Akın Çelik Haberleri

Akın Çelik haber, Akın Çelik son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Akın Çelik - 14.10.2015
Soma'daki Maden Faciası Davası
Turan, vardiya amiri İsmail Adalı'nın çalışanlara zaman zaman tokat atığını öne sürerek, "Küfür zaten normaldi" ifadesini kullandı. İşletme Müdürü Akın Çelik'in de çalışanlara küfür ettiğini çalışma arkadaşlarından duyduğunu belirten Turan, olayın üzerinden zaman geçtiğini, bu nedenle şikayetçi olmadığını kaydetti.
Akın Çelik - 14.10.2015
Soma Maden Faciası Davasına Kaldığı Yerden Devam (3)
MADENCİLERE TOKAT ATARDI Orhan Turan'dan sonra ifadesi alınan Serkan Turan ise, faciadan yaklaşık iki yıl önce Eynez ocağında çalışmaya başladığını, madende iş güvenliğine ilişkin bir eğitim almadığını söyledi. Müfettişlerin ocaktaki denetimleriyle ilgili olarak ise, "Müfettişlerin bilinen bir yolu vardı. Gelseler de gelmeseler de fark etmiyor ki, o yoldan gelip gidiyorlardı" yanıtını veren Turan, İşletme Müdür yardımcısı İsmail Adalı'nın, çalışanlara tokat attığını gördüğünü söyledi. Çalışanlara yönelik küfür edilmesinin artık normal oluğunu da ileri süren Serkan Turan, İşletme Müdürü Akın Çelik'in de yine çalışanlara küfür ettiğini çalışma arkadaşlarından duyduğunu anlattı.
Akın Çelik - 03.09.2015
Savcılık Soma Holding'in Patronu Gürkan Hakkında İnceleme Başlattı
Facianın ardından başlatılan adli soruşturma sonucunda açılan davada olası kastla öldürme, bilinçli taksirle birden fazla kişinin ölümü ile birlikte birden fazla kişinin yaralanmasına sebep olma, neticesi sebebiyle ağırlaşmış yaralama suçlarından 301 kez 2 yıldan 25 yıla kadar hapis cezası talebiyle haklarında dava açılan tutuklu sanıklar Soma Kömür İşletmeleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Can Gürkan, Genel Müdür Ramazan Doğru, İşletme Müdürü Akın Çelik, Maden Mühendisi İşletme Müdür Yardımcısı İsmail Adalı, maden mühendisleri Yasin Kurnaz, Hilmi Kazık ve Ertan Ersoy, emniyet teknikeri Mehmet Ali Günay Çelik'in de aralarında bulunduğu toplam 46 sanık yargılanıyor.
Akın Çelik - 28.08.2015
Soma Davasında Tutuklu Yargılanan 8 Sanığın Tahliye İstemi Reddedildi
Manisa Akhisar Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen Soma'da 301 madencinin ölümüyle ilgili davada, tutuklu yargılanan 8 sanığın tahliye istemi reddedildi. Akhisar Ağır Ceza Mahkemesi'nde 18 Ağustos Salı günü başlayan ve 9 gündür devam eden Soma davasının üçüncü duruşmasının dokuzuncu celsesi sona erdi. Dokuz gün süren üçüncü duruşmada ara karar çıktı. 301 madencinin ölümüyle ilgili davada, tutuklu yargılanan 8 sanığın tahliye istemi reddedildi. Duruşma 13 Ekim Salı gününe ertelendi. Davada, Soma Kömür İşletmeleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Can Gürkan, Soma Kömür İşletmeleri A.Ş. Genel Müdürü Ramazan Doğru, İşletme Müdürü Akın Çelik, Maden Mühendisi, İşletme Müdür Yardımcısı İsmail Adalı, maden mühendisleri Yasin Kurnaz, Hilmi Kazık, Ertan Ersoy, emniyet teknikeri Mehmet Ali Günay Çelik tutuklu yargılanmaya devam edecek.
Akın Çelik - 28.08.2015
Soma Faciası Davasında Tahliye Yok
Duruşmanın 13 Ekim gününe ertelendiği davada  Soma Kömür İşletmeleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Can Gürkan, Soma Kömür İşletmeleri A.Ş. Genel Müdürü Ramazan Doğru, İşletme Müdürü Akın Çelik, Maden Mühendisi, İşletme Müdür Yardımcısı İsmail Adalı, maden mühendisleri Yasin Kurnaz, Hilmi Kazık, Ertan Ersoy, emniyet teknikeri Mehmet Ali Günay Çelik tutuklu yargılanmaya devam edecek.
Akın Çelik - 28.08.2015
Soma Davasında Sabotaj ve Delil Yetersizliği İddiaları Ailelerin Tepkisini Çekti
'KREDİ ÖDEMELERİ BİR SENE ERTELENDİ' Sanıklardan Yönetim Kurulu Başkanı Can Gürkan, kredi borçlarına dair ödemelerin bir sene ertelendiğini, bankalarla konsorsiyum imzalandığını ve ailelere tazminat ödemelerinin, taksitlendirme yapılarak başladığını söyledi. İşletme Müdürü Akın Çelik ise bilirkişi raporlarını eleştirerek, gerçeği yansıtmadığını ileri sürdü.
Akın Çelik - 28.08.2015
Soma'daki Maden Faciası Davası
İşletme Müdürü Akın Çelik de bilirkişi raporuna dayalı iddiaların doğru olmadığını ileri sürdü.
