Fatma Sultan Haberleri

Fatma Sultan haber, Fatma Sultan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Fatma Sultan - 19.08.2016
600 Yıllık Daye Hatun Camii'nin Restorasyonu
Altepe, çocukluğunun geçtiği Haşim İşcan Caddesi'nin kenarında bulunan Daye Hatun Camii'nin de önemli bir ecdat emaneti olduğunu belirterek, şunları kaydetti: "Hemen caminin yanındaki özel mülkiyetteki binanın kamulaştırma ve yıkımla başlattığımız çalışmalar sonucunda, eskiden sokak arasında kaybolan cami artık ihtişamlı görüntüsüyle bölgeye değer katan bir eser haline geldi. Müştemilat binaları, şadırvanı ve sosyal alanları ile özgün halini aldı. Biz çalışmalarla ecdadımıza olan vefa borcumuzu ödemeye çalışıyoruz. Artık yer üstünde el atmadığımız eser kalmadığı gibi Beyazıt Paşa ve Hançerli Fatma Sultan Medresesi gibi yer altında kalmış eserleri de bir bir gün yüzüne çıkarıyoruz.
Fatma Sultan - 02.11.2015
Hançerli Medresesi Restore Ediliyor
Osmanlı padişahlarından 2'nci Bayezid'in torunu Hançerli Fatma Sultan tarafından 520 yıl önce yaptırılan medresedeki restorasyon çalışmaları son aşamasına geldi.
Fatma Sultan - 27.03.2015
Hançerli Medresesi Küllerinden Doğuyor
1 yılda tamamlanacak Hançerli Medresesi'nin bundan 500 yıl önce 14. yüzyılın başlarında 2. Beyazıt'ın torunu Şehzade Mahmut'un kızı Fatma Sultan yaptırıldığını anlatan Başkan Altepe, yapının Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Turizm Daire Başkanlığı kontrolünde 1 yılda tamamlanarak kullanıma açılacağını söyledi.
Fatma Sultan - 03.03.2015
V. Murad Balesi Son Üç Temsille Sanatseverlere Veda Edecek
Osmanlı tarihi, Osmanlı müziği, saray yaşamı ve sanat anlayışından esintilerin can bulduğu V. Murad balesinde, "Sultan V. Murad" rolüne Tolga Burçak, "Hayali V. Murad" rolüne Yağızhan Danış, "Reftar-ı Dil Kadın Efendi" rolüne Müge Ünal, "Eleron Mevhibe Kadın Efendi" rolüne Derya Tokgöz, "Hadice Sultan" rolüne Esra Taner, "Fehime Sultan" rolüne Burcu Bodur, "Fatma Sultan" ve "Diana" rolüne Özde Melek Eren, "Apollon" rolüne ise Kürşat Kılıç'ın can vereceği eseri Antalya Devlet Opera ve Balesi Orkestrası seslendirecek.
Fatma Sultan - 27.12.2014
Kentsel Dönüşüm Kararları Resmi Gazetede
Öte yandan, İstanbul'un Fatih ilçesi, Beyazıtağa ve Fatma Sultan mahallelerinde bulunan ve Bakanlar Kurulu kararıyla yenileme alanı olarak kabul edilen mülkiyeti Hazine'ye ait taşınmazların bedelsiz olarak Fatih Belediye Başkanlığına devredilmesine de karar verildi.
Fatma Sultan - 26.07.2014
Şehzade Külliyesi Türbeleri Ziyarete Açıldı
Şehzade Külliyesi içinde yer alan ve restorasyonu tamamlanan türbelerin içinde Şehzade Mehmed Türbesinin yanı sıra Şehzade Mahmud Türbesi, Hatice Sultan Türbesi, Fatma Sultan Türbesi, Rüstem Paşa Türbesi, Bosnalı İbrahim Paşa Türbesi, Destari Mustafa Paşa Türbesi ile eşi Ayşe Sultan'a ait iki ahşap sanduka ile üç çocuk lahdi bulunuyor.
123
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Fatma Sultan Haberleri | Fatma Sultan Kimdir - Haberler - Sayfa 2 - Fatma Sultan haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Fatma Sultan kimdir, hayatı ve biyografisi. Bursa Büyükşehir Belediyesinden 2017 Yılı Yatırımlarına Dev Bütçe.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 27.2.2021 07:38:22. #1.15#
title