TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI HABERLERİ

Tarım Ve Hayvancılık Bakanlığı Haberleri

Tarım Ve Hayvancılık Bakanlığı haber, Tarım Ve Hayvancılık Bakanlığı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Tarım Ve Hayvancılık Bakanlığı - 07.06.2020
Son dakika haberi... Kırklareli'nden kısa kısa
Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın yağlı tohumlar desteklemesi kapsamında 11 bin 276 işletmeye 73 milyon 99 bin destekleme ödemesi gerçekleştirildiğini aktaran Bilgin, çiftçilere hayırlı olması temennisinde bulundu.
Tarım Ve Hayvancılık Bakanlığı - 15.10.2019
Van TSO'dan 'sınır ticareti' açıklaması
Van TSO'dan yapılan açıklamada, son olarak 2018-2019 yıllarında yaklaşık 125 firmanın ortalama 3 ton sarımsağı ithal ederek, günübirlik ticarete konu etmesinin bugün itibariyle firmalara ağır bir yük olarak geri döndüğü belirtildi. Açıklamada, "Tamamen yasal mevzuata uygun olarak gerçekleşen ithalat işlemi, Sınır Ticareti Komisyonunun olur ve onayı ile gerçekleşmiş, ancak başta Bakanlık olmak üzere yerel gümrük idaresinin zulmüne dönüşerek firmalarımıza ağır bir vergilendirme olarak dönmüştür. Sınır ticareti uygulaması, başladığı günden buyana hiçbir dönem sağlıklı bir şekilde gerçekleşmediği gibi her yıl artan bir takım bürokratik uygulamalarla yapılamaz hale gelmiştir. Konunun muhataplarına hatırlatmak isteriz ki; söz konusu ithalat işlemleri İthalat Uygunluk Belgesi alınarak ve Ticaret Bakanlığı ile Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı yerel temsilcilerinin yer aldığı komisyon tarafından onaylanmıştır.
Tarım Ve Hayvancılık Bakanlığı - 06.09.2019
Nepal'de tarım bakanı dang hummasına yakalandı
Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Basın Koordinatörü Bom Lal Giri, Khanal'ın başkent Katmandu'daki Grande Uluslararası Hastanesi'nde tedavi gördüğünü bildirdi.
Tarım Ve Hayvancılık Bakanlığı - 25.02.2019
Tüm Bakanlara Türk Balığı Tüketin Çağrısı
Bodrum'da düzenlenen "Su Ürünleri Sektör Değerlendirme Toplantısı"nda konuşan Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürü Dr.
Tarım Ve Hayvancılık Bakanlığı - 07.02.2019
Beyaz Et Üretiminde Yetiştiriciler Yardım Bekliyor
Malatya'da üretim kapasitenin yüzde 40'lara düştüğünü kaydeden Başkan Yılmaz, "Tavukçuluk sektörünün ilimize yaklaşık, yıllık 1 milyar TL katma değer sağlarken, 30 milyon dolar ihracat ile birlikte yaklaşık 8 bin kişiye dolaylı olarak istihdam sağlıyor. Kümeslerin yüzde 99'unun kırsal yerlerde olması nedeniyle sektör köyden, kente göçü de önlüyor. Sektörün canlanması için 8 Kasım 2018 tarihinde Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın Hayvancılık Genel Müdürlüğü yetkilileri ile görüşmeler yaptık.
