HABER: "Terlikli İZBAN kekosu" diye küçümsenen genç, 5 yıl sonra roman yazdı

"Terlikli İZBAN kekosu" diye küçümsenen genç, 5 yıl sonra roman yazdı

29 Temmuz 2020 09:51
'Terlikli İZBAN kekosu' diye küçümsenen genç, 5 yıl sonra roman yazdı

İzmir'de toplu taşımada kitap okurken gizlice fotoğrafı çekilip "Kız tavlayacağım diye kendini yırtan İZBAN kekosu, terliklerine bayıldım" diye küçümsenen Ali Uçar, 5 yıl sonra yazdığı romanla gündeme geldi.

Haber Yorumları (85)
....: Çıksın kitabin ilk ben alicam!
MANUEL: Dervişin zikri neyse fikri odur.
XXX YENİ NESİL KIZLAR KENDİNİZE GELİN: o gerizekalı yeni nesil beyni sulanmış insanlıktan nasibini hiç almamış zübbe asi kızımız acaba hiç hayatında zorluk parasızlık görmüşmü insanları hakir küçük gören benim gözümde insan değildir bu arada gayet güzel konuşuyor diksiyonuda düzgün ali kardeşimizin helal olsun ali kardeşimize bu haberi görünce belki biraz utanır o zübbe kızımız keşke o asi kızımızın resminide ifşa etseydiniz
CAVEMAN: Helal olsun sana Ali kardeş, Allah hep senin gibi kalbi temiz insanlar çıkarsın karşımıza. Seni küçümsemek istiyen o gerizekalı kadınıda boşver. O kişi zaten Allah tarafından sınavlanacak.
MEHMET: Alma mazlumun ahini ,alirsin aheste aheste
: Harabat ehlini hor görme zakir, defineye malik viraneler var...
HAYAT: o yorumu yazıp dalga gecen kadın nerede acaba pavyonlarda kapandı :)
HADSİZ PAYLAŞIMA CEVAP: Senin bahsettiğin kişiliği iyi tanırsın hani altında lüks aracı olan meşru yada gayri meşru önemli değil cebi dolu etrafa şekil yapan her mekanda paranın verdiği samimiyet karşısında mest olan belinde silahı dövsede sövsede hoşunuza giden tipler çok iyi biliyorsunuz o tipleri fakat işinize gelmiyor.Sonra beni vurdu yok kuyuya attı camdan attı boğdu vs vs yol belli yolcu belli hayatın acı gerçekleri bu sadece doğru analiz etmek gerekir
KEMAL: Onurlu insan seni ancak onurlu Insanlar anlar sendeki ar ve haya başkalarında yok çünkü tabi seni kucumsiyecekler
O ADAM: Bunun supaplar yanık, motor Sı sı sıs yapıyor. . .
YORUMCU: şeymanın kitabını okuyup prim verene kadar , bu çocugun kitabı okunmalı hem destek, hem teşvik , hemde ödül
HAKAN: Izmir zaten coktan yasinilacak bi yer olmaktan cikti. . Allah tan hukumet Turkiye nin her yerinde buyuk projeler yapiyor. . dogu, karadeniz ve icanadolu kokenli kardeslerimiz kendi yorelerine doner yakinda zaten, izmir de kimse daha iyi imkanlar oldugunu soyleyemez. . . bu alay eden kisinin de piskolojik sorunlari var herhalde. . keko meko ne ya. . . uyusturucu kullanir millete catar gurultu yapar insanlari rahatsiz eder o zaman bisey dersin belki ama terligiyle dis gorunusunle alay etmek ne demek. . .
ÖLÜM MELEĞİ: Adamın fotoğrafını çeken pisliğin en kısa sürede bulunup. Ağır bir şekilde işkence yapılması gerekiyor.
SS: bulunmasına gerek yok kız çekmiş kızın yüzünde başka birimi oturuyor sence oturuş şekli posizyon o çocugun karsısındaki kız olduğunu gösteriyor o yorumu yapanda odur.
ÖLÜM MELEĞİ: Adam ile dalga geçen o pisliği bulursam. Yapacağım ilk iş vücut parçalarını sökmek olacak.
