Akın Çelik Haberleri

Akın Çelik haber, Akın Çelik son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Akın Çelik - 05.12.2016
Dha Yurt Bülteni - 12
Soma 2. Asliye Ceza Mahkemesi'nde talimatla ifade alınırken, salonda şehit madencilerin yakınlarından Gülten Kavas, Nursel Kocabaş, Naciye Kaya, Figen Demircan, Sevgül Uçun, Ramazan Yıldız ve Elmas Kaya, sanık Murat Bodur'un avukatı Cumhur Kaan Canerli, müşteki vekili avukat Sercan Aran, Seçil Ege Değerli, Denizer Şanlı, Sercan Okur da hazır bulundu. İlk olarak sanıklardan Haluk Evinç ifade verdi. Soma Kömür İşletmeleri A.Ş.'nin çeşitli ocaklarında 24 yıl görev yaptığını belirten Evinç, "Olay tarihinde Işıklar İşletmesi'nde müdür olarak çalışıyordum. Olay günü kazanın meydana geldiği haberini alır almaz hemen Eynez'e gittim. Gaz izleme odasına girdiğimde ana nefeslikten duman çıktığını gördüm. Yer altında yetkili olarak kimin bulunduğunu sorduğumda İsmail Adalı'nın olduğunu söylediler. İsmail Adalı bana havalandırmanın ters çevrilmesi talimatını verdi. Akın Çelik'i arayıp, durumdan haberdar ettim.
Akın Çelik - 21.11.2016
Ek Rapor Gelmedi, Soma Davası Duruşması Ertelendi
Soma'da 13 Mayıs 2014 tarihinde meydana gelen faciada, 301 madencinin yaşamını yitirmesi ardından başlatılan adli soruşturmada, haklarında, 'Olası kastla öldürme', 'Bilinçli taksirle birden fazla kişinin ölümü ile birlikte birden fazla kişinin yaralanmasına neden olma', 'Neticesi sebebiyle ağırlaşmış yaralama' suçlarından 301 kez, 2 yıldan 25 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılan toplam 46 sanığın yargılanmasına, 39 günlük aranın ardından Akhisar Ağır Ceza Mahkemesi'nde yeniden başlandı. Duruşma öncesinde, gar önünden yargılamanın yapılacağı kültür merkezinin yakınına kadar STK üyeleriyle yürüyen Somalı işçilerin aileleri, Siirt'in Şirvan İlçesi'ndeki maden kazasında hayatlarını kaybeden işçileri andı, davanın sonuna kadar takipçisi olacaklarını söyledi. ÜYE HAKİM DEĞİŞTİ, EK BİLİRKİŞİ RAPORU DURUŞMAYA YETİŞTİRİLEMEDİ Yoklamayla başlayan duruşmada, mahkemenin üye hakimlerden Songül Yenigün'ün HSYK kararıyla Asliye Ceza Mahkemesi Hakimi olarak atanmasından dolayı yerine Hakim Şule Tunç, görev aldı. Bu arada tutuklu sanıklardan Soma Kömür İşletmeleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Can Gürkan'ın avukatı Kadir Çekin'in yaptığı reddi hakim talebinin kabul edilmemesine yönelik itirazı değerlendiren Manisa 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nin de, ret kararı verdiği öğrenildi. Geçen duruşmadaki ara kararla hazırlanması istenen ek bilirkişi raporunun yetişmemesi üzerine, Mahkeme Başkanı Aytaç Ballı, tarafların taleplerini aldı. Mağdur Ailelerin avukatlarından Can Atalay, Soma maden faciası davasının bundan sonra işçilerin can güvenliği açısından çok önemli sonuçlar doğuracağını söyledi. Can Atalay, sanıkların tutukluluk hallerinin devam etmesini de talep etti. CAN GÜRKAN'DAN MAHKEMEYE TEPKİ Mağdur avukatlarından sonra söz alan sanıklardan Soma Kömür İşletmeleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Can Gürkan, önceki duruşmaların aksine bu kez savunmasını çok kısa tuttu. Tahliye kararına mahkemenin takdirine bıraktığını söyleyen Can Gürkan, "Daha önce yaptığım tüm talepler kabul edilmedi. Bununu için talepte bulunmayacağım" dedi. Tutuklu sanık Akın Çelik'in Şirvan'daki maden kazasında ölen işçiler için rahmet dilediği duruşmada söz alan yine tutuklu bulunan İsmail Adalı, "Kasten ve bilerek arkadaşlarımızı öldürdüğümüzün söylenmesi zoruma gidiyor.
