Son Dakika, Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haber

Tayvan kripto endüstrisinde yeni dönem başlıyor

Güncelleme:

Tayvan hükümeti, kripto para piyasasını düzenlemek ve sektördeki gözetimi artırmak amacıyla bir endüstri derneği kurdu. Tayvan Sanal Varlık Hizmet Sağlayıcıları Derneği adı verilen bu oluşum, yerel ve uluslararası kripto firmaları için düzenlemeler getirerek hem yatırımcıları hem de tüketicileri korumayı hedefliyor. Dernek, sanal varlık hizmet sağlayıcıları için sınıflandırma ve derecelendirme yönetimini kapsayan öz denetleyici rehberler hazırlamayı hedefliyor.

Tayvan'da kripto para piyasasını düzenleyecek yeni bir endüstri derneği kuruldu, bu adım sektördeki gözetimi artırmayı amaçlıyor. Dernek, yerel ve uluslararası kripto firmaları için düzenlemeler getirerek hem yatırımcıları hem de tüketicileri korumayı hedefliyor.

Tayvan Kripto Piyasasını Düzenleme Yolunda

Tayvan, kripto para sektörünün düzenlenmesi konusunda önemli bir adım atarak, devlet öncülüğünde bir endüstri derneği kurdu. Tayvan Sanal Varlık Hizmet Sağlayıcıları Derneği adı verilen bu oluşum, ülkedeki kripto para piyasasının düzenlenmesinde kilit bir rol oynayacak.

Derneğin başkanlık görevine BitoPro'nun kurucusu ve CEO'su Titan Cheng getirilirken, başkan yardımcılığı koltuğuna ise XREX'in kurucu ortağı Winston Hsiao oturdu. Aralarında 24 önemli kripto firmasının yer aldığı dernek, Tayvan hükümetinin kripto para birimleri üzerindeki denetimini güçlendirmeyi hedefliyor.

Mali Denetim Komisyonu'nun (FSC) menkul kıymet firmaları bölümü direktörü Hsiho Huang, kripto sektörünün ekonomi ve toplum açısından önemini vurgulayarak, bu alandaki gelişmelere büyük önem verdiklerini belirtti. Huang, sağlıklı bir kripto para ekosisteminin gelişimini desteklemek amacıyla kurulan derneğin, özdenetim kuralları oluşturma sorumluluğunu üstleneceğini ifade etti.

Derneğin ilk hedefi, sanal varlık hizmet sağlayıcıları (VASP) için sınıflandırma ve derecelendirme yönetimini kapsayan öz denetleyici rehberler hazırlamak olacak. Böylece hem hükümetin beklentileri karşılanacak hem de tüketicilerin hakları korunacak.

Tayvan'daki kripto para hizmet sağlayıcıları, FSC'nin Temmuz 2021'de yürürlüğe koyduğu kara para aklamayı önleme yasalarına uymakla yükümlü. Öte yandan, Adalet Bakanlığı geçtiğimiz ay, yurt içi ve yurt dışındaki kripto firmalarının kara para aklamayı önleme (AML) uyumlu kayıt işlemlerini zorunlu kılacak bir yasa değişikliği önerisinde bulundu. Ülke genelinde bu yasalara uymayanlara iki yıla kadar hapis cezası verilebilecek.

Kaynak: Haberler.com / Kripto

Kripto Para Kripto Para Tayvan Kripto Borsaları Kripto Yatırım Kripto Haberler

En düşük emekli maaşı 12 bin 500 TL 'ye yükseltildi

En düşük emekli maaşı 12 bin 500 TL 'ye yükseltildi

MHP'den ''el öpme' eleştirilerine zehir zemberek sözler: CHP'ye yakışan bir tavır

MHP'den '"el öpme" eleştirilerine zehir zemberek sözler: CHP'ye yakışan bir tavır

Zamlı maaşları açıklayan AK Partili Güler'e muhabirden zor soru: Adaletsizlik yok mu?

Zamlı maaşları açıklayan AK Partili Güler'e muhabirden zor soru: Adaletsizlik yok mu?

Bakmadan Geçme

17 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 17 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 17 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 17 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Esenyurt, Bağcılar, Esenler elektrik kesintisi! 17 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 17 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 17 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 17 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Rüyada sınava girmek ne anlama gelir? Rüyada üniversite sınavına, matematik sınavına girmek ne demek, anlamı nedir? Rüyada kıyametin koptuğunu görmek, kıyamet gününü görmek ne anlama gelir? Kanun çıkarmak için kaç milletvekili gerekir? (2024 Karar Yeter Sayısı) 2023 Masterchef şampiyonu kim oldu? Geçen sezon Masterchef birincisi kim, şampiyon kim oldu? Masterchef ne kadar, kaç ay sürüyor? 2024 Masterchef kaç hafta sürüyor, ne zaman bitecek? Masterchef ana kadro 5. yarışmacı kim oldu? (BELLİ OLDU) Bu akşam Masterchef ana kadroya kim girdi? Masterchef ana kadro kaç kişi? Masterchef ana kadroda kimler var, ana kadroya kimler girdi?
Maaşını isteyen 22 yaşındaki işçiye işkence! Dişlerini kerpetenle çekip böcek yedirdiler

Maaşını isteyen 22 yaşındaki işçiye işkence! Dişlerini kerpetenle çekip böcek yedirdiler

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title