Tarım Ve Hayvancılık Bakanlığı - 15.05.2018
Katliam Yapılıyor, Çoluk Çocuk Öldürülüyor Ama Dünya Sessiz"
Bakan Eroğlu, şunları kaydetti: "Allah rahmet eylesin. Yaralı sayısı da 2 bin 770'e yükseldi. Bu topraklar Filistin'in. Kudüs Filistin'in baş şehri. Ama Amerika kalktı orada Büyükelçiliği Kudüs'e taşıdı. Bu tabi ki bütün dünyada tepki gördü. Birleşmiş Milletlerde de yalnız kaldı. Buna rağmen karar verdi. Ama şunu ifade edeyim, zulüm mutlaka sonunda kendisini yakar. Neticede İsrail gerçekten zalim bir devlet ve insanlara zulmeden katliam yapan bir devlet. Ama şunu unutmasınlar. Bizim millet gibi müşfik bir millet yok. İspanya'da bütün Yahudileri kesiyorlardı. Biz 520-530 yıl önce kendi topraklarımıza kabul etmedik mi? Peki Almanya'da Nazilerin tamamını kesiyorlardı, onların hepsi davet edildi. Yani şimdi bunu lütfen bütün dünya hatırlasın. Yaşananları şiddetle kınıyorum. Bu olay kabul edilemez. Dün gece Bakanlar Kurulu vardı, 3 gün yas ilan ettik. Bayraklar yarıya indirildi. Gerçekten büyük bir katliam yapılıyor. Dünya sessiz kalıyor ben buna üzülüyorum. Burada katliam yapılıyor, çoluk çocuk öldürülüyor ama dünya sessiz kalıyor. Çığlığı duymuyor. Birleşmiş Milletler ne yapıyorsun sen? Bunu sormak gerekiyor. " Bir gazetecinin "Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile Gıda Tarım Hayvancılık Bakanlığı birleştirilecek mi?" sorusuna Bakan Eroğlu, "Böyle bir şey yok. Bizim onu alacak gücümüz yok. Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı çok büyük bir Bakanlık.
Tarım Ve Hayvancılık Bakanlığı - 27.04.2018
TESK Genel Başkanı Palandöken: "365 Gün İsrafla Mücadele Etmeliyiz"
Gıda israfıyla yalnızca paramızın değil verilen emeğin de israf edildiğini söyleyen Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Yapılan araştırmalara göre yılda 1,8 milyar ekmek çöpe atılıyor. Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Toprak Mahsülleri Ofisi tarafından düzenlenen kampanyalar sayesinde günde 1 milyon 50 bin adet ekmek çöpe atılmaktan kurtarıldı.
Tarım Ve Hayvancılık Bakanlığı - 30.03.2018
Kadın Çiftçilere Eğitim Verildi
Karamanlı ilçesinde Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığında yürütülen "Kadın Çiftçiler Tarımsal Yayım Projesi" kapsamında 20 girişimci genç kadın çiftçiye eğitim verildi.
Tarım Ve Hayvancılık Bakanlığı - 02.02.2018
Bakan Fakıbaba: Üniversiteler Bize Destek Vermezse Başarı Yakalayamayız (3)
BAKAN TARIM SEKTÖRÜNÜN SORUNLARINI DİNLEDİ Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba,13. Agroexpo Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı'nın açılışının ardından Kaya Termal Otel'de düzenlenen sektör toplantısına katıldı. Bakanlık üst düzey yöneticilerinin de bulunduğu, İzmir Ticaret Borsası ev sahipliğinde ve İzmir Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenen toplantıda, tarım sektörünün sorunları masaya yatırıldı. Toplantıya İzmir Valisi Erol Ayyıldız, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ahmet Güldal, Ulusal Zeytin ve Zeytinyağı Konseyi Başkanı Ümmühan Tibet, İzmir Tarım Grubu Başkanı Mahmut Eskiyörük ve çok sayıda sektör temsilcisi katıldı.
Tarım Ve Hayvancılık Bakanlığı - 06.01.2018
Nitratlı Gübrelere Satış Yasağı 23 İlde Kalkmadı
GIDA, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı patlayıcı yapımında kullanıldığı gerkeçesiyle 2016 yılında tüm Türkiye'de satışını yasakladığı nitratlı gübreler ile ilgili yasağı, 2017 yılının Kasım ayında kaldırırken, yasağın Doğu ve Güneydoğu'daki 23 ilde devam ettiği ortaya çıktı.