Akın Çelik - 21.11.2016
Dha Yurt: Ek Rapor Gelmedi, Soma Davası Duruşma Ertelendi
CAN GÜRKAN'DAN MAHKEMEYE TEPKİ Mağdur avukatlarından sonra söz alan sanıklardan Soma Kömür İşletmeleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Can Gürkan, önceki duruşmaların aksine bu kez savunmasını çok kısa tuttu. Tahliye kararına mahkemenin takdirine bıraktığını söyleyen Can Gürkan, "Daha önce yaptığım tüm talepler kabul edilmedi. Bununu için talepte bulunmayacağımö dedi. Tutuklu sanık Akın Çelik'in Şirvan'daki maden kazasında ölen işçiler için rahmet dilediği duruşmada söz alan yine tutuklu bulunan İsmail Adalı, "Kasten ve bilerek arkadaşlarımızı öldürdüğümüzün söylenmesi zoruma gidiyor.
Akın Çelik - 13.10.2016
Güncelleme - Soma'daki Maden Faciası Davası
Akhisar Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuklu sanıklar Soma Kömür İşletmeleri AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Can Gürkan, Genel Müdür Ramazan Doğru, İşletme Müdürü Akın Çelik, Teknik Müdür İsmail Adalı, Teknik Nezaretçi Ertan Ersoy ve Emniyet Teknikeri Mehmet Ali Günay Çelik ile bazı tutuksuz sanıklar, mağdur aileleri ve taraf avukatları katıldı.
Akın Çelik - 13.10.2016
Soma Davası 21 Kasım'a Ertelendi
Mahkeme heyeti tutuklu sanıklar Soma Kömür İşletmeleri AŞ. Yönetim Kurulu Başkanı Can Gürkan, Soma Kömür İşletmeleri AŞ. Genel Müdürü Ramazan Doğru, İşletme Müdür Yardımcısı İsmail Adalı, İşletme Müdürü Akın Çelik, maden mühendisi Ertan Ersoy ve emniyet teknikeri Mehmet Ali Günay Çelik'in tutukluluk hallerinin devamına kararı verirken, son bilirkişi raporunu hazırlayan heyetten ek bilirkişi raporu talep edilmek üzere davayı 21 Kasım'a erteledi.
Akın Çelik - 13.10.2016
Soma'daki Maden Faciası Davası
Akhisar Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuklu sanıklar Soma Kömür İşletmeleri AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Can Gürkan, Genel Müdür Ramazan Doğru, İşletme Müdürü Akın Çelik, Teknik Müdür İsmail Adalı, Teknik Nezaretçi Ertan Ersoy ve Emniyet Teknikeri Mehmet Ali Günay Çelik ile bazı tutuksuz sanıklar, mağdur aileleri ve taraf avukatları katıldı.
