ABD'li jimnastikçi Simone Biles tarihe geçti

ABD'li jimnastikçi Simone Biles daha önce hiç denenmemiş bir hareketi yaptı. Olimpiyatlarda 4 altın madalyası bulunan genç sporcu iki burgulu ikili salto hareketini ilk kez başaran kadın jimnastikçi olarak tarihe geçti.

ABD'li jimnastikçi Simone Biles tarihe geçti

Olimpiyatta 4 altın madalya sahibi ABD'li jimnastikçi Simone Biles, triple double hareketini deneyen ve bunu başaran ilk kadın atlet oldu. 22 yaşındaki genç sporcu altıncı ulusal madalyasını aldı.

Son taklasını çift burguyla tamamlayarak hem salonu hem de yorumcuları coşturan Biles, sosyal medyanın da gündemine oturdu. Biles'ın, bu harekete beş yıldan uzun bir süredir çalıştığı belirtildi.

Simone Biles, 2016'da düzenlenen Rio Olimpiyatları'nda, bireysel olarak iki branşta altın madalya alarak ülkesinde ses getirdi. Biles, ABD'de jimnastik sporunun yetkili organı 'USA Gymnastics'e yönelik taciz eleştirileriyle de gündeme gelmişti.

"BİZİ KORUYAMIYORSUNUZ" SİTEMİ

Kurumun, sporcuları, eski takım doktoru Larry Nassar'ın istismarından koruyamamasını eleştiren Biles, "Tek bir işiniz var ve bizi koruyamıyorsunuz" demişti.

Yaşadıklarından ötürü çok üzgün olduğunu belirten Biles, "Ne zaman vücudumda bir ağrı hissetsem, doktora gitmek istemiyorum. Bunun üzerine gitmek istemiyorum. Bu çok zor. Atlatmaya çalışıyoruz; ancak hala zamana ihtiyacımız var" diye konuşmuştu.

ABD'li jimnastikçi Simone Biles tarihe geçti
YORUMLAR (35)

 • HAKAN GÜLLE:
  Kim ne derse desin bu bir başarıdır. Evet dünyaya bi faydası yok. Dünyanın en büyük asıl sorunu, gelir dağılımındaki eşitsizlik. İslam bu yüzden fitre, zekat, sadakayı ön görmüş israfıda haram kılmıştır. İlim kadın ve erkeğe farzdır. Aynı zamanda çoğu padişah spor yapmışdır. Hatta Peygamberimiz selahatuvesselamda güreş yapdığı yani spor la ilgilendiği bilinir. Gazi Mustafa Kemal de spora teşvik etmştir. Bu yüzden yok islamcıyım sporla ne işimiz olur. Yok laikim ülkemize faydası yok demek abesdir.
 • NUMBER ONE:
  Sadece bu hareketi yapabilmek icin 5 yili calismis, demek ki azim, azim ve yine azim. Kimse bos konusmasin. Helal olsun böyle sporculara. Darisi bizim ülkemizin azimli genclerine.
 • KERİM:
  begenmiyenler, siz hangi kafayi yasiyorsunuz! iciniz kötü ve pis sizin, kötüsünüz, o kadar.
 • KAPORTA USTASI:
  Gerçekten çok büyük bir hareket yapmış tüh napsak şimdi dünyadaki açlığa hastalıklara savaşlara derman olmuştur bu neyin kafası anlamadım beyin bedava Yok 2 burgulu hareketmişte daha önce yapılmamışta ALLAH cc akıl versin ne diyelim
 • TARIK KURT:
  Kime ne fayası var diyen hödüğe söylüyorum. Jimnastik sporu ile insan mental sistemi ve fiziksel yapısının birbiri ile nekadar hızlı bir şekilde iletişim kurulduğu ispatlanır. Spor İrade ile vucudun yapabileceği hareketleri uyumlu bir şekilde kontrol altında tutup bedeni kuvvetlendirmektir.Bu tür sporlar savaş sanatlarından türemiştir.Yaptığı şey insanları spora özendirmektir. Bu tür gösteriler o sporcunun ve kültürünün diğerlerine karşı olan üstünlüğünün barışçıl yollardan sergilenmesidir. Temsil edilen toplumun genel kapasite gücünün özetidir.
 • BİTLERİ TEMİZLİYORUM!:
  senin kime ne faydan dokunmuş sırala da biz de bilelim, senin dünyana karışan mı var, mutluysan bırak da başkaları da kendi dünyalarında mutlu olsun, kimse sende icazet alacak değil. . .
Tüm 35 yorumu okumak için tıklayın
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.