Edward Snowden Haberleri

Edward Snowden haber, Edward Snowden son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Edward Snowden - 22.05.2015
ABD'nin Casusluk Faaliyetleri
Almanya Federal İstihbarat Teşkilatı (BND) Başkanı Gerhard Schindler, istihbarat alanında ABD Ulusal Güvenlik Ajansı'na (NSA) bağımlı olduklarını söyledi.
Edward Snowden - 13.05.2015
Alman Meclis Komisyonu Tutanaklarının Yayımlanması
Wikileaks, bugün Mayıs 2014-Şubat 2015 arasında Alman meclisindeki NSA Araştırma Komisyonu'na çağrılan 13'ü istihbarat servisi çalışanı 34 kişinin ifadelerine ilişkin bin 380 sayfalık tutanak yayımladı. Tutanakların büyük kısmının zaten kamuya açık olduğu belirtilen belgelerden oluştuğu ifade ediliyor.  Wikileaks, her komisyon oturumuna ait İngilizce ve Almanca özetler de çıkardı. Belgelerde Almanya Federal İstihbarat Teşkilatı'na (BND) bin782 kez, NSA'ya bin 671 kez, CIA'ya 179 kez, Edward Snowden'a 204 kez ve Almanya Başbakanı Angela Merkel'e 14 kez atıfta bulunuluyor.
Edward Snowden - 12.05.2015
Alman Meclis Komisyonu Tutanaklarının Yayımlanması
Wikileaks internet sitesinin Almanya federal meclisindeki "ABD Ulusal Güvenlik Ajansı (NSA) Araştırma Komisyonu"na çağrılan 13'ü istihbarat servisi çalışanı 34 kişinin ifadelerine ilişkin bin 380 sayfalık tutanağı yayımlaması Alman kamuoyunda ve siyasetinde tartışmalara yol açtı.
Edward Snowden - 12.05.2015
Alman Meclis Komisyonu Tutanaklarının Yayımlanması
Almanya Federal Parlamentosu'nda kurulan Amerikan Ulusal Güvenlik Ajansı (NSA) Araştırma Komisyonu'na ait olan ve Wikileaks tarafından bugün yayımlanan belgelerin ağırlıkla komisyonun "açık oturumlarının protokolleri" olduğu belirtildi.
Edward Snowden - 12.05.2015
Alman Meclis Araştırma Komisyonu'nun Tutanakları Wikileaks'te Yayımladı
Wikileaks, Almanya Federal Parlamentosu'nda kurulan Amerikan Ulusal Güvenlik Ajansı (NSA) Araştırma Komisyonu'na ait gizli belgeleri ifşa etti.
Edward Snowden - 12.05.2015
ABD'nin Avrupa'da Casusluk Yaptığı İddiaları
Almanya Federal Haber Alma Servisi'nin (BND) Amerikan Ulusal Güvenlik Ajansı'na (NSA) ayda telefon görüşmeleri ve kısa mesajlarla ilgili 1,3 milyar "metadatayı" verdiği iddia edildi.
Edward Snowden - 10.05.2015
ABD'nin Avrupa'da Casusluk Yaptığı İddiaları
Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Ulusal Güvenlik Ajansı (NSA), Almanya Federal İstihbarat Teşkilatı'nın (BND) yardımı ile Siemens şirketine yönelik casusluk faaliyetinde bulunmaya çalıştığı ileri sürüldü.
Edward Snowden - 09.05.2015
Snowden'ın Büstü Sanat Galerisinde Sergilendi
Edward Snowden'ın geçen ay New York'ta bir parka gizlice dikilmesi ile olay yaratan büstü, bir sanat galerisinde görücüye çıktı.
Edward Snowden - 05.05.2015
ABD'nin Avrupa'da Casusluk Yaptığı İddiaları
Almanya'da Federal İstihbarat Teşkilatı'nın (BND), Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Ulusal Güvenlik Ajansı'na (NSA) casusluk faaliyetlerine yardımcı olduğu yönündeki iddialara ilişkin olarak muhalefet partileri Federal Meclis'te kurulan NSA Araştırma Komisyonu'nda İçişleri Bakanı Thomas de Maziere ve Dışişleri Bakanı Frank-Walter Steinmeier'in dinlenmesini talep etti.
