Sibel Köse Haberleri

Sibel Köse haber, Sibel Köse son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Sibel Köse - 23.07.2018
MaviBahçe Caz Festivalinde Muhteşem Final
Caz müziği sanatçıları Jehan Barbur ve Sibel Köse ile caz, blues sanatçısı Erkan Oğur, Kent Meydanı'nı dolduran izleyicilere tam bir müzik ziyafeti yaşattı.
Sibel Köse - 21.07.2018
Kerem Görsev İzmir'de Sahne Aldı
Festivalin ikinci gününde Ezgi Ayçe, The Alekos Vretos Project ve Mercan Dede sahne alacak. Son günün de ise Jehan Barbur, Sibel Köse ve Erkan Oğur izleyicilerle buluşacak.
Sibel Köse - 26.06.2018
25. İstanbul Caz Festivali Başladı
17 Temmuz'a kadar 50'nin üzerinde konser Konserde Ali Perret, Ateş Tezer, Ayşe Gencer, Ayşegül Yeşilnil, Ayşe Tütüncü, Deniz Dündar, Emin Fındıkoğlu, Kerem Görsev, İlham Gencer, Neşet Ruacan, Nezih Yeşilnil, Nilüfer Verdi, Okay Temiz, Önder Focan, Sibel Köse, Şenova Ülker, Tuna Ötenel, Volkan Hürsever ve Yahya Dai gibi usta isimler sahne aldı.
Sibel Köse - 10.04.2018
İstanbul Caz Festivali
"Oldukça kapsayıcı ve katılımcı bir program" İstanbul Caz Festivali Direktörü Pelin Opcin de festivalin Türkiye caz sahnesine bir saygı duruşu niteliğinde özel bir projeyle 25. yılını kutladığını söyleyerek, şu bilgileri verdi: "Türkiye cazının yapı taşları arasında yer alan sanatçıları bir araya getirecek yıldızlar topluluğu, festival açılışında, tarihe geçecek bir şölene tanıklık etmemizi sağlayacak. 26 Haziran'da Zorlu PSM'de gerçekleşecek bu özel açılış konseri, Türkiye caz sahnesinin kilometre taşları olan solistler ve topluluklardan oluşan Yıldızlar Geçidi ve Kamil Özler şefliğindeki TRT Hafif Müzik ve Caz Orkestrası'nın solist ve bestecilerle seslendirdiği çeşitli yapıtlara yer vererek, geniş bir kesit sunacak. Ali Perret, Ateş Tezer, Ayşe Gencer, Ayşegül Yeşilnil, Ayşe Tütüncü, Deniz Dündar, Emin Fındıkoğlu, Kerem Görsev, İlham Gencer, Neşet Ruacan, Nezih Yeşilnil, Nilüfer Verdi, Okay Temiz, Önder Focan, Sibel Köse, Şenova Ülker, Tuna Ötenel, Volkan Hürsever, Yahya Dai gibi usta isimlerin icra ve yapıtlarıyla katıldığı dev bir kadro ile gerçekleşecek bu konser, önümüzdeki yıllarda gelenekselleşmesi planlanan özel projelere öncülük edecek.
Sibel Köse - 11.01.2018
Rubato İle Başka Şarkının Bu Haftaki Konuğu İrem Derici!
"Babam beni kenara çekip 'Sen ne yapıyorsun?' dedi!" Müzikal hayatına başladığı dönemlerde hep içinde şarkı söylemek ve sahnede olmak olduğunu söyleyen İrem Derici, "Lisede gruplar kurduk. Yarı zamanlı olarak İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı'na başladım, sonra Mimar Sinan'a geçtim. Buradan da mezun oldum. Sonra 90'larda bana bir şeyler oldu ve Cazz dinlemeye başladım. Sibel Köse'den eğitimler aldım.
