Son Dakika, Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haber

Tether 2025 yılı için hedeflerini büyüttü

Güncelleme:

Önümüzdeki yıl, yapay zeka ve biyoteknoloji alanlarına odaklanarak büyük yatırımlar yapmayı planlayan Tether, finans dünyasında dikkat çekici bir gelişim gösteriyor. Piyasa hacmine göre dünyanın en büyük stablecoin ihraççısı olan Tether, bu stratejik hamlelerle piyasalardaki konumunu daha da güçlendirme peşinde. Şirket, son iki yılda bahsi geçen sektörlere yaklaşık 2 milyar dolarlık yatırım gerçekleştirdi ve bu ivmeyi daha da artırmayı hedefliyor.

Önümüzdeki yıl, yapay zeka ve biyoteknoloji alanlarına odaklanarak büyük yatırımlar yapmayı planlayan Tether, finans dünyasında dikkat çekici bir gelişim gösteriyor. Şirket, bu stratejik hamlelerle piyasalardaki konumunu daha da güçlendirme peşinde.

Tether Yenilikçi Yatırımlarla Finansı Yeniden Şekillendiriyor

Piyasa hacmine göre dünyanın en büyük stablecoin ihraççısı olan Tether, önümüzdeki yıl için yatırım stratejisinde önemli değişiklikler yapmayı planlıyor. Şirketin üst düzey yöneticisi Paolo Ardoino yaptığı son açıklamada Tether'in gelecek dönemde finans teknolojileri, yapay zeka ve biyoteknoloji alanlarına ağırlık vereceğini açıkladı.

Son iki yılda bahsi geçen sektörlere yaklaşık 2 milyar dolarlık yatırım gerçekleştiren Tether, bu ivmeyi daha da artırmayı hedefliyor. Ardoino, şirketin elde ettiği gelirlerin önemli bir bölümünü ABD hazine bonoları ve çeşitli menkul kıymetlere yatırarak değerlendirdiğini, ancak bundan sonra yeni anlaşmalar için daha fazla kaynak ayıracaklarını belirtti.

Tether'in nihai amacının, teknoloji yatırımları aracılığıyla geleneksel finans sektöründe bir dönüşüm yaratmak olduğunu vurgulayan Ardoino, "Bu sayede Google, Amazon ve Microsoft gibi dev teknoloji şirketlerine olan bağımlılığımızı azaltmayı umuyoruz."açıklamasını yaptı.

Şirketin geçmiş dönemde hayata geçirdiği yatırımlar arasında, beyin-bilgisayar arayüzü teknolojileri üzerine çalışan Blackrock Neurotech'teki 200 milyon dolarlık çoğunluk hissesi ve veri depolama hizmetleri sunan Northern Data Group ile imzalanan stratejik ortaklık anlaşması dikkat çekiyor.

Kaynak: Haberler.com / Kripto

Kripto Para Kripto Borsaları Kripto Yatırım Kripto Haberler

Önemli Uyarı: Bu haberler yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Kripto para piyasaları yüksek risk içermektedir ve yatırımlarınızın değer kaybetme olasılığı vardır. Yatırım kararlarınızı alırken kendi araştırmanızı yapmanızı ve gerekirse bir finans danışmanına başvurmanızı öneririz.

Erdoğan'ın beklediği yanıt geldi! Normalleşmeye yeşil ışık yakan Esed'in önemli bir şartı var

Erdoğan'ın beklediği yanıt geldi! Normalleşmeye yeşil ışık yakan Esed'in önemli bir şartı var

Eski ABD Başkanı Donald Trump'a miting sırasında suikast girişimi

Eski ABD Başkanı Donald Trump'a miting sırasında suikast girişimi

Ölümlü kazaya karışan Fatma Zehra Kınık nasıl serbest kaldı? Süreç Bakan Tunç'a soruldu

Ölümlü kazaya karışan Fatma Zehra Kınık nasıl serbest kaldı? Süreç Bakan Tunç'a soruldu

Bakan Şimşek, aylık harcamaları 5 milyon TL'nin üzerinde olanların peşine düştü

Bakan Şimşek, aylık harcamaları 5 milyon TL'nin üzerinde olanların peşine düştü

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title