Bakan Şimşek, Uşak'ta Özel Üftade Koleji'ni Ziyaret Etti

Bakan Şimşek, Uşak'ta Özel Üftade Koleji'ni Ziyaret Etti

Devlet Bakanı Mehmet Şimşek, Bir Dizi İnceleme ve Ziyaretlerde Bulunmak Üzere Geldiği Uşak'ta, Özel Üftade Koleji'ni Ziyaret Etti.

Bakan Şimşek, Uşak'ta Özel Üftade Koleji'ni Ziyaret Etti

Devlet Bakanı Mehmet Şimşek, bir dizi inceleme ve ziyaretlerde bulunmak üzere geldiği Uşak'ta, Özel Üftade Koleji'ni ziyaret etti.

Özel Üftade Eğitim Kurumları Müdürü Recep Ali Yalçın'dan okul ve başarıları hakkında bilgi alan Bakan Şimşek, Uşak'ta uluslararası başarılara sahip bir eğitim kurumunun varlığından duyduğu memnuniyetini dile getirdi. Şimşek, okullar açılınca ayrıca ziyaret edip yerinde incelemelerde bulunacağını bildirdi.

Son yıllarda artan başarılarıyla Uşak'ın eğitimde önemli bir adresi olan Özel Üftade Eğitim Kurumları, Türkiye ve dünya çapındaki bilim ve proje olimpiyatlarında dereceler elde etti.

INEPO Çevre Proje Olimpiyatı'nda iki Türkiye üçüncülüğü ve bir dördüncülüğü kazanarak Uşak'ın ilk uluslararası başarısını yakalayan kolej, ABD'nin Teksas eyaletine bağlı Houston şehrinde düzenlenen I-Sweep olimpiyatında dünya üçüncüsü olmuştu.

ÖSS sonuçlarına göre ise ilk 100'de 6, ilk binde 25 ve ilk 2 binde 36 dereceyle Üftade Koleji, Uşak'ın en başarılı okulu oldu. Mezunlarından sekizi hukuk, beşi tıp, altısı mühendislik, altısı eğitim ve fen edebiyat fakültelerine yerleşti. EA2 Türkiye 49.'su ve 86.'sı öğrenciler Oğuz Gökhan Aydın ve Abdullah Mercan ise Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni burslu kazandı.

Kaynak: CHA