Beşiktaş yöneticisi Kemal Erdoğan: Göztepe maçı için Tahkim Kurulu'na gideceğiz

Beşiktaş yöneticisi Kemal Erdoğan: Göztepe maçı için Tahkim Kurulu'na gideceğiz

13.02.2020 16:39 | Son Güncelleme: 13.02.2020 16:51

Beşiktaş Yönetim Kurulu Üyesi Kemal Erdoğan, Göztepe maçı için yapılan tekrar başvurusunun reddedilmesinin ardından Tahkim Kurulu'na gitme kararı aldıklarını söyledi.

Beşiktaş'ın TFF'den sorumlu yöneticisi Kemal Erdoğan, Göztepe - Beşiktaş maçıyla ilgili verilen karar hakkında TRT Spor'a açıklamalarda bulundu.

Kararın gerekçesini istediklerini kaydeden Erdoğan "IFAB ve MHK raporlarının da bizimle paylaşılması için başvuruda bulunuyoruz ve bunu öğrenmenin de tüm kamuoyunun hakkı olduğunu düşünüyorum. Bunu herkes merak ediyor, neden böyle bir karar çıktı? VAR kayıtlarının yayınlanması için bir başvurumuz olmuştu, üzerinde çok durulmadığını gördük. Şeffaflık ilkesi nedeniyle herkesin neyin nasıl ve neden olduğunu görmesi gerekiyor. Herkese adil olunması gerekiyor, sahadaki kurallar belli. Yasalara ve mevzuatlara çok dikkat edilmesi gerek. Kişilere göre değil, herkese aynı yaklaşımın olması ve gerekçenin açıklanması gerekiyor." dedi.

"50 KİŞİLİK HEYETE SORULDU MU?"

Tahkim'e gideceklerini de belirten yönetici, "Önce Tahkim süreci var, federasyona yazılı başvurumuzu yapacağız. Tahkim kararına göre, başka yollara gitmemiz gerekiyorsa, ona da karar vereceğiz. Kulüpler Birliği toplantısında sayın Sarvan güzel bir sunum yaptı ve hakem kararlarını yakından takip ettiklerini göstermek için örnek verdi. Soru işaretleri olan kararlarda, faal hakemlerden oluşan 50 kişilik bir heyete pozisyonu sorduklarını ve oyladıklarını söyledi. Diaby'ye yapılan sert müdahalede hakemin sarı kart gösterdiği pozisyonu da örnek gösterdiler. Yüzde 95'i, kartın kırmızı olması gerektiğini ifade etmiş ve maalesef VAR bu pozisyonda yok demiş. Kural hatası olan pozisyon, 50 kişilik heyete soruldu mu, görüşleri nedir?" ifadelerini kullandı.

Beşiktaş yöneticisi Kemal Erdoğan: Göztepe maçı için Tahkim Kurulu'na gideceğiz

Manşet

Haberler

Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Beşiktaş yöneticisi Kemal Erdoğan: Göztepe maçı için Tahkim Kurulu'na gideceğiz - Spor
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 21.10.2020 10:44:41. #1.15#
title