Haberler » Spor » Beşiktaş'tan açıklama: Harcama limitinin artması için talebimiz olmadı - Spor

Beşiktaş'tan açıklama: Harcama limitinin artması için talebimiz olmadı

Son dakika haberine göre; Beşiktaş Kulübü, TFF'nin Takım Harcama Limiti'nin yüzde 30'dan yüzde 40'a yükseltmesiyle ilgili olarak bir açıklama yaptı. Beşiktaş, söz konusu kararla ilgili TFF'ye herhangi bir taleplerinin olmadığını belirtti.

Beşiktaş'tan açıklama: Harcama limitinin artması için talebimiz olmadı

, 'na Takım Harcama Limiti'nin kabul edilebilir sapma tutarının %30'dan %40 çıkartılması yönünde bir talebin olmadığını açıkladı.

Beşiktaş'tan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

Türkiye Futbol Federasyonu'nun 28.11.2019 tarihli yazısı ile Kulübümüzün 2019/2020 sezonu için geçerli olan Takım Harcama Limiti için kabul edilebilir sapma oranı olan 30%'u aştığı bildirilmiş ve limiti aşan kulüpler için yeni oyuncu tescili yapılamayacağı belirtilerek, aşım durumunda uygulanacak müeyyideler tarafımıza tekrar hatırlatılmış olup, bu hususların karşılıklı görüşüleceği bir toplantı planlanmıştır.

TFF Kulüp Lisans Kurulu ile 6 Aralık 2019 günü gerçekleştirilen toplantıda Beşiktaş JK Derneği ve Şirketler Grubu Genel Müdürümüz Seçil Aygül tarafından Takım Harcama Limitihesaplama yöntemine ilişkin ortak mutabakat sağlamak adına teknik aksaklıklar ve uygulama problemleri dile getirilmiştir.

Söz konusu teknik aksaklıkların ortadan kaldırılması halinde Kulübümüzün Takım Harcama Limitine uyum konusunda herhangi bir ihlal durumu yaşamamakta olduğu tarafımızca Kurul'a belirtilmiştir. Söz konusu toplantıda 2019-2020 sezonu için kabul edilebilir sapma tutarının %30'dan, %40'a çıkartılması yönünde bizatihi bir talebimiz söz konusu olmamıştır.

Kulübümüz mali durumuna uygun olarak faaliyetlerini planlamak ve sürdürmek konusundaki kararlılığını tavizsiz şekilde devam ettirecektir.

Kamuoyunun bilgisine saygılarımızla sunarız.


Haber Videosu

: Beşiktaş'tan açıklama: Harcama limitinin artması için talebimiz olmadı
HABER YORUMLARI
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet

Haberler