Melen Barajı Haberleri

Melen Barajı haber, Melen Barajı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Melen Barajı - 12.11.2015
İbb'nin 2016 Bütçesi Onaylandı
İstanbul'un barajlarının dolu olduğunu belirten Topbaş, Melen 3 İsale Hattı ile Melen Barajı'nın 2016'nın sonunda tamamlanacağını, İstanbul'a ileri su teknolojisini getirmek adına deniz suyundan içme suyu elde etmek için çalışma başlattıklarını söyledi.
Melen Barajı - 01.11.2015
Derleme Türkiye'den Seçim Manzaralarına İlişkin Haberlerimizi Derleyerek Yayımlıyoruz.
Sakarya'nın Kocaali ilçesinde, "Büyük İstanbul İçme Suyu Projesi" bünyesindeki Melen Barajı'nın kurulduğu yerde bulunan Karalar köyünde yaşayan olmamasına rağmen nüfus kaydını aldırmayan 41 seçmen, 26.
Melen Barajı - 01.11.2015
Boşaltılan Köyde Oy Kullandılar
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Boşaltılan köyden detaylar-Oy kullanma işleminden detaylar-Oy veren köylülerle röportaj Boşaltılan köyde oy kullandılar- İstanbul'a su taşıyacak olan Melen Barajı'nın kurulduğu yerde bulunan ve yaklaşık 6 ay önce boşaltılan Sakarya'nın Kocaali ilçesindeki Karalar köyünde ev bile olmamasına rağmen 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için sandık kuruldu- Önceden 110 hanesi ve 210 seçmeni bulunan Karalar köyündeki 41 seçmen, nüfus kaydını aldırmadığı için oylarını son kez köy meydanına kurulan sandıkta kullandı Sakarya'nın Kocaali ilçesinde, "Büyük İstanbul İçme Suyu Projesi" bünyesindeki Melen Barajı'nın kurulduğu yerde bulunan Karalar köyünde yaşayan olmamasına rağmen nüfus kaydını aldırmayan 41 seçmen, 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için oylarını son kez köy meydanına kurulan sandıkta kullandı.
Melen Barajı - 01.11.2015
Boşaltılan Köyde Oy Kullandılar
Sakarya'nın Kocaali ilçesinde, "Büyük İstanbul İçme Suyu Projesi" bünyesindeki Melen Barajı'nın kurulduğu yerde bulunan Karalar köyünde yaşayan olmamasına rağmen nüfus kaydını aldırmayan 41 seçmen, 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için oylarını son kez köy meydanına kurulan sandıkta kullandı.
Melen Barajı - 27.06.2015
Su ve Taşkın Durumu Değerlendirme Toplantısı
İçme suyu eylem planına ilişkin bilgi veren Eroğlu, işletmeye aldıkları 85 içme suyu tesisiyle takriben 41 milyon kişiye ilave içme suyu temin ettiklerini, inşaatları devam eden 45 proje tamamlandığında 23 milyon kişiye daha içme suyu sağlanacağını kaydetti.  Bakan Eroğlu, DSİ Genel Müdürlüğü tarafından 2 bin 668 kilometre içme ve kullanma suyu isale hattı döşendiğini, 33 ilde yapımı tamamlanan 61 arıtma tesisinden günde toplam 7 milyon metreküp suyun AB standartlarında arıtıldığını anlattı.    "Melen Barajı 2016'da tamamlanacak" İstanbul'un su sorununu uzun vadede çözmek amacıyla hazırlanan Melen Projesi'ne de değinen Eroğlu, 2007 yılında İstanbul'da suyun tükenme riski bulunduğunu, bu nedenle içinden tır geçecek büyüklükte dev boru hattı inşa ederek, kente su getirdiklerini ve bu sorununu aştıklarını ifade etti.
Melen Barajı - 20.06.2015
Melen Barajında Beton Dolgu İmalatına Başlandı
İstanbul'un artan nüfusu dikkate alınarak hazırlanan ve 2016 yıl sonunda tamamlanması öngörülen Melen Barajı'nda beton dolgu imalatına başlandı.
