Rodrigo Duterte Haberleri

Rodrigo Duterte haber, Rodrigo Duterte son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Rodrigo Duterte - 02.09.2018
Filipinler Devlet Başkanı Duterte'den İsrail ve Ürdün'e Ziyaret
Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, İsrail ve Ürdün’e bir haftalık resmi ziyaret düzenleyecek.
Rodrigo Duterte - 29.08.2018
Filipinler Devlet Başkanı Ürdün'e Gidiyor
Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, Eylül ayında Ürdün’ü ziyaret edecek.
Rodrigo Duterte - 24.08.2018
ABD'nin F16 Teklifi İşe Yaramaz"
Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, ABD'nin F16 satma teklifini "işe yaramaz" olarak nitelendirdi.
Rodrigo Duterte - 23.08.2018
Duterte'den Çin'e Güney Çin Denizi Uyarısı
Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, Çin'in Güney Çin Denizi'nde petrol aramasının savaşa neden olabileceğini söyledi.
Rodrigo Duterte - 21.08.2018
Endonezya, Bangsamoro'nun Kalkınmasında Rol Alacak"
Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, Moro Müslümanlarına kapsamlı özerklik sağlayan Bangsamoro Organik Yasası'nı 27 Temmuz'da onaylamıştı.
Rodrigo Duterte - 21.08.2018
Filipinler'de Kurban Bayramı
Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte'nin Bangsamoro Organik Yasası'nı (BOL) Haziran sonunda imzaladığını anımsatan İbrahim, sürecin referandum ve silah bırakma ile devam edeceğini söyledi.
Rodrigo Duterte - 20.08.2018
Duterte Kurban Bayramını Kutladı
Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, “Salı günü başlayacak Kurban Bayramı’nın, millet olarak karşılaştığımız tüm zorluklar için cesaret ve inanca sebep olmasını umut ediyorum” dedi.
Rodrigo Duterte - 20.08.2018
Duterte Komada" İddiası Yalanlandı
Filipinler Devlet Başkanlığı, Devlet Başkanı Rodrigo Duterte’nin komada olduğu iddiasının sadece bir hüsnükuruntu olduğunu, Duterte’nin sağlıklı olduğunu açıkladı.
Rodrigo Duterte - 17.08.2018
Filipinler'de Uyuşturucu ile Mücadele
Devlet Başkanlığı görevini 30 Haziran 2016'da devralan Rodrigo Duterte, uyuşturucu ve yolsuzlukla mücadeleye öncelik vereceğini açıklamıştı.
Rodrigo Duterte - 17.08.2018
Duterte, Katar Dışişleri Bakanı Al Sani ile Bir Araya Geldi
Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, Katar Dışişleri Bakanı Al Sani ve beraberindeki heyet ile bir araya gelerek ikili görüşmeler gerçekleştirdi.
Rodrigo Duterte - 14.08.2018
Filipinler'de Askeri Hastanede Yolsuzluk İddiaları
Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, haklarındaki yolsuzluk iddiaları üzerine Filipinler Silahlı Kuvvetleri Tıp Merkezinde görevli en az 20 askeri yetkilinin işine son verdi.
Rodrigo Duterte - 13.08.2018
Duterte'den İsrail'e Ziyaret
Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, İsrail’e 4 günlük resmi ziyaret gerçekleştirecek.
Rodrigo Duterte - 11.08.2018
Moro Müslümanlarından Türkiye ve İhh'ya Teşekkür
Moro İslami Kurtuluş Cephesi Lideri Hacı Murad İbrahim, Bangsamoro Organik Yasası'nın Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte tarafından imzalanmasının ardından Moro Barış Süreci İzleme Heyeti Üyesi İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı'na gönderdiği mektupla teşekkür etti.
Rodrigo Duterte - 10.08.2018
BM İnsan Hakları Yüksek Komiserliğine Bachelet Atandı
Zeyd, ABD Başkanı Donald Trump'ın "insanlığı uçurumun kenarına sürüklediği", Macaristan Başbakanı Viktor Orban'ın "ırkçı" olduğu, Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte'nin "psikiyatrik değerlendirmeye ihtiyaç duyduğu" gibi çok sayıda hükümet ve devlet başkanına yönelik eleştirilerde bulunmuştu.
