Gördes Barajı Haberleri

Gördes Barajı haber, Gördes Barajı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Gördes Barajı - 13.07.2016
Manisa'da Zehirlenme Şüphesi
Edinilen bilgiye göre, Gördes Barajı gölet inşaatında çalışan 16 işçi akşam yemeğini yedikten sonra rahatsızlandı.
Gördes Barajı - 28.06.2016
Akhisar Çiftçisine Sulama Desteği
2015 yılında Beyoba Mahallesi'nde 29, Kayalıoğlu Mahallesi'nde 74 olmak üzere toplam 103 çiftçinin faydalandığı tarımsal sulama hizmetlerinden 2016 yılında 150'ye yakın çiftçinin toplam bin 600 dekar arazisinin sulanmasının öngörüldüğünü belirten Okkalı, "Yüzde 90 üzüm, yüzde 10 mısır üretimi yapılan mahallelerde 6360 sayılı Yasa ile kapatılan Belde Belediyesi döneminde yapılan arazi sulaması, çiftçilerin mağdur olmaması amacıyla Büyükşehir Belediyesi tarafından 18 adet pompa kullanılarak yürütülmektedir. Beyoba ve Kayalıoğlu mahallesinde yürütülen tarımsal sulama faaliyeti, DSİ tarafından inşa edilen ve hâlihazırda pompalarla sulanan arazilerin sulanması planlanan Gördes Barajı tamamlanana kadar devam ettirilecek" dedi.
Gördes Barajı - 08.06.2016
İzmir İçmesuyu 2'inci Merhale Projesi'nde Son Aşamaya Gelindi
Bakanlıktan yapılan açıklamada, proje kapsamında Gördes Çayı üzerinde inşa edilerek 2009 yılında işletmeye alınan Gördes Barajı'nda 450 milyon metreküp su depolanacağı ve şehre yılda 59 milyon metreküp içmesuyu temin edileceği belirtildi.
Gördes Barajı - 31.05.2016
Başbakan Yıldırım, İzmir'de: (1)
"Sıfatlar gelip geçici" Belediye başkanı adaylığında hep "İzmir Türkiye'ye lazım" dediğini anımsatan Başbakan Yıldırım, sözlerine şöyle devam etti: "İzmir'e başkan da lazım' dedim. Başkanı seçtiniz. 1 Kasım seçimlerinden önce ne dedim, 'biz belediye başkanımızla konu İzmir'e hizmet olunca bütün parti beklentilerinden, parti taassubundan kurtulacağız. ve İzmir'in konularını el birliğiyle çözeceğiz'. Bunun şahidi büyükşehir belediye başkanımızdır. Bu yönde çalışmalara başladık. Daha fazlasını yapacağız. Bugün kendisiyle de görüştük. Bizi tebriğe geldi sağ olsun. Önemli konular İzmir gündeminde, bunları zaman içinde duyacaksınız, gereğini yapacağız. Sıfatlar gelip geçicidir, önemli olan bir hoş seda bırakmaktır. Bu ülke için, bu güzel şehir için taş üstüne taş koyan herkesten Allah razı olsun." İzmir'deki yatırımlar İzmir'de neler yapıp neler yapmadıklarının detayına girmek istemediğini ancak geçtiğimiz günlerde bir İzmir milletvekilinin "İzmir'e bir şey yapılmadı" sözleri üzerine bazı şeyleri hatırlatmanın yerinde olacağını düşündüğünü vurgulayan Başbakan Yıldırım, İzmir'e son 14 yılda 30 milyon liranın üzerinde destek ve yatırım yaptıklarını, bunun az olarak görülebileceğini ama en azından ortada böyle bir yatırımın bulunduğunu gösterdiğini söyledi. 2002'den bu yana yaklaşık 9 bin yeni derslik yaptıklarını, TOKİ'nin 14 bin konut inşa ettiğini, 445 bin dönüm arazinin su ile buluştuğunu, 80 milyonun üzerinde fidan diktiklerini, 27 gölet, baraj ve çok sayıda sulama tesisinin hizmete girdiğini aktaran Başbakan Yıldırım, İzmir'in su ihtiyacı için çok önemli olan Gördes Barajı'nın büyükşehir belediyesinin de katkılarıyla yapıldığını ve İzmir'in su probleminin kökünden çözdüğünü dile getirdi.
