Cenk Tosun'un Başarısının Arkasında Duncan Ferguson'ın Olduğu Ortaya Çıktı

Premier Lig'de son 3 maçta 4 gol atarak müthiş bir çıkış yakalayan Cenk Tosun'un başarısının arkasında Everton'ın kulüp tarihinde önemli bir yeri olan Duncan Ferguson'ın olduğu ortaya çıktı.

Milli yıldızın yakaladığı çıkışın sırrı tüm ayrıntılarıyla ele alındı. Cenk'in Everton'ın kulüp tarihinde önemli bir yeri olan ve şu anda antrenör olarak çalışan Duncan Ferguson sayesinde güçlendiği ve adapte olduğu kaydedildi.

Liverpool Echo Gazetesi'nde yer alan köşe yazısında, Duncan Ferguson ile Cenk Tosun, maçlarda, antrenmanlarda hep diyalog halinde olduğu, vücut açıları, şutları, kafa topları ve pasları konusunda fikir alışverişinde bulundukları dile getirildi.

"DUNCAN FERGUSON İLE ÖZEL ÇALIŞMALAR YAPIYORUZ"

Ayrıca Ferguson ile Cenk'in maç ve antrenman görüntülerini de birlikte izleyip Premier Lig'e nasıl uygun hareket edilmesi konusunda konuştukları da kaydedildi.

Cenk Tosun da Everton'ın resmi sitesine yaptığı açıklamada, "Oynadığım maçlardan sonra Duncan Ferguson ile özel çalışmalar yapıyoruz. Everton için bir efsane ve bana çok yardım ediyor. Hem fiziksel hem de benim şutlarım için çalışmalar yapıyoruz. Duncan Ferguson sayesinde sahada artık daha iyi işler yapabiliyorum" dedi.

Kaynak: Skorer