DURSUN ÇİÇEK HABERLERİ

Dursun Çiçek haber, Dursun Çiçek son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Dursun Çiçek - 29.08.2019
"Balyoz'da kumpas" davasında ara karar
İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuklu sanık Mehmet Baransu ile sanıklar Ahmet Altan, Yasemin Çongar ile Yıldıray Oğur'un avukatları katıldı. Müştekilerden Cemal Temizöz, Suat Aydın ve Dursun Çiçek de duruşmada hazır bulundu.
Dursun Çiçek - 29.08.2019
"balyoz'da kumpas davası"nda tanıklar hakkında zorla getirme kararı
Beraat kararıyla sonuçlanan "Balyoz Planı" davasında bazı sanıklara kumpas kurulduğu iddiasına ilişkin haklarında dava açılan gazeteciler Mehmet Baransu, Yasemin Çongar, Ahmet Altan, Yıldıray Oğur ve firari sanık Tuncay Opçin'in yargılandığı davaya devam edildi. Mahkemede, sanık Mehmet Baransu'nun eski eşi Esra Konur'un da aralarında bulunduğu üç tanığın zorla getirilmesine karar verildi.  İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya, davanın tek tutuklu sanığı Mehmet Baransu getirildi. Diğer sanıklar ise duruşmaya gelmedi. Duruşmada katılanlar Suat Aytın, Cemal Temizöz, Dursun Çiçek ve taraf avukatları hazır bulundu.
Dursun Çiçek - 29.08.2019
"balyoz'da kumpas davası"nda tanıklar hakkında zorla getirme kararı
BERAAT kararıyla sonuçlanan "Balyoz Planı" davasında bazı sanıklara kumpas kurulduğu iddiasına ilişkin haklarında dava açılan gazeteciler Mehmet Baransu, Yasemin Çongar, Ahmet Altan, Yıldıray Oğur ve firari sanık Tuncay Opçin'in yargılandığı davaya devam edildi. Mahkemede, sanık Mehmet Baransu'nun eski eşi Esra Konur'un da aralarında bulunduğu üç tanığın zorla getirilmesine karar verildi.  İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya, davanın tek tutuklu sanığı Mehmet Baransu getirildi. Diğer sanıklar ise duruşmaya gelmedi. Duruşmada katılanlar Suat Aytın, Cemal Temizöz, Dursun Çiçek ve taraf avukatları hazır bulundu.
Dursun Çiçek - 29.08.2019
Baransu'nun yargılamasına devam edildi
İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesinde yapılan duruşmada tutuklu sanık Mehmet Baransu ve avukatları hazır bulundu. Duruşmaya Balyoz davasında sahte FETÖ delilleriyle yargılandıkları gerekçesiyle davaya müdahil olan emekli albaylar Suat Aytın ve Dursun Çiçek katıldı.
Dursun Çiçek - 12.07.2019
Baransu'nun tutukluluk halinin devamına karar verildi
İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesinde yapılan ve iki gün boyunca süren duruşmada tutuklu sanık Mehmet Baransu ve avukatları hazır bulundu. Duruşmaya, Balyoz davasında sahte FETÖ delilleriyle yargılandıkları gerekçesiyle davaya müdahil olmak isteyen emekli Tümgeneral Ahmet Yavuz, emekli albaylar Suat Aytın ve Dursun Çiçek ile emekli subayların avukatları da katıldı.
Dursun Çiçek - 12.07.2019
BALYOZDA KUMPAS DAVASI'NDA MEHMET BARANSU'NUN ESKİ EŞİ TANIK OLARAK DİNLENECEK
İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nde iki gün süren duruşmaya, tutuklu sanık Mehmet Baransu getirildi. Diğer sanıklar ise duruşmaya gelmedi. Duruşmaya katılanlar Suat Aytın, Hüseyin Hançer, Dursun Çiçek ve taraf avukatları geldi.
Dursun Çiçek - 12.07.2019
Balyozda Kumpas Davası'nda Mehmet Baransu'nun eski eşi tanık olarak dinlenecek
İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nde iki gün süren duruşmaya, tutuklu sanık Mehmet Baransu getirildi. Diğer sanıklar ise duruşmaya gelmedi. Duruşmaya katılanlar Suat Aytın, Hüseyin Hançer, Dursun Çiçek ve taraf avukatları geldi.