Akın Çelik - 23.08.2016
Soma Maden Faciası Davasında, Yargılama Yeniden Başladı (3)
'SIFIR DELİLLE RAPOR HAZIRLANDI' Bilirkişi raporunun sıfır delille hazırlandığını savunan Can Gürkan, "Dünyanın en pimpirikli adamıyım. Gölgemden korkarım. Sadece madende değil, inşaatları bile gezip gece baretsiz çalışan var mı diye kontrol ederdim. Olay benim başıma geldi. Ben de başıma ne geldiğini öğrenmeye çalışıyorum" dedi. Bilirkişi raporundaki ocağa yatırım yapılmadığı yönündeki tespitlere tepki gösteren, babası Alp Gürkan'ı da savunan Can Gürkan, "Yatırımı hep destekledim. Park enerji şirketinden aldıktan sonra ocağı içerisine 3 kilometre uzunluğunda anayol yaptık. Ocağın içi tamamen bakımdan geçti. Bunlar, milyonluk yatırımlar. Mekanize, yarı mekanize sistemleri kurduk. Bunlar yatırım değil mi? Ancak ocakta mühendislik işlerine karışmadım. Ne ben, ne babam, ne de Mustafa Yiğit, mühendislik konularına karışmayız" dedi.  Mağdur ailelerin avukatlarının görüş değiştirmesinin bilirkişilerle bağlantıda olduklarını ortaya koyduğunu da ileri süren Can Gürkan, "S panosunda hava kapıları var. Ancak olay çok hızlı oluyor. Gaz maskelerinin olduğu bölümde kapılar var, ancak işçiler buraya ulaşamamışlar. O kapıyı açabilselerdi, duman bay pass edilecekti. Acil eylem planını yetersiz kılan, alternatif sistemlerin çökmesine neden olan olayın oluş hızıdır. Bilirkişinin tespiti bu durumu açıklamıyor. Bilirkişiler, dünya literatüründe olmayan bir şeyi keşfetmiş. Gazların buluşmasından bahsetmiş" dedi. Olayın oluş şeklini araştırmak için tutukluluk süresinin infaza dönüşmemesi için tahliyesini de isteyen Can Gürkan, "Haksız bir raporla linç edildik. Bu raporla da yok edilmek isteniyoruz. Gerçek ortayla çıksın, zaten onlar gereken cezayı görecekler. Adalet linç etme üzerine olmamalı. Adalet gerçeğe ulaşmakla hükümlüdür" dedi. Can Gürkan, ayrıca bilirkişiler hakkında suç duyurusunda bulunulmasını da istedi.  'BİLİM İNSANLARININ RAPORUNA ÜZÜLDÜM' Tutuklu sanıklardan Genel müdür Ramazan Doğru, şirketlerin koordinasyonundan görevli olduğunu, ocakta ne tür işlemlerin yürütüldüğünden haberi olmadığını, ancak işçilere gaz maskesi konusunda bilimsel eğitim verdiklerini savundu. İşletme Müdürü Akın Çelik de, bilirkişilerini ön yargılarla ya da bilimsel yeterlilikten uzak rapor hazırladıklarını, çok sayıda çelişkilerin olduğunu ifade etti.
Akın Çelik - 23.08.2016
Soma'daki Maden Faciası Davası
Akhisar Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya tutuklu sanıklar Soma Kömür İşletmeleri AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Can Gürkan, Genel Müdür Ramazan Doğru, İşletme Müdürü Akın Çelik, Teknik Müdür İsmail Adalı, Teknik Nezaretçi Ertan Ersoy ve Emniyet Teknikeri Mehmet Ali Günay Çelik ile bazı tutuksuz sanıklar, mağdur aileleri ve taraf avukatları katıldı.
Akın Çelik - 17.08.2016
Malatya Valisi Toprak'a Ziyaretler Sürüyor
Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre, Vali Toprak, Hazreti İmam Zeynel Abidin Türbesi Vakfı Başkanı Erdoğan Ünver ile yönetim kurulu üyeleri, Malatya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Nuh Boyraz ve Malatya Mimarlar Odası Başkanı Habip Ahmet Şahin, Türkiye Gençlik Vakfı Malatya İl Temsilcisi Ahmet Oymak ve il temsilcilik yönetimi, Türkiye Kamu-Sen Malatya Temsilcisi ve Türk Haber-Sen Malatya Şube Başkanı Akın Çelik ile sendika üyeleri, Malatya Eğitim Vakfı Malatya Şube Başkanı Necdet Narin, Türk Ocakları Malatya Şube Başkanı Nadir Günata ile Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Evren'i makamında kabul etti.
