Rodrigo Duterte Haberleri

Rodrigo Duterte haber, Rodrigo Duterte son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Rodrigo Duterte - 26.07.2018
Filipinler Devlet Başkanı Duterte'den Barış Çağrısı
Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, dünya liderlerine savaşa gitmeme çağrısında bulunurken, İsrail ve Kuveyt ziyareti gerçekleştirebileceğini bildirdi.
Rodrigo Duterte - 25.07.2018
Mılf Lideri İbrahim'den Bangsamoro Yasası'na Destek
Filipinler'de Minadanao eyaletine geniş özerklik veren yasa bir günlük gecikmenin ardından Temsilciler Meclisi tarafından onaylandı. Yasa artık yürürlüğe girmek için Devlet Başkanı Rodrigo Duterte'nin onayını bekliyor.
Rodrigo Duterte - 24.07.2018
Filipinler'de Moro Müslümanlarına Kapsamlı Özerklik Sağlayacak Yasa, Mecliste Kabul Edilerek Devlet...
Filipinler'de Moro Müslümanlarına kapsamlı özerklik sağlayacak yasa, mecliste kabul edilerek Devlet Başkanı Duterte'nin onayına sunuldu.
Rodrigo Duterte - 24.07.2018
Filipinler'de Uyuşturucu ile Mücadele
Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte uyuşturucuyla mücadele kapsamında 5 bin uyuşturucu suçlusunun öldürüldüğü operasyonlara devam edileceğini söyleyerek, "Sizin endişeniz insan hakları, benimki insanların hayatı" değerlendirmesinde bulundu.
Rodrigo Duterte - 23.07.2018
Filipinler'de "Bangsamoro" İçin Çoğunluk Sağlanamadı
Filipinler'de Müslüman nüfusun yoğun olduğu Mindanao eyaleti ve çevresindeki adalara özerklik tanınmasını öngören Bangsamoro Organik Yasa Tasarısı (BOL), Temsilciler Meclisi'nde çoğunluk sağlanamadığı için onaylanamadı.
Rodrigo Duterte - 20.07.2018
Filipinler'de Radyo Yorumcusu Öldürüldü
Uluslararası Gazeteciler Federasyonu (IFJ), Llnana'nın ölümünü kınarken, Filipinler Ulusal Gazeteciler Sendikası, bunun, Devlet Başkanı Rodrigo Duterte yönetimi sırasında basın çalışanlarını hedef alan 12.
Rodrigo Duterte - 16.07.2018
Filipinler'de Çatışma
Filipinler'de komünist gerillaların silahlı eylemleri 1969'dan bu yana sürerken, 2016'da Rodrigo Duterte'nin devlet başkanlığına seçilmesi ile taraflar barış için müzakere masasına oturmuştu.
Rodrigo Duterte - 07.07.2018
Duterte'den Hristiyanları Öfkelendiren Yorum
Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte'nin, Hristiyanlık inancının temel bazı doktrinlerini sorgulayan yorumları ülkede tartışmalara neden oldu.
Rodrigo Duterte - 02.07.2018
Filipinler'de Belediye Başkanı Tören Sırasında Öldürüldü
Filipinler'de Devlet Başkanlığı görevini 30 Haziran 2016'da devralan Rodrigo Duterte, uyuşturucu ve yolsuzlukla mücadeleye öncelik vereceğini açıklamıştı.
Rodrigo Duterte - 21.06.2018
Filipinler'de Akıl Hastalarına Ücretsiz Sağlık Hizmeti Genişletiliyor
Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, çeşitli akıl hastalıklarından muzdarip yaklaşık 20 milyon Filipinliye ücretsiz sağlık hizmetini genişleten yasayı imzaladı.
Rodrigo Duterte - 20.06.2018
Filipinler Hükümetinden Orduya 5,6 Milyar Dolarlık Bütçe
Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, ordunun modernizasyonu için bütçeden 5,6 milyar ABD doları harcanmasını onayladı.
Rodrigo Duterte - 19.06.2018
Filipinler'de Kanunları İhlal Eden 3 Bin Kişi Tutuklandı
Filipinler Ulusal Polisi, Devlet Başanı Rodrigo Duterte’nin şehirlerde kanunların sıkı bir şekilde uygulanmasını talimat verdikten sonra başkent Manila ve çevresinde 3 bin kişiyi tutukladı.
Rodrigo Duterte - 14.06.2018
Filipinler'de Komünist İsyancılar ile Barış Görüşmeleri
Devlet Başkanı Rodrigo Duterte'nin danışmanı Jesus Dureza, yaptığı açıklamada, Duterte'nin Norveç'in arabuluculuğunda yapılan görüşmelerde ele alınan hususlar hakkında kamuoyunun bilgilendirilmesi ve ilgili devlet kurumlarının görüşünün alınması için müzakerelere ara verilmesi talimatını verdiğini aktardı.