Sibel Köse - 05.10.2017
Beylikdüzü'nde Caz Rüzgarı Esmeye Devam Ediyor
BEYLİKDÜZÜ Belediyesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Caz Festivali dördüncü gününde de caz müziğinin duayenlerini vatandaşlarla buluşturmaya devam etti. Yaşam Vadisi'nde gerçekleşen ve önemli isimlerin sahne aldığı festival soğuk havaya rağmen yüzlerce kişi tarafından takip edildi. 'Dünya Caz Günü' ev sahipliği için usta müzisyenlerden davet alan ve Türkiye'yi dünyada temsil etmiş caz gitar üstatlarından Önder Focan, Türk caz vokalinin önemli isimlerinden Sibel Köse ve genç kuşak kontrbasçılarından Kağan Yıldız aynı sahnede buluştu.
Sibel Köse - 02.10.2017
Beylizdüzü'nde Caz Rüzgârı Esti
Caz Festivali 5 Ekim'e kadar devam ediyor 5 Ekim'e kadar devam edecek olan festivalde sırasıyla Önder Focan, Ayşe Tütüncü, Serhan Erkol, Ekin Bilgin, Sibel Köse, Sanem Kalfa, George Dumitriu, Tobias Hug&Kekeça Grubu, Kağan Yıldız ve Şenay Lambaoğlu sahne alacak.
Sibel Köse - 26.09.2017
2. Beylikdüzü Caz Festivali Başlıyor
2. Caz'ın sanatçıları ise Önder Focan, Ayşe Tütüncü, Serhan Erkol, Ekin Bilgin, Sibel Köse, Sanem Kalfa, George Dumitriu, Alçak İrtifa Feat.
Sibel Köse - 09.09.2017
Bodrum Caz Festivali Sürüyor
Turkcell'in isim sponsorluğunda LEO Organizasyon, Bodrum Belediyesi ve Caz Derneği'nin desteğiyle düzenlenen 1'inci Uluslararası Turkcell Bodrum Caz Festivali'nde, gala gecesi kapsamında Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Yıldızlar Hafif Müzik ve Caz Orkestrası konser verdi. Bodrum Kalesi Kuzey Hendeği'nde şefliğini Bando Teğmen Yusuf Doğan'ın yaptığı orkestranın konseri, beğeniyle dinlendi. Orkestranın konserinin ardından sahneye çıkan caz şarkıcısı Sibel Köse, orkestra eşliğinde eserler seslendirdi.
Sibel Köse - 09.09.2017
Dha Yurt Bülteni-2
Turkcell'in isim sponsorluğunda; LEO Organizasyon, Bodrum Belediyesi ve Caz Derneği'nin desteğiyle düzenlenen 1'inci Uluslararası Turkcell Bodrum Caz Festivali'nde, gala gecesi kapsamında Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Yıldızlar Hafif Müzik ve Caz Orkestrası konser verdi. Bodrum Kalesi Kuzey Hendeğinde şefliğini Bando Teğmen Yusuf Doğan'ın yaptığı orkestranın konseri, beğeniyle dinlendi. Orkestranın konserinin ardından sahneye çıkan caz şarkıcısı Sibel Köse, orkestra eşliğinde eserler seslendirdi.
Sibel Köse - 24.08.2017
Bodrum Caz Festivaline Hazır
Bodrum gibi birçok ünlü ve iyi mekanı olan bir yerin doğru sanat ile anılmasının da kendileri için önemli olduğunu vurgulayan ünlü caz sanatçısı Ayhan Sicimoğlu ise şöyle konuştu: "Bodrum'daki insanlar için hayatı sadece yeme, içme, gezme eğlenme olarak ve çalışma olarak değerlendirmiyoruz. İnsanlar akşam olduğunda eve giderken ruhlarının da doyması gerekiyor. Biz bu sanat festivali ile Bodrum'daki insanların ruhlarını doyuracağız." DOPDOLU PROGRAM Küratörlüğünü Özlem Oktar Varoğlu'nun yaptığı festival için özel hazırlanan Caz Derneği Karma Fotograf Sergisi 1 Eylül'de OASİS'te açılacak. Açılışta Murat Arkan- Michael Franks projesi ile sahne alacak. Festival Galası, denizle bütünleşen Bodrum'a ithafen 8 Eylül'de ülkemizin sayılı Bigband orkestralarından Türk Deniz Kuvvetleri Deniz Yıldızları Caz Orkestrası feat. Sibel Köse konseri ile gerçekleşecek.