Dursun Çiçek - 12.07.2019
"Balyoz'da kumpas" davasında ara karar
İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesindeki 18. duruşmaya, tutuklu sanık Mehmet Baransu ile sanıklar Ahmet Altan, Yasemin Çongar, Yıldıray Oğur'un avukatları katıldı. Müştekiler Dursun Çiçek, Hüseyin Hançer, Ahmet Yavuz ve Suat Aydın da salonda hazır bulundu.
Dursun Çiçek - 01.07.2019
Ergenekon davasında karar
Beraat kararları Buna göre, milletvekili Tuncay Özkan ve Mehmet Ali Çelebi, Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, eski milletvekilleri Mustafa Balbay, Dursun Çiçek, Emin Şirin, Mehmet Haberal, Turhan Çömez ve Sinan Aygün, eski İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Bedrettin Dalan, eski komutanlar Hurşit Tolon, Hasan Iğsız, İsmail Hakkı Pekin, Tuncer Kılınç ve Veli Küçük ile gazeteci Yalçın Küçük'ün de aralarında bulunduğu 203 sanığın, farklı suçlardan beraatine karar verildi.
Dursun Çiçek - 01.07.2019
(Geniş haber) ERGENEKON DAVASINDA KARAR AÇIKLANDI
206 SANIĞA BERAAT Aralarında Doğu Perinçek, Bedreddin Dalan, Veli Küçük, Tuncay Özkan, Dursun Çiçek, Emin Şirin, Erol Mütercimler, Sedat Peker, Sinan Aygün, Yalçın Küçük, Kemal Alemdaroğlu, Mehmet Ali Çelebi, Mehmet Haberal, Kemal Kerinçsiz, Hasan Iğsız, Mustafa Balbay ve Hurşit Tolon'un da bulunduğu 206 sanık beraat etti.
Dursun Çiçek - 01.07.2019
(Geniş haber) Ergenekon Davasında karar açıklandı
206 SANIĞA BERAAT Aralarında Doğu Perinçek, Bedreddin Dalan, Veli Küçük, Tuncay Özkan, Dursun Çiçek, Emin Şirin, Erol Mütercimler, Sedat Peker, Sinan Aygün, Yalçın Küçük, Kemal Alemdaroğlu, Mehmet Ali Çelebi, Mehmet Haberal, Kemal Kerinçsiz, Hasan Iğsız, Mustafa Balbay ve Hurşit Tolon'un da bulunduğu 206 sanık beraat etti.
Dursun Çiçek - 21.06.2019
DHA İSTANBUL BÜLTEN - 4
Görüntü dökümü -------------- -İmamoğlu'nun açıklamaları ===================== 5-ERGENEKON DAVASI ESKİ ÜYE HAKİMİ ÇALMUK'UN FETÖ ÜYELİĞİ DAVASI'NDA TAHLİYE TALEBİNE RET  Haber: Özden ATİK / İstanbul, DHA "Silahlı terör örgütü (FETÖ) üyeliği" ve "Anayasal düzeni, hükümeti ve meclisi ortadan kaldırmaya teşebbüs" suçlarından 3'er kez ağırlaştırılmış müebbet hapis ve 15 yıla kadar hapis cezası istenen Ergenekon davasının eski üye hakimlerinden tutuklu sanık Hüsnü Çalmuk'un yargılandığı davaya devam edildi. Tanıkların dinlendiği duruşmada, sanık Çalmuk'un tahliye talebi reddedildi.  İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, tutuklu sanık Hüsnü Çalmuk tutuklu bulunduğu cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katıldı. Müdahil Dursun Çiçek'in de hazır bulunduğu duruşmada, diğer müdahiller eski Genelkurmay Başkanı Mehmet İlker Başbuğ ile Ahmet Hurşit Tolon ve Tuncer Kılınç'ı ise avukatları temsil etti.
