Mardin Valisi Kılıçlar'dan Mesnetsiz Habere Jet Yalanlama

Mardin Valisi Kılıçlar'dan Mesnetsiz Habere Jet Yalanlama

Mardin'in Derik İlçesinde, Bir Haber Ajansı Tarafından, Bir Liseye Yönelik Yapılan "Milli Güvenlik Dersi Adliyelik" Haberine Valilikten Yalanlama Geldi.

Mardin Valisi Kılıçlar'dan Mesnetsiz Habere Jet Yalanlama

Mardin'in Derik ilçesinde, bir haber ajansı tarafından, bir liseye yönelik yapılan "Milli Güvenlik Dersi Adliyelik" haberine Valilikten yalanlama geldi.

Mardin Valisi Mehmet Kılıçlar'ın imzası ile yapılan basın açıklamasında, "30 Nisan 2008 tarihli ulusal gazetelerde "Milli Güvenlik Dersi Adliyelik" başlığı altında yer alan Doğan Haber Ajansı mahreçli haber tamamen çarpıtıldı" denildi.

Vali Kılıçlar, Derik Lisesi'nde Cumhuriyet Savcılığı'na yapılan bir ihbar üzerine arama yapıldığını ve PKK/Kongra-Gel terör örgütünün propagandasını ihtiva eden yazıların tespit edildiğini ve olayla ilgili olarak okul idarecileri hakkında başlatılan adli ve idari soruşturmanın devam ettiğini kaydetti.

Söz konusu haberin, olayın, Milli Güvenlik dersi öğretmeni Teğmen M.B.K ile ilişkilendirilerek kamuoyunun yanlış bilgilendirildiğini ifade eden Vali Kılıçlar, açıklamada şu görüşlere yer verdi:

"Milli Güvenlik dersi öğretmeninin, lisede yapılan arama ile ilgisi bulunmamaktadır. Lise öğrencilerinin gözaltına alındığı iddiası ise doğru değildir.

Mesnetsiz ve kaynaksız olarak verilen haber, vatandaşlarımızın Türk Silahlı Kuvvetleri'ne olan güven duygularını ve milli birlik ve beraberliğimizi olumsuz yönde etkilemeye yöneliktir.

Derik Lisesi'nde yapılan arama ve idareciler hakkında başlatılan soruşturmanın farklı boyutlara çekilmesi üzücüdür. Kamuoyunun, söz konusu haber ile ilgili doğru bilgilendirilmesine ihtiyaç duyulmuştur."