Son Dakika, Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haber

Tesla hissedarları, Elon Musk ve şirket yönetimini mahkemeye verdi

Güncelleme:

Tesla hissedarları, Elon Musk ve şirket yönetimini, kaynak ve yetenekleri şirket dışı yapay zeka girişimi xAI'ye yönlendirdiği iddiasıyla mahkemeye taşıdı. Bu hamle, şirketin iç yapısında ve piyasadaki konumunda belirsizliklere yol açarken, hissedarlar yatırımlarının korunması adına hukuki yollara başvurdu.

Tesla hissedarları, CEO Elon Musk ve şirket yönetimini mahkemeye verdi. İddialara göre Musk, Tesla'nın yapay zeka kaynaklarını ve yetenekli personelini kendi girişimi olan xAI'ye aktardı. Bu durumun Tesla'nın rekabet gücüne zarar verdiği düşünülüyor. Musk'ın büyük miktardaki ödeme paketinin iptalinin oylandığı gün dava kaydedildi. Hissedarlar, Musk ve yönetim kurulunun bu eylemleriyle Tesla ve hissedarlarının çıkarlarına ihanet ettiğini savunuyor ve zararlarının tazminini talep ediyor.

TESLA KAYNAKLARI TARTIŞMA KONUSU OLDU

Tesla hissedarları, şirketin CEO'su Elon Musk ve yönetim kuruluna karşı Delaware mahkemesinde bir dava başlattı. Davacılar, Musk'ın Tesla'nın değerli yapay zeka kaynaklarını ve yetenekli personelini kendi girişimi olan xAI'ye aktardığını iddia ediyor. Hissedarlar bu durumun Tesla'nın rekabet gücüne zarar verdiği öne sürülüyor.

Dava, Musk'ın büyük miktardaki ödeme paketinin iptalinin oylandığı gün kaydedildi. İddialara göre Musk, Tesla'nın yapay zeka ve otonom sürüş teknolojilerine ait bilgileri kullanarak xAI için fon topladı ve bu süreçte şirketten önemli isimleri transfer etti. Özellikle, Tesla'nın bilgisayarla görme ekibi lideri Ethan Knight'ın Mart 2024'te xAI'ye geçişi dikkat çekiyor.

TESLA VE HİSSEDARLARININ ÇIKARLARINA İHANET

Hissedarlar ayrıca, Musk'ın Tesla için hayati önem taşıyan Nvidia GPU'larını xAI ve X şirketine yönlendirdiğini ve bu GPU'ların Tesla için gerekli olmadığını söylediği bir dönemi işaret ediyor. Davacılar, Musk ve yönetim kurulunun bu eylemleriyle Tesla ve hissedarlarının çıkarlarına ihanet ettiğini savunuyor ve zararlarının tazminini talep ediyor.

Tesla hisseleri yıl içinde değer kaybetmesine rağmen, davanın açıldığı tarihte hafif bir artış gösterdi. Musk'ın Tesla'daki oy gücünün azalması nedeniyle xAI üzerinde daha fazla kontrol arayışında olduğu ve Tesla dışında yapay zeka ürünleri geliştirme niyetini açıkladığı biliniyor. Hissedarlar, bu durumun Musk'ın Tesla planlarından vazgeçip xAI'yi kurmasına yol açtığını ileri sürüyor.

Kaynak: Haberler.com / Kripto

Kripto Para Elon Musk CEO Kripto Borsaları Kripto Yatırım Kripto Haberler

Eşinin üzerinde sigara kokusu alınca belini kırdı! Ölüm korkusuyla yaşayan kadın yardım bekliyor

Eşinin üzerinde sigara kokusu alınca belini kırdı! Ölüm korkusuyla yaşayan kadın yardım bekliyor

Plajda taciz dayağı! 50 yaşındaki adamı tekme tokat dövdüler

Plajda taciz dayağı! 50 yaşındaki adamı tekme tokat dövdüler

Pamukkale Şarapları'nın sahibi Yasin Tokat hayatını kaybetti

Pamukkale Şarapları'nın sahibi Yasin Tokat hayatını kaybetti

Bakmadan Geçme

20-21 Temmuz Akaryakıt Fiyatları: Benzine, motorine, mazota zam veya indirim var mı, gelecek mi? Akaryakıt zammı ne zaman? 20-21 Temmuz bugün ve yarın hava nasıl olacak, yağış var mı? HAVA DURUMU! İstanbul'da yarın hava nasıl olacak, kaç derece? İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? Gaziosmanpaşa, Kartal, Kağıthane 20-21 Temmuz İstanbul su kesintisi listesi! İZSU İzmir su kesintisi: İzmir'de sular ne zaman gelecek? Aliağa, Bayraklı, Bornova 20-21 Temmuz 2024 İzmir su kesintisi listesi! Gaziantep GASKİ su kesintisi: Gaziantep'te sular ne zaman gelecek? Şehitkamil, İslahiye, Oğuzeli 20-21 Temmuz 2024 GASKİ su kesintisi listesi! Adana ASKİ su kesintisi: Adana'da sular ne zaman gelecek? Pozantı, Yumurtalık, Feke 20-21 Temmuz 2024 Adana su kesintisi listesi! KOSKİ Konya su kesintisi: Konya'da sular ne zaman gelecek? Karatay, Ereğli, Beyşehir 20-21 Temmuz 2024 Konya su kesintisi listesi! BUSKİ Bursa su kesintisi: Bursa'da sular ne zaman gelecek? Mustafakemalpaşa, Nilüfer, Osmangazi 20-21 Temmuz 2024 Bursa su kesintisi listesi! ASAT Antalya su kesintisi: Antalya'da sular ne zaman gelecek? Kemer, Elmalı, Demre 20-21 Temmuz 2024 Antalya su kesintisi listesi! ASKİ Ankara su kesintisi: Ankara'da sular ne zaman gelecek? Sincan, Etimesgut, Beypazarı 20-21 Temmuz 2024 Ankara su kesintisi listesi! 21 Temmuz 2024 Günlük Burç Yorumları! AŞK, EVLİLİK, KARİYER, SAĞLIK burç yorumları! 21 Temmuz burç yorumları nedir? CANLI maç izle! (TÜM MAÇLAR) Canlı şifresiz donmadan HD maç izle! 20 Temmuz günün maçları nereden izlenir? Moody's kredi notları anlamları! A1, A2 ve B1, B2 ne demek? Kredi notları ne anlama geliyor? 1 Ağustos hangi burç? Ağustos'un 1'inde doğanlar hangi burç oluyor? 1 Ağustos burcu! 20 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek?
Erdoğan, Özel ve Bahçeli öğle yemeğinde buluştu! CHP liderinden Büyükelçi Feyzioğlu'na tepki

Erdoğan, Özel ve Bahçeli öğle yemeğinde buluştu! CHP liderinden Büyükelçi Feyzioğlu'na tepki

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title