Sibel Köse - 24.08.2017
Bodrum Caz Festivaline Hazır
Bodrum gibi birçok ünlü ve iyi mekanı olan bir yerin doğru sanat ile anılmasının da kendileri için önemli olduğunu vurgulayan ünlü caz sanatçısı Ayhan Sicimoğlu ise şöyle konuştu Bodrum'daki insanlar için hayatı sadece yeme, içme, gezme eğlenme olarak ve çalışma olarak değerlendirmiyoruz. İnsanlar akşam olduğunda eve giderken ruhlarının da doyması gerekiyor. Biz bu sanat festivali ile Bodrum'daki insanların ruhlarını doyuracağız DOPDOLU PROGRAM Küratörlüğünü Özlem Oktar Varoğlu'nun yaptığı festival için özel hazırlanan Caz Derneği Karma Fotograf Sergisi 1 Eylül'de OASİS'te açılacak. Açılışta Murat Arkan- Michael Franks projesi ile sahne alacak. Festival Galası, denizle bütünleşen Bodrum'a ithafen 8 Eylül'de ülkemizin sayılı Bigband orkestralarından Türk Deniz Kuvvetleri Deniz Yıldızları Caz Orkestrası feat. Sibel Köse konseri ile gerçekleşecek.
Sibel Köse - 24.08.2017
Dha Yurt Bülteni-6
Bodrum gibi birçok ünlü ve iyi mekanı olan bir yerin doğru sanat ile anılmasının da kendileri için önemli olduğunu vurgulayan ünlü caz sanatçısı Ayhan Sicimoğlu ise şöyle konuştu:   "Bodrum'daki insanlar için hayatı sadece yeme, içme, gezme eğlenme olarak ve çalışma olarak değerlendirmiyoruz. İnsanlar akşam olduğunda eve giderken ruhlarının da doyması gerekiyor. Biz bu sanat festivali ile Bodrum'daki insanların ruhlarını doyuracağız" DOPDOLU PROGRAM Küratörlüğünü Özlem Oktar Varoğlu'nun yaptığı festival  için özel hazırlanan Caz Derneği Karma Fotograf Sergisi 1 Eylül'de OASİS'te açılacak. Açılışta Murat Arkan- Michael Franks projesi ile sahne alacak. Festival Galası, denizle bütünleşen Bodrum'a ithafen 8 Eylül'de ülkemizin sayılı Bigband orkestralarından Türk Deniz Kuvvetleri Deniz Yıldızları Caz Orkestrası feat. Sibel Köse konseri ile gerçekleşecek.
Sibel Köse - 18.05.2017
Fulya Akça Quartet
Müziğe 12 yaşında flüt çalarak başlayan Fulya Akça, ilk caz çalışmalarına üniversite yıllarında Elif Çağlar Vokal Atölyesi'ne katılarak başladı. 2012'de Akbank Caz Festivali Jamzz Genç Yetenekler Yarışması'nda mansiyon ödülü aldı. Sibel Köse'nin vokal atölyelerinde yer aldı.
Sibel Köse - 06.05.2017
Siemens Ev Aletleri ile Yalı'da Kahvaltı ve Caz: Banu Güven Trio
Banu Güven Trio Vokal: Banu Güven Gitar: Önder Focan Kontrbas: Ozan Musluoğlu Banu Güven lise ve üniversite yıllarında İstanbul Alman Korosu ve İstanbul Avrupa Korosu'nda söyledi. Gazetecilik mesleğinin yanında amatör olarak müzikle ilgilendi, bazı etkinliklerde sahneye çıktı. 2007'de Sibel Köse'nin öğrencisi oldu ve Caz Atölyesi çalışmalarına devam etti.
Sibel Köse - 28.04.2017
Birsen Tezer
Akın Eldes (elektrik gitar), Birol Ağırbaş (perküsyon), Bülent Ortaçgil (akustik gitar), Erkan Oğur (perdesiz gitar, kopuz), İlhan Şeşen (vokal), Özer Arkun (çello), Sibel Köse (vokal), Tarık Aslan (bendir, erbane) gibi değerli isimlerin de konuk müzisyen olarak yer aldığı "İkinci Cihan" albümünde dokuz şarkı yer alıyor.