ALTUG: İnsanları arkalarından çekiştirip ayıplayanların, aşağılayanların, gizli açık dillerine dolayanların, kaş-göz hareketleriyle alay edenlerin vay haline! Hümeze Suresi 1. Ayet
ABDUL LAH: Yanlışlıkla ekşi oy kullandım kasıt yok
KİBAR FEYZO: Yahu mübarek biz yaptığı hareketin ne kadar yanlış olduğunu toplumsal ahlakla anlatalım. Sen direk Kur-an dan girersen hiç birşey anlamaz o kezban. Anlayacağı dilden devam edelim vesselam
AHİR ZAMAN: O izban kekosu yazan pisliği de gösterin. Gösterin ki suratına tükürelim
VATAN: helal olsunn fotografını çekeni utandırdı.
İSTANBUL METRO: insanların giyimine kuşamına bakıp ayıplamak rencide etmek küçümsemek bir yerlere servis etmek alçaklığın daniskasıdır. insaniyetlik denen kavram kalmamış.
ALPER: kimseye zarari olmayan , vatana bayraga dusman olmayan birisine bu tur lanet bi ifade nasil kullanilir. . . bu gence hakaret kadina insan demek gercekten insan olana hakaret olur. . . Dinimiz insanlari asaglamayi alayi yasaklar. . kaldi ki en ufak dalga gecilecek bi yani da yok . . . ne kadar ilkel basit karaktersiz yaratiklarin varoldugu bi toplumda yasamak zorunda kaliyoruz. . .
D.PAŞALI: Bir kere sen kim oluyorsun da karşında ki insanın hiç haberi yokken resmini çekip birde dalğa geçip küçümsüyorsun çok saygısız''sın, tam tersini düşünelim o senin resmini çekip birde üstüne dalğa geçseydi ne olurdu? sen zahmet etme ben söyleyeyim adamın ne sapıklığı ne terbiyesizliği kalırdı ayrıca gider birde suç duyurusunda bulunurdun, saygı görmek istiyorsan saygılı olacaksın.
RAMAZAN: ÜSTÜNÜ SÜSLÜ GİYMEKLE ADAM VEYA KADIN OLUNMUYOR. BÖYLE TERBİYESİZLİK YAPMAYIN İNSANLARA. ÇARPILIRSINIZ BAŞINIZA ÇOK İŞ GELİR
ÖNCE VATAN: Helal olsun size .Bir kitabı alir okur kendinize göre içeriğini yorumlarsiniz İster tozlu bir rafdan ister vitrin içinden alınsıniz hiç önemli değil ama içindeki konu daha önemlidir. Kendisini çok güzel anlatip ifade etmiş .İnsan kumaş parçası ve dış görünüş ile insan olmuyor. .
YAV HEHE: Resmi çeken keko kızımız hayatında bır kitap okumuşmudur acaba. Insanın fikri neyse zikride o dur. Aklı fikri erkek tavlamak makyaj yapmak modadan baska bırsey düşümeyen keko kızımız. . . .
SADRİ ARMANİ YUGOSLAVSKY: Insanları kafamizdan kazandigi parasïna gore meslegine giyim kusamina oturdugu eve bindigi arabaya kullandigi telefona gore degil. Ondan once insanligina ahlakina edebine terbiyesine gore degerlendirmeliyiz. Okumuş zengin olmuş ama edepten hayadan vicdandan merhametten yoksunsa ne fayda. SIZ kadïnlar eş seçerken paradan önce ahlaka bakïn siz erkekler eş secerken güzelikten once ahlaka bakın. Guzel ahkak her yasta guzeldir.
SADRİ ARMANİ YUGOSLAVSKY: Insanlarï meslegine kazandigi parasina yada giyim kuşamina gore oturduğu eve aldïğï arabasina göre vs degerlendirip kimsi hor ve küçük görmek alay etmek gericiliktir. Mesela çöpçülük yapiyorsa şahin araba kullanıyorsa gerici ama muhandisse bmw kulanıyorsa illercimi oluyor belki o çöpcu olan maddi durumdan dolayï okuyamamïştïr yada zekası azdïr elinden pek iş gelmiyordur yapamıyordur bilemezsin belkide okumayı sevmiyordur herkes aynı olamaz. Benim bir tanıdığïm var bi ara petrolde çalışıyordu kimisi belki onu hor görüyordu az para kazanıyor diye şimdi ise hastanede hemşire olarak çalışıyor hor gördüğünüz küçumsediğiniz kişiler bazen yükselişe geçip sizi şaşïrtabilirde.
