Efes Antik Kenti Haberleri

Efes Antik Kenti haber, Efes Antik Kenti son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Efes Antik Kenti: Slovakların Kuşadası AşkıEfes Antik Kenti 13.5.2016
Efes Antik Kenti 25.4.2016
52. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu
Selçuk Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından bu yıl 52'ncisi 24 Nisan'da İstanbul'da start alan Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu, 1 Mayıs'ta UNESCO Dünya Kültür Mirası Asıl Listesi'ne alınan Efes Antik Kenti'ni de bünyesinde barındıran Selçuk'ta sona erecek.
Efes Antik Kenti 25.4.2016
Akdeniz'in Efes"İ: Uzuncaburç
Silifke ilçesinin en önemli ören yerlerinden Uzuncaburç, bölgenin en büyük açık hava müzelerinden biri olarak öne çıkıyor. Antik kent, İzmir'deki ünlü Efes Antik Kenti'ne benzerliğiyle de dikkati çekiyor.
Efes Antik Kenti 20.4.2016
Taşıma Merkezli Okullarda Hayat Sporla Güzel" Projesi
TOKİ İlkokulu ile Fatih Sultan Mehmet, Sekili Şehit Osman Pekşen ve Saray Yibitaş Lafarge ortaokulları öğrenci ve öğretmenlerinin proje kapsamında İzmir, Kuşadası ve Denizli'yi gezdiğini vurgulayan Tan, şöyle devam etti: "Öğrencilerimiz belki de sadece televizyonlardan gördükleri şehirleri yakından görme imkanı buldu. Öğrencilerimiz ilk olarak İzmir'de Çiğli'de bulunan Doğal Yaşam Parkı, Atatürk Müzesi, Etnografya Müzesi, Kızlarağası Çarşısı, Kemeraltı, Narlıdere'deki Gemi Müzesi, Selçuk'ta bulunan Efes Müzesi, Efes Antik Kenti, Meryem Ana Kilisesini ziyaret edip Kuşadası'na geçti.
Efes Antik Kenti 25.3.2016
Kuşadası'nda Kruvaziyer Turizmi
Kuşadası Ege Ports Limanı'na sabah saatlerinde yanaşan Viking Ocean Cruises şirketinin gemisi Viking Star'dan inen yolculardan bir kısmı Efes Antik Kenti ve Meryemana Kilisesi turuna katılırken bir bölümü ilçe merkezinde alışveriş yaptı.
Efes Antik Kenti 12.3.2016
Çeşme'de "Su Altı Canlılığı" İçin Gemi Batırılacak
Ancak bizim esas hedefimiz Efes Antik Kenti'nin betondan bir benzerinin su altına indirilmesi.
Efes Antik Kenti 10.3.2016
Türkiye'nin Anıt Yapılarında Işıklar İklim İçin Sönecek
Tüm dünyada 10 binden fazla kentsel simge ve anıtsal yapının bir saatliğine karanlıkta kaldığı Dünya Saati’ne Türkiye bu yıl Truva Atı, Efes Antik Kenti, Peri Bacaları ve Selimiye Cami’nin ışıklarını kapatarak tarihi bir destek veriyor.
Efes Antik Kenti: Dünya Saati 10.yılında!Efes Antik Kenti 10.3.2016
Efes Antik Kenti 25.2.2016
İklim mücadelesine tarihi destek
Her yıl milyonlarca insanın bir saatliğine ışıkları kapatarak küresel iklim değişikliğine dikkat çektiği Dünya Saati etkinliği bu yıl 19 Mart Cumartesi, 20.30-21.30 saatleri arasında gerçekleşecek. Türkiye'de geçmiş yıllarda etkinliğe katılan Boğaziçi köprüleri, Dolmabahçe Sarayı ve Sultanahmet Cami gibi anıtsal yapıların arasına 2016'da Efes Antik kenti, Selimiye Cami ve Peri Bacaları da eklendi.
Efes Antik Kenti 25.2.2016
Wwf'nin Dünya Saati Etkinliğine Destek
WWF'nin Dünya Saati etkinliği kapsamında, Efes Antik Kenti, Selimiye Camisi ve Peri Bacaları'nın ışıklarının da 19 Mart'ta bir saatliğine kapatılacağı bildirildi.
Efes Antik Kenti 8.2.2016
İzmirli Kuyumcular Altın Satışında Taksit Artırılsın İstiyor
Bankaların "Yastık altındaki altını getirin" çağrısı Turgay Baransel, bankaların yastık altında tutulan altınların bankaya yatırılmasına yönelik kampanyalarının, sektörü çok etkilemediğini ifade ederek, şunları söyledi: "İnsanımız, kuyumcusuna gidiyor, güveniyor. Altın alım satımları arasında, bankalarda büyük fark oluyor. Bence bu konuda bankalara pek güvenilmemesi gerekiyor. Kuyumcudan aldığını kolunda taksın, kasada saklasın, değeri gelince de o anki değerinden satsın." Baransel, bazı büyük kruvaziyer firmalarının Türkiye turlarının iptal etmesine de değinerek, bunun, özellikle Meryem Ana Kilisesi ile Efes Antik Kenti'nin yakınında yer alan önemli kruvaziyer limanlarından Kuşadası'ndaki kuyumculara olumsuz etkisinin büyük olacağı tahmininde bulundu.