Rodrigo Duterte - 14.06.2018
Duterte'den Toplu Konut Eylemcilerine Müdahale Uyarısı
Filipinler'de Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, başkent Manila'daki devlete ait toplu konut inşaatında oturma eylemi yapan protestoculara eylemi sürdürmeleri halinde polis müdahalesiyle karşılaşacakları uyarısında bulundu.
Rodrigo Duterte - 12.06.2018
Duterte'yi Protesto Eden Adam Tutuklandı
Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte’yi protesto eden bir Filipinli tutuklandı.
Rodrigo Duterte - 06.06.2018
Filipinli İşçi Kadını Öpen Duterte'den Savunma
Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte'nin canlı yayınlanan bir etkinlikte yurt dışında çalışan Filipinli işçi kadını dudağından öpmesine gelen tepkilere karşılık, "Eğer tüm kadınlar protesto için imza toplarsa istifa edeceğim." dedi.
Rodrigo Duterte - 05.06.2018
Filipinler ile Güney Kore Arasında 4,9 Milyar Dolarlık Anlaşma
Güney Kore ajansı Yonhap'ın haberine göre Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, Güney Kore'ye gerçekleştirdiği resmi ziyarette iki ülke arasında ticaret ve ekonomi başta olmak üzere 4,9 milyar dolar değerinde anlaşmaya imza attı.
Rodrigo Duterte - 04.06.2018
İşçi Kadını Sahnede Dudaklarından Öpen Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte'ye Tepki
Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, televizyondan da canlı yayınlanan bir etkinlikte Filipinli bir işçi kadını dudaklarından öptü.
Rodrigo Duterte - 03.06.2018
Filipinler Devlet Başkanı Duterte, Kuveyt'ten Özür Diledi
Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, Filipinli işçilerin haklarını koruyamadığı gerekçesiyle ağır dille eleştirdiği Kuveyt'ten özür diledi.
Rodrigo Duterte - 03.06.2018
Cehenneme Kadar Yolu Var"
Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, Birleşmiş Milletler (BM) gözlemcisi için "Cehenneme kadar yolu var." ifadesini kullandı.
Rodrigo Duterte - 31.05.2018
Filipinler Kongresi Bangsamoro Yasa Tasarısını Onayladı
Bangsamoro Temel Yasa Tasarısı'nın Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte tarafından 23 Temmuz'da imzalanması bekleniyor.
Rodrigo Duterte - 28.05.2018
Filipinler'den Güney Çin Denizi Çıkışı
Filipinler Dışişleri Bakanı Alan Peter Cayetano, Devlet Başkanı Rodrigo Duterte yönetiminin Güney Çin Denizinde ülkenin egemenliğini savunmak için yaptığı çalışmalar hakkında detaylı bilgi vererek, Pekin yönetimine, tartışmalı sularda petrol ve doğal gaz çıkarılması ve resiflerdeki yapılar dahil "kırmızı çizgileri" hakkında bildirimde bulunduklarını belirtti.
Rodrigo Duterte - 24.05.2018
Filipinler'de Sıkıyönetim Karşıtı Gösteriler Düzenlendi
Filipinler Kongresi, geçen aralıkta Devlet Başkanı Rodrigo Duterte'nin ülkenin güneyinde sıkıyönetimin bir yıl daha uzatılması talebini onaylamıştı.
Rodrigo Duterte - 16.05.2018
Kuveyt ile Filipinler Arasındaki "İşçi" Krizi
Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte'nin, Filipinli işçilerin Kuveyt'e gitmesine getirilen yasağın kaldırılması talimatını verdiği bildirildi.
Rodrigo Duterte - 16.05.2018
Filipinli İşçilerin Kuveyt'e Yerleştirilme Yasağı Kalkıyor
Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte’nin, Filipinli işçilerin Kuveyt’e yerleştirilmesi yasağının tamamen kaldırılması talimatını verdiğini açıklandı.
Rodrigo Duterte - 16.05.2018
Filipinler Devlet Başkanı Duterte'den Ramazan Mesajı
Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, Müslümanların Ramazan ayını kutlayarak, fedakarlıktan kaçınmayan bir toplum olunmasına vurgu yaptı.
Rodrigo Duterte - 11.05.2018
Filipinler'de Anayasa Mahkemesi Başkanının Görevine Son Verildi
Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, geçen ay Sereno'ya ithafen yaptığı konuşmada, "Sen benim düşmanımsın.
Rodrigo Duterte - 07.05.2018
Duterte'nin Uyuşturucu ile Mücadelesi: 4 Bin 251 Ölü
Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte’nin, yasa dışı uyuşturucu ile mücadelesi kapsamında 1 Temmuz 2016 ve 30 Nisan 2018 tarihleri arasında yapılan operasyonlarda öldürülen uyuşturucu kullanıcısı ve satıcı sayısının 4 bin 251 olduğunu bildirildi.