Tarım Ve Hayvancılık Bakanlığı - 06.01.2018
Nitratlı Gübrelere Satış Yasağı 23 İlde Kalkmadı
GIDA, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı patlayıcı yapımında kullanıldığı gerkeçesiyle 2016 yılında tüm Türkiye'de satışını yasakladığı nitratlı gübreler ile ilgili yasağı, 2017 yılının Kasım ayında kaldırırken, yasağın Doğu ve Güneydoğu'daki 23 ilde devam ettiği ortaya çıktı.
Tarım Ve Hayvancılık Bakanlığı - 06.01.2018
Dha Yurt Bülteni-2
Görüntü Dökümü ---------------------- Askerlerin intikalinden görüntü Arama çalışmaları Sığınaklardan görüntü Ele geçirilen patlayıcıların imha edilmesi Esrar maddesinin görüntüsü Haber - Kamera: DİYARBAKIR, -  ===================================================== 2)NİTRATLI GÜBRELERE SATIŞ YASAĞI KALKTI, 23 İLİN KAPSAM DIŞI TUTULDUĞU ORTAYA ÇIKTI  GIDA, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı patlayıcı yapımında kullanıldığı gerkeçesiyle 2016 yılında tüm Türkiye'de satışını yasakladığı nitratlı gübreler ile ilgili yasağı, 2017 yılının Kasım ayında kaldırırken, yasağın Doğu ve Güneydoğu'daki 23 ilde devam ettiği ortaya çıktı.
Tarım Ve Hayvancılık Bakanlığı - 04.01.2018
Dha Yurt: Türkiye' de Ekmekte Yeni Döneme Uyulmadı(Ekiyle Yeniden)
DHA YURT: (ÖZEL) TÜRKİYE' DE EKMEKTE YENİ DÖNEME UYULMADIGıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın Türk Gıda Kodeksi Ekmek ve Ekmek Çeşitleri Tebliği'nde yapılan değişiklik yeni yılla birlikte yürürlüğe girdi.
Tarım Ve Hayvancılık Bakanlığı - 04.01.2018
Dha Yurt Bülteni-8
(ÖZEL)1)TÜRKİYE' DE EKMEKTE YENİ DÖNEME UYULMADIGıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın Türk Gıda Kodeksi Ekmek ve Ekmek Çeşitleri Tebliği'nde yapılan değişiklik yeni yılla birlikte yürürlüğe girdi.
Tarım Ve Hayvancılık Bakanlığı - 28.12.2017
Brezilya AB'ye Balık İhracatını Askıya Alıyor
– Brezilya Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Avrupa Birliği'ne balık ihracatının 3 Ocak 2018 tarihinden itibaren geçici olarak askıya alınacağını duyurdu.
Tarım Ve Hayvancılık Bakanlığı - 27.12.2017
Şeker Kurumu'nun Kapatılmasına Tepki
Bir toplantı için Manavgat'a gelen Şeker- İş Genel Başkanı İsa Gök, Şeker Kurumu'nun KHK ile kapatılarak Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'na bağlanmasına tepki gösterdi.
Tarım Ve Hayvancılık Bakanlığı - 27.12.2017
Dha Yurt Bülteni-14
Şeker- İş Genel Başkanı İsa Gök, Şeker Kurumu'nun KHK ile kapatılarak Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'na bağlanmasına tepki gösterdi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Tarım Ve Hayvancılık Bakanlığı Haberleri | Tarım Ve Hayvancılık Bakanlığı Haber - Haberler - Tarım Ve Hayvancılık Bakanlığı haberleri, son dakika tarım ve hayvancılık bakanlığı haber ve gelişmeleri burada. Kırmızı Oda oyuncuları kimler? Kırmızı Oda konuk oyuncular kimler?.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 23.4.2021 18:40:00. #1.14#

title