ALİ: KIZIM SEN ÜSTÜNÜ BAŞINI YIRTSAN ONUN TERLİKLERİ KADAR OLAMAZSIN
DOĞRU SÖZLÜ: Edepsiz kadın aracınız erkekleri yoldan çıkarmak olduğu için karşınızdaki herkesi kendiniz gibi ahlaksız görüyorsunuz . Helal sana genç kardeş Rabbım yolunu açık etsin
DOĞRU SÖZLÜ: Edepsiz kadın aracınız erkekleri yoldan çıkarmak olduğu için karşınızdaki herkesi kendiniz gibi ahlaksız görüyorsunuz . Helal sana genç kardeş Rabbım yolunu açık etsin
GERÇEKLER: resmi çeken ne halde kim bilir.
VUSLAT: Melun melun sırıtır başka ne yapacak ki. ''Ar'' yok bu kafalarda üste başa bakar sana öyle değer biçerler. Zavallılar.
OKURUM: Ali kardeşim, kitabın çıktığında ilk ben alacağım. Sana saygı duyuyorum. Senler olmalı bu dünya.
ESRA: Olay doğruysa Allah yolunu açık etsin...öyle aşüftelerin yanına bırakmamalı.. Neden suç duyurusunda bulunmadın ki?? Fotoyu çeken kadın ciddi bir ceza almalı..
YAVUZ: iyi kötü daima olcak kazanan herzaman er geç iyi olacak
SADRİ ARMANİ YUGOSLAVSKY: Toplum içinde Kitap okuyandan zarar gelmez
VATANDAŞ: Sistemden sıyrılanlar ''''herkes'''' gibi olmayanlar her zaman taşlanır. Fikirlere asla kurşun işlemez. Acilen desteklenmesi lazım. Şeyma subaşı zırvalıklarını okuyacağınıza bu kardeşimize destek olmalı , yeni kitapları için yolunda ışık olmalıyız.
İPEK: kitap okuyor diye ona eğlim gösteren bayan varsa oda karakterlidir en azından barda köpük partisinde tanışıp ardından adamın evine gidenlerden sonrada o adam tarafından dayak yiyip öldürülenlerden daha karakterlidir.
KAĞAN: Rızası olmadan birinin fotoğrafını çek, başkalarıyla paylaş ve aşağıla. . Ne güzel sosyal medya insanları.
SENER4EVER: Vallihi ister yayınla ister yayinlama editör. Bisküvi boğazımda kaldi ben bu bes önceki haberi atlamışım ama bugun insan olduğumdan o kadin gibi biri ile izmirde hava almak aci geldi gözlerim bi anda kan çanağı oldu yazik o kadina kiza velaki kiz tavlasında fakat hep unuttuğu bisey var her köründe topal bir alıcısı var. O kro dedigin edebini bozsaydi simdiye bin kere manşet olurdu. Terbiyezsiz kadinmissin vesselam.
EDİ: Kendini üstün görüp fotoğraf çeken kişi aynı trende aynı vagon da olduğunun farkında olmayacak kadar geri zeka.
ARİF: Bizim kitap okuyan topluma ihtiyacımız var. Elinden telefonu hiç bırakmayan gençlere veya topluma değil. Ön yargının tavan yaptığı kişilerin bakış acısını yansıtmış bu paylaşımı yapan kişi. Zannediyorum ki bu paylaşım yapana kişiye kendi anlayacağı dilde söylüyeyim. Kapak oldu mu?
SERAP: İzmirin burnu havada kültürü işte bu. Kendinden olmaya yaşama hakkı bile tanımaz
MERT: o ıqsu olmayan bayanın keko dediği kişiyle metrobüse binmesi bi şahane :)))))
İZMİR: Bu duruma hiç şaşırmadım doğrusu. İzmir de sözde kültürlü aydın insanların bir çoğu, yukarıdan bakarlar insanlara. Geçmiş zamanda ESHOT''a bindiğimde, Kur''an-ı Kerim okuyorum diye, defalarca saygısızca hakaretlerine maruz kaldım. Hiçbir zaman karşılık vermedim. Okumayı hedefliyordum, dershaneye gittim ve konuşma şivem bozuk olduğundan, çok dalga geçtiler. hor gördüler. Kimse arkadaşlık kurmak istemedi. Ve ben İzmir''den nefret ediyordum. Şimdi İzmir''de Ege Üniv. Hastanesinde Doktor''um.
