Devlet Güvenlik Mahkemesi Haberleri

Devlet Güvenlik Mahkemesi haber, Devlet Güvenlik Mahkemesi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Devlet Güvenlik Mahkemesi - 17.07.2017
Ürdün'de ABD'li 3 Askeri Eğitmenin Öldürülmesi
El-Gad gazetesi ise Ürdün askerinin, "kasten adam öldürdüğü, Silahlı Kuvvetler'in ismini kirlettiği ve askeri emirlere itaat etmediği" suçlamasıyla Askeri Savcılık tarafından mahkemeye sevk edildiğini hatırlatarak, kararın Ürdün Devlet Güvenlik Mahkemesi tarafından verildiğini kaydetti.
Devlet Güvenlik Mahkemesi - 26.06.2017
Haftanın Tarihine Bakış
1999 - Ankara 2 Numaralı Devlet Güvenlik Mahkemesi, İmralı Adası'nda yargılanan terör örgütü PKK'nın elebaşı Abdullah Öcalan'ı, TCK'nın 125.
Devlet Güvenlik Mahkemesi - 14.04.2017
Fetö'nün Medya Yapılanmasına "Darbe Çağrışımı" İddianamesi
Silahlı terör örgütü FETÖ'ye yönelik geçmişte iki soruşturma açıldığı anlatılan iddianamede, askeri sıkıyönetim mahkemesi davası ile Ankara 2 No'lu Devlet Güvenlik Mahkemesi'nde görülen 2000/124 Esas ve 2003/20 Karar sayılı davalar hatırlatıldı.
Devlet Güvenlik Mahkemesi - 29.03.2017
Sabancı Suikastı Davasında Mütalaa
Davanın geçmişi Levent'teki Sabancı Center'da 9 Ocak 1996'daki suikasta ilişkin dönemin İstanbul Devlet Güvenlik Mahkemesi (DGM) Cumhuriyet Başsavcılığınca 28 Mart 1997'de hazırlanan 19 sayfalık iddianamede 11 sanığın ismi yer almıştı.
Devlet Güvenlik Mahkemesi - 11.01.2017
Fetö Çatı Davası
Acar, eski Devlet Güvenlik Mahkemesi Savcısı Nuh Mete Yüksel'in, Gülen hakkında açtığı davayı sanıklardan Kazım Avcı ile takip ettiklerini, bu nedenle yaptıkları toplantılar sırasında Kemalettin Özdemir'in, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği ile ilgili yaptırdığı gizli çekimin kaydını getirdiğini, bu görüntülerin o dönemde Işık TV'de yayınlandığını da aktardı.
Devlet Güvenlik Mahkemesi - 27.12.2016
Örgüt Üyelerine Bireysel Başvuru Tazminatı
Ankara Devlet Güvenlik Mahkemesi (DGM) Cumhuriyet Başsavcılığının 11 Temmuz 2000 tarihli iddianamesiyle bu kişiler hakkında "Anayasa'yı ihlal" suçundan 2 No'lu DGM'de dava açıldı.
Devlet Güvenlik Mahkemesi - 20.12.2016
Ürdünlü Gazeteci-yazar Hattar'ın Katil Zanlısına İdam Cezası
Ürdün resmi haber ajansı PETRA'nın Devlet Güvenlik Mahkemesi Başsavcısı Ziyad el-Udvan'a dayandırdığı habere göre, davanın bugünkü duruşmasında Hattar'ı öldürmekten suçlu bulunan İsmail hakkında idam kararı verildi.
Devlet Güvenlik Mahkemesi - 21.11.2016
Sabancı Suikastı Davası
Davanın geçmişi Levent'teki Sabancı Center'da 9 Ocak 1996'daki suikasta ilişkin dönemin İstanbul Devlet Güvenlik Mahkemesi (DGM) Cumhuriyet Başsavcılığınca 28 Mart 1997'de hazırlanan 19 sayfalık iddianamede 11 sanığın ismi yer almıştı.
Devlet Güvenlik Mahkemesi - 04.11.2016
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, İzmir'de
Bir ülkenin medyası özgür değilse halkının da özgür olamayacağını dile getiren Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu: "Cumhuriyet kendisine yakışan bir tavırla elinden gelen her çabayı göstermiştir ve gösterecektir. 12 Mart döneminde, 12 Eylül döneminde ve 15 Temmuz'dan sonra yani bütün darbe dönemlerinde Cumhuriyet gazetesi hep bedel ödemiştir. Yazarları öldürülmüştür, kısıtlama getirilmiştir, hapislere atılmıştır bazı yazarları. Ama onlar inandıkları aydınlanma yolundan geri dönmemişlerdir. Onlar Mustafa Kemal'in çizdiği çizgiden ödün vermemişlerdir. Eğer bugün bir bedel ödenecekse, onlar bu ülkenin aydınlığa kavuşması için bedel ödemeye razı olmuşlardır. Bu ülkenin aydınları, demokrasiden yana olan tavrımızı kararlılıkla sürdürmeliyiz. Hukukun üstünlüğünden yana olan tavrımızı kararlılıkla sürdürmeliyiz." Kılıçdaroğlu, gazetecilik yaptıkları dönemde CHP'yi en sert eleştirenlerden bazılarının bugün hapiste olduğuna vurgu yaparak, şu ifadeleri kullandı: "Hapse düşen gazetecileri savunan yine biziz. Çünkü biz düşünce özgürlüğüne inanıyoruz. CHP geçmişte de bugün de demokrasiyi savundu. Ama bir garabet var bu işin içinde. Cumhuriyet soruşturmasını yapan savcı, FETÖ davasını sanığı. Akıl almıyor değil mi? Mantık da almıyor. FETÖ dolayısıyla yargılanan bir kişi, Cumhuriyet soruşturmasını yürüten kişi. Bunu bir gazeteci arkadaşımız ortaya çıkardı. Ne yapılması gerekir, o gazeteci arkadaşımıza şükran borcumuzu iletmemiz gerekiyor. Peki ne yapıyorlar, bunu ortaya çıkaran gazeteci hakkında soruşturma açıyorlar. Gerçekten aklın alacağı şey değil. Bu ülkeden olan bitenin ne olduğunu öğrenmek için özel bir çaba harcamak gerekir. Onlar farklı düşünüyorlar, biz farklı düşünüyoruz." İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ise binanın 108 sene önce un fabrikası olarak yapıldığını ve uzun süre bu şekilde, daha sonra ise Devlet Güvenlik Mahkemesi olarak hizmet verdiğini, kalemlerin kırıldığını ifade ederek "Şimdi aydınlık bir gelecek için, gençlerimizin meslek edinmeleri için bir eğitim merkezi olacak.
