun "Deutsche Telekom" ile Köln'deki yerel sağlayıcı "Netcologne" adlı telekomünikasyon şirketlerinin ağlarına  erişimi olduğu belirtildi.
Edward Snowden - 09.09.2014
AİHM'ye İngiltere Aleyhinde Başvuru Yapıldı
Başvurunun gerekçesi başka ülkelerin istihbarat kuruluşlarıyla yaptığı gizli işbirliğiyle ilgili İngiltere'nin bilgi sağlamaması.
Edward Snowden - 07.09.2014
Dinleme Skandalları Hollywood Filmi Oluyor
ABD İstihbarat Örgütü Ulusal Güvenlik Ajansı NSA görevlisi Edward Snowden'in Amerika'nın dinlediği ülkelerin gizli belgelerini açıklaması büyük yankı uyandırmıştı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Edward Snowden Haberleri | Edward Snowden Kimdir - Haberler - Sayfa 6 - Edward Snowden haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Edward Snowden kimdir, hayatı ve biyografisi. ABD ve İngiltere'nin Küresel Casusluk Faaliyetleri.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 30.7.2021 19:49:24. #1.16#

title