Melen Barajı - 17.05.2015
AK Parti'nin "Büyük İstanbul Mitingi"
İstanbul'un 142 kilometrelik raylı sistemini kurduklarını ifade eden Davutoğlu, "Bunu inşallah 2023'e doğru 981 kilometreye çıkaracağız. İstanbullular en doğudan en batıya, Pendik'ten Silivri'ye, Çatalca'ya kadar en rahat şartlarda seyahat edecek. Memnun musunuz İstanbullular?" dedi.  Davutoğlu, ulaşım imkanları daha da genişlerken 3. köprüyü ve 3. havalimanını yaptıklarını hatırlatarak, "3. havalimanı dünyanın en büyük havalimanı olacak. Yılda 150 milyon yolcuyla, 3. havalimanıyla birlikte Türkiye, İstanbul dünyada havadan uçan her kuşun dahi inip durduğu bir yer olacak" diye konuştu.  "Aynı kararlılıkla yola devam ediyoruz"  Cumhurbaşkan Recep Tayyip Erdoğan'dan aldıkları bütün projeleri tamamladıklarına işaret eden Davutoğlu, şöyle devam etti:   "Aynı kararlılıkla yola devam ediyoruz. Geçtiğimiz hafta Esenler'de bütün İstanbul'la ilgili olağanüstü projeyi sizlerle paylaştık. İstanbul'da 21 alanda kentsel dönüşüm yapıyoruz. Hani şu çevreciler var ya, çevreci olmak adıyla ortalığı talan eden vandallar, gezicilere bir cevap verelim buradan. Hani tam Türkiye 3. köprü, 3. havalimanı için yola çıkmışken, İstanbul sokaklarını yakıp yıkanlara, 12-13 ağaç yer değiştirdi diye İstanbul'da ve Türkiye'de tencere çalıp gürültü yapanlara, bu vandallara karşı İstanbul'a sahip çıkacak mıyız? Onların bu şiddetine karşı bu aziz şehri koruyacak mıyız?"  Davutoğlu, Esenler'de 8 milyon 700 bin metrekare alanı, Esenler Belediyesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile kentsel dönüşüm için devrettiklerini kaydederek, bütün depreme dayanıklı olmayan binaların yıkılıp, yatay mimariyle bu yeni alana taşınacağını söyledi.  Esenler'de 2,5 milyon metrekarelik bir alana dünyanın en büyük şehir parklarından birini yapacaklarını aktaran Davutoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:   "New York'taki Central Park'tan ya da Hyde Park'tan daha büyük bir alan. Sizler artık park kenarlarında, duble yolların aralarında piknik yapmayacaksınız. 2,5 milyon metrekarelik yeni şehir parkı, İstanbul'a hayırlı olsun. Şöyle bir hayal edin Kartal'dan, Maltepe'den çıkacaksınız. Raylı sistemlerle, üç katlı tünellerle, Marmaray'la, Avrasya Tüneli'yle karşıya geçeceksiniz. Bağcılar'a, Esenler'e varacaksınız, o kötü şehirleşme yerine 2,5 milyon metrekarede piknik yapacaksınız. İstanbul nefes alacak nefes."  Davutoğlu, Alibeyköy Barajı yakınlarında 5 bin 869 dönümlük yeni bir şehir ormanı kurduklarını da belirterek, "Melen Barajı'ndan gelen suyla Asya'yla Avrupa'yı bir kez daha yeraltından, Boğazın altından su tüneliyle geçiyoruz.
Melen Barajı - 17.04.2015
İstanbul'a 4 Yeni Metro Hattı Geliyor
Barajlardaki doluluk oranı Barajlardaki doluluk oranının yüzde 97 seviyesine ulaştığını dile getiren Topbaş, Melen Barajı'nın 2016'da tamamlanacağını belirtti.
Melen Barajı - 15.04.2015
AK Parti Seçim Beyannamesi (7)
Melen Barajı inşaatı tamamlanacak Su yönetimine ilişkin mevzuattaki eksiklik ve belirsizlikler giderilecek.
Melen Barajı - 15.01.2015
Pratik Su Tasarrufu Nasıl Yapılır?
Bu doğrultuda Melen projesinin 2.aşaması olan Melen Barajı inşaatları hızla devam ediyor.
Melen Barajı - 09.01.2015
Barajlardaki Doluluk Oranı - Bakan Eroğlu
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, İstanbul'da 2071'e kadar su sıkıntısı olmaması için çalıştıklarını belirterek, "7 Aralık 2016 saat 14.59'da Melen Barajı bitiyor.
Melen Barajı - 09.01.2015
Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu Açıklaması
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, İstanbul'da 2071'e kadar su sıkıntısı olmaması için çalıştıklarını belirterek, "7 Aralık 2016 saat 14.59'da Melen Barajı bitiyor.
Melen Barajı - 09.01.2015
Veysel Eroğlu: "A,b,c Planlarını Uygulamasaydık Haziran Ayında Sular Kesilmişti"
Bakan Veysel Eroğlu, İstanbul'un 2071 yılına kadar su sıkıntısı olmamasını istediklerini belirterek, "Çünkü biz büyük düşünüyoruz. Günü birlik çözüm en kötü çözümdür. Bizim yaptığımız şey hep büyük düşünmek. 2071 yılına kadar ne yapacağız? Melen Barajı 7 Aralık 2016 tarihinde 14.
Melen Barajı - 27.11.2014
Eşi, İş Kazasında Ölünce 100 Bin Lira Tazminat Aldı
Düzce'de Melen Barajı inşaatında kullandığı kamyonun devrilmesi sonucu hayatını kaybeden İlyas Aksoy'un eşine 100 bin lira kaza sigortası tazminatı verildi Gülten Aksoy: "Bu sigortadan haberim yoktu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Melen Barajı Haberleri | Melen Barajı Haber - Haberler - Sayfa 4 - Melen Barajı haberleri, son dakika melen barajı haber ve gelişmeleri burada. 26 Yıldır Bitirilemeyen Melen Barajı Projesi'ne İSKİ'den 200 Milyon Lira.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 14.5.2021 14:42:23. #1.16#

title