Dursun Çiçek - 21.06.2019
Ergenekon Davası eski üye hakimi Çalmuk'un FETÖ üyeliği davasında tahliye talebine ret
"SİLAHLI terör örgütü (FETÖ) üyeliği" ve "Anayasal düzeni, hükümeti ve meclisi ortadan kaldırmaya teşebbüs" suçlarından 3'er kez ağırlaştırılmış müebbet hapis ve 15 yıla kadar hapis cezası istenen Ergenekon davasının eski üye hakimlerinden tutuklu sanık Hüsnü Çalmuk'un yargılandığı davaya devam edildi. Tanıkların dinlendiği duruşmada, sanık Çalmuk'un tahliye talebi reddedildi.  İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, tutuklu sanık Hüsnü Çalmuk tutuklu bulunduğu cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katıldı. Müdahil Dursun Çiçek'in de hazır bulunduğu duruşmada, diğer müdahiller eski Genelkurmay Başkanı Mehmet İlker Başbuğ ile Ahmet Hurşit Tolon ve Tuncer Kılınç'ı ise avukatları temsil etti.
Dursun Çiçek - 21.06.2019
Ergenekon hakiminin FETÖ'den yargılanmasına devam edildi
Ergenekon davasının hakimlerinden olan ve daha öncesinde görev yaptığı İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nde 'terör örgütü üyeliği' suçlamasıyla yargılanan sanık Hüsnü Çalmuk'un yargılanmasına devam edildi. Duruşmaya tarafların avukatları ve müşteki Dursun Çiçek katılırken, sanık Çalmuk SEGBİS yoluyla bağlandı.
Dursun Çiçek - 21.06.2019
ERGENEKON DAVASI ESKİ ÜYE HAKİMİ ÇALMUK'UN FETÖ ÜYELİĞİ DAVASI'NDA TAHLİYE TALEBİNE RET
Haber: Özden ATİK / İstanbul, DHA "Silahlı terör örgütü (FETÖ) üyeliği" ve "Anayasal düzeni, hükümeti ve meclisi ortadan kaldırmaya teşebbüs" suçlarından 3'er kez ağırlaştırılmış müebbet hapis ve 15 yıla kadar hapis cezası istenen Ergenekon davasının eski üye hakimlerinden tutuklu sanık Hüsnü Çalmuk'un yargılandığı davaya devam edildi. Tanıkların dinlendiği duruşmada, sanık Çalmuk'un tahliye talebi reddedildi.  İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, tutuklu sanık Hüsnü Çalmuk tutuklu bulunduğu cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katıldı. Müdahil Dursun Çiçek'in de hazır bulunduğu duruşmada, diğer müdahiller eski Genelkurmay Başkanı Mehmet İlker Başbuğ ile Ahmet Hurşit Tolon ve Tuncer Kılınç'ı ise avukatları temsil etti.
Dursun Çiçek - 21.06.2019
Ergenekon davası eski hakiminin FETÖ davası
Müdahil Dursun Çiçek'in de hazır bulunduğu duruşmada, diğer müdahiller eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, emekli Orgeneral Hurşit Tolon ve emekli Orgeneral Tuncer Kılınç'ı avukatları temsil etti.
Dursun Çiçek - 20.06.2019
(Geniş haber) Balyoz Davası'na bakan savcı ve hakimlerin ağırlaştırılmış müebbet hapsi istendi
BAKIRKÖY Cumhuriyet Başsavcılığı, Balyoz Davası'nın soruşturma ve yargılama aşamalarına bakan 15'i tutuklu 50 eski hakim ve savcı hakkında yürüttüğü soruşturmayı tamamladı. 49 hakim ve savcı hakkında "Anayasayı ihlal" suçundan ayrı ayrı ağırlaştırılmış müebbet hapsi ile 10 yıl ile 37 yıl arasında değişen oranlarda hapis cezaları istenen iddianame, bir sanığın ise 28 yıl 8 aya kadar hapsi talep edildi. Şüphelilerin maddi gerçeğin ortaya çıkarılması için gerekli araştırmaları yapmadıkları, savunma ve delilleri dikkate almadıkları belirtilen iddianamede,  Balyoz Davası'nın iddianamesinde yer alan askeri darbeyi önlediği iddia edilen dönemin Kara Kuvvetleri Komutanı Aytaç Yalman ile dönemin Genelkurmay Başkanı Hilmi Özkök'ün dinlenmesi yönündeki talepleri haksız yere reddettikleri vurgulandı. İddianamede ayrıca Kapatılan Özel Yetkili Mahkemelerin, örgütün elinde tüm toplumu dizayn edecek bir silaha dönüştüğünün de altı çizildi.  İDDİANAMEDE 113 KİŞİ "MÜŞTEKİ" OLARAK YER ALDI Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede, emekli Orgeneral Çetin Doğan, vefat eden Eski Deniz Kuvvetleri Komutanı emekli  Özden Örnek, emekli koramiral Kadir Sağdıç, emekli Albay Dursun Çiçek, emekli albay  Cemal Temizöz, emekli Koramiral  Deniz Cora, emekli yüzbaşı Hasan Ataman Yıldırım'ın da aralarında bulunduğu 113 kişi 'müşteki" olarak yer aldı.
