Dunga, Bobo'yu Milli Takıma Çağırdı

Brezilya Milli Takımı Teknik Direktörü Carlos Dunga, Bobo hazır olduğu için kadroya çağrıldı.

Dunga, Bobo'yu Milli Takıma Çağırdı

Brezilya Milli Takımı Teknik Direktörü Carlos Dunga, Bobo hazır olduğu için kadroya çağrıldı.

Zaman Gazetesi'nin bu yıl 18. yaptığı Yılın Sporcusu Ödül Töreni'ne onur konuğu olarak katılan Dunga, Türkiye'deki Brezilyalı futbolcuların başarılı performanslarından dolayı memnun olduğunu söyledi.

Özellikle Brezilya Milli Takımı kadrosuna çağrılan Beşiktaşlı futbolcu Bobo'ya değinen Dunga, ''Biz bütün Brezilyalı futbolcuları takip ediyoruz ve fırsat olduğunda, ihtiyacımız olduğunda onları kadroya çağırıyoruz. Şu anda Bobo da çağrıldı. Kendisine bir şans doğdu. Hazır olduğunu düşünüyorum. Futbolcularımız kendilerini milli takım için her zaman hazır tutmalı ve bu şanslar verildiğinde en iyisini yapabilmeli.'' diye konuştu.

- "CARLOS VE ALEX DE ÇAĞRILABİLİR" -

Tüm futbolcuların izlendiğini ve kendilerini hazır tutmaları gerektiğini ifade eden Dunga, "Biz tüm futbolcularımızı izliyoruz. Roberto Carlos ve Alex'i tekrar milli takıma çağırabiliriiz. Bu durum tamamen çalışmalarına ve oynadıkları futbola bağlı. İhtiyaç olursa her an çağırabiliriz" diye konuştu.

Brezilyalı futbolcuların Türk vatandaşlığına geçmeleri ve milli takımda oynamaları konusunda tecrübeli çalıştırıcı şöyle konuştu:

''Brezilyalı bazı futbolcuların Türk vatandaşlığına geçişini ve milli takımda da yer almasını olumlu buluyorum. Belki Brezilya Milli Takımı'nda kendilerine yer bulamayacaklardı, ama buraya iyi adapte olup, beğenip, vatandaş olup kalmalarını iyi karşılıyor ve onlara başarılar diliyorum'' ifadelerini kullandı.

Bu arada Dunga, yılın futbolcusu ödülünü alan Mehmet Aurelio'ya ödülünü verirken, ''Küçük bir futbol topu hepimizi birleştirdi. Brezilyalı bir futbolcunun Türk Milli Takımı'nda ve Fenerbahçe'deki başarıları bizi gururlandırdı. Kendisini kutluyorum.'' dedi.