Alpay Özalan: Spor Bakanımız ile İzlanda'ya gidiyorum

Alpay Özalan: Spor Bakanımız ile İzlanda'ya gidiyorum

Haberler.com - Haberler | Güncel

Adalet ve Kalkınma Partisi İzmir Milletvekili Alpay Özalan, milli takıma destek için İzlanda'ya gideceğini açıkladı. Özalan, "Bu tarz ilkel yöntemler milli takımımızın sahada daha da kenetlenmesine ve güzel zaferler kazanmasına vesile olacaktır." dedi.

AK Parti İzmir Milletvekili ve eski milli futbolcu Alpay Özalan, A Milli Futbol Takımı'nın 2020 Avrupa Şampiyonası Elemeleri H Grubu'nda İzlanda ile yapacağı maç için bu ülkeye gidişinde havalimanında maruz kaldığı muameleye ilişkin, sporun ruhuna yakışmayan bu saygısız davranışa millilerin sahada en güçlü cevabı vereceğini bildirdi. Özalan yaptığı yazılı açıklamada, A Milli Futbol Takımı'na yönelik, Keflavik Havalimanı'ndaki saygısız tutum ve davranışlardan dolayı İzlanda makamlarını kınadı. Özalan, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

Alpay Özalan olaylı Türkiye-İsviçre maçında

"AVRUPA KENDİNDEN OLMAYANLARI HOR GÖRMÜŞTÜR"

"Sporun ruhuna yakışmayan bu saygısız davranışlara milli takımımız tarafından sahada, hükümetimiz tarafından da diplomatik anlamda net bir şekilde cevap verilecektir. Yıllarca yurt dışında yaşamış bir sporcu olarak şunu söyleyebilirim ki, Avrupa kendinden olmayanları her zaman dışlamış ve hor görmüştür. Hiçbir fiyakalı söz, şaşaalı hayat biçimi batının insan hakları ve özgürlükleri konusundaki iki yüzlülüğünü gizleyememiştir.

"BU TARZ İLKEL YÖNTEMLER GÜZEL ZAFERLER KAZANMAMIZA VESİLE OLACAKTIR"

İnsani olmayan, sporun ruhuna yakışmayan ve diplomatik açıdan asla kabul edilmeyecek olan bu davranışlar karşısında milli takımımıza ruhumuzla, hırsımızla, inancımız ve gücümüzle destek vermek için Sayın Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile İzlanda'ya gitmeye karar verdim. Bu tarz ilkel yöntemler milli takımımızın sahada daha da kenetlenmesine ve güzel zaferler kazanmasına vesile olacaktır."

(Akşam)

Alpay Özalan: Spor Bakanımız ile İzlanda'ya gidiyorum
Haber Yorumları (36)
MİSAFİR: Zaten bir sen eksiktin bırak boş işlerle uğraşmayı Meclise bu güne kadar kaç tane önerge verdin salla başını al maaşını oh dünya sana güzel
BJK: RESİMDE NE YAPTIĞI ORTADA RAKİBİNE TEKME ATIYOR ::::)))))))))) SADECE GÜLÜYORUM BİZ MEDENİYİZ ADAMLAR MI İLKELLL ??? TÜRKİYENİN BAŞINA BELA OLAN SURİYELİ GENÇLERİ KONUŞALIM HER ŞEHİRDE HER PARKTA OLAY VAR BUNLARI NASIL DİLE GETİRECEGİZ YAZIYORUZ YAYINLAMIYORSUNUZ
MÜLLER: ülkenin en önemli problemi izlanda maçı aferin alpay git de ülkemizi kurtar. bizim senin gibi böyük adamlara şihtiyacımız var harcırah da almayı unutma tamam mı
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title