RECEP GÜRBÜZ HABERLERİ

Recep Gürbüz Haberleri

Recep Gürbüz haber, Recep Gürbüz son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Recep Gürbüz - 2.9.2016
664. Tarihi Elmalı Yeşilyayla Güreşleri
Güreşlerin bugünlere ulaşmasını sağlayan herkese teşekkür eden Öztekin, şunları kaydetti: "Ata sporumuz yağlı güreşlerin daha iyi yapılması ve gelecek nesillere aktarılması için elimizden gelen çabayı sarf ediyoruz. Güreşlerimizin daha iyi olması, hem seyircilerimiz açısından hem de güreşen pehlivanlarımız için bu yıl organizasyonu Antalya Büyükşehir Belediyemiz ile gerçekleştiriyoruz. Güreşi sevenlerden isteğim, Kırkpınar'dan daha eski tarihe sahip güreşlerimize sahip çıkmanız. Bu güreşlerin bugünlere kadar gelmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." Konuşmanın ardından Elmalı Mehter Takımı'nın çaldığı marşlar eşliğinde, Cumhuriyet Meydanı'ndan güreşlerin yapılacağı Recep Gürbüz Güreş Sahası'na kadar yürüyüş gerçekleştirildi.
Recep Gürbüz - 20.7.2016
Ali Gürbüz, Kırkpınar'da İddialı
Korkuteli ilçesi ile Muratpaşa Belediyesi Recep Gürbüz Eğitim Merkezi ve Spor Salonu'nda günde çift antrenman yaparak hazırlıklarını tamamlayan Ali Gürbüz, verimli bir kamp süreci geçirdiğini ifade etti.
Recep Gürbüz - 18.7.2016
Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde 655. Randevu
1988 Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde başpehlivan olan ve daha sonra genç yaşta hayatını kaybeden Recep Gürbüz'ün oğlu olan Ali Gürbüz, tekniği ve müsabakalarda sergilediği oyunlarıyla güreş severlerin favori isimlerinden biri olarak gösteriliyor.
Recep Gürbüz - 15.7.2016
Muratpaşalı Oğuzhan Olimpiyat İkincisi
Başkan Uysal'dan kutlama Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, ülkemize gümüş madalya kazandıran Oğuzhan Şimşek'i kutladı. Recep Gürbüz Güreş Eğitim Merkezi ve Spor Salonu'nda, yaz spor okulu kapsamında güreş eğitimi verdiklerini kaydeden Başkan Uysal, "Olimpiyatlarda derece yapacak minder güreşçileri yetiştirmemiz gerekiyor.
Recep Gürbüz - 14.7.2016
655. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'ne Doğru
Biletler, Seyfettin Selim Tribünü, Süleyman Demirel Tribünü, Tekirdağlı Hüseyin Tribünü, Mustafa Bük Tribünü, Aydın Demir Tribünü, Antalyalı Recep Gürbüz Tribünü, 23 Temmuz Cumartesi 50 lira, 24 Temmuz Pazar 70 lira, Kel Aliço ve Alper Yazoğlu Tribünleri 23 Temmuz Cumartesi 40 lira, 24 Temmuz Pazar 60 liradan satılacak.
Recep Gürbüz - 11.7.2016
Antalya'dan Kısa Kısa
Recep Gürbüz ve Atatürk caddeleri arasındaki çift şeritli yolda, görme engelliler için özel olarak kabartmalı kaldırım taşlarının da olacağı 3 bin 100 metrekare parke kaldırım çalışması da yapılacak.
Recep Gürbüz - 9.7.2016
655. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'ne Doğru
Çalışmalarının son etabını Korkuteli ve Muratpaşa Belediyesi Recep Gürbüz Eğitim Merkezi ve Spor Salonu'nda gerçekleştiren Gürbüz, Kırkpınar'da altın kemerin ebedi sahibi olmak için yoğun tempoda çalıştığını söyledi.
Recep Gürbüz - 24.5.2016
Ali Gürbüz, Kırkpınar İçin Gün Sayıyor
Babası Recep Gürbüz'ün de 1988 yılında Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde başpehlivan olduğunu dile getiren Gürbüz, babasının güreştiği er meydanında kendisinin de başpehlivan olarak mücadele ettiğine dikkati çekti.
Recep Gürbüz - 2.4.2016
Başkan Uysal'dan Hizmet Turu
"RECEP GÜRBÜZ GÜREŞ EĞİTİM MERKEZİ" Güreş sporunun bölgede birinci spor dalı olduğunu söyleyen Başkan Ümit Uysal, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Yağlı güreşin yanı sıra çocuklara olimpik ruh aşılayalım istedik.
Recep Gürbüz - 1.4.2016
Ali Gürbüz'ün Hedefi, Kırkpınar'da Başpehlivan Olmak
Güreşe "düzgün, temiz ve medeni bir bakış getireceklerini" bildiren Uysal, "Olimpiyatlarda, dünya şampiyonalarında ve Avrupa Şampiyonası'nda ülke olarak yokuz. Recep Gürbüz Güreş Eğitim Merkezimizde genç yetenekler yetiştirilsin istiyorum.
Recep Gürbüz - 14.3.2016
Ülkücüler Konseri İptal Etti
Korkuteli Recep Gürbüz Spor Salonunda Ülkü ocakları genel merkez sanatçısı Osman Öztunç'un sahne alacağı geceye yoğun katılım sağlanmıştı.
Recep Gürbüz - 24.10.2015
Efsane Güreşçi Ali Gürbüz Er Meydanı İçin Gün Sayıyor
 "Yeni bir sayfa açtım" Başpehlivan Gürbüz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, babası Recep Gürbüz'ün 1988 yılında Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde başpehlivan olduğunu anlattı.