BURSA: Ben de elektriksiz susuz bir evde büyüdüm. Çalışkan bir öğrenciydim. Sınıfımda şehrin kalburüstü elemanları vardı. Onlar çok geriye düştü ben de şirket sahibi oldum :) İlahi düzen böyle işliyor hor gördüğünle yer değişiyorsun. Keko diye laf atan dikkatli olsun :))))))))))))
ANKARA: madem sevmiyorsun orada işin ne
DOKTORA: sen de pek normal değilsin doktor. doktor olduğunu belirtmen normal değil
GERÇEKÇİ: yorum yapan ankara tayindi ye bir şey var ve şartlar vardır illa bi yerden bi şey çıkartmak zorundasınız dimi bi o kaldı karışmadığınız
İZMİR: Benim hangi doktor olduğumu bilemeyecek kadar cahilsin. Burada benim belirtmek istediğim farklı bur durumdu. Kimseyi hor görmemek. Ayrıca kendimi ifşa etmediğim içinde, çok rahatlıkla yazabiliyorum. Evet, Doktor''um. Ama kalkıp da burada falanca doktor''um ismim bu diye bir şey yazmadım. Ayrıca İzmir''de şuan zorunlu kalıyorum. Buradan ilk işim kendi memleketimde hizmet yapmak. İnsanları hor görmeyin. Aşağılamayın. Güzel gören güzel düşünür. Güzel düşünen, hayatından lezzet alır. Selam ve dua il
İZMİRLİ: izmiri ve insanını sevmiyorsunda neden burda doktorluk yapıyorsun git doğuda yap madem
ALPER: Bu lafi eden kadin buyuk olasilikla muhacirdir , ki onlar da izmir in yerli halki degil , Konya Karaman bolgesinden Osmanliya isyan ettikleri icin balkanlara surulmus tipler, sonra da egeye yerlestirilmis bi kismi. . Ege nin yerlisi olarak ben onlarin en basta asil yurtlarina konya nevsehir karaman civarlarina donmelerini istiyorum, sadece dogu kokenli kardeslerimiz degil, hepiniz gidin. . . ayrica biz gercek Turkler kimseyle alay etmeyiz hor hakir gormeyiz , alay seytan ahlakidir cunku.
BUNU PAYLAŞAN KIZ NEREDE: bişey deneyeceğim
ADL: ''İnsanda yoksa EDEP Neylesin Mektep''. . .
AHMET: O kızın iqsu ayakkabı numarasından küçük belli ki bu adam kızı 4 e katlar bilgi ve kültürde
07: ben bu haberi okurken bile utandim, yani cogu milletimiz gibi herkes biniyor toplu tasimaya ama nasil bir akila sahipmis bu kisi kimin aklina gelir böyle birsey yapmak, gercekten son nokta artik, ne desek bos
MUHAMMET: Seni tebrik ediyorum güzel dostum. Ben cezaevin de mahkumlara kuran eğitimi veriyorum. Onlara hep söylediğim bir şey var ''okumak her şeyi güzelleştirir''. Yeter ki kaliteli olsun.
TERLİKLİYE HAKARET EDEN MAKYAJLI KADINA: Kendini beğenmiş budala muhtemelen kartlaşmış buruşmuş yüzüne krem sürmekle meşgulsun hayatında ilk doğru adım atta bu güzel insandan özür dile de en azından topluma örnek ol
HARBİDEN SENARYO SAGLAM: Kendisinle Dalga Gecende Zaten Kendisinin Yakin Arkadasi Hedefleri Kitap Romanmis 5 Yil Nediye Beklediniz 1 Yil Yeterli Roman Yazmak Neki Ayasofya Acildi Adli Romanimi Ben Bir Haftada Yazdim Bitirdim Yakinda Piyasaya Cikar
MELEK: Seninde ayri bi beyinsiz oldugun yaptigin yorumdan belli
CEVDET: Bir paragraf yaz ama her kelime büyük harfle başlasın ödevi mi verdiler okulda?
: Senin klavyende yazı yazarken noktalama işaretleri parayla mı alınıyor? Boşlafizm üstadı...
MUSAB: Beynine Koronavirüs bulaşmış olmalı, bi ara getir dezenfektan sıkalım.
NİLAY YAŞAR: Cümle kurulumuna, anlatım bozukluklarına, imla hatalarına bak. Kalkmış bir de roman yazdım diyor. Kafan mı güzel kardeşim?
SERDAR: Bu olay izmir dışında hiç bir şehirde olmaz anadoludaysa asla olmaz izmirliler kadar kendilerini yüksekte gören egolu başka hiç bir il yok.
1 2
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: "Terlikli İZBAN kekosu" diye küçümsenen genç, 5 yıl sonra roman yazdı Haber Yorumları
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 30.10.2020 08:49:03. #1.15#
title