Rodrigo Duterte - 10.08.2018
Filipinler'de Çatışma
Filipinler'de komünist gerillaların silahlı eylemleri 1969'dan bu yana sürerken, 2016'da Rodrigo Duterte'nin devlet başkanlığına seçilmesi ile taraflar barış için müzakere masasına oturmuştu.
Rodrigo Duterte - 08.08.2018
Güney Kore: Libya'ya Gönderilen Savaş Gemisinin Amacı İnsani Yardım
Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte de 3 Ağustos'ta yaptığı açıklamada, kaçırılan 4 kişi için bölgeye savaş gemisi gönderebileceğini belirtmişti.
Rodrigo Duterte - 08.08.2018
Guterres'in BM İnsan Hakları Yüksek Komiseri Adayı Bachelet
ABD Başkanı Donald Trump'ın "insanlığı uçurumun kenarına sürüklediği", Macaristan Başbakanı Viktor Orban'ın "ırkçı" olduğu, Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte'nin "psikiyatrik değerlendirmeye ihtiyaç duyduğu" gibi çok sayıda hükümet ve devlet başkanına yönelik eleştirilerde bulunan Zeyd, kendisinden sonra görevi devralacak kişinin "açık sözlü" olması ve "eleştirmekten korkmaması" gerektiğini vurgulamıştı.
Rodrigo Duterte - 08.08.2018
Filipinler'de Askerlere Ateş Açan 2 Militan Öldürüldü
Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, 6 Ağustos'ta, temmuz ayı sonunda imzaladığı Bansamoro Organik Yasası'nı (BOL) MİKC lideri El Hac Murat İbrahim'e sunmuştu.
Rodrigo Duterte - 08.08.2018
7 Ağustos 2018 Haberleri
7 Ağustos 2018 Manşet Haberleri.
Rodrigo Duterte - 07.08.2018
Filipinler Esirleri Geri Almak İçin Düğmeye Bastı
Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, Libya’da esir alınan Filipinli 3 işçinin kurtarılması için yüksek seviyeli kabine üyelerinden özel tim kurulması talimatını verdi.
Rodrigo Duterte - 06.08.2018
Filipinler'de Duterte Bol'yi Mikc'ye Sundu
Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, temmuz ayı sonunda imzaladığı Bansamoro Organik Yasası'nı (BOL) Moro İslami Kurtuluş Cephesi (MİKC) lideri El Hac Murat İbrahim'e sundu.
Rodrigo Duterte - 06.08.2018
Gündem / 6 Ağustos 2018
(Ankara/10.00) DÜNYA DİPLOMASİ 1- Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte ve Moro İslami Kurtuluş Cephesi Başkanı El Hac Murad İbrahim arasında onaylanan Moro Müslümanlarına kapsamlı özerklik sağlayacak Bangsamoro Organik Yasası'na ilişkin imza töreni yapılacak.
Rodrigo Duterte - 06.08.2018
Gündem Özeti / 6 Ağustos 2018
(Ankara/10.00) DÜNYA DİPLOMASİ 1- Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte ve Moro İslami Kurtuluş Cephesi Başkanı El Hac Murad İbrahim arasında onaylanan Moro Müslümanlarına kapsamlı özerklik sağlayacak Bangsamoro Organik Yasası'na ilişkin imza töreni yapılacak.
Rodrigo Duterte - 03.08.2018
Libya'da Kaçırılan Filipinliler İçin Savaş Gemisi Tehdidi
Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, 6 Temmuz'da, Libya'nın güneybatısındaki Hasavine bölgesinde silahlı bir grup tarafından kaçırılan 3 Filipinli ve 1 Güney Koreli için bölgeye savaş gemisi gönderebileceğini belirtti.
Rodrigo Duterte - 03.08.2018
Duterte, Libya'da Kaçırılan Filipinliler İçin Firkateyn Gönderecek
Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, Libya’da bir su projesi sahasında meydana gelen saldırı sırasında kaçırılan üç Filipinli için Libya’ya firkateyn göndermeyi düşünüyor.