Gördes Barajı - 21.01.2016
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özdağ Açıklaması
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, yapılan yatırımlarla Manisa'da 2040 yılına kadar yetecek düzeyde içme, kullanma ve sanayi suyunun karşılandığını bildirdi.Özdağ, yaptığı yazılı açıklamada, kentte hayata geçirilen gölet, içme suyu ve baraj yatırımlarına dikkati çekti. AK Parti iktidarları döneminde DSİ tarafından 2015 yılı sonu itibarıyla Manisa'ya 867 milyon liralık yatırım yapıldığını belirten Özdağ, Gördes Barajı, Güneşli Barajı ve Sulaması ile Kula Göleti ve Sulaması başta olmak üzere toplam 20 projenin hizmete açıldığını, 36 sulama tesisinin inşaat, 2'sinin proje, 4'ünün ise planlama sürecinde olduğunu anımsattı.
Gördes Barajı - 29.09.2015
Barajlardaki Doluluk Oranları
İstanbul'daki barajlarda ortalama doluluk oranı yüzde 64,76, Ankara'da ise yüzde 40,08 olarak kaydedildi.
Gördes Barajı - 01.09.2015
Barajlardaki Doluluk Oranları
İstanbul'daki barajlarda doluluk yüzde 68,61, Ankara'da yüzde 43,01 olarak kaydedildi.
Gördes Barajı - 26.08.2015
Su Sızdıran Gördes Barajına Betonlu Önlem
Gördes Barajının zemininden yer altına sızan milyonlarca metreküp suyu ekonomiye kazandırmak için çalışma başlatıldı.
Gördes Barajı - 06.08.2015
Barajlardaki Doluluk Oranları
İstanbul'daki barajlarda doluluk yüzde 76,32, Ankara'da yüzde 44,94 olarak ölçüldü.
Gördes Barajı - 24.07.2015
MHP'li Balkız, Boşaltılan Gördes Barajı İçin Soru Önergesi Verdi
MHP Manisa Milletvekili Zeynel Balkız, Gördes ilçesindeki Gördes Barajı'nın imalat hatası ve önlenemeyen su kaçağı sebebiyle tamamen boşaltıldığını bildirdi.
Gördes Barajı - 18.06.2015
Barajların Doluluk Oranları
İstanbul'daki barajlarda doluluk yüzde 87,67, Ankara'da yüzde 47 olarak ölçüldü.
Gördes Barajı - 29.05.2015
Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu İzmir'de
Bakan Eroğlu, Aliağa-Cumaovası seferini yapan İZBAN trenine Salhane istasyonundan bindi. Vagondaki yolcuları tek tek selamlayan Eroğlu, projelerini anlatarak, vatandaşların hizmetlere ilişkin sorularını yanıtladı.  Trendekilerin hatırını soran Eroğlu, bu sırada Suat Erkmen adlı emekli bir vatandaşın "Ülkenin, İzmir'in durumunu siz bizden daha iyi biliyorsunuz" sözleri üzerine, "Siz yapılanları biliyor musunuz?" diye sordu.  Erkmen'in, İzmir'de tüm partilerin bugüne kadar yerel yönetimde iktidara geldiğini hatırlatmasının ardından Bakan Eroğlu da "AK Parti iktidar olmadı. Şu Körfez'in halini görüyorsunuz. Altyapıyı görüyorsunuz. Hiçbir altyapı var mı? İZBAN projesini Sayın Cumhurbaşkanımız Başbakan iken geldi açtı" karşılığını verdi.  AK Parti'nin bugüne kadar İzmir'in gönlünü alamadığını vurgulayan Erkmen, "Sonuç parti değil, devlet. Şahıs değil, 77 milyonun refahı. Önemli olan A partisi, B partisi değil. Sonuç memleketin gelişmesi, başka bir şey değil. Vatandaş olarak parti önemli değil" dedi.  Konuşma sırasında vagondaki bir kişi, "AK Parti ile gurur duyuyoruz" şeklinde slogan attı.  Bakan Eroğlu, daha sonra Erkmen'in yanındaki boş koltuğa oturarak, şunları söyledi: "Onlar konuşur AK Parti yapar. IMF'ye 23,5 milyar dolar borcu ödeyen biziz. 25 banka battı, 40 milyar dolar vatandaşa ödeyen biziz. 15 katrilyon geçmişte toplamışlar, buharlaşmış. Vatandaşa onu ödeyen biziz. Bizden önce toplanmış konut edindireceğiz diye. Bu paralar toplanmış, geri ödedik biz. IMF'ye borç verecek durumdayız. Bu para nereden geliyor. Gökten bize inmiyor." Tüm Türkiye'ye barajlar yaptıklarını anlatan Veysel Eroğlu, Gördes Barajı'ndan gelen suyu İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin görevi olmasına karşın İzmir'e kanallarla getirdiklerini ifade etti.
