Son Dakika, Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haber

Ethereum ETF başvurularında kritik dakikalar, Grayscale yeni kayıt beyanını sundu

Güncelleme:

Kripto para yatırım şirketi Grayscale Investments, Ethereum fonu için yeni bir kayıt beyanı sundu. Bu adım, Ethereum'un işleyişi ve fonun içerdiği Ethereum miktarına dair detayları içeriyor ve kripto endüstrisinde yeni bir dönemi işaret ediyor. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun (SEC) sekiz adet Ethereum borsa yatırım fonu (ETF) için gerekli formları onaylamasının ardından gerçekleşen bu gelişme, sektörde büyük bir ilgi uyandırdı.

Grayscale Investments, Ethereum fonu için yeni bir kayıt beyanı sunarak kripto piyasalarında dikkatleri üzerine çekti. Güncelleme, Ethereum'un nasıl işleneceğine dair önemli detaylar içeriyor ve yatırımcıların bu fon hakkındaki anlayışını derinleştiriyor. SEC tarafından beklenen daha fazla onay ile birlikte, bu adım kripto endüstrisinde yeni bir dönemi işaret ediyor.

Grayscale, Ethereum Fonu ile Yeniden Piyasayı Şekillendiriyor

Kripto para yatırım şirketi Grayscale Investments, geçtiğimiz günlerde önerilen Ethereum fonu için düzenlenen kayıt beyanını güncelledi. Yapılan güncellemede, Ethereum'un işleyişi ve fonun içerdiği Ethereum miktarına dair detaylı bilgiler yer alıyor.

Bu gelişme, dünyanın en büyük varlık yönetim şirketi BlackRock'ın kendi S-1 kayıt beyanını güncellemesinden bir gün sonra ve ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun (SEC) sekiz adet Ethereum borsa yatırım fonu (ETF) için gerekli formları onaylamasından bir hafta sonra gerçekleşti.

Güncellenen dosyada, bir hisse sepeti oluşturmak için gereken Ethereum miktarına ilişkin yeni bilgiler paylaşıldı. 28 Mayıs 2024 tarihi itibarıyla, 100 hisselik bir sepet için yaklaşık 0,94552590 Ethereum, 10.000 hisselik bir sepet içinse 94,552590 Ethereum gerektiği belirtildi.

Sektör kaynaklarından edinilen bilgilere göre, SEC'in ihraççılardan taslak dosyalarını bu Cuma gününe kadar sunmalarını istemesi nedeniyle önümüzdeki günlerde daha fazla kayıt beyanının dosyalanması bekleniyor. ETF'lerin borsada işlem görmeye başlaması ise kayıt beyanlarının yürürlüğe girmesiyle mümkün olacak.

Grayscale, halihazırda piyasadaki en büyük Ethereum yatırım aracı olan Ethereum tröstünü geçtiğimiz Ekim ayında spot bir ETF'ye dönüştürme sürecini başlatmıştı. Şirket tarafından 31 Mart itibarıyla yapılan açıklamada, dolaşımdaki Ethereum'un yaklaşık yüzde 2,5'inin Grayscale tarafından elde tutulduğu belirtildi.

Öte yandan, geçtiğimiz hafta gerçekleşen spot Ethereum ETF onaylarının ardından Ethereum'un hukuki statüsüne ilişkin tartışmalar gündeme geldi. Coinbase'in Baş Hukuk Sorumlusu Paul Grewal gibi isimler Ethereum'un artık bir menkul kıymet olarak değerlendirilmemesi gerektiğini savundu.

Grayscale, güncellenen kayıt beyanında Ethereum'un hukuki işleyişine de değindi. Şirketin yaptığı açıklamada, "SEC ve diğer düzenleyici kurumlar Ethereum'un muamelesine ilişkin resmi bir açıklama yapmamış ya da herhangi bir rehberlik veya kural yayınlamamıştır. Ancak SEC, Ethereum'u barındıran tröstlerin hisselerinin emtia bazlı borsalarda işlem görmesi için gerekli başvuruları onaylayarak, Ethereum'un bir emtia olduğu yönünde dolaylı bir tutum sergilemiştir." ifadelerine yer verildi.

Kaynak: Haberler.com / Kripto

Kripto Para Kripto Para Kripto Yatırım Kripto Haberler

Avcılar'da erkekler tuvaletinde mide bulandıran olay! Linçten polis kurtardı

Avcılar'da erkekler tuvaletinde mide bulandıran olay! Linçten polis kurtardı

Avrupa'nın en büyük tarım bankası Rabobank Türkiye'den çekiliyor

Avrupa'nın en büyük tarım bankası Rabobank Türkiye'den çekiliyor

Trump'ın yeni rakibi Kamala Harris'e binlerce dolarlık bağış yaptığı ortaya çıktı

Trump'ın yeni rakibi Kamala Harris'e binlerce dolarlık bağış yaptığı ortaya çıktı

Bakmadan Geçme

23-24 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 23-24 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 23-24 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Büyükçekmece, Eyüp, Üsküdar elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? Ankara Mamak, Altındağ, Sincan elektrik kesintisi! İztutu Plajı nerede, hangi ilde ve ilçede, nereye bağlı? İztutu Plajı giriş ücreti 2024 ne kadar? İşte İztutu Plajı yol tarifi Blum ne zaman listelenecek? Blum coin listelendi mi, ne zaman çıkacak? Blum coin listelenme tarihi Kıyamet alametleri nelerdir, kaç tanesi gerçekleşti? 54 kıyamet alametleri nelerdir? Gerçekleşen ve gerçekleşmeyen kıyamet alametleri Oğuz Aydın aslen nereli, kaç yaşında? Oğuz Aydın hangi takımda, hangi mevkide oynuyor? Türksat 42.0e otomatik arama frekansı! Türksat tüm kanallar otomatik arama frekans bilgileri, polarizasyon, sembol oranı, FEC nedir? 19 Nisan hangi burç? Nisan'ın 19'unda doğanlar hangi burç oluyor? 19 Nisan burcu! 21 Mart hangi burç? Mart'ın 21'inde doğanlar hangi burç oluyor? 21 Mart burcu! Esenyurt hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Esenyurt nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı?
Tayvan'ın en büyük askeri tatbikatı başladı! Yapay zekaya çok kritik bir görev verdiler

Tayvan'ın en büyük askeri tatbikatı başladı! Yapay zekaya çok kritik bir görev verdiler

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title