Rodrigo Duterte - 07.05.2018
Filipinler ve ABD'den Ortak Tatbikat
Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, 2016 yılında uyuşturucuyla mücadele kampanyasına ABD'nin eleştirisine öfkelenerek her yıl yapılan ortak tatbikatlara son vermek istediğini açıklamıştı.
Rodrigo Duterte - 02.05.2018
Mikc Lideri, Bangsamoro Yasa Tasarısının Kongrede Onaylanacağından Umutlu
Filipinler'de hükümetle yürüttüğü barış görüşmelerinde sonuca yaklaşan Moro İslami Kurtuluş Cephesi (MİKC) lideri Murad İbrahim, Müslüman nüfusun yoğun yaşadığı Mindanao eyaleti ve çevresindeki adalara özerlik tanımasını öngören Bangsamoro Temel Yasa Tasarısı'nın, Kongrede onaylanması...
Rodrigo Duterte - 01.05.2018
Kuveyt ile Filipinler Arasındaki "İşçi" Krizi
İki ülke arasındaki "işçi krizi" Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, 29 Nisan'da, Filipinli işçilerin Kuveyt'e gitmesini yasaklayan, şubattan bu yana yürürlükteki düzenlemenin kalıcı hale getirileceğini bildirmiş ve Filipinlilerin çalışmak üzere Kuveyt'e gitmesine bundan sonra kesinlikle izin verilmeyeceğini söylemişti.
Rodrigo Duterte - 29.04.2018
Kuveyt ile Filipinler Arasındaki "İşçi" Krizi
Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, Filipinli işçilerin Kuveyt'e gitmesini yasaklayan, şubattan bu yana yürürlükteki düzenlemenin kalıcı hale getirileceğini bildirdi.
Rodrigo Duterte - 27.04.2018
Bangsamoro Yasası Geçmezse İstifa Ederim"
Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, Bangsamoro Temel Yasası'nın kongreden geçmemesi halinde istifa edeceğini söyledi.
Rodrigo Duterte - 27.04.2018
Kuveyt ile Filipinler Arasındaki "İşçi" Krizi
Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, şubat ayı başlarında düzenlediği basın toplantısında, "Ülkesine gelmek isteyen işçiler, Filipin Hava Yollarına giderek Cumhurbaşkanlığı emriyle ülkeye dönüş için bedava bilet alabilir.
Rodrigo Duterte - 25.04.2018
Kuveyt, Filipinler Büyükelçisi'ni İstenmeyen Adam İlan Etti
Kuveyt, Filipinlerin Kuveyt Büyükelçisi Renato Pedro Ovila'yı istenmeyen adam ilan etti.
Rodrigo Duterte - 24.04.2018
Filipinler Kuveyt'ten Özür Diledi
Ovila, düzenlediği basın toplantısında ülkesinin büyükelçilik tarafından yapılan fiiller dolayısıyla Kuveyt'ten özür dilediğini belirtti. Bunların şiddet gören hizmetçileri kurtarmak amacıyla yapıldığına dikkati çeken Ovila, "Maalesef, Kuveyt hükümeti bunları kabul edilemez olarak gördü. Ancak Kuveyt ya da halkına hakaret etmek ya da ülkenin egemenliğini ihlal etmek gibi bir niyet olmadı." ifadelerine yer verdi. Kuveyt hükümetine kendilerini anlama çağrısında bulunan Ovila, "Büyükelçiliklerin, cumhurbaşkanlığı tarafından verilen nerede olursa olsun Filipinler vatandaşı herkesin yardım çağrısına cevap verme talimatına uyma zorunluluğu bulunuyor." diye konuştu. Son zamanlarda sosyal medyada Filipinler Büyükelçiliği tarafından görevlendirilen bir ekibin, diplomatik araçla Kuveytli işverenlerin evinde çalışan Filipinli hizmetçi kadınları evden zorla götürmeye çalıştığı görüntüleri yer almıştı. Bu durum iki ülke arasında krize yol açmıştı. Bunun yanı sıra Kuveyt'te güvenlik güçleri, yaklaşık iki ay önce bir Lübnan vatandaşı ve Suriyeli karısının Kuveyt'te kaldığı evlerindeki buzdolabında uzun süredir kayıp olan Filipinli bir hizmetçinin cesedini bulmuştu. Olayın ardından Filipinler ile Kuveyt arasında gerginlik yaşanmıştı. Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, şubat ayı başlarında düzenlediği basın toplantısında, "Ülkesine gelmek isteyen işçiler, Filipin Hava Yollarına giderek Cumhurbaşkanlığı emriyle ülkeye dönüş için bedava bilet alabilir.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Rodrigo Duterte Haberleri | Rodrigo Duterte Kimdir - Haberler - Sayfa 8 - Rodrigo Duterte haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Rodrigo Duterte kimdir, hayatı ve biyografisi. İit, Moro Müslümanlarına Yönelik Özerklik Yasasından Memnun.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 16.4.2021 12:32:57. #1.16#

title