Akın Çelik - 27.08.2015
Soma'daki Maden Faciası Davası
İlk olarak söz alan tutuklu sanıklardan işletme müdürü Akın Çelik'in avukatı Yusuf Koçyiğit'in "Yanlış beyanda bulunmak, adaleti yanıltmak suçtur" demesine, salondakiler ve müşteki avukatları tepki gösterdi.
Akın Çelik - 26.08.2015
Soma'daki Maden Faciası Davası
Müşteki avukatlarının, tutuklu sanıklardan işletme müdürü Akın Çelik'in avukatı Yusuf Koçyiğit'in sorgu sırasında, sanığı "olayın sabotajdan kaynaklandığı yönünde ifade vermeye yönlendirdiğini" iddia etmesiyle avukatlar arasında tartışma çıktı.
Akın Çelik - 25.08.2015
Sanık Avukatlarının Tutuksuz Sanıklara Soru Sorması Tepkiye Sebep Oldu
Soma'da 13 Mayıs 2014'te meydana gelen facia hakkında başlatılan adli soruşturmada, haklarında "olası kastla öldürme", "bilinçli taksirle birden fazla kişinin ölümü ile birlikte birden fazla kişinin yaralanmasına sebep olma" ve "neticesi sebebiyle ağırlaşmış yaralama" suçlarından, 301 kez 2 yıldan 25 yıla kadar hapis cezası talebiyle dava açılan 46 sanığın yargılanmasına kaldığı yerden devam edildi. Akhisar Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın duruşmasında tutuklu sanıklar Soma Kömür İşletmeleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Can Gürkan, Genel Müdür Ramazan Doğru, İşletme Müdürü Akın Çelik, İşletme Müdür Yardımcısı İsmail Adalı, maden mühendisleri Yasin Kurnaz, Hilmi Kazık ve Ertan Ersoy, emniyet teknikeri Mehmet Ali Günay Çelik'in yanısıra tutuksuz sanıkların bir bölümü hazır bulundu.
Akın Çelik - 24.08.2015
Soma'daki Maden Faciası Davası
Tutuklu sanıklardan işletme müdürü Akın Çelik'in avukatı Yusuf Koçyiğit, bu çağrıya, sorularının uzun olmaya devam edeceği yanıtını verdi.
Akın Çelik - 21.08.2015
Soma'daki Maden Faciası Davası
CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Soma'daki maden faciasına ilişkin davada tutuklu sanık Ertan Ersoy'un, maden ocağının teknik nezaretçisi olduğunu itiraf ettiğini belirterek, "Ersoy, bu görevlendirmenin 2013 Nisan ayında kendisine işletme müdürü Akın Çelik tarafından verildiğini söyledi" dedi.
Akın Çelik - 21.08.2015
Soma Maden Faciasında Sığınma Yerini Amirler Biliyormuş
'İŞ GÜVENLİĞİNDEN SORUMLU AMA UZMAN DEĞİL' Sanık Çelik, ilk olarak savcının sorularını cevapladı. Havalandırma ters yöne çevrildiği için daha fazla işçinin öldüğü iddialarına ilişkin, verilen kararın doğru olduğunu ve eğer o karar verilmeseydi daha fazla işçinin ölebileceğini belirterek, “Yapacak bir şey yok. Verilen karar doğruydu.” ifadelerini kullandı. Daha sonra müdafi avukatı Özemir Avcı’nın sorularını cevapladı. İş güvenliğinden sorumlu vardiya amiri olmasına rağmen iş güvenliği uzmanı olmayan Çelik, bu görevin kendisine sözlü olarak, İşletme Müdürü Akın Çelik tarafından verildiğini kaydetti.
Akın Çelik - 21.08.2015
Soma Davasında 340 Ana Nefeslik Bölümü Tartışması
İŞ GÜVENLİĞİNDEN SORUMLU AMA UZMAN DEĞİL Çelik, ilk olarak cumhuriyet savcısının sorularını yanıtladı. Çelik, havalandırma ters yöne çevrildiği için daha fazla işçinin öldüğü iddialarına ilişkin, verilen kararın doğru olduğunu ve eğer bu karar verilmeseydi daha fazla işçinin ölebileceğini belirterek, "Yapacak bir şey yok. Verilen karar doğruydu" ifadelerini kullandı. Çelik, daha sonra müdafi avukatı Özdemir Avcı'nın sorularını cevapladı. İş güvenliğinden sorumlu vardiya amiri olmasına rağmen iş güvenliği uzmanı olmayan Çelik, bu görevin kendisine sözlü olarak işletme müdürü Akın Çelik tarafından verildiğini kaydetti.
Akın Çelik - 20.08.2015
Soma Davasında Sanık İsmail Adalı, Başkanı Olduğu Acil Durum Eylem Planını Bilmiyormuş (2)
İsmail Adalı'nın sorgusunun tamamlanmasıyla, ocakta teknik nezaretçi görevini sürdüren tukuklu Maden Mühendisi Ertan Ersoy'un sorgusuna geçildi. Ertan Ersoy, duruşma savcısının sorusu üzerine, İşletme Müdürü Akın Çelik'in eksiklik olduğunu söyleyip kendisinden isim istediğini, sonradan da bu isimlerden bazılarının daimi nezaretçi yapıldıklarını gördüğünü anlattı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Akın Çelik Haberleri | Akın Çelik Kimdir - Haberler - Sayfa 9 - Akın Çelik haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Akın Çelik kimdir, hayatı ve biyografisi. Soma Davası Tanığı: Patlamanın Olduğu Bölgede Mazot Bidonları Vardı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 23.4.2021 10:59:05. #1.16#

title