Dursun Çiçek - 20.06.2019
BALYOZ DAVASI'NA BAKAN SAVCI VE HAKİMLERİN AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET HAPSİ İSTENDİ (Geniş haber)
Haber: Serpil KIRKESER / Kamera: İstanbul DHA  Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı, Balyoz Davası'nın soruşturma ve yargılama aşamalarına bakan 15'i tutuklu 50 eski hakim ve savcı hakkında yürüttüğü soruşturmayı tamamladı. 49 hakim ve savcı hakkında "Anayasayı ihlal" suçundan ayrı ayrı ağırlaştırılmış müebbet hapsi ile 10 yıl ile 37 yıl arasında değişen oranlarda hapis cezaları istenen iddianame, bir sanığın ise 28 yıl 8 aya kadar hapsi talep edildi. Şüphelilerin maddi gerçeğin ortaya çıkarılması için gerekli araştırmaları yapmadıkları, savunma ve delilleri dikkate almadıkları belirtilen iddianamede,  Balyoz Davası'nın iddianamesinde yer alan askeri darbeyi önlediği iddia edilen dönemin Kara Kuvvetleri Komutanı Aytaç Yalman ile dönemin Genelkurmay Başkanı Hilmi Özkök'ün dinlenmesi yönündeki talepleri haksız yere reddettikleri vurgulandı. İddianamede ayrıca Kapatılan Özel Yetkili Mahkemelerin, örgütün elinde tüm toplumu dizayn edecek bir silaha dönüştüğünün de altı çizildi.  İDDİANAMEDE 113 KİŞİ "MÜŞTEKİ" OLARAK YER ALDI Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede, emekli Orgeneral Çetin Doğan, vefat eden Eski Deniz Kuvvetleri Komutanı emekli  Özden Örnek, emekli koramiral Kadir Sağdıç, emekli Albay Dursun Çiçek, emekli albay  Cemal Temizöz, emekli Koramiral  Deniz Cora, emekli yüzbaşı Hasan Ataman Yıldırım'ın da aralarında bulunduğu 113 kişi 'müşteki" olarak yer aldı.
Dursun Çiçek - 20.06.2019
Balyoz davasına bakan 50 hakim ve savcıya iddianame
İddianamede emekli Orgeneral Çetin Doğan, hayatını kaybeden Eski Deniz Kuvvetleri Komutanı emekli Özden Örnek, emekli Koramiral Kadir Sağdıç, emekli Albay Dursun Çiçek, emekli Albay Cemal Temizöz, emekli Koramiral Deniz Cora, emekli Yüzbaşı Hasan Ataman Yıldırım'ın da aralarında bulunduğu 113 kişi 'müşteki' olarak, 50 hakim ve savcı ise şüpheli sıfatıyla yer aldı.
Dursun Çiçek - 20.06.2019
Balyoz Davası'na bakan savcı ve hakimlerin ağırlaştırılmış müebbet hapsi istendi
İDDİANAMEDE 113 KİŞİ "MÜŞTEKİ" OLARAK YER ALDI Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede, emekli Orgeneral Çetin Doğan, vefat eden Eski Deniz Kuvvetleri Komutanı emekli Özden Örnek, emekli koramiral Kadir Sağdıç, emekli Albay Dursun Çiçek, emekli albay Cemal Temizöz, emekli Koramiral Deniz Cora, emekli yüzbaşı Hasan Ataman Yıldırım'ın da aralarında bulunduğu 113 kişi "müşteki" olarak yer aldı.