Devlet Güvenlik Mahkemesi - 05.10.2016
Geniş Haber) Yeniden Yargılanan İlhan Çomak Davasında Karar...
8 YIL DAHA YATACAK Son sözü sorulan sanık Çomak, "Adil davranmadığınız için herhangi bir şey belirtmiyorum" dedi. Mahkeme heyeti karar için ara verdiği sırada avukat Sinan Zincir, "Duruşmayı yönetemiyorsunuz, sömürge mahkemelerisiniz. Sömürge hukukuna göre davranıyorsunuz" diyerek bağırdı. Kısa bir aranın ardından kararını açıklayan heyet, İstanbul 1 Nolu Devlet Güvenlik Mahkemesi'nce 31 Ekim 2000 tarihli ve Yargıtay 9.
Devlet Güvenlik Mahkemesi - 05.10.2016
İlhan Çomak'ın 23 Yıl Sonra Beklediği Tahliye Umudu Sona Erdi
Davayı karara bağlayan mahkeme, Çomak hakkında daha önce İstanbul 1 No'lu Devlet Güvenlik Mahkemesi tarafından 31 Ekim 2000 tarihinde verilen ve 21 Mayıs 2001 tarihinde Yargıtay 9'uncu Ceza Dairesi tarafından onanarak kesinleşen kararın onaylanmasına hükmetti.
Devlet Güvenlik Mahkemesi - 28.09.2016
Yeniden Yargılanan İlhan Çomak Davasında Savunma Krizi...
DAVANIN GEÇMİŞİ İlhan Çomak, 1994'te 21 yaşındayken İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Coğrafya Bölümünde öğrenciyken gözaltına alındı. "PKK adına orman yakmak" ve "Bölücülük" suçlamalarından tutuklanan Çomak, dönemin İstanbul 1 No'lu Devlet Güvenlik Mahkemesi'nce 31 Ekim 2000 tarihinde "Devletin hakimiyeti altındaki topraklardan bir kısmını devlet idaresinden ayırmaya matuf eylemlerde bulunmak" suçundan idam cezasına çarptırıldı.
Devlet Güvenlik Mahkemesi - 04.08.2016
Ürdün'de İstihbarat Binasına Yapılan Saldırı
Ürdün resmi ajansı PETRA'da yer alan habere göre, Devlet Güvenlik Mahkemesi, Beka İstihbarat Dairesine iki ay önce düzenlenen saldırıyla ilgili davada sanık Mahmud Hasan Meşarife'yi ölüm cezasına çarptırdı.
Devlet Güvenlik Mahkemesi - 01.07.2016
CHP'li Altıok: İktidarın Güdümündeki Hukuk Sisteminin Engizisyondan Farkı Yok
CHP Ankara Milletvekili Şenal Sarıhan ile İzmir Milletvekili Zeynep Altıok, Madımak olayının 23'üncü yıl dönümü nedeniyle TBMM'de basın toplantısı düzenledi. Yüksek yargıda düzenlemeler içeren 'Danıştay Kanunu' ve 'Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı'nın TBMM'de kabul edilerek, yasalaşmasına ilişkin CHP'li Sarıhan, şunları söyledi: "Özel Yetkili ve Devlet Güvenlik Mahkemesi adıyla anmış olduğumuz mahkemelerin bu kez bu iki adı da taşımadan illegal bir şekilde ağır ceza mahkemelerine verilen yetkiyle belli suçlar yönünden devlet aleyhine işlenmiş suçlar gibi bir başlık altında suçlar yönünden il merkezlerinde bulunan yargıçların, savcıların aynı zamanda emniyet görevlilerinin soruşturma ve kovuşturmada görevlendirilmiş olması yargılamada görevlendirilmiş olgusu oldu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Devlet Güvenlik Mahkemesi Haberleri | Devlet Güvenlik Mahkemesi Haber - Haberler - Sayfa 3 - Devlet Güvenlik Mahkemesi haberleri, son dakika devlet güvenlik mahkemesi haber ve gelişmeleri burada. Taciz Sanığı Öğretmen Başka Okula Atandı, Şeriat Mahkemesi İstedi: Ölüm Olsa Razıyım.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 12.5.2021 15:44:11. #1.16#

title