Sibel Köse - 26.04.2017
Tuna Ötenel ve Dostları ile Bir Caz Gecesi
Tuna Ötenel, 24. İstanbul Caz Festivali kapsamında Salon IKSV'de sizlerle...Türk cazının en önemli isimlerinden Tuna Ötenel'in yaklaşık 10 yıl sonra tekrar sahnede olacağı bu özel gecede, caz duayenine Sibel Köse, Hakan Behlil, Neşet Ruacan, İmer Demirer, Murat Verdi, Can Kozlu, Hasan Kocamaz...
Sibel Köse - 15.04.2017
Trio Ba, L.van Beethoven Piyanolu Üçlüler Iv.seri
Gökhan Bağcı, viyolonsel 1990 yılında Antalya'da doğdu. Profesyonel viyolonsel çalışmalarına Bilkent Üniversitesi Müzik Hazırlık Lisesi'nde başlayarak tam burslu olarak Arthur Rahmatulla'nınsınıfından mezun oldu. 2011 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarında Prof. Ozan Tunca'nın sınıfından mezun oldu. Güher &Süher PEKINEL Ondilene işbirliğiyile, "Dünya Sahnelerinde Genç Müzisyenler" projesi kapsamında, Leipzig Hochschule für Musik und Theater'da Prof. Peter Bruns'un sınıfına kabul edildi ve 5 ay düzenli olarak derslere katıldı.Jungenc Philharmonic Orchestra ve Türkiye Gençlik Filarmoni Orkestrası ve Ankara Gençlik Senfoni Orkestrası'nın viyolonsel grup şefliğini üstlenen Bağcı, İstanbul Uluslararası Gençlik Orkestraları Festivali, Berlin Young Europe Festival, Festival of the Nations, İstanbul Müzik Festivali, Ankara Müzik Festivali ve Brunckner Festival'lerinde görev aldı. İstanbul Akbank Oda Orkestrası, Antalya Devlet Senfoni Orkestrası, Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası, Samsun Devlet Opera ve Balesi, Ankara Filarmoni, Borusan İstanbul Filarmoni Orkestra, Orkestra Ankara ve Bilkent Senfoni Orkestrası'nda konuk sanatçı olarak görev aldı.15.Uluslararası Genç Müzisyenler Oda Müziği Yarışması'nda grubu ile birinciliği bulunmaktadır.2012 yılındaHezarfen Ensemble'a davet edilen Bağcı, Micheal ELLISON'un "Mevlana, Say I am" çağdaş oda operasının Türkiye prömiyeri, Rotterdam Operadagen'da ise Dünya Prömiyerini gerçekleştirdi ve aynı zamanda cd kaydında yer aldı. İrlanda Modern Müzik Topluluğu Yurodny Ensemble ile 22.Akbank Caz Festivali ve Hezarfen Ensemble Avrupa turnesi, Maerz Müzik Festivali kapsamında Berlin Philharmonic Kammermusiksaal, Berlin Haus der Festspiele'de konserler gerçekleştirdi.6. Kapadokya Müzik Festivalinde Sibel Köse ve Dave AllenTrio ile birlikte KK Jazz Yaylı Dörtlüsünde yer aldı.
Sibel Köse - 12.04.2017
Birsen Tezer
Bülent Ortaçgil'in "Kimseye Anlatmadım" şarkısına yaptığı düetle dikkatleri üzerine çeken Birsen Tezer, daha sonra yine Ortaçgil ile birlikte seslendirdiği "Çığlık Çığlığa" adlı şarkıyla ismini geniş kitlelere duyurdu. Kendi bestelerinin yanı sıra Bülent Ortaçgil, Erkan Oğur, İlhan Şeşen ve Zafer Cınbıl'ın eserlerini yorumladığı ilk albümü "Cihan"ı 2009 yılında yayınlayan Birsen Tezer, son albümü "İkinci Cihan"ı 2013 yılında yayınladı. Birsen Tezer, Akın Eldes (elektrik gitar), Birol Ağırbaş (perküsyon), Bülent Ortaçgil (akustik gitar), Erkan Oğur (perdesiz gitar, kopuz), İlhan Şeşen (vokal), Özer Arkun (çello), Sibel Köse (vokal), Tarık Aslan (bendir, erbane) gibi değerli isimlerin de konuk müzisyen olarak yer aldığı "İkinci Cihan" albümünden parçalar seslendireceği performansıyla 12 Nisan'da Babylon sahnesine konuk oluyor.