Edward Snowden - 04.05.2015
ABD'nin Avrupa'da Casusluk Yaptığı İddiaları
Almanya'da Federal İstihbarat Teşkilatı'nın (BND), Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Ulusal Güvenlik Ajansı'na (NSA) casusluk faaliyetlerine yardımcı olduğu yönündeki iddialarla ilgili tartışmalar sürüyor.
Edward Snowden - 04.05.2015
Türkiye'de İfade Özgürlüğüne Yapılan Saldırılar 'Kırmızı Alarm' Veriyor
Konferansta Amerikan Ulusal Güvenlik Teşkilatı’nın (NSA) dünya çapındaki dinleme-gözleme bilgilerini ifşa eden eski CIA analisti Edward Snowden’ın 87’nci Oscar Ödülleri’nde En İyi Belgesel Oscarı'nı kazanan 'Citizenfour' belgeseli izletildi.
Edward Snowden - 23.04.2015
Bu Hafta 12 Film Vizyona Girecek
"Citizenfour" Edward Snowden, Glenn Greenwald, William Binney ve Jacob Appelbaum'un oynadığı belgesel türündeki "Citizenfour" adlı filmin yönetmenliğini Laura Poitras yaptı.
Edward Snowden - 12.04.2015
Nsa Teknoloji Devlerine Erişimek İstiyor
TurkishPlayer olarak bizim düşüncemiz bu önlem daha çok Edward Snowden gibi sızıntıların yaşanmaması için düşünüldüğü ayrıca olası bir hacker saldırısında, hacker'ların ele geçireceği verilerin şifreli olması.
Edward Snowden - 10.04.2015
İngiltere Aleyhinde AİHM'e Başvuru
Uluslararası Af Örgütü, İngiltere'deki "Privacy International" isimli gizlilik ihlallerini takip eden kuruluş ve insan hakları örgütü Liberty, İngiliz ajanlarının ülkede milyonlarca vatandaşı ayrım yapmadan izlediği gerekçesiyle İngiltere aleyhinde Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nde (AİHM) yasal süreç başlattı.
Edward Snowden - 07.04.2015
Newyork'a Edward Snowden'in Heykelini Diktiler
Newyork şehrindeki bir parkta bulunan tepenin üzerine, Amerikalı Edward Snowden’in heykelini diktiler.
Edward Snowden - 30.03.2015
Snowden, Moskova'da İsveçli Parlamenterlerle Görüştü
ABD Ulusal Güvenlik Ajansı'nın (NSA) eski sistem analisti Edward Snowden'ın Moskova'da İsveçli parlamenterlerle görüştüğü bildirildi.
Edward Snowden - 20.03.2015
Abd, Snowden Konusunda Almanya'yı Tehdit Etmiş
Dha DIŞ HABER – ABD, Snowden konusunda Almanya'yı tehdit etmiş Ahmet YILDIRIM – DORTMUND / DHA Almanya'nın NSA eski çalışanı Edward Snowden'in ülkeye girmesine ve iltica talebine neden izin vermediği konusu netlik kazandı.
Edward Snowden - 18.03.2015
Çinli Siber Casuslar Avustralya'dan Yeni Nesil Savaş Uçağı Planlarını Çaldı
Çinli casuslar Avustralya’nın ileri teknoloji ürünü savaş uçaklarının planlarını çaldıkları ortaya çıktı. Amerikan Ulusal Güvenlik Ajansı çalışanı Edward Snowden’in Alman Der Spigel dergisine yaptığı açıklamaya göre, Çinli siber casuslar, Avustralya’dan Türkiye’nin de dahil olduğu ortak yapım savaş uçaklarıyla ilgili çok hassas planları çaldı.
Edward Snowden - 16.03.2015
CeBIT Uluslararası Bilişim Fuarı
Snowden ile röportaj Amerikalı gazeteci Glenn Greenwald, 18 Mart Çarşamba günü fuar alanındaki 8. salonda Rusya'da sürgünde bulunan ABD Ulusal Güvenlik Ajansı (NSA) eski çalışanı Edward Snowden ile elektronik ortamda röportaj yapacak.
Edward Snowden - 15.03.2015
CeBIT Uluslararası Bilişim Fuarı
Amerikalı araştırmacı gazeteci Glenn Greenwald, fuar alanında, 18 Mart Çarşamba günü 8. holde Rusya'da sürgünde bulunan ABD Ulusal Güvenlik Ajansı (NSA) eski sistem analisti Edward Snowden ile elektronik ortamda bir röportaj yapacak.
