Büro Memur-Sen'den TBMM yönetimine şaşırtan talep: Emekli olan personelin yerine çocukları işe alınsın - Haberler
Haberi Paylaş

Büro Memur-Sen'den TBMM yönetimine şaşırtan talep: Emekli olan personelin yerine çocukları işe alınsın

Haberler.com - Haberler | Güncel

En çok Meclis çalışanı üyeye sahip Memur-Sen'e bağlı Büro Memur-Sen, TBMM yönetimiyle yaptığı toplantıda emekli olan personelin yerine çocuklarının işe alınmasını istedi. Binlerce üniversite mezunu genç varken, Büro Memur-Sen'in bu talebi "Yok artık" dedirtti.

Binlerce üniversite mezunu genç işsiz varken Büro Memur-Sen'in Meclis yönetimine yönelttiği talep bir hayli şaşırttı. En çok Meclis çalışanı üyeye sahip Memur-Sen'e bağlı Büro Memur-Sen, çalışanların talebi doğrultusunda emekli olan personelin yerine çocuklarının işe alınmasını istedi. Tartışma konusu olan talep "Yok artık" dedirtti.

Cumhuriyet gazetesinde yer alan habere göre, Büro Memur-Sen, Meclis yönetimiyle toplantı yaptı. Çalışanlar toplantıda, emekli olan personelin yerine çocuklarının işe alınmasını istedi.

Büro Memur-Sen Ankara 15 No'lu (TBMM) Şube Başkanı Özgür Yaydemir, daha önce İsmet Sezgin, Mustafa Kalemli, Köksal Toptan ve Cemil Çiçek'in başkanlıklarında bu yöntemin uygulandığını söyledi.

Yaydemir, "Çocukların işe alınması yanlış düşünülebilir. KPSS'de başarılı olan personel çocukları tercih edilebilir. Sonuçta çalışanların böyle bir talebi var" dedi.

Haberler.com - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title