Rodrigo Duterte - 03.08.2018
BM Yetkilisinden "Bütün Hükümetleri Rahatsız Ettim" Açıklaması
ABD Başkanı Donald Trump'ın "insanlığı uçurumun kenarına sürüklediği", Macaristan Başbakanı Viktor Orban'ın "ırkçı" olduğu, Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte'nin "psikiyatrik değerlendirmeye ihtiyaç duyduğu" gibi çok sayıda hükümet ve devlet başkanına yönelik eleştirileri hatırlatılan Zeyd, görev süresi boyunca "açık sözlü olduğu" gerekçesiyle birçok hükümet tarafından eleştirildiğini ve neredeyse "hepsini rahatsız ettiğini" dile getirdi.
Rodrigo Duterte - 29.07.2018
İit, Moro Müslümanlarına Yönelik Özerklik Yasasından Memnun
İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT), Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte'nin, Moro Müslümanlarına kapsamlı özerklik sağlayan yasayı onaylamasını memnuniyetle karşıladı.
Rodrigo Duterte - 29.07.2018
Filipinler'de Moro Müslümanları Geleceklerini İnşa Ediyor
Moro Müslümanlarına kapsamlı özerklik tanıyan Bangsamoro Organik Yasası'nın Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte tarafından onaylanmasının ardından Moro İslami Kurtuluş Cephesince (MİKC), bölgelerini ilgilendiren yeni süreci değerlendirmek amacıyla Darapanan Kampı'nda "Bangsamoro Danışma Toplantısı" düzenlendi.
Rodrigo Duterte - 29.07.2018
Filipinler Ebu Seyyaf ile Barış Anlaşmasına Hazır
Filipinler Savunma Bakanı Delfin Lorenza, Ebu Seyyaf örgütü ile barış anlaşması yapmanın mümkün olduğunu açıkladı.
Rodrigo Duterte - 28.07.2018
Moro Müslümanları Özerklik Yasasını Görüşmek İçin Toplanıyor
Filipinler'deki Moro İslami Kurtuluş Cephesi (MILF), Devlet Başkanı Rodrigo Duterte tarafından dün onaylanan ve Moro Müslümanlarına kapsamlı özerklik sağlayan yasayı, bölge halkının katılımıyla yarın düzenlenecek toplantıda değerlendirecek.
Rodrigo Duterte - 28.07.2018
Duterte'den Ebu Seyyaf'a Barış Görüşmesi Çağrısı
Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, terör örgütü DEAŞ bağlantılı Ebu Seyyaf örgütüne barış görüşmesi çağrısında bulundu.
Rodrigo Duterte - 28.07.2018
Malezya Moro Müslümanlarına Yönelik Özerklik Yasasından Memnun
Filipinler, Moro Müslümanlarına kapsamlı özerklik sağlayan Bangsamoro Organik Yasası dün Devlet Başkanı Rodrigo Duterte tarafından onaylanmıştı.
Rodrigo Duterte - 27.07.2018
Türkiye, Moro Müslümanlarına Yönelik Özerklik Yasasından Memnun
Dışişleri Bakanlığı, Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte'nin, Moro Müslümanlarına kapsamlı özerklik sağlayan yasayı onaylamasını memnuniyetle karşıladıklarını bildirdi.
Rodrigo Duterte - 27.07.2018
Dışişleri Bakanlığından Bangsamoro Organik Yasası Açıklaması
Dışişleri Bakanlığı, Bangsamoro Organik Yasası’nın yasalaşma sürecinin başarıyla tamamlanarak Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Rao Duterte tarafından imzalanmasının memnuniyetle karşılandığını açıkladı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Rodrigo Duterte Haberleri | Rodrigo Duterte Kimdir - Haberler - Sayfa 7 - Rodrigo Duterte haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Rodrigo Duterte kimdir, hayatı ve biyografisi. İhracatçılar, Rotayı Filipinler'e Çevirdi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 20.4.2021 05:11:23. #1.15#

title