Edward Snowden - 15.03.2015
CeBIT Uluslararası Bilişim Fuarı Yarın Başlayacak
Amerikalı araştırmacı gazeteci Glenn Greenwald fuar alanında 18 Mart Çarşamba  günü 8. holde Rusya'da sürgünde bulunan ABD Ulusal Güvenlik Ajansı (NSA) eski sistem analisti Edward Snowden ile elektronik ortamda bir röportaj yapacak.
Edward Snowden - 13.03.2015
Amerikan İstihbaratı Cıa, Apple'a Sızmaya Çalışmış
NSA'nın eski sistem analisti Edward Snowden'ın sızdırdığı belgelerde ABD Merkezi Haberalma Teşkilatı'nın, yıllardır Apple cihazlarını koruyan güvenlik kodunu kırmaya çalıştığını ortaya koydu.
Edward Snowden - 12.03.2015
İnternetin Kaderi Değişebilir
NSA'nın tüm interneti dinliyor olduğu gerçeği, kısa süre öncesine kadar bir bilimkurgu fantazisi gibi görünüyordu ancak eski CIA ve NSA ajanı Edward Snowden bu iddiayı doğrulayan milyonlarca belgeyle ortaya çıkıp Rusya'ya kaçtıktan sonra ABD hükumeti durumu kabul edip özür dilemek zorunda kalmıştı.
Edward Snowden - 03.03.2015
Rusya'ya Sığınan ABD'li Ajan Snowden Hakkında Yazılan Kitap Satışa Çıktı
ABD Ulusal Güvenlik Ajansı (NSA) eski çalışanı Edward Snowden’in avukatı Anatoliy Kuçerena, müvekkili hakkında yazdığı “Vremya spruta” (Ahtapot zamanı) adlı eseri satışa çıktı.
Edward Snowden - 28.02.2015
En Büyük Pişmanlığım..."
Oscar'da bu yıl belgesel dalındaki CitizenFour filmi ödülü aldı. CitizenFour, ABD'deki Prism skandalının patlamasını sağlayan gizli belgeleri yayınlayan eski CIA ve NSA ajanı Edward Snowden'in öyküsünü anlatıyordu.
Edward Snowden - 25.02.2015
ABD ve İngiltere'nin Küresel Casusluk Faaliyetleri
İnternetten yayın yapan "The Intercept" dergisi, NSA'nın eski sistem analisti Edward Snowden'in sızdırdığı, GCHQ'ya ait 2010 tarihli gizli belgeye dayanarak geçen hafta yaptığı haberde, istihbarat servislerinin Gemalto'nun sistemine sızarak telefon konuşmalarının gizliliğini sağlayan şifre anahtarları çaldığını ileri sürmüştü.
Edward Snowden - 23.02.2015
Oscar Ödülleri Sahiplerini Buldu
Amerika'da oldukça tartışma yaratan, eski NSA çalışanı Edward Snowden'in itiraflarını konu eden Citizenfour da aday olduğu En İyi Belgesel dalında rakiplerini geride bırakarak Oscar'ı kazandı.
Edward Snowden - 23.02.2015
87. Oscar Ödülleri Sahiplerini Buldu
En İyi Belgesel Ödülü'ne layık görülen "CitizenFour"un yönetmeni Laura Poitras, Amerikan Ulusal Güvenlik Ajansı'nın eski çalışanlarından Edward Snowden'e teşekkür etti.
Edward Snowden - 20.02.2015
ABD ve İngiltere'nin Küresel Casusluk Faaliyetleri
İnternetten yayım yapan "The Intercept" dergisi, NSA'nın eski sistem analisti Edward Snowden'in sızdırdığı, GCHQ'ya ait 2010 tarihli gizli belgeye dayandırdığı haberinde, istihbarat servislerinin Gemalto'nun sistemine sızarak telefon konuşmalarının gizliliğini sağlayan şifre anahtarlarını çaldığını ileri sürdü.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Edward Snowden Haberleri | Edward Snowden Kimdir - Haberler - Sayfa 5 - Edward Snowden haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Edward Snowden kimdir, hayatı ve biyografisi. ABD'de İstihbarat Kurumlarını Sınırlayan 'Özgürlük Yasası'na Onay.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 27.7.2021 12:24:13. #1.15#

title