Efes Antik Kenti: İzmir'de Müze Ziyaretleri AzaldıEfes Antik Kenti 1.1.2016
Efes Antik Kenti 31.12.2015
İzmir'de Müze Ziyaretleri Düşüşte
İZMİR'DE ÜCRETSİZ GEZEBİLECEĞİNİZ MÜZELER İzmir'de en çok ziyaret edilen müze Efes Antik Kenti iken, şehirde ücretsiz olarak ziyaret edilebilecek birçok müze de bulunuyor.
Efes Antik Kenti 29.12.2015
Dünya Mirası Efes'te Alan Yönetimi Toplantısı Yapıldı
Müze Müdürü Topal ise neolitik dönemden bu yana kesintisiz yerleşime ev sahipliği yapan bölgenin Efes Antik Kenti, Çukuriçihöyük, Ayasuluk Kalesi, İsabey Camii, Saint Jean Bazilikası, Artemis Tapınağı ve Meryem Ana Evi çevresini kapsayacak şekilde listeye dahil edildiğine dikkat çekerek,  "Efes Yönetim Alanında özellikle Efes Antik Kanalı çevresinde alan genişlemesi yönünde bazı değişiklikler yapıldı.
Efes Antik Kenti 21.12.2015
Özlem Süer'den Türkiye'nin Tanıtımına Büyük Katkı
Miss Universe ve Miss World'a Özlem Süer imzası Bu yıl Las Vegas Planet Hollywood Resort&Casino'da gerçekleştirilen "Miss Universe" yarışmasında Türkiye'yi temsil eden Aslı Melisa Uzun'un Özlem Süer tarafından tasarlanan elbisesine dünya basınından övgüler yağdı. Yarışma öncesinde dünya güzelleri ülkelerini kendi kültürlerinden esinlenmiş kıyafetlerle podyumda sahne aldı. Türkiye'yi temsil eden Aslı Melisa Uzun da Efes Antik Kenti görseli bulunan elbisesiyle izleyenleri kendine hayran bıraktı.
Efes Antik Kenti 8.12.2015
Başkent'te Marka Rüzgarı Esiyor
"MARKA MARKAYI ÇEKER" Ofis mobilyaları üreten Nurus'un Yönetim Kurulu Üyesi ve Nurus Design Lab Kurucu Yöneticisi Renan Gökyay ise konuşmasında, şirketin marka yolculuğunu anlattı. Nurus isminin Ankara'da çok iyi bilinen dedesi Nurettin Usta'dan geldiğini söyleyen Gökyay, üçüncü kuşak olarak şanslı bir yerden işe başladıklarını ve markayı büyüttüklerini kaydetti. Gökyay, Türkiye'nin 2000'li yılların ortasına kadar Efes Antik Kenti, Kapalıçarşı, kebap, turizm ve tekstil taşeronluğu ile anıldığını, milli gelirin artışına paralel olarak Türkiye'den markalar çıkmaya başladığını bildirdi.
Efes Antik Kenti 26.11.2015
Kuşadası'nda Kruvaziyer Turizmi
Limana yanaşan "Splendour Of The Seas" gemisiyle toplam 2 bin turist ilçeye giriş yaptı. Gemiden inen ABD, İngiliz, Fransız ve Japon turistlerin bir kısmı otobüslerle Efes Antik Kenti, Meryemana ve çevredeki ören yerlerine giderken tur programlarına katılmayan yolcular ise Kuşadası çarşısını dolaştı.
Efes Antik Kenti 13.11.2015
Japon Tur Operatörleri İzmir'de
JATA Türkiye Çalışma Grubu üyesi 6 Japon seyahat acentesi yetkilisinden oluşan heyet, İzmir'deki iki günlük inceleme gezisi kapsamında, Efes Antik Kenti'ni ziyaret etti, ardından Bergama'ya geldi.
Efes Antik Kenti: 19. Akdeniz Arkeoloji SempozyumuEfes Antik Kenti 12.11.2015
Efes Antik Kenti: 19. Akdeniz Arkeoloji SempozyumuEfes Antik Kenti 12.11.2015
Efes Antik Kenti: İngiliz Turistlerden Atatürk'e SaygıEfes Antik Kenti 10.11.2015
Efes Antik Kenti: Saraysız Başkan Efes'e Hayran KaldıEfes Antik Kenti 5.11.2015
Efes Antik Kenti: Selçuk Bir Sonraki Durak Selçuk OlduEfes Antik Kenti 16.10.2015
Şu an buradasınız: Efes Antik Kenti Haberleri | Efes Antik Kenti Haber - Haberler - Sayfa 10 - Efes Antik Kenti haberleri, son dakika efes antik kenti haber ve gelişmeleri burada. Efes Kazı Başkanı Prof. Dr. Ladstaetter Açıklaması.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 30.3.2020 04:25:28. #1.15#
title