Dursun Çiçek - 20.06.2019
Balyoz Davası'na bakan savcı ve hakimlerin ağırlaştırılmış müebbet hapsi istendi
BAKIRKÖY Cumhuriyet Başsavcılığı, Balyoz Davası'nın soruşturma ve yargılama aşamalarına bakan 15'i tutuklu 50 eski hakim ve savcı hakkında yürüttüğü soruşturmayı tamamladı. 49 hakim ve savcı hakkında "Anayasayı ihlal" suçundan ayrı ayrı ağırlaştırılmış müebbet hapsi ile 10 yıl ile 37 yıl arasında değişen oranlarda hapis cezaları istendi. Bir sanığın ise 28 yıl 8 aya kadar hapsi talep edildi.  İDDİANAMEDE 113 KİŞİ "MÜŞTEKİ" OLARAK YER ALDI Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede, emekli Orgeneral Çetin Doğan, vefat eden Eski Deniz Kuvvetleri Komutanı emekli  Özden Örnek, emekli koramiral Kadir Sağdıç, emekli Albay Dursun Çiçek, emekli albay  Cemal Temizöz, emekli Koramiral  Deniz Cora, emekli yüzbaşı Hasan Ataman Yıldırım'ın da aralarında bulunduğu 113 kişi "müşteki" olarak yer aldı.
Dursun Çiçek - 20.06.2019
DHA İSTANBUL - BALYOZ DAVASI'NA BAKAN SAVCI VE HAKİMLERİN AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET HAPSİ İSTENDİ
Serpil KIRKESER -İstanbul DHA - BAKIRKÖY Cumhuriyet Başsavcılığı, Balyoz Davası'nın soruşturma ve yargılama aşamalarına bakan 15'i tutuklu 50 eski hakim ve savcı hakkında yürüttüğü soruşturmayı tamamladı. 49 hakim ve savcı hakkında "Anayasayı ihlal" suçundan ayrı ayrı ağırlaştırılmış müebbet hapsi ile 10 yıl ile 37 yıl arasında değişen oranlarda hapis cezaları istendi. Bir sanığın ise 28 yıl 8 aya kadar hapsi talep edildi.  İDDİANAMEDE 113 KİŞİ "MÜŞTEKİ" OLARAK YER ALDI Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede, emekli Orgeneral Çetin Doğan, vefat eden Eski Deniz Kuvvetleri Komutanı emekli  Özden Örnek, emekli koramiral Kadir Sağdıç, emekli Albay Dursun Çiçek, emekli albay  Cemal Temizöz, emekli Koramiral  Deniz Cora, emekli yüzbaşı Hasan Ataman Yıldırım'ın da aralarında bulunduğu 113 kişi "müşteki" olarak yer aldı.
Dursun Çiçek - 17.06.2019
"Ergenekon" davası hakim ve savcıları hesap veriyor
Ergenekon davasının sanıklarından Dursun Çiçek hakkında "gerekçe göstermeden tutukluluğun devamı" kararı verdiğine yönelik isnadı da reddeden Uslu, "İrtica ile Mücadele Eylem Planı başlıklı belgenin altında Çiçek'in imzası tespit edildi.
Dursun Çiçek - 16.05.2019
Ergenekon Davası Karar İçin Ertelendi
Yargıtay'ın bozma kararının ardından 235 sanık yönünden yeniden görülen Ergenekon davasına devam edildi. İstanbul 4. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmada başka suçlardan tutuklu sanıklar Bedirhan Şinal, Osman Yıldırım, Murat Aplak, İsmail Sağır, Erhan Timuroğlu ve Bora Ballı SEGBİS ile duruşmaya bağlandı. Duruşmada aralarında Dursun Çiçek'in de bulunduğu 26 tutuksuz sanık ile sanık avukatları hazır bulundu.
Dursun Çiçek - 16.05.2019
Ergenekon Davası Karar İçin 1 Temmuz'a Ertelendi
Serpil KIRKESER İstanbul, DHA - YARGITAY'ın bozma kararının ardından yeniden görülen 235 sanıklı Ergenekon Davası'nda sanıklardan Bedirhan Şinal, barodan atanan avukatıyla hiç görüşmediğini görüşme yaptıktan sonra esas hakkındaki mütalaaya karşı savunma yapmak istediğini söyledi. Sanık Şinal ve avukatına görüşmelerini yaparak savunmalarını hazırlamaları için gelecek duruşmaya kadar son kez süre son veren mahkeme heyeti, duruşmayı 1 Temmuz'a erteledi.  9. DURUŞMA YAPILDI İstanbul 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya, tutuklu sanık Alpaslan Arslan ile başka suçtan tutuklu 9 sanık SEGBİS ile katıldı. Dursun Çiçek'in de aralarında bulunduğu 26 tutuksuz sanık da duruşma da hazır bulundu.