Gördes Barajı - 29.05.2015
Eroğlu, Egegep Projesi'ni Anlattı
Gördes Barajı'ndan İzmir'e su getirilmesi konusunda İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin bazı sorumluluklarını yerine getirmediğini iddia eden Eroğlu, şunları söyledi: "Ben kızdım, hemen temel attık.
Gördes Barajı - 27.05.2015
İzmir İçme Suyu 2. Merhale İsale Hattı Projesi
Proje ile İzmir'e, 120 kilometre mesafedeki Gördes Barajı'ndan yılda 59 milyon metreküp içme suyu getirilmesi hedefleniyor.
Gördes Barajı - 22.05.2015
Başkan'dan "40 Gün Raporu"
40 günde neler oldu? Başkan Aziz Kocaoğlu, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin sadece son 40 gün içinde Adnan Kahveci Köprülü Kavşağı temel atma töreni, Narlıdere Yaşar Kemal Kültür Sanat Vadisi temel atma töreni, Karşıyaka ve Konak tramvaylarının temel atma töreni, Bayındır Çiçekçilik Kooperatifi ile alım sözleşmesi, Buca Kasaplar Meydanı Yeraltı Otoparkı ve Meydan Projesi temel atma töreni, Bergama Futbol Akademi Altyapı Tesisleri açılış töreni, Karabağlar Belediyesi Hizmet Binası açılış töreni, Gaziemir Ataevi Sağlıklı Yaş Alma Merkezi açılış töreni, Bademli Fidancılık Kooperatifi ile alım sözleşmesi, Tire Süt Kooperatifi ile alım sözleşmesi ve Çiğli Çok Amaçlı Spor Salonu açılış töreni gibi etkinlikleri gerçekleştirdiğini dile getirdi. Temelini attıkları Gaziemir Çok Amaçlı Spor Salonu'nun ardından da hizmet ve yatırımlara yönelik törenlerin devam edeceğini belirten Başkan Kocaoğlu, 23 Mayıs Cumartesi günü Menemen Şehit Kubilay Köprülü Kavşağı'nın, 24 Mayıs Pazar günü Seferihisar Kültür Merkezi'nin, 25 Mayıs Pazartesi günü Foça Bağarası Kültürevi'nin açılış törenlerini yapacaklarını, 27 Mayıs Çarşamba günü ise Kiraz İğdeli Kalkınma Kooperatifi ile alım sözleşmesi yapacaklarını açıkladı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Pazartesi gününden itibaren Yarımada Kalkınma Stratejik Planı çerçevesinde üreticilere koyun ve keçi, arı ve arı kovanı dağıtımlarına başlayacaklarını da sözlerine ekledi. Körfez Projesi'ni bilmiyor Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu, seçim süreci başladığından bu yana, siyasetçilerin İzmir Büyükşehir Belediyesi'ni hedef alan açıklamalarına dikkat çekerek, şunları kaydetti: "İl Müdürü vurdu, Müsteşar vurdu, DSİ Genel Müdürü vurdu. Adaylar ve Sayın Bakan her konuşmasında mutlaka Büyükşehir Belediyesi'ni ve başkanını eleştiriyor. Ama diyor ki, 'sen cevap verme. Amaçlı söylediğim yanlış bilgiyi kabullen, İzmirli de kabullensin'. Böyle bir şeyin olamayacağı, buna en münasip dille cevap verilmesi gerektiği bir vakadır. Ben 'Sayın Bakan İzmir'i bilmiyor' demedim. 'Sayın Bakan Körfez Projesi'ni bilmiyor' dedim. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşarı geldi. 'Gediz'in kurtulması için proje hazırlıyoruz' dedi. Ama Sayın Bakan Çevre ve Orman Bakanı iken de '31 Aralık 2012'de Gediz'de balık tutacağız' demişti. Sayın Bakan Körfez'le ilgili ÇED Raporu için 'bilimsel çalışma yaptıracağım, Körfez'i ben kurtaracağım' diyor. Oysa bu projeyi TCDD ile Büyükşehir Belediyesi'nin ortak yaptığını onlarca defa söyledim." "Ya haberi yok, ya manipülasyon yapıyor" Gördes Barajı'dan kente su verilmesine ilişkin açıklamaları da değerlendiren Başkan Aziz Kocaoğlu, şunları kaydetti: "Biz bu projeyle ilgili arıtmayı, barajın su vermesinden önce bitirdik.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Gördes Barajı Haberleri | Gördes Barajı Haber - Haberler - Sayfa 4 - Gördes Barajı haberleri, son dakika gördes barajı haber ve gelişmeleri burada. Başkan Kocaoğlu'ndan İzmirlilere tarihi uyarı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 19.05.2021 00:40:42. #1.11#

title