Akın Çelik - 16.08.2016
Soma'daki Maden Faciası Davası
Raporda, maden ocağının genel müdürü Ramazan Doğru ile genel müdür teknik yardımcısı Hayri Kebapçılar ve Eynez İşletme Müdürü Akın Çelik'in, iş sağlığı ve güvenliği sürecinde gerekli teknik altyapı oluşturulmadan, yeterli yatırım yapılmadan ve iş güvenliği önlemleri alınmadan üretimin arttırılmasını sağladıkları öne sürüldü.
Akın Çelik - 09.08.2016
Soma'daki Maden Faciası Davası
Akhisar Ağır Ceza Mahkemesinde görülmeye başlanan duruşmaya, müşteki avukatları ile tutuklu sanıklar Soma Kömür İşletmeleri AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Can Gürkan, Genel Müdür Ramazan Doğru, İşletme Müdürü Akın Çelik, Teknik Müdür İsmail Adalı, Teknik Nezaretçi Ertan Ersoy ve Emniyet Teknikeri Mehmet Ali Günay Çelik ile tutuksuz sanıklar dinlendikten sonra mahkeme heyetince kısa süreli ara verildi.
Akın Çelik - 09.08.2016
Soma'daki Maden Faciası Davası
Akhisar Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya tutuklu sanıklar Soma Kömür İşletmeleri AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Can Gürkan, genel müdür Ramazan Doğru, işletme müdürü Akın Çelik, teknik müdür İsmail Adalı, teknik nezaretçi Ertan Ersoy ile bazı tutuksuz sanıklar, mağdur aileleri ve tarafların avukatları katıldı.
Akın Çelik - 30.07.2016
Denizli Büyükşehir Belediyespor Gerede'de Güç Depoluyor
Denizli Büyükşehir Belediyespor Asbaşkanı Akın Çelik, üçüncü etap kampının Bolu Düzce'deki Topuk Yaylası'nda yapılacağını belirterek, "Gerede'de yaptığımız ikinci etap kamp oldukça iyi geçiyor.
Akın Çelik - 15.07.2016
Denizli Büyükşehir Belediyespor'da Transfer
Asbaşkan Akın Çelik, yaptığı yazılı açıklamada, Arsinspor'un savunma oyuncusu Emrehan Köroğlu, Bursa Nilüferspor'un orta saha oyuncusu Mazlum Güneş ve Tire 1922 Spor'dan forvet Samet Albayrak'ı renklerine bağladıklarını belirtti.
Akın Çelik - 14.06.2016
Soma'daki Maden Faciası Davası
Gün boyunca iki kez ara veren mahkeme heyeti, verdiği ara kararda tutuklu sanıklar Soma Kömür İşletmeleri AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Can Gürkan, Genel Müdür Ramazan Doğru, İşletme Müdürü Akın Çelik, Teknik Müdür İsmail Adalı, Teknik Nezaretçi Ertan Ersoy'un tahliye taleplerini reddederek sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar verdi.
Akın Çelik - 14.06.2016
Soma'daki Maden Faciası Davası
Akhisar Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki davanın sekizinci duruşmasında, tutuklu sanıklar Soma Kömür İşletmeleri AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Can Gürkan, Genel Müdür Ramazan Doğru, İşletme Müdürü Akın Çelik, Teknik Müdür İsmail Adalı, Teknik Nezaretçi Ertan Ersoy, tahliyelerini talep etti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Akın Çelik Haberleri | Akın Çelik Kimdir - Haberler - Sayfa 5 - Akın Çelik haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Akın Çelik kimdir, hayatı ve biyografisi. Soma Davası 23 Ocak 2017'ye Ertelendi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 20.4.2021 05:08:15. #1.14#

title