Dursun Çiçek - 16.05.2019
İstanbul - Ergenekon Davası Karar İçin 1 Temmuz'a Ertelendi
9. DURUŞMA YAPILDI İstanbul 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya, tutuklu sanık Alpaslan Arslan ile başka suçtan tutuklu 9 sanık SEGBİS ile katıldı. Dursun Çiçek'in de aralarında bulunduğu 26 tutuksuz sanık da duruşma da hazır bulundu.
Dursun Çiçek - 15.05.2019
Geniş Haber) - Enis Berberoğlu ve Erdem Gül'ün "Örgütü Yardım" Davasında Karar
MİT TIR'larına ait görüntülerin yayınlanmasına ilişkin "Terör örgütü üyesi olmamakla birlikte örgüte yardım" suçundan yargılanan CHP Milletvekili Enis Berberoğlu ile Adalar Belediye Başkanı ve eski Cumhuriyet Gazetesi Ankara temsilcisi Erdem Gül hakkındaki karar belli oldu. Enis Berberoğlu hakkında ceza verilmesine yer olmadığına karar veren mahkeme, Erdem Gül hakkındaki davanın da düşürülmesine hükmetti.  İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi'nde 10'uncu celsesi görülen duruşmaya, sanık Enis Berberoğlu katılmazken; sanık Erdem Gül ve avukatları hazır bulundu. CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Tuncay Özkan, Mustafa Balbay ile Dursun Çiçek'in aralarında bulunduğu pek çok partili de adliyeye geldi.
Dursun Çiçek - 15.05.2019
Enis Berberoğlu ve Erdem Gül'ün "Örgüte Yardım" Davasında Karar (1)
Özden ATİK / İstanbul, DHA - MİT TIR'larına ait görüntülerin yayınlanmasına ilişkin "Terör örgütü üyesi olmamakla birlikte örgüte yardım" suçundan yargılanan CHP Milletvekili Enis Berberoğlu ile Adalar Belediye Başkanı ve eski Cumhuriyet Gazetesi Ankara temsilcisi Erdem Gül hakkındaki karar belli oldu. Enis Berberoğlu hakkında ceza verilmesine yer olmadığına karar veren mahkeme, Erdem Gül hakkındaki davanın da düşürülmesine hükmetti. İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, sanık Enis Berberoğlu katılmazken; sanık Erdem Gül ve avukatları hazır bulundu. CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Tuncay Özkan, Mustafa Balbay ile Dursun Çiçek'in aralarında bulunduğu pek çok partili de destek için adliyeye geldi.
Dursun Çiçek - 15.05.2019
Enis Berberoğlu ve Erdem Gül'ün "Örgüte Yardım" Davasında Karar (1)
Özden ATİK  / İstanbul, DHA - MİT TIR'larına ait görüntülerin yayınlanmasına ilişkin "Terör örgütü üyesi olmamakla birlikte örgüte yardım" suçundan yargılanan CHP Milletvekili Enis Berberoğlu ile Adalar Belediye Başkanı ve eski Cumhuriyet Gazetesi Ankara temsilcisi Erdem Gül hakkındaki karar belli oldu. Enis Berberoğlu hakkında ceza verilmesine yer olmadığına karar veren mahkeme, Erdem Gül hakkındaki davanın  da düşürülmesine hükmetti.  İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, sanık Enis Berberoğlu katılmazken; sanık Erdem Gül ve avukatları hazır bulundu. CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Tuncay Özkan, Mustafa Balbay ile Dursun Çiçek'in aralarında bulunduğu pek çok partili de destek için adliyeye geldi.
Dursun Çiçek - 15.05.2019
İstanbul - Enis Berberoğlu ve Erdem Gül'ün "Örgüte Yardım" Davasında Karar (1)
Haber- Kamera: Özden ATİK  / İstanbul, DHA MİT TIR'larına ait görüntülerin yayınlanmasına ilişkin "Terör örgütü üyesi olmamakla birlikte örgüte yardım" suçundan yargılanan CHP Milletvekili Enis Berberoğlu ile Adalar Belediye Başkanı ve eski Cumhuriyet Gazetesi Ankara temsilcisi Erdem Gül hakkındaki karar belli oldu. Enis Berberoğlu hakkında ceza verilmesine yer olmadığına karar veren mahkeme, Erdem Gül hakkındaki davanın  da düşürülmesine hükmetti.  İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, sanık Enis Berberoğlu katılmazken; sanık Erdem Gül ve avukatları hazır bulundu. CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Tuncay Özkan, Mustafa Balbay ile Dursun Çiçek'in aralarında bulunduğu pek çok partili de destek için adliyeye geldi.