Recep Gürbüz - 22.10.2015
Tekirdağ'da Trafik Kazaları: 3 Yaralı
Kazada yaralanan sürücü Yavuz ve yanındaki Recep Gürbüz (41), ambulanslarla Hayrabolu Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı.
Recep Gürbüz - 15.10.2015
Ali Gürbüz, Muratpaşa Belediyespor'a Transfer Oldu
Uysal, Recep Gürbüz Güreş Merkezi'nin ilk kısmının önümüzdeki hafta hizmete gireceğini, onun oğlu Ali Gürbüz'ün orada çalışmasından gurur duyacaklarını dile getirdi.
Recep Gürbüz - 28.9.2015
Yağlı Güreş Tarihini Bilmeyen ve Kitap Okumayan Cazgır Olamaz'
Cazgırlıkta 50. yılını kutlayan tarihi Kırkpınar güreşlerinin efsane başcazgırı 'Pele Mehmet' lakaplı Mehmet Tura (68), yağlı güreş tarihini bilmeyenlerin cazgırlık yapamayacağını söylüyor. Bursa İznik doğumlu olan başcazgır, 50 yıl içinde bugüne kadar sadece 2 ilde güreş organizasyonuna katılmadığını anlattı. Tura, katılamadığı 2 ilin ise Mardin ile Hakkari olduğunu dile getiriyor. Gençlik yıllarında yağlı güreş yapmanın yanı sıra futbolla da ilgilendiğini aktaran Tura, İznik'te futbol oynadığı takımının hocasının hızlı hareket etmesinden dolayı kendisine Pele Mehmet lakabını verdiğini belirtiyor. CAZGIRLIKTA 50'NCİ YILINI KUTLUYOR İyi bir yağlı güreş cazgırı olmanın yolunun düzenli kitap okumaktan ve güreş tarihini iyi bilmekten geçtiğini söyleyen Tura, "Cazgırlıkta bu sene 50 yılı kutlama şerefini yaşıyorum. Başcazgır, yağlı güreşlerinin orkestra şefidir. Güreşi baştan sona kadar o yönetir. Onun için bir cazgır, yağlı güreş tarihini çok iyi bilmeli. Kitap okumayan da cazgır olamaz. Cazgırların güreş meydanlarında dilinden dua, mani, salavat ve şiir düşmediği için sürekli kendilerini yenilemek zorunda." diye konuştu. 55 yıldır Kırkpınar güreşlerine katıldığının altını çizen Tura, güreşte pehlivanları ve seyircileri coşturmada davul ve zurna sesi kadar cazgırın okuduğu şiir, dua, mani ve salavatların etkili olduğunu söylüyor. Kırkpınar'dan sonra uzun soluklu katıldığı 48 yılla tarihi Elmalı Yağlı Pehlivan Güreşleri ve 25 yıl Korkuteli Altın Kiraz Yağlı Pehlivan Güreşleri olduğunu ifade eden Tura, çayırda güreşen bütün pehlivanları evlatları gibi gördüğünden ata sporuna güreşerek destek verdikleri için hepsine bir cazgır olarak minnet duyduğunu anlatıyor. Cazgırların güreş severler için rol model kişiler olduğunu belirten Tura, güreş meydanlarında pehlivan ve güreş severleri coşturmak için Arif Nihat Asya, Yahya Kemal Bayatlı, Necip Fazıl Kısakürek, Fazıl Hüsnü Dağlarca, Cahit Külebi, Faruz Nafiz Çamlıbel, Mehmet Akif Ersoy, Nurallah Genç ve Yavuz Bülent Bakiler'in bazı şiirlerini ezbere bildiğini kaydetti. 50 YIL İÇİNDE ÇAYIRDA ÜÇ KUŞAĞI GÜREŞTİREREK DUASINI ETTİM 50 yıllık cazgırlıkta centilmenlik ve atik güreşmede merhum güreşçi Recep Gürbüz'ün iz bıraktığını vurgulayan Tura, "50 yıl içinde başpehlivanın yüzlerce pehlivanın güreşine şahitlik ettim.
Recep Gürbüz - 6.9.2015
663. Tarihi Elmalı Yeşilyayla Yağlı Güreşleri
Başpehlivanlıkta İsmail Balaban'ı yenen Orhan Okulu, Tarihi Elmalı Yeşilyayla Yağlı Güreşleri'nde üst üste üçüncü kez başpehlivan olarak, altın kemerin ebedi sahibi oldu. Faruk Akkoyun ile Salih Erinç de üçüncü sırayı aldı.   Elmalı ilçesine gelen Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı ve AK Parti Antalya Milletvekili Lütfi Elvan ve Eski Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Vali Muammer Türker ile Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, müsabakaları izledi. Recep Gürbüz Spor Merkezi'nde davul ve zurnayla karşılanan ve önce başcazgırın yaptığı anonsu dinleyen Zeybekçi, Çavuşoğlu, Elvan ve beraberindekiler, er meydanında tur atarak, halkı selamladı.
Recep Gürbüz - 4.9.2015
663. Elmalı Yeşilyayla Yağlı Güreşleri Başladı
Büyükşehir Belediyesi Bandosu ve Elmalı Mehteran Takımı'nın eşlik ettiği kortej, Kırkpınar Başpehlivanı Recep Gürbüz'ün mezarında son buldu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Recep Gürbüz Haberleri | Recep Gürbüz Kimdir - Haberler - Sayfa 4 - Recep Gürbüz haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Recep Gürbüz kimdir, hayatı ve biyografisi. Muratpaşa Belediyesi 4'üncü Spor Salonunu Tamamladı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 25.11.2020 23:41:45. #1.15#
title