Sibel Köse - 08.04.2017
Siemens Ev Aletleri ile Yalı'da Kahvaltı ve Caz: Üykü Aybala Sunat & Bilal Karaman Trio
Üykü Aybala Sunat & Bilal Karaman Trio Vokal: Üykü Aybala Sunat Gitar: Bilal Karaman Saksafon: Ahmet Elmas Ülkü Aybala Sunat İzmir'de doğdu. İlk ve Ortaokul zamanları Nevşehir'in Gülşehir ilçesinde geçti. Lise ve üniversite öğrenimi Konya'da oldu. 2000 yılında Konya Selçuk Üniversitesi Spor Akademisi'nden mezun oldu. Konya'da çeşitli mekanlarda şarkı söylemeye başladı. Aynı yıllarda Konya Musiki Derneği'nde şef Yaşar Kaltakçı önderliğinde solist ve korist olarak konserlerde yer aldı. 'S5' adlı grubu ile Konya ve Ankara ODTÜ'de konserler verdi. 2007 Nardis Jazz Vokal Yarışması'nda Nardis Özel Ödülü'nü ve Sibel Köse Workshop ödülünü kazandı.
Sibel Köse - 07.04.2017
Birsen Tezer
Bülent Ortaçgil'in "Kimseye Anlatmadım" şarkısına yaptığı düetle dikkatleri üzerine çeken Birsen Tezer, daha sonra yine Ortaçgil ile birlikte seslendirdiği "Çığlık Çığlığa" adlı şarkıyla ismini geniş kitlelere duyurdu. Kendi bestelerinin yanı sıra Bülent Ortaçgil, Erkan Oğur, İlhan Şeşen ve Zafer Cınbıl'ın eserlerini yorumladığı ilk albümü "Cihan"ı 2009 yılında yayımlayan Birsen Tezer, son albümü "İkinci Cihan"ı 2013 yılında yayınladı. Birsen Tezer, Akın Eldes (elektrik gitar), Birol Ağırbaş (perküsyon), Bülent Ortaçgil (akustik gitar), Erkan Oğur (perdesiz gitar, kopuz), İlhan Şeşen (vokal), Özer Arkun (çello), Sibel Köse (vokal), Tarık Aslan (bendir, erbane) gibi değerli isimlerin de konuk müzisyen olarak yer aldığı "İkinci Cihan" albümünden parçalar seslendireceği performansıyla konuk oluyor.
Sibel Köse - 25.03.2017
Siemens Ev Aletleri ile Yalı'da Kahvaltı ve Caz: Sibel Köse Quintet
"Siemens Ev Aletleri ile Kahvaltı ve Caz" keyfi, pazar sabahları Sait Halim Paşa Yalısı'nda.
Sibel Köse - 18.03.2017
Ozan Musluoğlu House Band
Ozan Musluoğlu House Band ve Ayşe Gencer (vokal) / Ece Göksu (vokal)/ İlham Gencer (vokal) / Orçun Sünear (vokal) / Önder Focan (gitar) /Sibel Köse (vokal)/ Su İdil (vokal), Bulut Gülen (trombon) / Can Çankaya (piyano) / Engin Recepoğulları (saksafon) / Ferit Odman (davul) / Ozan Musluoğlu (kontrbas) / Şenova Ülker (trompet), dinleyenlerini inanılmaz bir caz yolculuğuna çıkaracak.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Sibel Köse Haberleri | Sibel Köse Kimdir - Haberler - Sayfa 2 - Sibel Köse haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Sibel Köse kimdir, hayatı ve biyografisi. Ercüment Orkut'un Personası New York Caz'ının Peşinde!.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 29.09.2021 02:00:36. #1.13#

title