Dursun Çiçek - 09.04.2019
Balyoz Davası' Savcısı Hüseyin Kaplan'a 15 Yıl Hapis
15 Temmuz Darbe Girişiminin ardından yürütülen soruşturma kapsamında tutuklu yargılanan eski 'Balyoz Davası' savcısı Hüseyin Kaplan'ın yargılandığı dava karara bağlandı. İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada tutuklu sanık Hüseyin Kaplan ile avukatı hazır bulundu. Duruşmaya ayrıca Balyoz davasından beraat eden Eski CHP milletvekili Dursun Çiçek katıldı.
Dursun Çiçek - 09.04.2019
İstanbul - (Geniş Haber) - Eski Balyoz Savcısına 15 Yıl Hapis
"BEN TERÖRİST DEĞİLİM" İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, tutuklu sanık Hüseyin Kaplan getirildi. Duruşmayı, o dönemde Balyoz davasından yargılanmış olan eski CHP Milletvekili Dursun Çiçek de izleyici olarak takip etti.
Dursun Çiçek - 09.04.2019
Fetö'den Yargılanan Balyoz Davası Savcısına 15 Yıl Ceza
İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen karar duruşmasına, tutuklu sanık Hüseyin Kaplan ve avukatı katıldı. Duruşmayı Balyoz davasından beraat eden eski CHP Milletvekili Dursun Çiçek de izledi.
Dursun Çiçek - 01.04.2019
Ergenekon Savcılarına Hapis İstemi
Yargıtay Cumhuriyet Savcısı Müslüm Canpolat'ın mütalaasının ardından mahkeme heyeti, Dursun Çiçek'in davaya katılma talebini değerlendirdi.
Dursun Çiçek - 23.02.2019
Eski Hakim Hüsnü Çalmuk'un Fetö'den Yargılanmasına Devam Edildi
Hüsnü Çalmuk'un daha önce görev yaptığı İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada tutuklu sanık Çalmuk ile sanık avukatı ve müşteki Dursun Çiçek hazır bulundu.
Dursun Çiçek - 19.02.2019
Kumpas Hakim ve Savcıları "Balyoz"Dan da Yargılanacak
Şikayetçi 115 kişi arasında, emekli Orgeneraller Ergin Saygun, Çetin Doğan, emekli Oramiral Özden Örnek, emekli Korgeneral Hayri Güner ile eski CHP Milletvekili Dursun Çiçek gibi isimler bulunuyor.
Dursun Çiçek - 19.02.2019
Islak İmza"Da Kumpas Davası
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) eski CHP İstanbul Milletvekili Dursun Çiçek'e "kumpas" kurulduğu iddiasıyla, tutuksuz 18 sanığın yargılandığı dava dosyasına, bazı sanıkların dijital materyallerinin incelenmesine yönelik rapor ulaştı.
Dursun Çiçek - 19.02.2019
Gündem Özeti / 19 Şubat 2019
(İstanbul/11.00) FETÖ'nün eski CHP İstanbul Milletvekili Dursun Çiçek'e "kumpas" kurduğu iddiasıyla 18 sanığın yargılanmasına, İstanbul 24.
Dursun Çiçek - 07.02.2019
Islak İmza Kumpası Davasında 1 Tahliye
Islak imza kumpası davasında 1 tahliyeİSTANBUL - Ergenekon Davası'na delil kabul edilen "İrtica ile Mücadele Eylem Planı" belgesinde CHP İstanbul Milletvekili Dursun Çiçek'in ıslak imzası bulunduğu iddia edilerek kumpas kurulduğu iddiasına ilişkin davanın tek tutuklu sanığı emekli Albay...
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Dursun Çiçek Haberleri | Dursun Çiçek Kimdir - Haberler - Sayfa 2 - Dursun Çiçek haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Dursun Çiçek kimdir, hayatı ve biyografisi. Islak imza kumpası davasında sanıkların yurtdışı yasaklarının devamına karar verildi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 10.5.2021 02:12:59. #1.14#

title