Haberler » Spor » Abdullah Avcı'dan Orhan Ak açıklaması: İyi bir teknik adam olacak - Spor

Abdullah Avcı'dan Orhan Ak açıklaması: İyi bir teknik adam olacak

Beşiktaş Teknik Direktörü Abdullah Avcı, geçtiğimiz günlerde istifa eden Orhan Ak ile ilgili konuştu. Avcı, "Görevinden ayrılmasıyla ilgili verdiği karara saygılıyım. İyi bir teknik adam olacak." dedi.

Abdullah Avcı'dan Orhan Ak açıklaması: İyi bir teknik adam olacak

Teknik Direktörü Abdullah Avcı, siyah-beyazlı takımın Göztepe'yi 3-0 karşılaşmada zaman zaman istediklerini yapamamalarına rağmen kazanmayı bildiklerini söyledi. Avcı, karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında, sezon başından beri belli bir oyunu dizayn etmeye çalıştığını belirterek "Oyunun memnun olduğum tarafları var, olmadığım tarafları da var. Üzerine çalışacağız. Hem oyun hem fizik açısından zamana ihtiyacımız var. Seyircinin desteğiyle gelecek haftada da kazanıp milli arada fiziksel durumumuzu geliştirmeye çalışacağız." dedi.

"FİZİKSEL OLARAK DİĞER TAKIMLARIN GERİSİNDEYİZ"

Sezon başında fazla hazırlık maçı planladıklarına dikkati çeken Avcı, sözlerini şöyle sürdürdü: "Yeni oyun sistemi için daha fazla hazırlık maçı oynamak istedik. Sakatlıkların fazla olması bu maç sayısını azalttı. Göztepe karşısında üç kilometre fazla koşsak da fiziksel olarak diğer takımların gerisindeyiz. Stadımız geçen sezon çok güzeldi ama zemin bize uygun değil. İlk yarıdaki top kayıpları, biraz zemin, biraz da yanlış kontroller oyunumuz geriye itti. Yüzde 67 ile topa sahip olduk. En çok fazla buluşan oyuncu iki bekimiz, doğru pas sayısını artırmamız lazım. İkinci yarıda seyircinin bizi itmesiyle ve Ljajic'in etkili performansıyla oyunu erken elimize almamızı sağladı."

"BEŞİKTAŞ HER ZAMAN DOMİNANT OYNAR"

Farklı şeyler uygulamaya çalıştıklarını ve oyuncuların buna uymaya çalıştığına dikkati çeken Avcı, "Bunda ısrarcı olup, oyunumuzu geliştirmeye çalışacağız. Beşiktaş her zaman dominant oynar. Topa sahip olup, ikinci ve üçüncü bölgede kaybettiği yerde yaptığı baskı önemlidir. Uluslararası maçlar bu şekilde oluyor. Oğuzhan uzun süre sonra oynadı. Bizim için hem topa sahip olmada ve koşularda önemli oyuncu." değerlendirmesinde bulundu.

"BUNDAN SONRAKİ YAŞAMINDA BAŞARILAR DİLERİM"

Yardımcısı Orhan Ak'ın ayrılmasıyla ilgili görüşlerini aktaran Avcı, "Orhan Ak, 2014'te teknik adamlığa başladığımda oyuncumdu. Kafası antrenörlükteydi. 8-9 maç sonra 'futbolu bırak' dedim. Antrenörlükte çok önemli katkılar sağladı. Görevinden ayrılmasıyla ilgili verdiği karar saygılıyım. İyi teknik adam olacak. Bundan sonraki yaşamında başarılar diliyorum." şeklinde konuştu.

Kaynak: AA

Haber Videosu

: Abdullah Avcı'dan Orhan Ak açıklaması: İyi bir teknik adam olacak

Manşet

Haberler